Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocour a koťata


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Quinn



Založen: 17.08.2009
Příspěvky: 6

Předmět: Kocour a koťata
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2009 14:11:19
Odpovědět s citátem

Ahoj,
potřebovala bych poradit od těch, co mají zkušenost...
Mám půlročního kocoura a dospělou kočku. Od kocourovo tří měsíců si s kočkou rozumějí, nikdy nebyl žádný problém.
Teď se mi narodila koťátka a kočku s kocourem jsem nechala týden odděleně. Po týdnu jsem je dala všechny dohromady a kocour začal být agresivní; ne jenom na kočku, ale i na mě. Na kočku syčí, seká po ní, ale co hůř, z mého mazla, který 24 hodin denně vrněl a mazlil se se stalo zvíře, které se v jednu chvíli nechá hladit a pak zaútočí, zeškrábe mě, syčí na mě, kouše...

Máte někdo podobné zkušenosti?
Nevím, co si o tom mám myslet, nemyslím, že se mi z kocourka stal ze dne na den puboš, spíš jestli je to nějaká reakce na koťata, jestli se jeho chování srovná...?
Nikdy jsem se nemusela žádné kočky bát, ale teď jsem vážne na rozpacích, jestli kocoura za tyto útoky výchovně plesknout, nebo čekat, jestli se srovná.

Děkuji za jakoukoli odpověď.
Quinn.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2009 20:00:30
Odpovědět s citátem

Asi moc nepomůžu. Jen bych z laického pohledu řekla, že je to určitě reakce na koťátka. Mám pocit, že pokud jsou kočky divoké v přírodě, tak žijí ve smečce kočky s koťaty a k tomu jeden kocour. Když přijde nový kocour tak kolikrát všechna koťata zabije a udělá si svoje. Nesnese koťata jiného kocoura. A to si myslím, že se přesně stalo u vás. Co s tím, nevím. Napadá mě jedině nějaká ta bachova terapie či Feliway.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kocour a koťata
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 5:48:23
Odpovědět s citátem

Asi bych čekala, až se to srovná. Přikláním se též k tomu, že se jedná o reakci na kotiska. Kocour prostě z pidivetřelců není zrovna nadšený a je to pro něj určitý stres. Kočka jinak voní, kotiska jinak voní, a Vy, když se věnujete kotiskům, tak voníte taky jinak. To jeho útočení při hlazení - musí být ve střehu, v teritoriu má vetřelce a při mazlení se asi zapomene a najednou si vzpomene.

Ačkoliv neodchovávám a nemám s kotisky a jejich sžíváním s dospělými kočkami zkušenost, určitě je tu velká pravděpodobnost, že až koťata budou starší, nebo až odejdou k novým majitelům, situace se zklidní. Do té doby budete muset kočkouny hlídat, případně zkusit Feliway nebo Bachovky.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Quinn



Založen: 17.08.2009
Příspěvky: 6

Předmět: Re: Kocour a koťata
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 6:51:44
Odpovědět s citátem

Díky za odpovědi!
zdá se mi jeho přístup už klidnější, tak snad se vše vrátí do starých kolejí Wink
Quinn
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2009 19:20:54
Odpovědět s citátem

Když se narodila koťata, byla kočka s nimi v naší ložnici, aby měla klid. Po pár dnech jsem nechala ostatní kocoury (kastráty), aby se na ni zašly podívat a očichaly si koťata. Všechny to udělaly a byl pokoj, až na kocoura-jejich otce. Ten byl šílenej-vůbec do pokoje nechtěl, když jsme ho tam nesli na rukou, syčel, prskal a ke koťatům zaujal postoj:"tak tohle na mě nehodíte, s tím nemám nic společného!". Tohle mu vydrželo pěkných pár dní. Teprve když kotíci začali běhat, opatrně je očichal a až potom je vzal na vědomí a bylo po syčení a prskání. Je tedy fakt, že syčel jen na koťata, na mě ne. Ale každý tvor je jiný.

Tak si myslím, že je to normální reakce, která pomine. Holt se s ním nesnažte mazlit, nechte to na něm.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Quinn



Založen: 17.08.2009
Příspěvky: 6

Předmět: Kocour a koťata
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2009 9:13:26
Odpovědět s citátem

Tak kocour už se srovnal stoprocentně, co se týče chování ke mě a koťata pečlivě hlídá, kdyby na něj chtěla zaútočit Laughing
Ale stejně si nedovolím ho nechat ve stejné místnosti, co kočku s koťaty, když nejsem přítomna...sice jim to není asi příjemné, jsou tudíž celý den, než přijdu z práce, každý zvlášť, ale nechci nic riskovat.

Díky za Vaše názory Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GreyZ



Založen: 18.01.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Velká Bíteš/Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2009 17:08:29
Odpovědět s citátem

Niki koťata miluje, ze začátku nedůvěra, vyhýbání se, poté převládne zvědavost a ke konci už je věrný ochranář a hlídá, aby se žádnému koťátku nic nestalo. Nechá se od nich honit a neublížil by jim.
Štulišta od té doby, co je kastrovaná, tak na všechny cizí kočky syčí, toleruje jenom Nikiho.
_________________
GreyZ + Nikinek + Štulinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Quinn



Založen: 17.08.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 12:42:01
Odpovědět s citátem

Tak jsem se unáhlila a kocour se znova po dvou týdnech projevuje agresivně, ale ne na kočku a koťata, jenom na mě.
Měla jsem ho puštěného v místnosti, kde koťata jsou a bezdůvodně na mě po zvednutí ze země vrčel a po okřiknutí i syčel.

Můžete mi napsat ještě někdo další Vaše zkušenosti s kocourem a koťaty?
Pořád řeším, jestli je to stále reakce na koťata, protože to začalo dnem, kdy jsem mu koťata poprvé ukázala, nebo se začíná projevovat v pubertě ( je mu 7 měsíců ) počátek agresivní povahy.

Díky za odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 15:24:31
Odpovědět s citátem

Musím se přiznat že takové chování u kocourů neznám. Možná byla chyba že byl kocour několik dní oddělen. Já nechávám všem kočkám i kocourům volný přístup ke kotatům i při samotném porodu i po něm a nikdy se mi nestalo že by se někdo z nich choval nějak agresivně. Obvykle si koťata prohlédnou a očichají, matka bedlivě hlídá a když se moc přiblíží tak zasyčí a potom si jich začnou všímat až za pár týdnů až vylezou z pelíšku. Jen jedna moje kočka je pečovatelka, takže se stará i o koťata ostatních koček pokud zrovna nemá vlastní, čistí je a olizuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Quinn



Založen: 17.08.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 17:48:40
Odpovědět s citátem

Tak teď teda nevím, jak postupovat, abych se zachovala správně; jestli kocoura separovat, aby se nedráždil pohledem na ně, nebo ho dál pouštět do stejné místnosti, aby si zvykal...
Nerada bych v jeho dospívání udělala nějakou zásadní chybu, za kterou by se mi odvděčil agresí Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top