Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Prooč??? Kočka chodí na kočíčí zachod jen někdy.. :( pomozte

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
nicolka



Založen: 01.09.2009
Příspěvky: 6

Předmět: Prooč??? Kočka chodí na kočíčí zachod jen někdy.. :( pomozte
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2009 15:19:11
Odpovědět s citátem

Pořídili jsme si kočičku, a má tři měsice... Bednýku jsem ji ukázala, kde má a co a jak... Jenže mám takový křeslo, který má vyjímatelný polštář .. Říká se tomu ,,papasun,, ... no a naše kočička se prostě rozhodla že bude čůrat do tohoto křesla.. Když jsem ji při tomhle načapala poprvé, tak jsem ji domluvila a šla s ní k záchodu a říkala jí že tam má bedýnku.. Vyčistili jsme to pořádně, aby nebyl cítit ten pach.. Pak se tohle opakovalo stále víc a víc, přitom vykonat potřebu ,,na velkou,, chodí vždycky do záchodu.. Tak jsme se doma prostě naštvali a ten polštář z toho ratanovýho základu jsme na noc schovávali aby ji to nelákalo.. Chodila čůrat pravidelně do záchodu když tam nebyl ten polštář, ale jakmile jsem to křeslo nesledovala už tam hupsla a čůrala tam.. Už nám doma dochází trpělivost a nevime co mame dělat.. jestli budou ty přípravky na odpudivost fungovat nevime.. Prosime o radu.. Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2009 15:43:34
Odpovědět s citátem

A čůrá jen na ten polštář?
Zkusila bych napřed ty odpuzovací spreje, ať tam nečůrá.
Jinak, náš kocourek byl na 100% čistotný, ale jednou mi pro něj mamka ušila polštář, který nám ihned pročůral. Polštář jsem hned vyhodila.
Obávám se, že pokud nepomůžou ty spreje, budete se muset s papasanem rozloučit. Nehledě na to, nikdy jej nevyperete na 100%, takže za chvíli bude cítit a kočena na něj bude chodit pořád.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2009 15:45:08
Odpovědět s citátem

Koukám, na něco podobného jsem už odpovídala, takže pro úplnost:

Téma "čůrá kam nemá" je tu řešené v mnoha vláknech, namátkou:

Nemoc nebo vzdor?Proč močí a kalí kam nemá?
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3081

Kočička čurající do postele
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2202

a hlavně odkaz tady:
http://www.modrykocour.cz/
- dole jsou Rady Modrého kocouře, nejspodnější rada je Nečistotná kočka (čůrání...) a každá tlapka vede na jiné vlákno, kde bylo toto téma probíráno
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nicolka



Založen: 01.09.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2009 15:49:44
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
A čůrá jen na ten polštář?
Zkusila bych napřed ty odpuzovací spreje, ať tam nečůrá.
Jinak, náš kocourek byl na 100% čistotný, ale jednou mi pro něj mamka ušila polštář, který nám ihned pročůral. Polštář jsem hned vyhodila.
Obávám se, že pokud nepomůžou ty spreje, budete se muset s papasanem rozloučit. Nehledě na to, nikdy jej nevyperete na 100%, takže za chvíli bude cítit a kočena na něj bude chodit pořád.


No.. , párkrát se vyčůrala i do peřin... Což taky nebylo zrovna voňavé.. Určitě ty spreje vyzkouším.. Někdo píše, že pomáhají, někdo zase že ne.. Naše veterinářka nám řekla že se setkává spíš s tím, že to nepomáhá.. ale tak budu nám držet palečky ať to výjde a papasan nemusím střežit jako pes.. děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2009 16:12:30
Odpovědět s citátem

No tak jestli čůrá i na jiná místa, může mít i nějaký zdravotní problém a tímto na něj upozorňuje. Pročtěte si ty odkazy výše, tam najdete hodně informací.
I když, teď se tak koukám, je to ještě kotě, 3 měsíce, to je 12 týdnů, jak dlouho ji máte doma? Ve 12ti týdnech obvykle teprve chodí do nových domovů. Třeba jí nesedne stelivo, záchudek, příčin může být více.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nicolka



Založen: 01.09.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2009 16:35:50
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
No tak jestli čůrá i na jiná místa, může mít i nějaký zdravotní problém a tímto na něj upozorňuje. Pročtěte si ty odkazy výše, tam najdete hodně informací.
I když, teď se tak koukám, je to ještě kotě, 3 měsíce, to je 12 týdnů, jak dlouho ji máte doma? Ve 12ti týdnech obvykle teprve chodí do nových domovů. Třeba jí nesedne stelivo, záchudek, příčin může být více.


Doufám, že to žádný zdravotní problém nebude, ale raději s ní k veterináři dojdeme.. Smile Nejprve jsme měli nějakou aromatickou podestýllku a tam nám chodit nechtěla, teda jen s tím, že jsme ji tam dali.. Ale na velkou tam chodila sama.. Pak jsme tedy vyzkoušeli silikon podestýlku a tam nám chodí bez problému ale jak je vytažený ten papasan a ona to vidí, nebo si s ní ráno v posteli nikdo nehraje, tak si prostě čupne do peřin a čůra.. Fakt nevim jestli nám to dělá naschvál, ale abych si sni hrála v 5 ráno, a ve čtvrt na sedm vstávala do školy, to se raději vyspím, ale kočička se mi pěkně pomsti.. Kočička byla narozena 8.5. a brali jsme si ji 26.6.. Od majitelů nám bylo řečeno, že už si ji můžeme bez problému vzít, že kdyžtam mlíčko jí dávat jen někdy.. tak prvně nám nechtěla pít vodu ale pak si na ni zvykla , tak za tohle jsme alespon rádi Smile ale to její čůrání nam lee na nervy. Sad Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2009 17:10:51
Odpovědět s citátem

Uf, no vaše kočička měla při odběru 7 týdnů... To je na kotě příliš brzy, to se nedivím, že s ní máte problémy. Bude to chtít trpělivost a čas.

Chovatelský řád SCHK říká toto:
Při prodeji nebo jiném přemístění koťat od matky (kromě předání náhradní kojné) musí být kotě staré nejméně 13 týdnů. Pokud veterinář nestanoví jiný postup, musí být očkováno tak, aby v době předání novému majiteli bylo v imunitě proti panleukopenii a rhinotracheitidě, a odčerveno.

Pokud máte kočku od chovatele, je to od něj velice nezodpovědné (mírně řečeno), předávat kotě v takovém věku. Evil or Very Mad

Každopádně tady na Modrém kocouřovi najdete spoustu rad, držím pěsti ať vše brzy zvládnete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nicolka



Založen: 01.09.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2009 17:14:48
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Uf, no vaše kočička měla při odběru 7 týdnů... To je na kotě příliš brzy, to se nedivím, že s ní máte problémy. Bude to chtít trpělivost a čas.

Chovatelský řád SCHK říká toto:
Při prodeji nebo jiném přemístění koťat od matky (kromě předání náhradní kojné) musí být kotě staré nejméně 13 týdnů. Pokud veterinář nestanoví jiný postup, musí být očkováno tak, aby v době předání novému majiteli bylo v imunitě proti panleukopenii a rhinotracheitidě, a odčerveno.

Pokud máte kočku od chovatele, je to od něj velice nezodpovědné (mírně řečeno), předávat kotě v takovém věku. Evil or Very Mad

Každopádně tady na Modrém kocouřovi najdete spoustu rad, držím pěsti ať vše brzy zvládnete.


Aha.. děkuju.. Smile No odčervená je už úplně kompletně, a očkovaná byla taky ... Smile Ale tak to jsme teda nevěděli..Tak teda díky moc.. a trpělivost určitě ještě budeme držet díky Vám Smile Určitě sem napišu, jaké pokroky naše kočička dělá Smile Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2009 17:18:17
Odpovědět s citátem

Laughing

Určitě napište jak se daří a nezapomeňte se pochlubit nějakými fotečkami té vaší krasavice!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nicolka



Založen: 01.09.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2009 17:26:58
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Laughing

Určitě napište jak se daří a nezapomeňte se pochlubit nějakými fotečkami té vaší krasavice!!!


Jasně, jasně Smile.. Určo pošlu Smile.. A ještě jednou děkuju.. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: juppí.. máme vyhrááno :-) děkujuu
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2009 13:46:45
Odpovědět s citátem

nicolka

Přitlapkováno: 05.09.2009 14:39

Jelikož, jsem semka psala, že mi kočka chodí do zachodu se vyčůrat jen někdy, tak se mi podařilo ji konečně odradit od mojeho křesla ,,papasan,, ... Prvně jste mi poradili ať tam dam vedle mističku s jídle, tak tohle zabralo úplně perfektne, akorát když jsem přes noc spala, tak ona si to jidlo mezitim vyjedla a rano pak brzo se šla vyčůrat do toho křesla, což bylo velice vtipné že na to křeslo chodila čurat jen když tam nebylo v mističce jídlo.. Tak jsme se prostě naštvali, nechali tam teda mističku s jídlem a šli do zverimexu a koupili jsme přípravek na odpuzení kočiček na to aby nikde nečůrali, aby si nehrali tam kde nemaji apod.. Tak jsme to nastříkali na křeslo a kočička se zatim za dva dny nevyčůrala nikam jinam než do záchodu... Odpuzující sprej je fakt senzační, který můžu s radostí doporučit .. Určitě to vyzkoušejte.. Je sice pravda že to není nejlevnější ale teda na naši číču to opravdu zabralo ..

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3582
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top