Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočičí fontána na pití.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Máte fontánu CatIt pro kočky?
Ano
33%
 33%  [ 5 ]
Ne
66%
 66%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 15

Autor Zpráva
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Hlučnost fontány, pomůže podložka?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2007 8:52:39
Odpovědět s citátem

Já mám podložku od začátku, takže srovnávat hlučnost bez podložky nemohu, ale v místnosti s fontánkou normálně spíme a neruší nás. Podložka je poměrně měkká, možná by stačilo místo originální podložky použít buď hadřík nebo nějakou gumu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2007 7:07:14
Odpovědět s citátem

Není s fontánou něco v nepořádku? Nám tedy nevydává žádný zvuk, jen maličko slyším jak "crčí" voda, ale fontána je naprosto tichá. Nám vrčí jen když je ucpané čerpadýlko chlupy. Kočiny mi fontánku hrabou tlapkama, takže na tu kopuli zanesou chlupy a ty se občas dostanou přes filtr do misky a do čerpadýlka. Ucpe se ta mřížka na čerpadýlku, kudy se dovnitř čerpadýlka nasává voda a pak to vrčí. Stačí vyndat čerpadlo a vyčistit ho. Také to vrčí když je čerpadlo uvnitř zanesené "slizem" co se tvoří z vody. No a taky nám vrčela když se špatně doplňovala voda z kopule a v misce bylo málo vody. Čerpadlo nemělo co čerpat a vrčelo protože do něj šlo málo vody. Tak to zkuste prohlídnout, jestli není nějaký z těchto problémů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janulka



Založen: 14.12.2006
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha 5 - Zbraslav

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2007 10:59:58
Odpovědět s citátem

Děkuji za reakce. Nevím jestli s fontánou není něco v nepořádku. Hučí/vrčí takhle od prvního zapojení, takže to nebude ucpaným čerpadlem nebo filtrem a v misce je vody dost, takže tím asi taky ne Rolling Eyes Přijde mi, že nevrčí čerpadlo, ale spíš to drnčí jak jsou ty plasty (miska a fontána) na sobě - čerpadlo to rozechvěje a pak plastové části drnčí. Občas je ten zvuk tišší, občas se to zas asi nějak hne a vrčí to dost nahlas. Když jsem pod fontánu dala hadr, tak se zvuk ztlumil, ale pořád to není ono. Proto jsem chtěla vědět, jestli má někdo odzkoušenu hlučnost na podlaze/s podložkou/s hadrem. Jestli je s podložkou nějak o dost menší hlučnost. Mohl by to prosím někdo vyzkoušet? Ale asi je tenhle hluk normální, jen jsem dost přecitlivělá, protože mám hodně dobrý sluch a v noci mi fakt stačí málo a nedokážu u toho spát Confused

Budu si muset holt zvyknout. Natálka sice nepije z fontánky, ale jen z přípojné misky a méně často než když jsem přidala novou misku s vodou, ale i to je úspěch. Občas si ještě skočí do vany a hledá zbytky vody po sprchování, ale žádné tam nejsou, tak začala chodit k fontánce. Snad se to časem ještě zlepší a bude pít častěji a já si zvyknu na hluk.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2007 12:57:44
Odpovědět s citátem

Teď jsem si vzpomněla, že nám fontánka vrčela ze začátku tak 3 dny, byla jsem z toho zklamaná a říkala jsem si, že tohle se nedá vydržet. No a po pár dnech to přestalo a začala jít potichu. Teď se jdu kolikrát podívat, jestli ta voda vůbec teče, protože je naprosto potichu.
A myslím si, že ta podložka není k odhlučnění, ale to si nejsem jistá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janulka



Založen: 14.12.2006
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha 5 - Zbraslav

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2007 13:05:27
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Teď jsem si vzpomněla, že nám fontánka vrčela ze začátku tak 3 dny, byla jsem z toho zklamaná a říkala jsem si, že tohle se nedá vydržet. No a po pár dnech to přestalo a začala jít potichu. Teď se jdu kolikrát podívat, jestli ta voda vůbec teče, protože je naprosto potichu.
A myslím si, že ta podložka není k odhlučnění, ale to si nejsem jistá.


Díky. Taky mi přijde, že je pořád tišší a tišší. Snad to tak bude pokračovat dál Wink zatím mě pořád dost ruší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2007 13:34:35
Odpovědět s citátem

Já mám také špatné spaní, stačí, že někde něco šustne a jsem vzhůru a už nemůžu usnout. Vadí mi i když vedle mně přítel dýchá (ne chrápe, prostě jen víc nahlas funí). Naučila jsem se spát se špunty v uších, protože jinak se nevyspím. Bydlíme v paneláku, takže od čtyř od rána je zdí výtah a pak začnou řvát kočičáci,takže bez špuntů bych to nezvládla.
Jinak já tu fontánu na noc vypínám. Máme ji v ložnici, kde jsme v noci "bez koček" protože nechat je tam je o totální nevyspání + úraz, takže jsou v obýváku a tam mají misku s vodou. Sice ji do rána vycachtají, ale fontánu přenášet každý večer do obýváku a ráno zase zpět se mi nechce. Takže v noci miska, přes den fontána.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Fontánka
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2007 13:36:21
Odpovědět s citátem

Tak i k nám už dorazila fontánka Laughing kupovidu ji Damiš olizoval dříve než z ní vůbec začala téct voda a teď už je u ní asi po páté Surprised snad mu to nadšení vydrží. Misky jsem zrušila a vodu z vany taky vypustila, takže je to teď jediný zdroj vody Smile
Mám 3l CatIt a je úplně tichounká.
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pcsara



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2007 16:41:52
Odpovědět s citátem

My máme fontánu taky tu 3litrovou. Kočičku budem mít až v lednu, tak snad z ní bude pít. Jinak ji přes noc vypínáme a co se týče výměny vody, tak je nutná každé ráno (máme dva americké kokršpaněly) a ty ji přes noc skoro vypijí. No alespoň se ta voda nekazí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2007 11:47:20
Odpovědět s citátem

Ahojky, náš Melin má také tuto fontánku http://www.happyanimals.cz/fontany-pro-kocky/pet-mate-fresh-flow-waterer-small-1-5l-fontana
a strašně rád se v ní koupe. Takže je pak voda všude kolem. CHtěla jsem se zeptat, jestli jste někde nenarazili na nějakou podložku pod tuto napáječku, která by udržela nacákanou vodu a tak bych přišla o starost a nervy, že tu vodu v kuchyni někdo pantoflemi nerošlape a nenadělá všude kolem. Díky za Vaše názory.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: Pet Mate Fresh Flow
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2007 12:44:37
Odpovědět s citátem

Kopretinka napsal:
Ahojky, náš Melin má také tuto fontánku http://www.happyanimals.cz/fontany-pro-kocky/pet-mate-fresh-flow-waterer-small-1-5l-fontana
a strašně rád se v ní koupe. Takže je pak voda všude kolem. CHtěla jsem se zeptat, jestli jste někde nenarazili na nějakou podložku pod tuto napáječku, která by udržela nacákanou vodu a tak bych přišla o starost a nervy, že tu vodu v kuchyni někdo pantoflemi nerošlape a nenadělá všude kolem. Díky za Vaše názory.


Chci koupit Bentleymu pod stromeček fontánku a přemýšlím i o téhle, můžu se zeptat, jak s ní jste spokojeni? Jak se čistí? Přijde mi, že s tou CatIt je to celkem složitý ji přesvědčit, aby vše šlapalo jak má Very Happy , jak je na tom tahle??? Dík za odpověď!
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Pet Mate Fresh Flow
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2007 20:57:57
Odpovědět s citátem

MichaelaK napsal:
Kopretinka napsal:
Ahojky, náš Melin má také tuto fontánku http://www.happyanimals.cz/fontany-pro-kocky/pet-mate-fresh-flow-waterer-small-1-5l-fontana
a strašně rád se v ní koupe. Takže je pak voda všude kolem. CHtěla jsem se zeptat, jestli jste někde nenarazili na nějakou podložku pod tuto napáječku, která by udržela nacákanou vodu a tak bych přišla o starost a nervy, že tu vodu v kuchyni někdo pantoflemi nerošlape a nenadělá všude kolem. Díky za Vaše názory.


Chci koupit Bentleymu pod stromeček fontánku a přemýšlím i o téhle, můžu se zeptat, jak s ní jste spokojeni? Jak se čistí? Přijde mi, že s tou CatIt je to celkem složitý ji přesvědčit, aby vše šlapalo jak má Very Happy , jak je na tom tahle??? Dík za odpověď!


Já s CatIt problémy nemám, kocour ji miluje a přesta dokonce mňoukat ve vaně, že chce pusit vodu. Jediný problém s CatIt mám, že nemůžu sehnat filtry Smile ve Zvěrokruhu v OVA(fontánu jsem tam kupovala) je prý nemají Laughing
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pcsara



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2007 10:01:10
Odpovědět s citátem

My máme Catit a máme pod ní tác z Ikei, takže i když psům kape z uší, tak to zůstane na tácu. Co se týče čištění, tak jednou za měsíc měním filtr a jinak tak 1x týdně ji kompletně umyji...Nepřijde mi to složitý...
_________________
Kačenka a Pinxí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2007 12:13:16
Odpovědět s citátem

Já měla na mysli to, že někomu chrčí ať s ní dělá jakákoli kouzla, někomu neteče voda po celé kopuli, někdo neví jak se zbavit slizu atp. Od jiného výrobce mohou některé problémy odpadnout, ale také nemusí Smile
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pcsara



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2007 13:25:57
Odpovědět s citátem

MichaelaK napsal:
Já měla na mysli to, že někomu chrčí ať s ní dělá jakákoli kouzla, někomu neteče voda po celé kopuli, někdo neví jak se zbavit slizu atp. Od jiného výrobce mohou některé problémy odpadnout, ale také nemusí Smile


Nám chcrčí, akorát když je v ní málo vody a než se napustí mistička na začátku. Dáváme do ní vodu ráno a večer (máme dva pejsky)tak to rychle vypijí. Když je fontána správně nasazená, tak nám voda po celé kopuli teče, ale až po naplnění misky-na začátku. Jinak je tichá. Když doplňuji vodu a mám pocit, že je fontána slizká, jednoduše umyji... Asi stejně, jak s miskou na vodu... U každého je to asi jinak...
_________________
Kačenka a Pinxí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: význam fontány
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2008 11:18:49
Odpovědět s citátem

Tak máme doma fontánku od Vánoc. První dojmy byly dost divoké... Bentley na ni syčel a vrčel a vůbec mu to nepřipadalo jako hezký vánoční dárek Confused Asi po třech dnech ji vzal na milost a začal z ní pít, ovšem ani po té dlouhé době, co ji máme, pro něj nemá žádný jiný význam, než jaký má miska s vodou.. sice olizuje i tu kopuli ale to je tak celé. Nehraje si s ní, tekoucí vodu ve vaně mu to nenahradilo a ani to nemá nějaký vliv na to, že by víc pil (vždycky pil podle mého názoru docela dost). Tak si kladu otázku, jestli to má cenu... a jestli není lepší miska s vodou, kde mu můžu vodu měnit 2x denně za čerstvou (moc totiž neveřím tomu, že ta voda má po cca 3 dnech valnou kvalitu, i když mu do fontány dávám pouze vodu z filtrovací konvice brita).
Co si o tom myslíte vy?
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2008 11:59:37
Odpovědět s citátem

Já jsem fontánku kupovala právě proto abych nemusela 2x denně měnit vodu v několika miskách a ještě pod nimi vytírat loužičky. Momentálně mám fontánky dvě a vodu měním 2x týdně, jednou za 1-2 týdny dělám důkladnější čištění. Fontánka má filtr s aktivním uhlím (stejně jako filtrovací konvice) přes který voda stále cirkuluje a tak je určitě i po 3-4 dnech v lepší kvalitě než voda která půl dne leží v misce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2008 19:59:21
Odpovědět s citátem

My máme taky fontánku cat it. Naší Betty se docela líbí, pije z nía fontána nijak moc nevrčí. Hlučnější je když je v ní málo vody. Vodu měním jednou za 2-3 dny. Ale vyzkouším balenou vodu. Snad to vydrží déle. Jinak mám fígl na to, když voda neteče po celé kupoli. Stačí suché místo polít vodou z lahve a už se to chytne. V této diskusi jsem narazila na fontánu s protékající vodou od happy animals. Je sice dražší, ale přijde mi ještě lepší než cat it. Máte s ní zkušenosti? Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Vladunka



Založen: 30.04.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha-Vinohrady

Předmět: Fontánka
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2008 10:43:11
Odpovědět s citátem

Tak fontánku máme od včerejška, a náš tříměsíční britský mrňousek si na to hned zvykl...nejdřív si v ní spořádaně umyla pacinky a pak pila....jsem moc ráda, protože jinak se mi zdálo, že pije dost málo, tak snad bude už lepší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Al Džazíra



Založen: 10.03.2008
Příspěvky: 31

Předmět: Fontánka
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2008 9:31:35
Odpovědět s citátem

Naše kočky pily z fontánky kterou máme na zvhčování vzduchu pro kytky v obýváku. Dokážou u ní sedět celé hodiny. Proto jsem se rozhodl že jim pořídím jejich vlastní 3 litrovou Fontánu Catit. Mají novou hračku a jsou nadšené.

Nejlevnější je na:
http://www.exo-eko.cz/Fontany-pro-kocky/Fontana-Catit
Cena s DPH i dobírkou je 775.50kč.
Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2008 21:53:14
Odpovědět s citátem

My jsme taky pořídili fontánku. Z počátku byla Betty nadšená, postupně z ní pila jenom trošku a pak si jí ani nevšimla. Jenom jsem jí myla a vyměňovala vodu. Tak jsme fontámu uklidili do skříně. Betty se naučila vyskočit na umyvadlo a počkat až jí pustím vodu a nejraději pije čerstvou rovnou z kohoutku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2008 20:58:27
Odpovědět s citátem

Chtěla jsem se zeptat, jeslti máte někdo fontánu Cat-it Fresh and Clean - http://www.packa.cz/d3135-fontana-cat-it-freshclean-10350053 ? Máme ji první den a nevím, jeslti to funguje, jak má- fontána docela vrčí, voda slyšet není, ale hlavně ta voda se jakoby jen rozlévá po té vypouklé části...samozřejmě jsem nečekala, že bude tryskat do půl metru, ale představovala jsem si pár cm do výšky. Navíc se rozlévá jen tak po půlce té kopule, přitom se mi zdá, že stojí rovně. Ta vrchní modrá část je trochu pohyblivá, měla by být úplně napevno? JInak žádné rýhy, do kterých by měla zapadnout tam nevidím.
Když sundám tu vrchní modrou část, fontána je skoro neslyšná, jen trochu crčí voda, když jí dám zpět tak to jakoby rezonuje...
Kočkouni to zatím mají jako televizi, už hodinu to upřeně pozorují, ale nějak se nemají k tomu, aby se napili.

edit: tak teď se mi to podařilo nasadit tak, že se to neviklá a i voda stéká po celé kopuli. ALe vrčí stále Sad A taky mě překvapilo, že po odklopení v doní části fontány plavaly částečky té černé části filtru, stejně tak když ho přejedu rukou, zůstávají mi v ruce černé tečky- je to normální?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2008 7:56:31
Odpovědět s citátem

terez4 napsal:
Chtěla jsem se zeptat, jeslti máte někdo fontánu Cat-it Fresh and Clean - http://www.packa.cz/d3135-fontana-cat-it-freshclean-10350053 ? Máme ji první den a nevím, jeslti to funguje, jak má- fontána docela vrčí, voda slyšet není, ale hlavně ta voda se jakoby jen rozlévá po té vypouklé části..


Fontánku samotnou neznám, ale to stékání je v pořádku, očekává se, že kočky budou vodu olizovat s povrchu, tryskání i sebemenšího "vodotrysku" není účelem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dog



Založen: 16.04.2008
Příspěvky: 39
Bydliště: tady na foru je rada dementu!

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2008 23:28:35
Odpovědět s citátem

fontanka je super vec. kocka z toho pije radsej. neviem si predstavit ze jej dam nejaku velku nadobu a necham ju pit zakalenu vodu plnu chlpov a zradla..

je to narocnejsie na udrzbu, raz za tyzden vymenit vodu (coz je super, pretoze ma kocka stale rezervu) a zaroven vycistit filter (ostriekat horucou vodou). raz za mesiac to dat do mycky (uz to byva pekne spinave a plne vodneho kamena) a vymenit filter (inak vam tam nalezu chrobaky!) a tiez prestriekat tu masinku co strieka vodu:)

kocka ma pusu od zradla a ide pit vodu a to zradlo skonci vo filtri.. ale na to tam je ten filter, takze si nestazujem:)

jedina chybicka je ze casto nadoba nezapadne spravne do podstavca a potom to huci. vacsinou staci doliat vodu aj do podstavca. okrem toho mam na zastrcke casovca, takze na noc sa to pekne vypina:) ale bezny hluk je velmi akceptovatelny, takze by som to neriesil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janca



Založen: 14.01.2009
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2009 11:32:46
Odpovědět s citátem

Ahojte vsichni kockomilove,

mam na Vas velkou prosbu. Uvazujeme o koupi fontanky na piti pro naseho kocourka, ale vzhledem k tomu, ze nemame s timto vyrobkem zadne zkusenosti, tak se na Vas obracim s dotazek ktera je nejlepsi. V e-shopech na netu jsem nasla nejcasteji dva vyrobky - Fontana Cat it Fresh end Clean a Fontana Catit pro kocky. Musim jeste podotknou, ze je to jenom pro jednoho kocourka. Moc dekuji za Vase rady a postrehy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: fontánka
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2009 11:56:03
Odpovědět s citátem

janca napsal:
Ahojte vsichni kockomilove,

mam na Vas velkou prosbu. Uvazujeme o koupi fontanky na piti pro naseho kocourka, ale vzhledem k tomu, ze nemame s timto vyrobkem zadne zkusenosti, tak se na Vas obracim s dotazek ktera je nejlepsi. V e-shopech na netu jsem nasla nejcasteji dva vyrobky - Fontana Cat it Fresh end Clean a Fontana Catit pro kocky. Musim jeste podotknou, ze je to jenom pro jednoho kocourka. Moc dekuji za Vase rady a postrehy


Ahoj, my měli nejdříve klasickou Cat it, tu bakuli. Po roce odešel motorek a tak jsme koupili novější Fresh and Clean. Kočky i já doporučujeme Fresh and clean Smile . Předtím jsem pořád řešila, že voda netekla rovnoměrně po celé polokouli a čištění bylo taky pracné. Tahle nová je vyčištěná raz dva. A kočiny z ní pijou všechny bez rozdílu a jak mlaskaj:). Předtím z té starší pil jen Fífa. Takže dávám hvězdičku jednoznačně Fresh and Clean Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: fontánka
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2009 12:03:33
Odpovědět s citátem

Že tedy odbočím od dvou zmiňovaných ... mě zaujala tahle fontána Drinkwell http://www.zooplus.de/shop/katzen/fressnapf/katzentraenke/12645 a i to, že má přikoupitelné zásobníky na další vodu. I když cena je, krapet vyšší.

Navíc by mě taky zajímalo, jestli s touhle má někdo zkušenosti.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GreyZ



Založen: 18.01.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Velká Bíteš/Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2009 20:43:31
Odpovědět s citátem

My máme fontánu Cat It Fresh and Clean a spokojenost. Konečně mám jistotu, že chlupáčci pijí Smile .
_________________
GreyZ + Nikinek + Štulinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2009 16:05:04
Odpovědět s citátem

http://www.zooplus.de/shop/katzen/fressnapf/katzentraenke/72634


a nemáte někdo zkušenost s touhle novinkou či jak se Vám líbí?
Uvažuji o ní, ale celkově jsem ještě nepronikla do problematiky fontánek, tak zase aby byly k sehnání náhradní dílky...

děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jaruna564



Založen: 05.09.2009
Příspěvky: 1
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2009 23:51:53
Odpovědět s citátem

Koupila jsem našim dvěma holkám fontánku Cat it Fresh & Clear i s podložkou a máme ji 14 dní.Jsem s ní spokojená.Je tichoučká,na podložce sedí opravdu pevně a voda se mimo podložku nedostane.
První den ji holky obcházely velkým obloukem,tak jsem jim druhý den sebrala misky s vodou.Dala jsem ji jenom do té misky na žřádlo,co je u fontánky, aby se nebály.Další den už pily z fontánky Laughing Nejdřív pily jenom tu steklou vodu a teď už olizujou kopuli Razz Zdá se mi,že pijou mnohem víc,než dřív,protože musím denně dolévat vodu,jinak fontánka hrozně vrčí.
Nevím přesně,kolik mám dolít vody,aby se nedostala do elektřiny.Jednou jsem vyměnila obsah a vymyla jsem ji,ale o čištění čerpadla,kopule zevnitř a celkové údržbě jsem se dočetla až tady.V manuálu toho je opravdu pomálu Twisted Evil
Poradil by mi někdo,jak na to?Píše se tu o mytí v myčce,ale nevím,na jaký program,na jakou teplotu,abych to nezničila,s mycí tabletou,nebo bez?Jak správně rozebrat čerpadýlko,abych ho nezničilaPoradíte? Crying or Very sad Jsem vděčná za každou radu,díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dog



Založen: 16.04.2008
Příspěvky: 39
Bydliště: tady na foru je rada dementu!

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2009 0:35:16
Odpovědět s citátem

jejda, to je zlozita tema. ta fontanka je docela narocna na udrzbu.. uz velmi dlho sa snazim na nu vyzrat..
- drziak na nadrzke (cez ktory ide voda) - ten sa neda normalne zasrobovat, a odpadava. na to som nikdy neprisiel.
- misky dodavane k fontanke: ak ich opriete o fontanku, tak ako su urcene, mozte si byt isty, ze granule skoncia vo vode a na filtri:(
- filtre: cistim kazdy tyzden a raz za mesiac vymenim. ked som to nespravil, tak filter napadli cervy:)
- zvuk fontanky: ja ju automaticky vypinam o polnoci a rano zapinam - staci na to taka specialna zastrcka s casovacom. ako odstranit vrcanie? trvalo mi rok na to dojst. nechcel som dolievat vodu denne, ved na to mam fontanku, aby tam bola rezerva na 5 dni! ked uz je v nadrzi <20% vody. tiez som nalieval vodu, aby hluk prestal. ale teraz to mam ok, naplnim nadrz a az 5.den zacne vrcat.. kedze fontanka nie je moc kvalitny produkt, vrcanie vznika z viacerych dovodov: hladina vody v nadrzi, hladina vody v nadobe pod nadrzou, cistota motorceka a spravne zasunutie nadrze do fontanky! vid dalsia cast
- cistiace intervaly:
5 dni - nadrz + fontanta naplni vodu a vycistit filter prudom horucej vody
30 dni - vymenit filter
15 dni - vybrat celu fontanu a vycistit pod prudom horucej vody
60 dni - velke cistenie: rozobrat uplne vsetko, vycistit kludne aj v mycke, ale casti ako sklo nadrze a plast fontany vycisti nepojdu, pretoze je na nich zazrany vodny kamen, takze to treba manualne zoskrabat. spodok nadrzky urcite doporucujem do mycky, lebo tam je gumicka na pruzinke, cez ktory ide voda, a ma tendenciu hnit. to je jeden z dovodov vrcania. a teraz k poslednemu skrytemu dovodu vrcania: motorcek. tam sa okrem vodneho kamena dostava zradlo, ktore bez problemov prejde popod filter:( z motorceka vyberieme kryt, spod neho vrtulku a cistime.. ja som to mal cele v mycke! ano aj so snurou.. ved je to vodotesne:) posledny skryty dovod vrcania je zasunutie nadrze. vacsinou sa zda, ze tam nadrz sedi, ale treba nou pomykat zlava doprava a dorazit ju.. vysledkom ma byt, ze fontana zacne vrcat az ked je v nej malo vody.

"Nevím přesně,kolik mám dolít vody,aby se nedostala do elektřiny" - to nechapem. elektrina je predsa az na konci, v adapter, daleko od fontanyi! inak sa nemoze voda stretnut s elektrinou. takze nadrz plnime na 100% a plast pod nou plnime na 60%.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (24x)
4
Kočičí jména (22x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (21x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (21x)
7
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
8
Jak se naučit vybírat mýtné (20x)
9
Somálská kočka (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top