Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Vitaminthe


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Petra Urbanová



Založen: 04.09.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha 4

Předmět: Vitaminthe
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 8:48:24
Odpovědět s citátem

Přeju všem hezký den. Ráda bych našemu bytovému kocourovi i dvěma venkovním kočičkám u rodičů na vesnici, koupila pastu vitaminthe na odčervení. Chtěla jsem se zeptat, zda je možné ji zakoupit i v lékárně (bydlím momentálně v Praze) nebo pouze u veterináře? Budu moc ráda, pokud mi poradíte. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 8:50:24
Odpovědět s citátem

Lze ji zakoupit v lékárně bez receptu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra Urbanová



Založen: 04.09.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha 4

Předmět: Vitaminthe
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 9:17:25
Odpovědět s citátem

Moc děkuji. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lentilka



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Vitaminthe
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 9:57:59
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se zeptat, v jaké lékárně se v Praze dá sehnat Question - ideálně někde v centru - zašla jsem totiž už do několika a koukali na mě, jako kdybych právě spadla z jahody Rolling Eyes
Díky moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Vitaminthe
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 23:06:53
Odpovědět s citátem

Musíte ji shánět pouze v lékárnách, kde vedou veterinární sortiment. Tam Vám ji případně objednají. Já osobně má s touto pastou špatnou zkušenost - a nejen já - dospělé kočky ji ustály, ale koťata mi po ní strašně zvracela - takže pokud jde o dospělé,doporučovala bych spíše tablety drontalu, případně pipetu Profender, která se aplikuje jen 1x (pokryje celé stádium vývoje parazitů) a aplikuje se na kůži rovnou za hlavou, aby si na ni kočka nedosáhla nijak při umývání.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pewis



Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 21
Bydliště: orlová

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 15:34:41
Odpovědět s citátem

Taky jsem pro pipetu - vyjde sice dráž,ale podle veterináře účinkuje celý měsíc, takže zahubí i parazity v počátečním vývoji, na které tabletky nezabírají. Navíc se vyhnete nebezpečí,že kočka bude zvracet, případně přestane žrát, což byl případ mojí Ebinky - podle majitelky. Měla jsem strach, že se to bude opakovat, takže druhé odčervení jsem volila ve formě pipety. Ta byla bez problémů. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 23:43:50
Odpovědět s citátem

pewis napsal:
Taky jsem pro pipetu - vyjde sice dráž,ale podle veterináře účinkuje celý měsíc, takže zahubí i parazity v počátečním vývoji, na které tabletky nezabírají. Navíc se vyhnete nebezpečí,že kočka bude zvracet, případně přestane žrát, což byl případ mojí Ebinky - podle majitelky. Měla jsem strach, že se to bude opakovat, takže druhé odčervení jsem volila ve formě pipety. Ta byla bez problémů. Smile


http://www.baron.cz/kocka/prirodni-lekarna/odcervovaci-byliny/i-0

Tady je alternativa bez chemie-funguje to!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Odčervovací bylinky
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 8:02:38
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak tyhle odčervovací bylinky kočka přijímá, tedy jak to do ní dostat. Nevěřím, že ta naše pozře jídlo, do kterého něco přimíchám. Nebo je to slisováno do nějaké tabletky?
S pipetou jsem teď měla zkušenost dost špatnou. První pipeta v pohodě, při druhé kočka vylítla jak střela, otřepala se jak bernardýn a protože ta kapka asi nebyla ještě dobře vsáklá do srsti, zklouzla ji po srsti. No a nějak se k části té kapky dostala jazykem a byl z toho hezký průjmík. Když mi to konečně docvaklo, vyhřebelcovala jsem ji žínkou, ale teď nevím, jestli to odčervení bylo vůbec účinné.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Odčervovací bylinky
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 10:20:53
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak tyhle odčervovací bylinky kočka přijímá, tedy jak to do ní dostat. Nevěřím, že ta naše pozře jídlo, do kterého něco přimíchám. Nebo je to slisováno do nějaké tabletky?
S pipetou jsem teď měla zkušenost dost špatnou. První pipeta v pohodě, při druhé kočka vylítla jak střela, otřepala se jak bernardýn a protože ta kapka asi nebyla ještě dobře vsáklá do srsti, zklouzla ji po srsti. No a nějak se k části té kapky dostala jazykem a byl z toho hezký průjmík. Když mi to konečně docvaklo, vyhřebelcovala jsem ji žínkou, ale teď nevím, jestli to odčervení bylo vůbec účinné.


Osobní zkušenost s tím zatím nemám, moje zvířata nemají problémy s tabletkami. Píšou, že je to sypké.

Já kupovala od nich něco podobného proti blechám, to se stříká na srst, nekonzumuje se to. Já bych se na to, jak se to používá, zeptala přímo prodejců od Barona, jsou velice ochotní a komunikují velmi dobře jak mailem, tak telefonicky-mám s nimi ty nejlepší zkušenosti.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lentilka



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Odčervovací bylinky
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 12:20:59
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak tyhle odčervovací bylinky kočka přijímá, tedy jak to do ní dostat. Nevěřím, že ta naše pozře jídlo, do kterého něco přimíchám. Nebo je to slisováno do nějaké tabletky?
S pipetou jsem teď měla zkušenost dost špatnou. První pipeta v pohodě, při druhé kočka vylítla jak střela, otřepala se jak bernardýn a protože ta kapka asi nebyla ještě dobře vsáklá do srsti, zklouzla ji po srsti. No a nějak se k části té kapky dostala jazykem a byl z toho hezký průjmík. Když mi to konečně docvaklo, vyhřebelcovala jsem ji žínkou, ale teď nevím, jestli to odčervení bylo vůbec účinné.


Mám to doma a rozhodně to nedoporučuju Exclamation Teda alespoň v mým případě rozhodně vyhozený peníze. V jídle to kocouřek samozřejmě nechce papkat, a to tak, že ani náhodou, radši by umřel hlady... Zkusila jsem to smíchat s vodou a natřít na něj, aby si to olízal, ale dostal z toho záchvat, pobíhal jako šílený, snažil se to otřít o cokoliv - zdi apod. takže nakonec do sebe dostal fakt minimum, což samozřejmě nemohlo na odčervení stačit ani náhodou - jenom z toho měl trošičku průjmík.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 13:57:16
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpovědí. Myslela jsem si, že to nebude tak jednoduché přemluvit kočku, aby se "přírodně" odčervila...
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dog



Založen: 16.04.2008
Příspěvky: 39
Bydliště: tady na foru je rada dementu!

Předmět: Re: Odčervovací bylinky
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2009 23:09:58
Odpovědět s citátem

lentilka napsal:

Mám to doma a rozhodně to nedoporučuju Exclamation Teda alespoň v mým případě rozhodně vyhozený peníze. V jídle to kocouřek samozřejmě nechce papkat, a to tak, že ani náhodou, radši by umřel hlady... Zkusila jsem to smíchat s vodou a natřít na něj, aby si to olízal, ale dostal z toho záchvat, pobíhal jako šílený, snažil se to otřít o cokoliv - zdi apod. takže nakonec do sebe dostal fakt minimum, což samozřejmě nemohlo na odčervení stačit ani náhodou - jenom z toho měl trošičku průjmík.


samozrejme ze ziadna macka nechce papat odcervovaci prostriedok, preto sa pasta aplikuje do tlamicky.. vas sposob aplikacie je nespravny, nefunguje so ziadnu pastou ani tabletkou. nicmene s tym prujmom mate pravdu, moja kocka vyvratila vsetko za 10 minut, a o hodinu kotatko, teraz cakam na dalsie kotatka, upratovacia smena je v pohotovosit:) pred Vitaminthe som daval Banminth,CEVA,Drontal a tie boli v pohode.

Question Zaujimalo by ma, ci mam opakovat odcervenie, alebo sa material stihol vstrebat do tela.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lajlii



Založen: 17.01.2009
Příspěvky: 28

Předmět: Drontal
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2009 14:56:48
Odpovědět s citátem

Tak my odčervujem doma, do lekarny chodime pro Drontal a zatim je to v pohode.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Drontal
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2009 15:06:48
Odpovědět s citátem

lajlii napsal:
Tak my odčervujem doma, do lekarny chodime pro Drontal a zatim je to v pohode.


Akorát že časem by se měly přípravky střídat, jsem někde četla. Nepoužívat pořád totéž.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: Re: Odčervovací bylinky
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2009 19:10:26
Odpovědět s citátem

samozrejme ze ziadna macka nechce papat odcervovaci prostriedok, preto sa pasta aplikuje do tlamicky.. vas sposob aplikacie je nespravny, nefunguje so ziadnu pastou ani tabletkou. nicmene s tym prujmom mate pravdu, moja kocka vyvratila vsetko za 10 minut, a o hodinu kotatko, teraz cakam na dalsie kotatka, upratovacia smena je v pohotovosit:) pred Vitaminthe som daval Banminth,CEVA,Drontal a tie boli v pohode.

Question Zaujimalo by ma, ci mam opakovat odcervenie, alebo sa material stihol vstrebat do tela.[/quote]

U odčervovacích past a tablet nejde o to, aby se účinná látka vstřebala do organismu kočky, ale aby při průchodu střevem působila na tam přítomné škrkavky a tasemnice.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 9:59:55
Odpovědět s citátem

Pokud nelze do kočiny dostat tabletu či pastu na odčervení, nebo existuje jiný důvod, proč nevyhovují (např. nevolnost), existuje kapička za krk "Profender spot on" (odkaz níže), která působí proti všem druhům červů. Je to fakt pohodlná, i když dražší záležitost. Ale ušetřím tím stres kočulím a mně těch pár pěkných drápanců taky nechybí Smile

http://www.bayer-cz.cz/showdoc.do?docid=247
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kamil



Založen: 31.01.2009
Příspěvky: 15

Předmět: odcerveni
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2009 15:45:50
Odpovědět s citátem

No my taky ten Profender pouzili a musim rict, ze prijemna zmena po tabletkach. My jsme teda s nimi problem nemeli, ale ze ory se to teda ma stridat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: odcerveni
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2009 16:15:25
Odpovědět s citátem

Zrovna plánuji koupit Profender pro venkovní kočku, co se k nám přitoulala na chalupě. Je to takový drobeček, budu kupovat ten nejslabší pro kočky do 2,5 kg. Dívala jsem se na webu, cena je u tohoto většinou uváděna cca 120Kč a podle obrázku jsou tam pipety dvě, to mi nepřijde nijak významně dražší, zejména když účinek trvá měsíc. Nevím teda, kolik si naúčtuje při prodeji veterinář.
Ta snadnost aplikace v kombinaci s měsíčním účinkem za to podle mě stojí. Říkala mi veterinářka, že tabletou bych stejně musela kočku odčervovat dvakrát za sebou, aby se postihla všechna potenciální stádia vývinu těch cizopasníků. Pipeta to řeší jednorázově.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lajlii



Založen: 17.01.2009
Příspěvky: 28

Předmět: odcerveni
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2009 10:51:58
Odpovědět s citátem

Jo, to je pravda s tím střídáním přípravků. Tak my asi zkusíme taky teb spot on Profender. To jsem zvedava. Snad to bude v pohode.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: odcerveni
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2009 10:13:41
Odpovědět s citátem

Tak jsem včera aplikovala spot on Profender. (pro kočku do 2,5 kg byl za 121 Kč). Udržet toho diblíka v klidu a dostat se na krku na kůži byl trochu problém, má neustále snahu vylézt mi na krk nebo rovnou na hlavu, ale podařilo se. Kočka držela, nijak neprotestovala. Po aplikaci se odebrala k misce, nacpala se a spokojeně zalezla do svého pelíšku, kde většinu dne podřimuje. Žádné snaha o útěk, žádné zjevné reakce jako slinění, ani následně natož hned při aplikaci. Tak doufám, že efekt bude dobrý, ne tak nepozorovatelný jako nežádoucí reakce Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top