Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Škrabadlo a odpočívadlo

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Andrea



Založen: 12.04.2005
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno

Předmět: Škrabadlo a odpočívadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2005 10:34:39
Odpovědět s citátem

Ahoj, zdravím všechny šťastné majitele kočiček a kocouřků.
V červnu si přivezu domů kocourka (křížence turecké angory a siamky) a ráda bych mu připravila dobré podmínky pro jeho život. Proto prosím, znáte někdo nějaký podrobný návod na výrobu škrabadla a šplhadla v jednom, ale nějaké rozmanité a rozvětvené a hlavně vysoké?
Děkuji za odpověď. Andrea.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Škrabadlo a odpočívadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2005 10:59:44
Odpovědět s citátem

Andrea napsal:
Ahoj, zdravím všechny šťastné majitele kočiček a kocouřků.
V červnu si přivezu domů kocourka (křížence turecké angory a siamky) a ráda bych mu připravila dobré podmínky pro jeho život. Proto prosím, znáte někdo nějaký podrobný návod na výrobu škrabadla a šplhadla v jednom, ale nějaké rozmanité a rozvětvené a hlavně vysoké?
Děkuji za odpověď. Andrea.


No buď se s tím budeš muset stavět, nebo si ho někde objednej. Na bytelně stavěné je zapotřebí nějaká kvalitní mohutná větev, aby se na ní daly přibouchat poličky, které by se zase měly obalit nějakou chlupaticí, aby to bylo jako pelíšek, pak ještě obalit sisalovým provazem (který není, bohužel, nejlevnější). Takže v součtu to není nejlevnější záležitost ani nejlehčí.
Původně jsme totiž taky chtěli stavět škrabadlo doma, ale když jsme si prošli ceny, pak sehnání vhodných věcí, tak jsme nakonec zvolili koupené a jsme/kočky s ním naprosto spokojeni. Máme dvě - jedno až ke stropu, druhé nižší a kočiny zdárně řádí na obou.
A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: škrabadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2005 11:03:11
Odpovědět s citátem

Já bych teda spíš koupila hotové, i na internetu jsou obchody, my máme od www.ilka.cz, tam si můžeš koupit buď sestavu, nebo si vymyslet a sestavit sama.Montáž je jednoduchá. Budeš li navrhovat sama, dej pozor na stabilitu, a kočky mají rády výšky, tak je-li to možné, klidně zapřít až o strop.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Škrabadlo a odpočívadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2005 12:06:22
Odpovědět s citátem

Jinak ještě doplním, my máme škrabadlo od www.prokocky.cz typ Anis a je opravdu stabilní a kvalitní Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jíjinka
Anonymní





Předmět: Nová kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2005 13:08:25
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,moc prosím o radu.V květnu si domů přinesu kočičku - britskou.Chtěla bych ji naučit aby si drápky brousila na škrabadle a ne na gauči a také nevím,zda zavírat na noc ložnici či ne,aby nás v noci nebudila.Děkuji mockrát,Nechci udělat chybu na začátku,pak by se to asi těžko odnaučovala...
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Nová kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2005 14:05:03
Odpovědět s citátem

Když bude škrabat jinde, říct ne a postavit ji ke škrabadlu, ev tam vlastníma nehtama zaškrábat a ukázat. povede-li se, potom chválit a chválit, ev i odměnu. Můžete zkusit i něco, co kočku přitahuje- např. kozlíkové kapky z lékárny a potřít tím škrabadlo.Co se týče noci, záleží na vás, zda vám bude vadit kočka v posteli, poku de, nechala bychjí otevřeno, ona se časem naučí, že chcete v noci spát.U nás ,když Daňásek ze začátku v noci zlobil, tak jsme ho vystrčili z ložnice a zavřeli jsme, pak si zvykl, že v noci se spí,ale každá kočka je jiná.Když projdete fórum, o nočním chování koček už se tady někde psalo.Hodně štěstí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
paja
Anonymní





Předmět: RE:skrabadlo a odpocivadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2005 14:30:09
Odpovědět s citátem

Jančo. Díky, že jsi mi konečně připomněla stránky www.ilka.cz. Už před dvěma měsíci jsem si na těchto stránkách vyhlédla škrabadlo a teď , když jsem si ho chtěla konečně objednat, tak jsem si ne a ne vzpomenout na název stránky. Celý týden už hledám na internetu a vzpomínám. Věděla jsem jen, že název je složený ze čtyř písmen. Tak díky. Jinak přidávám ještě další stránky se škrabadly www.happy-animals.cz. Jsou tam i nějaké slevy. Ahoj.
Odpovědět 
Petra H.



Založen: 24.03.2005
Příspěvky: 18
Bydliště: Brno-Lesná

Předmět: Škrábadlo+škrábání
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2005 7:50:48
Odpovědět s citátem

Napřed jsme chtěli taky vyrobil šplhadlo, ale když jsem viděla, co k tomu všechno potřebujeme a spočítala jsem to, tak jsme si řekli, že jej raději koupíme. Škrábání jsme učili tak, že jsem kocourka postavila před škrabadlo, ukázala a kocourek škrábe, ale musíte hodně chválit. Ze začátku jsem za každé zaškrábání pochválila a dala kočičí bombónek. Doteď chválím, ale už bez bombónků, ty jen někdy. Kocourek má vyhrazená místa, kde může škrábat a jinam nesmí. Hned od začátku jej musíte naučit a případně důrazně napomenout, když nechcete, aby škrábal např. na sedačce. U nás chlupáčci zaškrábou tam, kde nemají jenom když nás chtějí poškádlit nebo vybudit ke hře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jájinka
Anonymní





Předmět: děkuji
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2005 9:25:12
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za super rady a postřehy! Krásný den všem
Odpovědět 
Andy
Anonymní





Předmět: Re: děkuji
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2005 9:51:22
Odpovědět s citátem

Jájinka napsal:
Děkuji moc za super rady a postřehy! Krásný den všem


Ještě máme dobrou zkušenost nasypat na odpočívadlo (kolem sloupku) trošku sušené šanty (prodává se v balení malém i velkém) nebo koupit v lékárně kozlíkové kapky. Máme doma tři kočky a vždycky to pomůže. Šanta jim hrozně voní a začnou po ní dovádět, tím pádem i škrábat sloupek, protože je to nejblíž. Takhle jsme naučili škrábat našeho nejmladšího kocourka. Seženete ji i u nás na www.happy-animals.cz a od příštího týdne budeme mít i kamenný obchod, kde rádi poradíme osobně, s číčami máme zkušenosti už docela velké Very Happy a bude tam i možnost osobně domluvit postavení odpočívadla podle Vašich představ (máme odpočívadla i od Ilky), případně výběr a rada pro jiné odpočívadlo přímo z katalogu. Adresa bude pak na našich stránkách.
Odpovědět 
Andrea



Založen: 12.04.2005
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno

Předmět: Škrabadlo a odpočívadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2005 12:39:56
Odpovědět s citátem

Ahoj, všem děkuji za cenné rady, už jsem se dívala na nějaká ta šplhadla. No pravděpodobně jedno koupím a druhé zkusím udělat ze stromu z naší chaty, no snad to přežiju já i strom. Takže ještě jednou všem děkuji a příště se zase s důvěrou obrátím na vás všechny. Andrea.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pupy



Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 5

Předmět: škrabadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2005 13:43:46
Odpovědět s citátem

April...na ten odkaz sem se dívala včera. Líbí se mi že si mužeš sestavit vlastní škrabadlo. Asi nějaké kočičce pořídím k vánocum.
_________________
Pupy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pupy



Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 5

Předmět: .
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2005 13:49:55
Odpovědět s citátem

Wink
_________________
Pupy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Merlin



Založen: 28.09.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Sokolov

Předmět: škrabadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2005 18:39:14
Odpovědět s citátem

Andreo, my jsme chtěli také původně koupit škrabadlo, ty co nám vyhovovaly cenou, byly malé a ty co se nám líbili, byly zase moc drahé. Tak jsme nakonec škrabadýlko vyrobily a jsme s ním naprosto spokojení a je jen na Vaší fantazii jaké pro kočičku vyrobíte.... nevychází to draze a máte možnost přistavovat podle potřeb kočiček. Pokud byste měla zájem, ozvěte se nám soukromou zprávou a pošleme na mejl podrobný postup i s fotografiemi... Držíme palečky a ať se Vám s kocourek společně krásně žije. Razz (možná si i pořídíte druhou ... jako my Wink )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: škrabadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2005 19:17:22
Odpovědět s citátem

Merlin napsal:
Andreo, my jsme chtěli také původně koupit škrabadlo, ty co nám vyhovovaly cenou, byly malé a ty co se nám líbili, byly zase moc drahé. Tak jsme nakonec škrabadýlko vyrobily a jsme s ním naprosto spokojení a je jen na Vaší fantazii jaké pro kočičku vyrobíte.... nevychází to draze a máte možnost přistavovat podle potřeb kočiček. Pokud byste měla zájem, ozvěte se nám soukromou zprávou a pošleme na mejl podrobný postup i s fotografiemi... Držíme palečky a ať se Vám s kocourek společně krásně žije. Razz (možná si i pořídíte druhou ... jako my Wink )
my jsme taky varobili své škrabadlo ale to už je tak oškrábaný že je to děsný:)
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: škrabadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2006 12:13:39
Odpovědět s citátem

Dobry den,
muzete mi prosim poradit jak a cim vycistit skrabadlo, ktere jiz pouzivaly cizi kocky.
Dekuji
Lenka
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: škrabadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2006 12:43:18
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Dobry den,
muzete mi prosim poradit jak a cim vycistit skrabadlo, ktere jiz pouzivaly cizi kocky.
Dekuji
Lenka


Myslím, že by mělo stačit nějaké mýdlo či saponát, pořádně houbičkou nebo hadříkem protřít ... jako dezinfekce savo, pokud tedy nevyžere z odpočívadla barvu, nebo mně osobně se jako šetrná dezinfekce osvědčil TeaTree olejíček s vodou (10 kapek do 1l vody) a tím buď odpočívadlo otřít, nebo do rozprašovače a postříkat.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: škrabadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2006 13:19:36
Odpovědět s citátem

teatree olejicek je vyborny napad moc dekuji L.

Myslím, že by mělo stačit nějaké mýdlo či saponát, pořádně houbičkou nebo hadříkem protřít ... jako dezinfekce savo, pokud tedy nevyžere z odpočívadla barvu, nebo mně osobně se jako šetrná dezinfekce osvědčil TeaTree olejíček s vodou (10 kapek do 1l vody) a tím buď odpočívadlo otřít, nebo do rozprašovače a postříkat.

A.[/quote]
Odpovědět 
Katy
Anonymní





Předmět: kočičí dům
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2006 14:36:44
Odpovědět s citátem

Dnes jsem narazila na odkaz na stránky rodinky, která celý dům přizpůsobila kočkám. Je to inspirativní, doporučuji poprohlížet do konce. Šplhadla mají opravdu bezkonkurenční.
http://www.thecatshouse.com/html/cathouse/ch_01.htm
Odpovědět 
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: Re: kočičí dům
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 14:03:08
Odpovědět s citátem

Tak ten dom nema chybu... skvely napad.. normalne rozmyslam, ze ked uz budem mat doma macicku a bude starsia tak jej v jednej izbe tiez urobim take lozenie popod plafon... naozaj vyborne ;o))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Joja



Založen: 01.08.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Český Těšín

Předmět: byt
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2006 23:00:47
Odpovědět s citátem

Myslím, že jsem něco podobného viděla v TV. Možná to byl dokonce i stejný byt. Prototože si pamatuju, že měl také tak pestré barvy.
Je to zajímavé.
_________________
www.felis-silesiana.wz.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Krist



Založen: 23.12.2009
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno

Předmět: výroba škrabadla - kočičí strom
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2010 19:36:17
Odpovědět s citátem

Oživuji prastaré vlákno svým kutilským kouskem Wink
kočičí strom - vlastní výroba:
http://romy.chytrak.cz/2010/08/Novy-kocici-strom-na-balkone.html
_________________
http://romy.chytrak.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
werwes



Založen: 23.11.2010
Příspěvky: 1

Předmět: Re: Škrabadlo a odpočívadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2010 20:06:48
Odpovědět s citátem

Andrea napsal:
Ahoj, zdravím všechny šťastné majitele kočiček a kocouřků.
V červnu si přivezu domů kocourka (křížence turecké angory a siamky) a ráda bych mu připravila dobré podmínky pro jeho život. Proto prosím, znáte někdo nějaký podrobný návod na výrobu škrabadla a šplhadla v jednom, ale nějaké rozmanité a rozvětvené a hlavně vysoké?
Děkuji za odpověď. Andrea.

Zdravím všechny milovníky kočiček a kocourků, zde je prima nabídka na kvalitní škrabadlo a odpočivadlo v jednom, mrkněte...
http://aukro.cz/item1336499795_luxusni_odpocivadlo_z_netoxickeho_materialu.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (43x)
2
RSS kanály (38x)
3
Pojištění koček (16x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (14x)
5
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (12x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)
7
Thajská kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top