Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Stříhání drápků

Fórum: Hygiena

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2005 8:14:56
Odpovědět s citátem

Jak často stříháte drápky a jak to děláte, když kocouř nechce a brání se? Dík.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2005 8:21:07
Odpovědět s citátem

Drápky nestříhám vůbec Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra H.
Anonymní





Předmět: Drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2005 8:51:51
Odpovědět s citátem

nestříháme. Jednou jsme je Mikeškovi ostříhali a to, když byl po operaci a nemohl škrábat sám. Z vlastní zkušenosti bychom to už nikdy neudělali, bylo na něm vidět, že mu to vadí a několik dní byl naštvaný, že jsme jej nenechali obrousit drápky samotného. Od té doby každý den poctivě škrábe na svých škrabadlech a vždy jej za to pochválíme a tím pádem nemáme problém s přerostlými drápky. Petra + Mikešek
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2005 9:11:34
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Jak často stříháte drápky a jak to děláte, když kocouř nechce a brání se? Dík.J.

My stříháme, resp. cvakáme kleštičkama na nehty, přibližně 1x za 3-4 týdny. Přítel chytne, já cvakám. Ale jenom špičky, asi tak 1-2mm. Pak si to jdou doškrábat na škrabadlo.
Kočičáci se netváří, že by jim to vadilo, jen při skákání holt musí vyvinout trochu víc energie.
Už si zvykli, sice se zkoušejí bránit, ale většinou to jde dobře.
Přirovnala bych to k dětem, kterým se to také někdy nelíbí, na bráchu, jako batole, jsme byly 3 a stejně to byl boj, to kočičáci jsou oproti němu milionoví Smile
A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
paja
Anonymní





Předmět: RE: stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2005 11:58:32
Odpovědět s citátem

My stříháme drápky asi tak co 3 týdny. Prostě tehdy, když se mi zdají moc dlouhé. Stříháme ale jen přední tlapky. Na zadních to myslím není potřeba. Kočičce to vůbec nevadí. Dám si ji na klín a je to raz dva. Ani se nehne. Nikdy s tím nebyl problém. Sama se divím, že ji to nevadí. Stříháme asi tak 2mm, jen ty zahnuté špičky. Horší je ostříhat nehtíky mému 2 letému synovi (hlavně na nohách). To je vždy velký boj. Zlatá kočička!
Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2005 22:22:57
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Jak často stříháte drápky a jak to děláte, když kocouř nechce a brání se? Dík.J.

Drápky stříháme výjimečně a potřebuje to jen jedna z našich dvou kočiček. Vždycky když při chůzi začne zatrhávat o koberec, našlapuje pak dost hlasitě. Nejdřív jsme zkoušeli stříhat stylem jeden drží, druhý stříhá, ale víc se osvědčilo nechat to na manželovi samotném - kočku drží pevně v klíně a stříhá a nevšímá si bránění. I když přijde mi to trošku surové.
_________________
Jana (Micinka a Tulinka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Hanina



Založen: 11.04.2005
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2005 22:29:19
Odpovědět s citátem

U nás se stříhají drápky kleštičkami až narostou do nesnesitelné délky - tak za 3-4 týdny. Kocour pravidelně "koťátkovsky" šlape po mém hrudníku a prostě přijde chvíle, kdy už řeknu dost a jde se stříhat. Byli jsme poučeni a děláme to odmalička, takže i 4 kilový pubertální kocour jenom tichounce protestuje a brble si pod vousy, ale drží a už není třeba ho nějak razantně pacifikovat. Fakt je, že to trvalo nějakého půl roku. Stejně mu musím při stříhání vykládat, jak je šikovný a trpělivý kocourek. Smile Teď nás čeká první rvačka čtyřručně s novou malou kotěnou. Když jsem viděla jen zdálky její první zastřihávání drápků (do třech měsíců věku se to nemá dělat), tak to obnášelo dva zdeptané a potrhané člověky. Tak už se těším. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: Drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2005 15:36:24
Odpovědět s citátem

Taky stříháme a taky asi tak jednou za měsíc, někdy dřív, někdy později, podle toho, jak moc jsme poškrábaní z různých her a kočkování s naší Suzi. Stříháme jen na předních tlapkách, zadní jen výjimečně - většinou to není třeba. Poprvé nám to ukázal pan doktor a tak to děláme podle jeho rady - jen špičky, ale rychle, než se kočina vzpamatuje. V sobotu, když si mě Suzi spletla se stromem a šplhala mi po noze, samozřejmě s použitím drápků, jsem řekla dost, chytla jsem ji a než se rozkoukala, měla drápky ostříhané.
Nikdy jsem si nevšimla, že by jí to nějak vadilo, ale je docela legrační ji pozorovat než si na to zvykne, protože různě padá, když šplhá na křeslo. Ale nám se alespoň stihnout zahojit škrábance, aby udělaly místo novým, až drápky zase trochu dorostou. V práci si pak s kolegyní porovnáváme šrámy od našich miláčků - ona je na tom hůř, má kocoura divocha! Smile Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
dáda
Anonymní





Předmět: stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2005 17:52:59
Odpovědět s citátem

drápky stíháme pravidelně,cca za 14 dní,jsou na to zvyklí všichni kočičáci,jen špičky,protože se i stalo,že si Gino na plovoucí podlaze,která je jako sklo dlouhý dráp vyvrátil až mu tekla kerev,když je zkracuji,nestane se.jen nadávají.jinak drží,jen kdyý vidí,že jde první do parády,ostatní se snaží zmizet
Odpovědět 
Aprilka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2005 19:43:19
Odpovědět s citátem

Drapky striham kdyz je kote unavene a podrimuje, vubec neprotestuje a necha si vsechny ostrihat.
Odpovědět 
micka



Založen: 19.02.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: prostějov

Předmět: STŘÍHÁNÍ DRÁPKŮ...
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2006 15:16:40
Odpovědět s citátem

tak,to je i u nás problém. Exclamation Kocour /2r./,intelig.briták asi ví,že tak to má být,sedí na klíně,jak poslušné dítko. Very Happy ..ale malá číča poloperšanka, /7měs./je,jak z *divokých vajec* celým chováním. Evil or Very Mad .. a stříhání drápků /proběhlo zatím 1x...ale,stálo za to/,tak,stříhání nás zaměstnalo doma všechny Exclamation .Syn držel kočku zabalenou ve froté-ošušce,já stříhala špičičky drápků a ostatní sledovali,jak seriál POUTA.Kočka se zmítala,kroutila,prskala,vrčela, Evil or Very Mad Evil or Very Mad jak zlý pes a nakonec knourala,jak mimčo.Ale! Exclamation Příště už žádné kino!Snad se mi to podaří naučit ji to,jak spolubydlícího kocoura,v poklidu a pohodě.. Razz .ale to bude ještě trvat..a trvat...a trvat... Wink Wink Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aprilka



Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: plzensky kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2006 21:12:22
Odpovědět s citátem

tak u nas je to ted tak, ze se posadim na zidli, dam si kocku na klin, ocasek sevru mezi nohy. Jednou rukou drzim kocku a "vystrkuji" drapky a druhou rukou striham. Mame specialni klesticky na drapky, docela jsou dobre, drapky se stepi jen malo.
_________________
Aprilka, Chiqui a Diego
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
micka



Založen: 19.02.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: prostějov

Předmět: Stříhaní drápků...
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 4. 2006 19:19:06
Odpovědět s citátem

mě čeká tento týden Laughing a je dobrý nápad to provádět,když je ta čičina unavená.. Evil or Very Mad .ospalá...taky to s tím ocáskem.. Exclamation .úchytný bod...díky.. Exclamation .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2006 17:02:15
Odpovědět s citátem

U nás drápky začala stříhat kocourovi dcera.Stříháme, když jsou dlouhé a my podrápaní.Pak vystihne dobu, kdy kocour spí na přístupném místě a drápky ostříhá.Máme na to koupené malé nůžky na drápky ,které velikostí připomínají nůžky na nehty. Z větších jsem měla obavy,abychom neucvakli víc než máme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jiřina
Anonymní





Předmět: Stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2006 16:41:10
Odpovědět s citátem

Ahoj!
Také stříhám drápky jen když kocour delší dobu podřimuje.Nejlépe když spí na gauči a mám k němu dobrý přístup.To se mi potom vklidu podaří kleštičkami odstřihovat drápky na jedné pacičce a na druhé zase další den.Na zadních nožkách je také trochu zastřihuji, mám strach, aby ty dlouhatánské nezarůstaly do packy.UŽ JSEM VYZKOUŠELA STŘÍHAT VŠELIJAK, ALE ZMÍNĚNÁ METODA JE NEJLEPŠÍ.
Odpovědět 
Chillhousová



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: jižní čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2007 15:48:37
Odpovědět s citátem

My také stříháme kleštičkama... tak 1x za 3 týdny. Mladýho to snad i baví,dám si ho na klín, on začne vrnět Smile a za 20 sekund (dle posledního měření) máme ostříháno.

Naposledy upravil Chillhousová dne 7. 12. 2007 14:32:46, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2007 23:51:15
Odpovědět s citátem

Chuckinka napsal:
My také stříháme kleštičkama... tak 1x za 3 týdny. Mladýho to snad i baví,dám si ho na klín, on začne vrnět Smile a za dvě minutky máme ostříháno.


Každá kočinda to má jinak. Z našich 4 koček je nutné stříhat drápky jen jedné. 3 si je perfektně obrušují samy, ale jedné drápky přerůstají, tak je zhruba jednou za měsíc ostříháme. Že je čas na stříhání poznáme podle toho, že se zachycuje drápky o látky... Není to tak těžké, v jednom člověku je nutné chytit kočku rozespalou, ve dvou je to jednodušší, jeden drží, druhý stříhá Smile
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2007 23:56:52
Odpovědět s citátem

U nás je stříhání drápků důležitý, prtože když si jednoho z kočičáků vezmeme do náruče, tak se hned začne sápat na záda a podobně. Drápky stříháme podle toho, jak je potřeba. Když už to drásání nejde fakt vydržet, tak prostě nadejde čas a jdou pod kleštičky. Našim kočkám se stříhání tky zrovna dvakrát nelíbí, ale když použijeme různé zalehávací metody, tak nakonec dojdeme ke zdárnému cíli a spokojenost je na obou stranách. Alespoň z té naší a z té kočičí? to si namlouváme jako omluvu pro naše svědomí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Deaneira



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Košice, Slovensko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2007 13:57:02
Odpovědět s citátem

My nestrihame vobec, nie je to potrebné, macicka si ich poctivo "skrabadluje"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sava



Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: praha

Předmět: drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2007 17:58:25
Odpovědět s citátem

drápky taky nestříháme, kocouři si je zdatně brousí o škrábadlo - když tady jsme a o červenou sedačku - když tady nejsme Smile
_________________
sava
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míla_S



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2007 19:17:52
Odpovědět s citátem

U nás se to celkem zvládá, ne že by to Micka měla ráda, to rozhodně ne, vždycky se hrozně tváří Shocked ale já využiju chvíle, kdy mi sedí na klíně, zavolám přítele, aby mi kleštičky nenápadně přinesl, a pak se jí přední tlapky pokusím ostříhat, moc se bránit nemůže, protože se k ní nakloním a trošku jí zalehnu Wink , tak nemá kam couvat. Stříhám rychle, než se začne cukat, pak už je to horší Evil or Very Mad Míla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zarucha



Založen: 30.08.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 6

Předmět: Re: Stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2007 22:45:16
Odpovědět s citátem

Zarucha hodně používá sloupková škrabadla, ale stejně občas ostříhat drápky potřebuje..mám plovoucí podlahu a když cvaká při chůzi, tak je jasný, že jdem stříhat..taky mě občas udusává a s dlouhejma drápkama to není nejpříjemnější. Používám kočičí nůžky typu "gilotina" takže vždy ustřihnu jen ty špičky. Zarucha je zvyklá, většinou si sednem na podlahu, já si jí dám mezi kolena a jdeme na věc. Občas trochu nesouhlasně kručí, ale spíš kouká, kde co lítá. VELMI důležité je prohlédnout si drápek proti světlu, kde začíná růžové lůžko - vždy stříhat jen konečky, dost daleko od lůžka, jinak koucouře poraníte!! Pokud si drápek nemůžete prohlédnout, stiskněte tlapičku mezi palcem a ukazováčkem, drápek trochu vyleze. Někteří kocouři se o drápy starají sami, ale u kocouřů žijících jen v bytě je určitě lepší stříhat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kotě kotěcí



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2007 18:46:23
Odpovědět s citátem

Jedna z prvních rad, kterou jsme dostali od zkušenějších kočkařů, byla "Naučte se stříhat drápky". Napoprvé jsme si netroufali a tak jsme poprosili paní doktorku a ta nám k mému překvapení řekla, že to vlastně u koček není ani třeba. Pak je teda kocourovi ostříhala, ale myslím, že už má ty kleštičky dost tupé, protože některé jenom jako by nalomila a ty špičky tam zůstaly. Kocour byl hrozně naštvaný a navíc měl pár dní potom docela problém s pohybem na kluzkém linu nebo třeba s udržením se na opěradle pohovky. Tak si teď říkám, že dokud nebude opravdu zadrhávat o koberec, tak to nebudeme řešit. Těch pár škrábanců přežiju Laughing
_________________
Danka (Sir Humphrey Appleby & Adi Straka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2007 19:02:32
Odpovědět s citátem

Ono časem zadrhávat bude ... takhle když nám Rubka chodí v noci po koberci a trhne, je jasný, že je čas na stříhání ... není to opravdu nic těžkého .. pokud má kocourek světlé drápky, je vidět, kam se může střihat, stačí i kousek špičky, tak 2-3mm. On se naučí, že po stříhání drápků musí vyvinout víc aktivity pro udržení se někde. My používáme klasické kleštičky na nehty, ne tu gilotinku, co se na drápky prodává.
Ono ani tak nejde o škrábance, jako o to, že když drápek přeroste, může se zanítit lůžko, což je už problém, příp. ten drápek se i může zlomit právě při pohybu na koberci. Kočičky si totiž o škrabadlo drápky nejspíš neobrušují, nezkracují, ale brousí .. stejně tak v přírodě, kde by jim tupé drápky byly k ničemu. A drápky se otupí v přirozeném prostředí, které ale v bytech není.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kotě kotěcí



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2007 19:13:50
Odpovědět s citátem

NO ono to, co měla ta doktorka, vypadalo taky jako klasické kleštičky na nehty, akorát to bylo větší. Právě mě překvapilo, že říkala, že to u koček není třeba stříhat.
_________________
Danka (Sir Humphrey Appleby & Adi Straka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2007 19:17:51
Odpovědět s citátem

Na drápky se dost častou používá tahle "gilotinka" http://www.allpet.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=832
My používáme tuhle klasiku - http://www.lekarna.cz/p/kosmetika/solingen-360-klesticky-na-nehty-8cm/

U některých opravdu není nutný drápky stříhat, některý si je okoušou i samy, ale je lepší se to naučit, když je to pak zapotřebí.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2007 19:41:02
Odpovědět s citátem

To mi používáme

http://shop.kynolog.cz/kleste-na-drapy-male-p-5049.html

a jsme spokojeni. Netupí se a co je důležité, tak drápek se po zastřižení vůbec netřepí Smile
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
160cm



Založen: 21.02.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: drapky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2007 17:16:07
Odpovědět s citátem

Striham. A i kdyz kocky maji k dospozici skrabadlo je to spis jako nahrazka a oznacovatko teritoia nez skutecne brousidlo na drapky. Nevim jak vase kocky, alemoje si skrabanim na skrabadle drapy nebrousi.

Rocni kocicka je na strihani zvykla od pani chovatelky, krasne sama roztahne prstiky a necha se v klidu ostrihat. To je luxus...

Ale starsi kocour, na toho se musi nenapadne Smile Kdyz lezi tak supky dva tri ostriham.. nejhorsi je to na zadnich... Navic je stary tak uz ani moc nedrape na skrabadle...
Proste se s nim musi nenapadne Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2007 13:46:44
Odpovědět s citátem

Bobeš chápe, že zastříhávání drápků se nevyhne. Dokonce jsme to spolu dotáhli tak daleko, že já stříhám, nijak pevně ho nedržím a on vrní. Asi se mu to začalo líbit Smile
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Escada



Založen: 05.04.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2007 20:35:43
Odpovědět s citátem

My také stříháme...Víceméně dle potřeby...Našeho malého jsem na to učila od začátku...Hlavně u něj byla velká výhoda,že strašně rád nechává mazlit pacinky...Ale nejlépe to probýhá,když je unavený,nebo rozespalý:)
Sil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top