Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

bydleni ve dvou domovech?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kar
Anonymní





Předmět: bydleni ve dvou domovech?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2005 15:32:31
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se poradit se zkušenými a proto jsem se obrátila sem.Kočku žádnou nemám,nikdy jsem neměla,ale moc po ní toužím.Proto zvažuji jestli by bylo vhodné si ji pořizovat z jednoho důvodu-bydlím ve dvou domácnostech,protože studuji školu v jiném městě než bydlí rodiče.V domácnosti,kde bydlím "přes týden",by to nebyl problém,ten by nastal o víkendech,svátcích a prázdninách,protože by bylo nutné kočku převézt 100km do jiného města k rodičům,kde je pes(resp.fena).S kočkami si ráda hraje,koťata bere jako svoje štěnaťa,ale vždy to byly venkovní kočky a nevím jak by vzala vetřelce ve svém území(je dost žárlivá).Myslíte,že by to bylo pro kočku hodně stresující a jestli by to nemělo vliv na její výchovu a jestli by se z ní nestal neurotický jedinec?Vím,že je to individuální,ale zkuste se na to podívat všeobecně.
Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: bydlení ve dvou bytech
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2005 18:33:35
Odpovědět s citátem

přečtětě si naše příspěvky ve foru Kocouř a péče,příspěvek cestování s kocourkem.Snad vám to pomůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: Re: bydleni ve dvou domovech?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2005 18:45:53
Odpovědět s citátem

Kar napsal:
Chtěla bych se poradit se zkušenými a proto jsem se obrátila sem.Kočku žádnou nemám,nikdy jsem neměla,ale moc po ní toužím.Proto zvažuji jestli by bylo vhodné si ji pořizovat z jednoho důvodu-bydlím ve dvou domácnostech,protože studuji školu v jiném městě než bydlí rodiče.V domácnosti,kde bydlím "přes týden",by to nebyl problém,ten by nastal o víkendech,svátcích a prázdninách,protože by bylo nutné kočku převézt 100km do jiného města k rodičům,kde je pes(resp.fena).S kočkami si ráda hraje,koťata bere jako svoje štěnaťa,ale vždy to byly venkovní kočky a nevím jak by vzala vetřelce ve svém území(je dost žárlivá).Myslíte,že by to bylo pro kočku hodně stresující a jestli by to nemělo vliv na její výchovu a jestli by se z ní nestal neurotický jedinec?Vím,že je to individuální,ale zkuste se na to podívat všeobecně.

To je velmi tezko rict. Ono kazda kocka je povahove jina, mozna byste se mela poohlidnout po nejakem plemeni, ktere je velmi komunikativni a fixuje se ke cloveku (napr. siamka). Ale osobne si myslim, ze pro kazdou kocku je caste cestovani velmi stresujici. Navic pokud je v domacnosti vasich rodicu zarlivy pejsek, tak nez by si na sebe vubec stihli zvyknout, tak uz by zase kocicka cestovala zpatky na kolej. Urcite to neni ani trosku idealni situace pro chov kocky. Nechcete radeji pockat, nez dodelate skolu a budete mit i sve trvale bydliste a k rodicum ji pak budete moct brat pouze v nejnutnejsich pripadech, kdy byste u nich byla dele nez tyden a kocicku by vam nemel kdo v trvalem bydlisti pohlidat, ci ji prijit alespon vymenit vodu a dosypat granulky a pomazlit se s ni. Urcite by bylo lepsi pockat, nebo si prozatim poridit neco jineho nez kocicku. A az budete mit dostudovano, tak si pak rovnou muzete poridit dve kocicky, nebo tri kocicky nebo...... Bohuzel neznam nikoho, kdo by takhle casto cestoval s kockou, mozna prave proto, ze je to pro kocku prilis stresujici. A ono jste si vlastne uz odpovedela sama a tusite, ze to neni nejlepsi reseni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kar
Anonymní





Předmět: Re:Iva
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2005 14:02:50
Odpovědět s citátem

Já jsem si vědoma toho,že nejlepší by to pro kočku nebylo...U mě je to komplikováno ještě tím,že jsem alergik/astmatik,a tak musím pečlivě zvažovat jaké zvíře je pro mě vhodné a kočka je právě jedním z těch vhodných.Jsem docela smířená s tím,že si budu muset počkat ještě pár let .
Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Stěhování kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2005 7:04:18
Odpovědět s citátem

No, já mám 3 kočky "putovací". Prakticky každý týden je vozím mezi bytem a chalupou. Z počátku si za jízdy autem pomňoukávaly, ale teď užnaprosto v pohodě nastupují do přepravky, cestou jsou v klidu a na místě určení vždy jako doma.
Bydlí s námi i 3 psí holky a když náhodou jsou týden každá parta jinde, tak se hned vítají a těší se na sebe.

Myslím, že pokud zvážíte všechna pro i proti a budete mít kliku na pohodového jedince, nic nebrání ani takovémuto řešení. Jen při zvykání fenky je třeba víc času a trpělivosti. Stanou-li se kamarády, bude v pohodě i víkendové pobývání.

Je možné, že mám obrovskou kliku, že ze 6 zvířat jich 6 cestuje bez problémů a nemám nerváky a poblijonky, ale třeba je to víc o přístupu a motivaci, než o zvířecích předpokladech.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2005 8:05:11
Odpovědět s citátem

Souhlasím s Dandou Smile Myslím, že hodně záleží na přístupu. Naše kočičky s námi cestují odmala a (musím to zaklepat) není vůbec žádný problém. Suzi je naprosto v pohodě, už běhá u babičky sama po zahradě a cestování jí, myslím, vůbec nevadí, kromě cestovního pytlíčku, ve kterém cestuje namísto přepravky (z důvodu místa v autě) - ale i na něj si během 5 minut zvykne. S Nancinkou je to jako se vším více akční. Přepravku nemá ráda a stále se snaží dostat se z ní. Když má ale přímý výhled na nás nebo na Suzi, tak je v poho Wink Už má taky slíbený pytlíček, aby se mohla lépe přitulit.
Myslím, že pokud není kočičák vyloženě alergický na cestování (což lze poznat už cestou od chovatele domů), lze ho přivyknout na častější putování mezi domovy. A pokud je to jen 100 km, není to tak dlouhá doba, zvládne to.
Znám kočku, která jezdí s páníčkama na dovolenou (zimní lyžovačka i letní koupačka) a ani ty dlouhé cesty z ní neurotika neudělaly.
Kar, držím palce - chce to odvahu!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Stěhování kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2005 8:15:13
Odpovědět s citátem

No my zrovna fandové cestování s kočinama nejsme, vozíme je jen na větší svátky, jako jsou Vánoce a tak, když víme, že se na místě zdržíme dva, tři a víc dnů ... nicméně rozhodně záleží na povaze kočky a myslím, že takovým peršankám by cestování moc neprospívalo, naopak o siamkách a orientálkách se říká, že to jsou takový kočičí pejsci, takže těm by cestování problém dělat nemuselo.
Takže chce to spíš zvolit kočku, která má "cestovatelskou" osobnost .... myslím, že i takové se najdou, příp. kotě začít od malička zvykat na přepravku, cestování, procházky na vodítku venku ....

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Stěhování kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2005 8:32:36
Odpovědět s citátem

April napsal:
... nicméně rozhodně záleží na povaze kočky a myslím, že takovým peršankám by cestování moc neprospívalo, naopak o siamkách a orientálkách se říká, že to jsou takový kočičí pejsci, takže těm by cestování problém dělat nemuselo.


Všechny mé kočiny jsou přírodní vesnická směs Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Stěhování kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2005 8:40:07
Odpovědět s citátem

Danda napsal:
April napsal:
... nicméně rozhodně záleží na povaze kočky a myslím, že takovým peršankám by cestování moc neprospívalo, naopak o siamkách a orientálkách se říká, že to jsou takový kočičí pejsci, takže těm by cestování problém dělat nemuselo.


Všechny mé kočiny jsou přírodní vesnická směs Laughing


Spíš jsem to myslela tak, že kdyby slečna chtěla "von" kočku, že je lepší volit živější plemeno, než "gaučový" typ (obrazně řečeno; nemyslím, že každá peršanka je gaučák, a každá siamka divoch) Wink

U těch z útulku, resp. přírodních směsí a tak, spíš byla myšlena ta část, aby volila spíš kočku cestovatelskou Wink

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Stěhování kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2005 9:04:37
Odpovědět s citátem

April napsal:

Spíš jsem to myslela tak, že kdyby slečna chtěla "von" kočku, že je lepší volit živější plemeno, než "gaučový" typ (obrazně řečeno; nemyslím, že každá peršanka je gaučák, a každá siamka divoch) Wink

U těch z útulku, resp. přírodních směsí a tak, spíš byla myšlena ta část, aby volila spíš kočku cestovatelskou Wink

A.


Jo, jo. Jen je škoda, že to zpravidla není vidět na první (ani důkladné Shocked ) kouknutí. A když už je to mňoukadlo doma a cestování nějak nerado Crying or Very sad ... stejně se neodloží (doufám Wink ).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Stěhování kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2005 9:12:42
Odpovědět s citátem

Danda napsal:
Jo, jo. Jen je škoda, že to zpravidla není vidět na první (ani důkladné Shocked ) kouknutí. A když už je to mňoukadlo doma a cestování nějak nerado Crying or Very sad ... stejně se neodloží (doufám Wink ).


Asi bych raději měla mlčet, nějak mi při pondělku nejde se pořádně vyjádřit Evil or Very Mad

Z útulku cestovatelskou .... myšleno dospělou, kde by paní či slečny mohly poradit, která kočka je třeba taková, že by jí cestování nemuselo vadit, přecejen je trochu znají.

No a kotě .... myslím, že když od malička se s ním cestuje, tak si zvykne poměrně dobře .... sestra má kočky "cestovatelky" v tom smyslu, že kamkoliv s nimi přijedou, jsou tam jako doma ... prošmejdí každý kout a pak se jdou předvádět Wink

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Stěhování kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2005 9:29:30
Odpovědět s citátem

[quote="April]
Asi bych raději měla mlčet, nějak mi při pondělku nejde se pořádně vyjádřit Evil or Very Mad
A.[/quote]

Tak to asi budeme "zticha" obě, protože já jsem to pochopila a jen jsem chtěla nadhodit, že život je "barevnej" a stále plný překvapení... Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kar
Anonymní





Předmět: JAK TO DOOPRADY JE
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2005 19:29:13
Odpovědět s citátem

Tak už mám doma kočku Very Happy máme taky za sebou první cestování...Nejhorší byla cesta od majitele domů.Kočička byla čerstvě nažraná,takže ze sebe během 15-i minutové cesty všechno pěkně vyhodila,ale jinak byla klidná.Doma se už po chvilce mazlila,vrněla jako o život,na záchůdek chodí bez problémů.Psa se nejdřív bála,ale po sérii krátkých seznamování už skoro ani nesyčí a skoro si zvykla.Dnes jsme jely za babičkou,to se taky poblinkala,sice sem jí dala jíst kolem sedmé a jely jsme kolem jedenácté,ale už vím že i to byla chyba.U babičky si všechno pěkne prolezla a skoro celou další cestu(cca 90minut)prospala(pokud nepočítám dobývání se ven z přepravky).No a v jejím druhém bydlišti je zase jako doma...To sem si vybrala šikovnou a hodnou kočičku))akorát je dost upovídaná ,ale aspoň dá o sobě vědět
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top