Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

jaká používáte krmiva


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Mario



Založen: 17.08.2009
Příspěvky: 1
Bydliště: Tábor

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2009 17:09:56
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

krmíme naší micinku HILLSem - granule a masíčko dvakrát denně GOURMET a to jen druhy kapsiček a plechovek masa,které jí chutná.K tomu všemu má tzv.švédský stůl dalších granulek PURINA.Vezme si co chce a kdy chce a přitom si stále drží svou váhu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea G.



Založen: 30.07.2009
Příspěvky: 13

Předmět: Re: jaká používáte krmiva
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2009 16:50:34
Odpovědět s citátem

Ahoj, my jsme našim kočičkám dávali od začátku Hill´s, až jim přestal chutnat. Tak jsme přešli na Pro-Plan, ten jim jde, ale nejlépe chutná Profilum. To je kocour schopný jíst, dokud je. Takže plnou misku ze zásady nesypu Smile . Četla jsem, že je po něm kočkám více cítit moč, ale my to nepozorujeme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kajulka33



Založen: 03.09.2009
Příspěvky: 3
Bydliště: Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 8:24:34
Odpovědět s citátem

Zdravím, máme kocourka starého 9 měsíců a od malička ho krmíme granulkama Profilum. Moc mu chutnají, jsou kvalitní, moc dobře po nich prospívá, ale od 1 roku bychom chtěli přejít na nějaké podobné, ale trošku levnější. Neporadí někdo, kterýma bychom Profilum mohli nahradit? 1,5 kg stojí 250 korun. Děkuju za příp. odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 8:43:15
Odpovědět s citátem

Základem je podívat se po netu a zjistíte, že po přepočtu na kilo, jiné granule nevyjdou o tolik dráž jako v současné době používané Profilum, naopak bych i řekla, že můžete zjistit, že za stejnou cenu získáte granule lepší.

Čím menší balení, tím vyjde dráž. Proto se poohlídněte po značkách v netových obchodech a spočítejte si, kolik Vás v přepočtu vyjde 1kg granulí ...

Např. po přepočtu na 1,5kg (jako současné Profilum) vyjdou 5kg granule Hills, na 231 (a to neberu v potaz akční cenu), takže ještě levněji než 1,5kg zn. Profilum -
http://www.allpet.cz/p1419-hill-s-feline-adult-chicken-5-kg/

Hills dávám jako příklad, poohlédněte se třeba po nich, případně po Acanách a propočítávejte ... zjistíte, že ačkoliv vydáte víc naráz, v podstatě ušetříte.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Molly Weasley



Založen: 10.08.2009
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 10:56:59
Odpovědět s citátem

My máme možnost nakupovat granule za velkoobchodní ceny, při 18 kg balení nás kuřecí Acana vyjde na cca 75 Kč za kilo. Když si spočítám, že v obchodech se prodává 300 gramů Whiskasu za 30 Kč...trochu rodíl.

Velké balení jsou určitě nejlepší, super je, když se v okolí najde někdo, kdo krmí kočky stejnými granulemi (anebo je ochotný jimi začít krmit), pak si můžete krmivo rozdělit napůl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 13:39:46
Odpovědět s citátem

Já krmím granulkami SANABELLE-adult.Dlouho u nás nebylo k sehnání,ale už od začátku roku je ho možno zakoupit na NEtu.Kupuji 10kg balení,dělím se s dcerou,má také čičiny.Vyjde mi i s poštovným asi na 90kč za kilo,což je úpně nádherná cena na to,že jsou to granulky superpremiové. Very Happy


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 14:20:55
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Já krmím granulkami SANABELLE-adult.Dlouho u nás nebylo k sehnání,ale už od začátku roku je ho možno zakoupit na NEtu.Kupuji 10kg balení,dělím se s dcerou,má také čičiny.Vyjde mi i s poštovným asi na 90kč za kilo,což je úpně nádherná cena na to,že jsou to granulky superpremiové. Very Happy


BBMM


Tak zlozenie:
poultry meal, corn, barley, lard, liver meal, fish meal, meat hydrolysate, greaves (dried), cellulose fiber, protein meal, egg (dried), dried beet pulp, flax, yeast, fish oil, calcium chloride, lingonberry, blueberry, mussel meal, chicory powder, marigold blossom, yucca extract

Naozaj vsetko len nie superpremiove krmivo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: pro emily
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 15:23:08
Odpovědět s citátem

Tak nevím,jestli by si německá firma BOsch dovolila psát a prodávat něco,co není pravda,napsala jste tady něco co si dokáže přečíst snad jenom odborník na angličtinu?,tady posílám česky psané složení granulek:

SANABELLE ADULT 10kg


Kompletní plnohodnotné krmivo určené pro dospělé kočky.

Složení: Drůbeží moučka, pčeničná mouka, kukuřice, živočišný tuk, sušená drůbeží játra, rybí moučka, sušené škvarky, pšeničné otruby, hydrolyzát z drůbežího masa, kukuřičný lepek, sušené cukrovarské řízky, vaječná moučka, masová moučka, lněné semeno, sušené pivovarské kvasnice, vitamín A, D3, E, chlorid sodný, DL-methionin, síran měďnatý pentahydrát, alfatokoferol bohatý na extrakty přírodního původu.
Deklarované jakostní znaky: Bílkoviny 32%, tuk 22%, vláknina 2%, popel 6,5%, vlhkost 10%, vápník 1,1%, fosfor 0,9%, sodík 0,4%, vitamín A 18.000 m.j./kg, vitamín D3 1.600 m.j./kg, vitamín E (alfatokoferol) 150 mg/kg, měď 16 mg/kg.
Krmení a krmná dávka: Dospělá kočka přijímá svou denní krmnou dávku v malých porcích, proto jí její celou denní krmnou dávku poskytněte najednou. Koťatům a mladým kočkám podávejte jejich krmnou dávku rozdělenou do několika malých porcí (4 - 6 porcí). Nezapomeňte po celý den na dostatek čisté pitné vody.
Orientační denní krmné dávky pro dospělé kočky:
Váha dospělé kočky Denní krmná dávka
3 - 4 kg 40 - 60 g
4 - 5 kg 60 - 70 g
5 - 6 kg 70 - 85 g
6 - 7 kg 85 - 100 g

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Překlad z překladače
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 15:37:15
Odpovědět s citátem

drůbeží moučka, kukuřice, ječmen, sádlo, játra moučka, rybí moučka, hydrolyzát maso, škvarky (sušený), vlákna celulózy, bílkovin moučka, vejce (sušené), sušené řepné řízky, len, kvasnice, rybí tuk, chlorid vápenatý, brusinkový, borůvka, jedlá jídla, čekanka prášek, květy měsíčku, extrakt z juky
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 16:16:00
Odpovědět s citátem

Ospravedlnujem sa za tu anglictinu.
Tatiana to ma prelozene spravne , ale aj Vas preklad je + - rovnaky.
Takze nerozumiem.

Mne sa nepaci:
- ze maso nie je na prvom mieste, vlastne maso tam ziadne nie je!!! Lebo mucka nerovna sa maso. Lacna surovina. Checla by som tam vidiet na prvom mieste napisane napr. kura
- Psenica a kukurica je vyborna ale asi nie ako strava pre macky. Zdroj lacnych bielkovin. Rovnako sacharidov, kedze je to v zlozeni v popredi tam bude pozehnane. Tych by som cakala max.10%. Skoda ze to tam nie je uvedene.
- Masovy hydrolyzat – vsetky masove odpady co sa daju este nejako spracovat

Ubohych 32% bielkovin a to este k tomu z velkej casti rastlinneho povodu.
A ti co sa naozaj vyznaju hadam napisu dalsie veci. Toto je len to, co udrelo do oci mne.

Inak som nasla na nete oznacenie ze su to premiove granule nie superpremiove. Ked uz sa tu hra na taketo kategorie.

Ale zase ja by som macku granulami aj tak nekrmila, jednak bohvie co v tom naozaj je ale najma je to suche.
Kedze macky vseobecne malo piju, mat granulky ako hlavny zdroj potravy = skor ci neskor zdravotne problemy. Argument ze ked macka je granule tak aj viac pije je asi pravdivy, ale to ci pije dostatocne aby si vynahradila nizky prijem vody v granuliach, to s urcitostou nevieme.
A ti co hovoria ze ich macka na granuliach prospieva, tak ano. Moze sa zdat, ale uvidime do kedy. A kolko ludi hlada pricinu choroby svojej macky v strave? Velmi malo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 16:53:10
Odpovědět s citátem

No pokud vezmeme v potaz poslední otázku, tak ta zněla, jaké jiné krmivo s nižší cenou je vhodné jako náhrada současného Profilum.

To zrovna granule Sanabelle splňují. Nemá cenu se přít, zda jsou superprémiové či prémiové, přičemž hranice mezi těmito pojmy dnes již je setřená a není už definovaná jako dříve konkrétními značkami.

Možná jako odpovědi na výše uvedenou otázku, zde nebudou padat ty nejkvalitnější značky, či ty značky, o nichž se domníváme, že výrazně převyšují kvalitou značky typu Sanabelle, ale poměr cena vs. kvalita je pro tazatelku snad vyhovující. Někdy je třeba hledat prostě kompromis mezi kvalitou a cenou.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Molly Weasley



Založen: 10.08.2009
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 17:00:34
Odpovědět s citátem

Emily, právě že je dobře, že je na prvním místě moučka (tzn. usušené maso) a ne maso čerstvé, které se před tím, než se nacpe do granulí, musí usušit, tím se sníží jeho hmotnost a pak by bylo třeba až na druhém nebo třetím místě. Co je hloupé, je označení drůbeží moučka, superprémiové krmivo by mělo mít přesně specifikováno, o jakou moučku jde (kuřecí, krůtí...).
Podle složení mi to nepřijde nijak rozdílné od třeba Anky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 17:08:46
Odpovědět s citátem

Tady jsem i náchylná k souhlasu. V přírodě se kočkovité šelmy taky neživí granulemi, ale hlavně masem zabitých zvířat, jejich vnitřnostmi-s nimi dostanou do těla i natrávenou rostlinnou potravu, zabijí-li býložravce, snědí kosti, chrupavky...

Když krmíme kočky výhradně granulemi (přiznám se, že teď to tak dělám i já, protože moji kocouři mají problémy se struvity, tak dávám všem dietní granule, protože nevím, jak bych je měla krmit, abych jim ještě víc neublížila), tak i když se nám zdá, že dost pijí, je to pořád málo-proto má tolik koček včetně těch mých problémy s močákem a šutříky. A to jsem si myslela, že když kupuju krmení s označením "urinary", což mělo být šetrné k močovým cestám, že se nás to týkat nebude, no a týká.

Můj devonek je granulkožrout od mala, a ten začal mít problémy první-přitom bych přísahala, že pije dost-kdykoliv pustíme vodu v umyvadle, a že je to xkrát denně, vyskočí na umyvadlo a pije z kohoutku. Při misce s vodou jsem ho viděla taky pít, tak jsem byla přesvědčená, že to stačí. nestačilo. Měl kameny a z těch dostal zánět močových cest. Jenže co dál? Takže jsme na struvitových granulích-zase granulích. Bojím se dávat cokoliv jiného, abych mu neublížila. Je to začarovaný kruh.

Myslím si, že nejlépe dělají ti, co krmí přirozenou pestrou stravou a přidávají do ní potřebné minerály, které prodává například internetový obchod Baron. Kdybych vše mohla vrátit, vykašlala bych se na granule. Pořád se tady mluví o superprémiovkách, čím víc masa tím jak lépe, ale ono to není taky tak docela pravda, protože to maso je sušené, je v tom vysoký obsah bílkovin, sůl, fosfor, dusík a to vše společně s nedostatečným příjmem vody způsobí problémy v močových cestách, jak to máme teď my. Příliš moc bílkovin taky není dobře.

Přitom každý výrobce bude o tom svém krmivu tvrdit, jak je skvělé, jak kočce chrání močový trakt-já aspoň kupovala taková krmiva-no a kde jsme - všichni mí kocouři mají zvýšenou bílkovinu v moči, mají šutříky, vysoké pH-a to jsem si myslela, jak dobře a kvalitně je nekrmím. Tak kde je pravda? Kde je cesta ke zdravému kocouři?

Já to vím, že zdraví jde přes střeva, že se skrývá v potravě, a to nejen u lidí, ale i u zvířat. Tak jak a co krmit, aby byly kočky zdravé? U všech krmiv, kterými jsem krmila (např. Sanabel, nová Acana, Orijen, Purina, Hills, Bosch) mě výrobce ujišťoval, že budu mít zdravou kočku, když bude jíst jeho výrobek. Nemám. Zdravé kočky. Mají šutry. A nejen kastráti. Tak kde je pravda?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 17:14:48
Odpovědět s citátem

Rozumiem co chcete povedat, ale nesuhlasim.
Zakladny problem je to, ze mucka nerovna sa susene maso! Ale pekne spracovany odpad v tomto pripade z hydiny. A ako pisete bohvie z akej hydiny.
Keby tam naozaj bolo maso, rozhodne by sa tym pochvalili.
Ked je na prvom mieste MASO tak je jasne ze je v tych granuliach ususene ved ako inak, ale aj ako vysusene ma v zlozeni najvyssi podiel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 17:23:05
Odpovědět s citátem

hm Tatiano to mi je luto, ze maju Vasi kocicaci problemy Sad
Najma ked Vy by ste im aj modre z neba zniesli a o zanedbani starostlivosti nemoze byt ani reci Exclamation
Dam sem jeden link, pre tych co si poradia s AJ, je to velmi osviezujuce citanie a zase iny pohlad na stravu:
http://www.catinfo.org/makingcatfood.htm

Ak by niekto chcel prelozim po castiach lebo je toho vela.
Autorka pise aj o tom ako primet zaprisahlych granulkozrutov aby jedli aj inu stravu. A nejde cestov vyhladovenia Wink , takze to aspon za precitanie stoji Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Molly Weasley



Založen: 10.08.2009
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 19:23:27
Odpovědět s citátem

Pro Emily, článek mj. o rozdílu čerstvého a sušeného masa ve složení:

http://www.firstmate.cz/cz/index.php?id=vyziva&menu=menu6
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.P.



Založen: 07.08.2009
Příspěvky: 68

Předmět: Schesir Dog
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2009 12:59:02
Odpovědět s citátem

Já bych tady přidal jeden objev. Měl jsem v ruce naráz Scesir Cat a Schesir Dog s tuňákem,
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/konzervy/schesir/konzervy/121713
http://www.zoohit.cz/shop/psi/konzervy/19710/122752
a zjistil jsem, že složení uvedené v originále je totožné. Tak jsem
odebral vzorek a i na pohled jde o totéž a ani kočka zřejmě žádný
rozdíl neregistrovala. Takže vzhledem k tomu, že CAT dělají jen 85g a DOG jen 170g balení, tak se z důvodu ceny vyplatí kupovat spíše tu psí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top