Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Chceme koťátko Sphynx- PROSÍM RADU


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Marpod



Založen: 22.10.2009
Příspěvky: 2

Předmět: Chceme koťátko Sphynx- PROSÍM RADU
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 12:04:35
Odpovědět s citátem

Ahojky všem,

rádi bychom si pořídili koťátko Sphynx, ale dcerka má bohužel alergii na kočičky. Proto hledáme někoho, ke komu bychom mohli s dcerkou na nezávaznou návštěvu, abychom zjistili, jestli kočičku snese, abychom si ji mohli pořídit. Jsme z Liberce, proto hledáme někoho z okolí Lbc.
Výstavy bohužel nepřipadají v úvahu- vyskytují se tam kočičky i s chlupy, proto by to nemělo žádný efekt.

Moc děkuji za jakékoliv reakce!!

Martina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 13:05:02
Odpovědět s citátem

Alergie na kočky je dost široký pojem (sám jsem alergik a astmatik). Já mám například alergii na kočičí chlupy, sphynx mi nevadí, ale někomu může vadit maz z kůže, sliny a podobně, určitě by to alergolog mohl trochu upřesnit ať víte přesněji na čem jste. Také je nutno počítat s tím, že případná alergická reakce se nemusí objevit hned při první návštěvě, ale až po čase když bude kočičák déle doma.

U nás je kočičí návštěva vítána vždy, záleží na vás, no ale zrovna k nám to tedy máte dost daleko, třeba se najde někdo ochotný blíže Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 13:27:57
Odpovědět s citátem

Je to přesně, tak jak píše Olda. Musím jen souhlasit.
Žádná jedna návštěva vám asi nepomůže na to to zjistit. Můj chlap je také alergik, ale naštěstí prskal jen první měsíc a pak to nějak odeznělo. Asi věděl, že mu to stejně nepomůže a já se kočky na kterou jsem čekala dva roky nevzdám Very Happy
Opravdu bych se snažila zjistit ve vašem případě na co je dcera alergická, jestli chlupy nebo sliny a vše okolo. Je zbytečné si sphynxe pořídit a pak zjistit , že u vás být nemůže. Je to pak špatné pro kočku i pro vás.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marpod



Založen: 22.10.2009
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 13:34:16
Odpovědět s citátem

Děkuju moc za odpovědi!!

K alergolovi jdeme v úterý. Jen mi bylo divné se jej ptát, prý většinou rovnou říká, že zvířátko rozhodně ne. A to určitě nedělal testy, jestli je člověk alergický na chlupy nebo sliny (po pravdě jsem nevěděla, že lze být alergický na sliny Shocked )

Ještě jednou děkuju a hezký den Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 13:35:11
Odpovědět s citátem

Ještě bych doplnil, že cca 90% alergiků při správné léčbě sphynxe v pohodě snese a toleruje, ale prostě jsou výjimky. Sphynx je pro alergika zcela jistě vhodnější než chlupatá kočka, což ale neznamená že pro každého alergika. Je mi jasné že alergik toužící po kočičákovi toto asi slyšet nechce, ale je to tak. Ale nehažte flintu do žita, já mám co se testů týká na kočičí chlupy maximum křížků a sphynxí kočičáci mé astma i alergii nechávají v klidu
Wink

Že zvířátko rozhodně ne vám řekne každý alergolog aby si tu svoji práci poněkud zjednodušil. Mě to řekl také Evil or Very Mad
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 14:49:00
Odpovědět s citátem

Já jsem alergik a astmatik na vše, co mi napíchali. Ale riskla jsem to a nyní máme doma malou ZOO. Naše kočky s náma spí v posteli a nevadí mi, ale když jdu na návštěvu, kde mají jiné kočky, mám problémy. Když jedu na výstavu, vezmu si Zodac. Mého alergologa omývali, když jsem se přiznala, ale po pár měsících usoudil, že jsem v pořádku a že moje tělo si zvyká, protože musí. Není to moje rada, jen popisuji můj stav. Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 15:07:49
Odpovědět s citátem

Jsme z Jablonce nad Nisou máme sphynx kocourka a domácí kotě momentálně probíhalo veliké stěhování ale až dáme byt dokupy můžem se dohodnout a spáchat zkoušku na alergii . Smile
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 15:30:56
Odpovědět s citátem

Pokud máte i domácí kočku, tak toho alergik moc nepozná. Bylo by dobré navštívit pouze Sphynxe. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 16:05:48
Odpovědět s citátem

for Markét + fundog

No zrovna, jsem to měl na jazyku, tedy klávesnici Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 17:29:50
Odpovědět s citátem

Mám ale takový pocit, že bude těžké sehnat někoho, kdo má jen Sphynxe. Když už nemá jinou kočku, má například psa Very Happy
Abych pravdu řekla, nikdo jen se Sphynxem mně nenapadá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 17:45:22
Odpovědět s citátem

No já mám sphynxe a psa - naháče, takže pohoda, ale zase ta dálka Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 17:52:29
Odpovědět s citátem

Oldo, jestli dobře koukám, máte Číňánka a tam pát chlupů zase je Confused
Záleží také na tom, jak silný alergik holčička je.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 17:58:58
Odpovědět s citátem

To jo, má sice chocholku, ale pokud je alergie na kočičí srst, tak je to zase v pohodě, osobně jsem se nesetkal s tím, že by byl alergik alergický na číňana, tedy přesněji, čínského chocholatého psa.

Faktem však je, že alergologové pro jistotu zakáží vše, pomalu i rybičky, je třeba je brát trošku s rezervou Wink Na druhou stranu z vlastní zkušenosti vím, že v důsledku setkání s chlupatou kočkou se ač naládovaný xyzalem vesele prokašlávám do dalšího dne Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 18:08:02
Odpovědět s citátem

Hezký den!

Obávám se, že přesně jak zde někteří psali - je to opravdu velmi individuální a těžko radit a doporučovat, ani návštěva Vám nic nezaručí. Snad jen - před pořízením sphynxího koťátka si předem zkuste najít "náhradní" řešení, kdyby Vaše dcerka měla projev alergie silný. Třeba Vaši rodiče, blízcí známí, vzali by si - v případě nouze - koťátko k sobě?

Jsem silný alergik, na kočičí sliny a na psy. Alergoložka řekla rázně zvířatům ne. Nicméně jsme se s přítelem rozhodli jak pořídit si štěně, tak sphynxí kotě a jsem bez problémů. Ano, musím si dávat pozor, abych si často umývala ruce a nesahala si do očí. Taky našeho kočičáka často otravuji utíráním vlhkým ubrouskem, ale jsem bez problémů a to je důležité. K tomu samozřejmě denodenně dodržuji obvyklá pravidla alergiků.

Ještě se vrátím k tomu "náhradnímu" řešení, před pořízením štěněte i koťátka jsem měla předem domluvené s mými rodiči, že by se v případě nutnosti zvěřu ujali. Neměla bych to srdce kotě vracet chovatelce nebo pro něj hledat domov v inzerátech Sad ...

Přeji šťastnou volbu!

Silvie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 23:26:27
Odpovědět s citátem

U nás jsou jen nahaté princezny a pár koťat co teď opustí hnízdečko, rádi Vás přivítáme... Z Liberce do Prahy to není taková hrůza, dyžtak napište... mrkněte na www, tam je kontakt:-)
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2009 19:33:04
Odpovědět s citátem

Ahojky, my jsme přímo z Liberce a máme pouze jednoho Sphynxe. Jsem alergik, proto jsem si tuto rasu pořídila. Vždy mi vyšly testy na kočky i psy pozitivní. U naší Brio jsem ale problém vůbec neměla a se psy taky nikdy ne. Mám ale kamarádku, která po třech dnech návštěvy u nás začala mít problémy. Svědila ji kůže, kýchala. Je totiž alergik. Ale byla to jasná ukázka toho, že z návštevy, byť několikahodinové, se těžko něco pozná. Nyní jsem těhotná a začala se mi projevovat alergie snad na všechno. Na prach, roztoče, Brio. A to jsem byla na testování před necelým rokem a bylo mi, jako vždy, zjištěno pouze na pyly ze všech kytek a ty kočky a psi. Jediné co doporučuji je, domluvit se s někým na případném vypůjčení kočičáka např. na víkend. A to se přiznám, že bych psychicky nezvládla, protože jsem s manželem na Briince příšerně závislí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2009 19:36:44
Odpovědět s citátem

A ještě musím dodat, že moji rodiče mají také Sphynxí holčičku a na ní se mi mírná alergie projevovala od začátku. Má trošku jinou kůži než naše Brio. Z té její se odlupují maličké, ale při pozorném sledování viditelné, šupinky kůže. Je taky taková úplně jiná na omak. Naše Brio je výrazně chlupatější.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2009 20:00:53
Odpovědět s citátem

Já se opravdu obávám, že ani krátké zapůjčení, popř. návštěva neřeší vše.

Ta rizika, že při návštěvě zareaguje alergik dobře, pak si kočičáka pořídíte a po pár týdnech / měsících zjistíte, že to nejde, nebo naopak. Návštěva nedopadne dobře a přitom by jste se třeba s kočičákem bez problémů sžili a dcerka si na něj zvykla.
Osobně si myslím, že je jediné řešení - rozhodnout se ("risknout"), zda ano, nebo ne. Dobrá zpráva je, že je mnoho alergiků, pro které je sphynx opravdu bezproblémový.

Ještě k těm návštěvám - i když navštívíte někoho, kdo má jen sphynxe, stejně ten dotyčný může mít jakýkoli jiný alergen doma, který nerozpoznáte a budete odcházet se zkreslenými pocity.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top