Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koťátko kouše


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
BaraHortova



Založen: 01.07.2009
Příspěvky: 11

Předmět: Koťátko kouše
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2009 9:41:06
Odpovědět s citátem

Ahoj mám doma kocourka devon rexe a když se příjde pomazlit tak si ho hladím atd... ale on se najednou převrátí na záda a začne mě surově kousat. Má ostré zoubky takže to dost bolí Sad . Nemohli byste mi dát radu jak ho to kousání lidí odnaučit ?? za odpovědi předem děkuji....... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Koťátko kouše
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2009 17:54:26
Odpovědět s citátem

BaraHortova napsal:
Ahoj mám doma kocourka devon rexe a když se příjde pomazlit tak si ho hladím atd... ale on se najednou převrátí na záda a začne mě surově kousat. Má ostré zoubky takže to dost bolí Sad . Nemohli byste mi dát radu jak ho to kousání lidí odnaučit ?? za odpovědi předem děkuji....... Smile


Okamžitě si s ním přestat hrát, prudce vykřiknout nesssssssssssmíšššššššššššš-aby v tom bylo zasyčení, dát ruku pryč-v žádném případě takové chování nepodporovat tím, že ho budete přehlížet. Tohle dělat prostě nesmí! Případně i popadnout za kůži za krkem a zatřást s ním-ale musí to být bezprostředně po "útoku", aby si to prcek spojil. Jinak to nemá smysl.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Catca



Založen: 13.02.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Bratislava

Předmět: Re: Koťátko kouše
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 8:28:17
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
BaraHortova napsal:
Ahoj mám doma kocourka devon rexe a když se příjde pomazlit tak si ho hladím atd... ale on se najednou převrátí na záda a začne mě surově kousat. Má ostré zoubky takže to dost bolí Sad . Nemohli byste mi dát radu jak ho to kousání lidí odnaučit ?? za odpovědi předem děkuji....... Smile


Okamžitě si s ním přestat hrát, prudce vykřiknout nesssssssssssmíšššššššššššš-aby v tom bylo zasyčení, dát ruku pryč-v žádném případě takové chování nepodporovat tím, že ho budete přehlížet. Tohle dělat prostě nesmí! Případně i popadnout za kůži za krkem a zatřást s ním-ale musí to být bezprostředně po "útoku", aby si to prcek spojil. Jinak to nemá smysl.

Četla jsem taky zajímvý postřeh - když si spolu hrají koťata, tak taky jsou dost "surová", ale pokud to jedno přepískne, tak to kousané vysoko a ostře zakvičí. To druhé okamžitě přestane. Možná je to taky signál. Určitě bych to vyzkoušela. Naše Baruška je hodná, ale když se pere, taky to někdy neuhlídá a potom stačí, když zakvičím a ona hned přestane. Vyzkoušejte. Určitě nedovolit kousat a škrábat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 8:58:14
Odpovědět s citátem

to je síce správny postreh, a funguje, ale tieto bojové hry s rukou by som asi mačiatku nedovolila vôbec.lebo mačiatkovské hry sú fakt surové niekedy. tak ho naučiť,nech sa "bije" s nejaku hračkou,najlepšie na udici asi.alebo! druhé mačiatkoooooo Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaja-montana



Založen: 16.08.2009
Příspěvky: 16

Předmět: kousadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2009 9:35:23
Odpovědět s citátem

jo mám to samé, ale za chvíli ho to přestane bavit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: kousadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2009 12:00:54
Odpovědět s citátem

Zdravim!

Mame doma sphynxe a ten dela presne to, co jste popsala. Surove kouse do rukou. I nohy mu chutnaji.

Ja osobne na kotatko nesycim. Nejsem kocka, nybrz jeho dvounoha mamka. Kdyz nas maly zacne kousat, tak mu jemnoucce foukam na hlavicku. Asi jeste dvakrat si zkusi kousnout, ale pak ho to prejde. Vzda se. Chytani za krk se celkem bojim, i kdyz vim, ze kocici mamy to tak delaji. Ale nas maly ma cip a kdybych ho chytla za krk, tak mam strach, ze nejak narazim na cip a ten se treba posune. No asi by se nic nestalo, ale je mi to celkem neprijemne. Navic mi prijdou takove prisne az surove metody vychovy nemistne. Jsou to zvirata a jeste k tomu miminka. Hrani a kousani patri k veci. A ma mentorka me naucila, ze kdyz kocce surove nebo razne date najevo, ze se vam nelibi to, co dela, tak to bude delat jeste vic. Z trucu.

Jeste mam takovou rukavici s dlouhymi prsty, na kterych na koncich visi pajdulaci na gumicce. Tak kdyz chce maly bezpodminecne bojovat, tak nasadim rukavici a mavam pajdulakama. Zkousela jsem i plysaky, ale ti moc neuspeli. Wink
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2009 22:10:34
Odpovědět s citátem

Sfinxie, vy jste ještě asi neměla možnost vidět mámu kočku při výchově koťat, že? Protože kdybyste měla možnost ji pozorovat, tak byste těžko mohla metodu vytřepání kotiska či kočky za krkem označit za nemístnou až surovou. Přesně tak - poměrně razantním vytřepáním za kůži na krku - totiž kočičí mamina svého potomka vychovává, dává mu najevo, že něco přehnal, udělal špatně. Je to signál kotěti i později dospělé kočce známý, přirozený a jasný. Rozumí mu...určitě mu rozumí víc než tomu, že jí někdo fouká na hlavu... to si maximálně myslí, že je průvan. Very Happy A že by právě tento , kočkám známý, z dětství zažitý signál , vedl k další nekalé činnosti kočky? Z trucu? Hm.... Asi se často zapomíná, že kočky neuvažují jako lidé, jejich nahlížení světa a vzorce chování jsou jiné, specifické...Personifikujeme kočky do lidské podoby a přehlížíme jejich šelmí, nebo kočkovité chování a způsoby.

Ublížit vytřepáním za kůži nemůžete, pokud to děláte s citem. Kočce srozumitelný signál je i výše doporučovaný, syčivý výkřik Nesmíš, pussssssssssssť . Mně se osvědčilo vyjeknout vysokým hlasem Jaaauuu. Nevím, zda to zní trochu jako Mňaaauuu ( přeloženo - Jau, nech mne, pust mne, to bolí!!) , ale kočka vždy pustila ,odskočila a v pokračující hře bylo zjevné, že je opatrnější. S kočkou je prostě třeba "mluvit" či jednat formou, které rozumí.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2009 23:02:15
Odpovědět s citátem

Luci 04 - totéž jsem chtěla říct já-předběhla jsi mě Smile. Mě foukání na hlavu kotěte přišlo poněkud úsměvné. Měla jsem možnost sledovat Olívii coby maminku, a někdy se svými dětmi zacházela dost drsně. To já až tak ne Wink

Na kočku se prostě musí mluvit kočičí řečí, které rozumí, i když se to někomu může zdát drsné. Nejsme dvounohé maminky svých koček! Maminka kotěte je šelmička-kočka, a podle toho se k němu musíme chovat i my, nechceme-li později s dospělou kočkou mít problémy s jejím chováním. Nepersonifikujte si své domácí šelmičky! Tím pro ně neděláte nic dobrého.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 13:14:53
Odpovědět s citátem

Geralt kousal celkem často a docela hodně. Slyšel jsem od známé, co má kočky, že se takhle okusují mezi sourozenci, tak jsem to nechával být, ale někdy to bolelo fakt hodně a byl jsem i celkem poškrábaný. Tak jsem na něj začal řvát Aaaau! vždycky, když začal kousat. Teď už tolik nekouše, většinou se jen jednou dvakrát pokusně zahryzne a pak toho nechá a líže.

Z toho co jsem vypozoroval, je to většinou vybízení ke hře - takže vezmu pomlázku nebo plyšáka a chvilku si s nim hraju.

Když něco podobného dělá v noci, tak ho vezmu za kožich a přenesu ke škrabadlu a řeknu FUUUUJ! aby věděl, že je to něco, co bezpodmínečně nesmí . Na FUUUJ se naučil že nesmí dělat, to co právě dělá, že je to nežádoucí chování.

A radu s tim ssssss(kšc, pust nebo nesmíš) si zapamatuji až se budeme učit nějaký další příkaz - nevěděl jsem, že kočičky takhle reagují zrovna na sykavky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2009 13:45:13
Odpovědět s citátem

A radu s tim ssssss(kšc, pust nebo nesmíš) si zapamatuji až se budeme učit nějaký další příkaz - nevěděl jsem, že kočičky takhle reagují zrovna na sykavky.



Na sykavky reagují,syčí na sebe i mezi sebou.Moje také reagují na hlasité plesknutí,to také vědí,že dělají něco co se nesmí Smile


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Kouše ...
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2009 18:25:21
Odpovědět s citátem

Já tedy nemám už kotě, ale kocoura rok a půl. Asi byl jako kotisko vychovávaný maminou a bitkami se sourozenci dobře, protože při kočkování (se mnou) sice kouše vždycky, hodí se na záda, chytně mě všema čtyřma packama a ruku chytne do zubů, ale stiskne přesně tak, že jen drží ale neublíží. Taky tlapkama buší, ale drápy nevystrčí. Když už ho rozdivočím moc a sevře trochu víc (přece jen ty ostré špičáky mají sílu), tak stačí vykřiknout jauvajs a hned pustí a nechá toho.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bibiana27



Založen: 25.08.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Koťátko kouše
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2009 16:13:10
Odpovědět s citátem

Mas mazlik (ted 20 mesicu) byl jako kote uplne "normalni". Kousava ho popadla na konci 5. mesice. To jsem si rikala, ze je to tim, ze mu rostou druhe zoubky. V tu dobu se moje ohlodavani zvysilo snad o 1000% Surprised Vypada jsem jako kdybych kazdy den plela ruze Shocked
Tohle intenzivni kousani trvalo asi jeden mesic. Pak jsme spolu takhle rano blbli a on najednou s jekotem ode mne odskocil Confused jsem si rikala co mu je..... Ale pak jsem si vsimla, ze na tlamicce ma kapku krve Shocked a potom jsem si vsimla, ze je neco cerveneho na koberci .... A !!! a tam lezel jeho posledni neprezubeny spicacek Surprised mam ho schovany Razz
Ted obcas na me ciha, zavrti pozadim a vrhne se na me. Chytne me packama kolem ruky, zahryzne se do me a pak sebou placne na zada a zadnima do me kope. Obcas mu to toleruju, ale opravdu je obcas, ono to opravdu boli. Kdyz tak na neho kvicim a nebo kdyz se mi to uz ale opravdu nelibi, tak zavrisknu. V tu chvili me hned pusti. Takhle se vrha i na strejdu, ale krome nas dvou to na nikoho jineho to v rodine nezkousi, ale me ma stejne nejradeji Razz , narozdil od strejdy nejsem totiz tolik chlupata Very Happy
_________________
BB27
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top