Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

nový přírůstek


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
nemmoni



Založen: 22.06.2009
Příspěvky: 9

Předmět: nový přírůstek
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2009 11:36:52
Odpovědět s citátem

ahojky, tak jsem si tu početla ohledně nových přírůstků - momentálně je to u nás dost aktuální. Máme 10 - měsíčního kastovaného mainského mývalího kocourka. Nyní vážně uvažujeme o pořízení kamaráda a společníka. Jen se nemůžeme rozhodnout jestli bude lepší kočička nebo kocourek . Zkušenosti nemáme, ale jak jsem postřehla, každé seznamování je stejně dost originální. Plánujeme to na prázdniny až budeme víc doma. Máte prosím někdo radu nebo zkušenost - je lepší kocourek a kocourek, nebo kočinda? Nedělám si iluze, že bude starší radostí bez sebe, ale snad to nějak zvládneme. Budu ráda za každou radu. Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: nový přírůstek
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2009 12:39:33
Odpovědět s citátem

nemmoni napsal:
ahojky, tak jsem si tu početla ohledně nových přírůstků - momentálně je to u nás dost aktuální. Máme 10 - měsíčního kastovaného mainského mývalího kocourka. Nyní vážně uvažujeme o pořízení kamaráda a společníka. Jen se nemůžeme rozhodnout jestli bude lepší kočička nebo kocourek . Zkušenosti nemáme, ale jak jsem postřehla, každé seznamování je stejně dost originální. Plánujeme to na prázdniny až budeme víc doma. Máte prosím někdo radu nebo zkušenost - je lepší kocourek a kocourek, nebo kočinda? Nedělám si iluze, že bude starší radostí bez sebe, ale snad to nějak zvládneme. Budu ráda za každou radu. Děkuji




Já myslím,že kocourkovi to bude jedno,hlavně,že bude mít kámoše.Jestli kočičku nebo kocourka,to záleží jen na vás.Já bych ale brala kočičku,jsou povahově jiné.U nás je kočka taková víc jako pejsek,všude za mnou chodí,ale nemazlí se,kocourek zase každý večer přijde ke mě pro své drbání a hlazení.Podotýkám,že mám britky:-))))



BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nemmoni



Založen: 22.06.2009
Příspěvky: 9

Předmět: nový přírůstek
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2009 12:50:19
Odpovědět s citátem

no já zrovna taky uvažovala o britce, moc se mi líbí. Ten náš mýval je taky mazel. Doufám, že nebude uražený moc dlouho. Ta kočinda by byla fajn, aspoň bych už nebyla v opozici sama (i s kocourem jsou chlapi v baráku 4ks Smile) ) díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2009 13:23:35
Odpovědět s citátem

ahoj,
tak my máme právě mývalího dvouletýho klučíka a k němu jsme vzali britskou slečnu. Proměna úžasná. Z lenivého, pospávajícího kocourka je najednou bystrá a rychlá šelma. Loví se s kočičkou, číhají na sebe, je to legrace sledovat, jak se kočkují. A dojemné je, jak o sebe pečují, olizují se navzájem, spinkaji spolu.... Smile

Sžívání bylo (dle mého pocitu) problematické prvních pár dní, kdy kocourek kočičku neustále lovil, vrkal na ni a držel ji za krkem, to jsem měla strach, že ji zakousne. Malá si ale vždycky našla úkryt, kde na ni nemohl. Veliký maiňák a malička britečka.... v albu máme fotky ze začátku, Dorka byla opravdu mrňousek.

Nakonec se obavy ukázaly jako neopodstatněné a jsou fakt skvělá dvojka.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: kámoška - vetřelec
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 16:00:58
Odpovědět s citátem

Adelníku a já ti tak záviděla, jak si Dorinka hned obtočila Amíska kolem drápku. Myslela jsem, že seznamování bylo u Vás idylické a ne jako u nás a že my máme prostě smůlu. Ale koukám že i u nás se to zlepšuje a nejsme žádná vyjímka, že se kočky prostě nemilují od první vteřiny.

V sobotu večer jsme přivezli naší skoro dvouleté sibiřce Berušce kámošku, tříměsíční ragdollí holčičku Nelinku (Carmen Electru). Beruška ji ani nenechala vylézt z přepravky a hned ji zavrčela do kouta. Pak se malá zdekovala za záchůdek a tam strávila na polštáři z přepravky první noc celá vyděšená. Ráno se mi vyčůrala do postele, protože na Beruščin záchůdek se bála. I mazali jsme koupit druhý záchůdek, dali jsme ho Nelince pod nos i s papáním a vodou a já viděla všechno černě Sad a objednala jsem Feliway. Laughing

V neděli k nám taky měla přijít rodinná návštěva na oběd, domluvené to bylo už dávno. V první chvíli jsem si myslela, že to odvolám, protože Nelinka z toho bude mít "psotník" teda "kočičník". Very Happy Opak byl pravdou. Měla jsem strach, že ji budou tahat děti a že bude bez sebe hrůzou. Jenže ona byla z domova zvyklá na tahání od tříletých dvojčat, takže si s přítelovou vnučkou v pohodě hrála a krásně se "otrkala". Večer už vylezla i do bytu a šmejdila. Pak se usídlila na polici za rohovou sedačkou, tak jsme ji tam přestěhovali i se záchůdkem a jídlem. Záchůdek večer už normálně použila a s chutí dlabala a byla spokojená na své rozhledně.

V pondělí ráno už se honila po sedačce za hračkami a večer z opěradla sedačky šíleně vrčela na Berušku dole na zemi.

Dneska už se dopoledne honily s Beruškou po bytě, vrčely na sebe ale i se očichávaly a vlastně se poprvé seznamovaly. Před tím se bály přiblížit. Pak dorazil Feliway a teď je u nás "padlé vojsko", připravující se na další kolo honiček.
_________________
Monika & Beruška & Nelinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 16:38:25
Odpovědět s citátem

No sláva,ani to nebylo tak hrozné,Beruška je ještě mladá kočka,nepotřebovala dlouho na to,aby přijmula kotě:-).U nás je to trochu horší.Marušku jsme našli ve sklepě v lednu v těch velkých mrazech.Dodnes se s Barunkou a s Matějem,nezkamarádily,ale ani se netolerují.Maruška si okupuje kuchyň, Barunka jí nepustí do obýváku.Matěj na ně kašle,pokud mu vadí,že Maruška na něj v kuchyní syčí a doslova řve,tak se za ní rozběhne a zažene jí pod lavici.Barunka do kuchyně nejde a pokud ano,tak se plíží kolem linky,aby si mohla vyskočit na okno,jinak jí Maruška žene z velkým řevem z kuchyně.Pokud se Maruška odváží do obýváku a je tam Barunka,tak jí Barunka žene zpět do kuchyně.Mne to moc mrzí,vyzkoušela jsem vše možné,vše bez účinku,jsem se smířila s tím,že Maruška je stará,nebude asi nikdy tolerovat ty dva.Rozhodla jsem se,že to nechám na nich .Holky si rozděly teritorium a jsou spokojené,nebudu jim do toho kecat,nikdo nikam nečůrá,vše je jinak v pořádku,tak to nechávám zcela na nich co bude dál Smile



BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 19:46:26
Odpovědět s citátem

Ahojky,
taky máme od neděle nového prcka. K 10mi měsíčnímu kocourkovi Bandíkovi a 14ti měsíčnímu samojedovi Diegovi(pes :0) jsme si přibrali asi 2-2,5 měsíce staré kotě. Očekávala jsem hodně dramatické seznamování. Jednak náš Bandík je pěkný asociál, nemá rád ani návštěvy, jedna kotě pochází z kolonie venkovních koček, takže pro něj bylo nové úplně všechno-byt, záchod, misky, pes a hlavně člověk. Ale dopadlo to na jedničku s hvězdičkou. První den kotě bylo v šoku úplně ze všeho, druhý den(včera) už hrálo s Bandíkem (který se choval překvapivě vyrovnaně, jako by to malý tu bylo od jakživa),vyhledávalo mazlení a vrnělo o 106 Smile Taky jsem úplně hotová z toho, že kotě používá od první chvíle kočičí wc, ač to v životě nevidělo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2009 21:33:32
Odpovědět s citátem

Beto, ale zase je krásné, že jste Marušce poskytli domov v nouzi. Jinak by třeba zmrzla.
_________________
Monika & Beruška & Nelinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 9:15:35
Odpovědět s citátem

Moni, mám radost, že i u vás nakonec seznamování a sbližování vede k nerozlučné dvojce Smile Dvě kočky jsou opravdu lepší než jedna Smile Wink Wink
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2009 12:53:44
Odpovědět s citátem

Moni napsal:
Beto, ale zase je krásné, že jste Marušce poskytli domov v nouzi. Jinak by třeba zmrzla.



No zmrzla a také asi pošla hlady,všichni tady máme venku psy,tak se nemohla přiblížit k žádnému baráku,a navíc,je stará a nemá zuby,těžko by si něco ulovila k jídlu.Bylo pro ní možná štěstí,že byl velký mráz a my jsme brali psa na noc do baráku,tak se dostala sklepním okénkem také dovnitř,do sklepa,kde jí potom manžel ráno našel Smile.Je to až na to řvaní hodná a spokojená čičina,je velmi skromná,nechce ani ven, ráda se chová a mazlí,sice u toho používá drápky,ale je to v normě Smile .No a mezi sebou si to vyřešily čičiny samy,rozdělily si barák a trochu řevu a syčení ...hlavně,že jsou zdraví.Ťuk,ťuk,ťuk Smile


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: Hra
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2009 12:20:46
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám dotaz na všechny, kdo mají doma dva a více kocouřů - v pondělí jsme přinesli kocourkovi z útulku čtyřměsíční princeznu, aby mu dělala společnost - seznámení proběhlo asi celekem dobře - to asi je na místě, protože já jsem v podstatě kočičí amatér (Chestíka máme 3 roky) - vždycky jsme doma měli pejsky, z kočičí rodiny je muž, ale jejich kočičky mohli, pro změnu, chodit vždycky ven a domů podle toho, jak se jim chtělo. U nás jsou oba jenom doma (2+kk, cca 50 m2) a teď se konečně dostanu k jádru pudla: co je ještě hra, když se do sebe pustí? Do kdy je nechat na sebe syčet, vrčet dělat jedno klubko a kdy už zasáhnout? Samozřejmě na mě jejich společné hraní působí dost děsivě, ale zároveň jim nechci běhat za zadkem a pořád hlídat - navíc by tím šel původní plán: "Chester bude mít kamarádku, budou si spolu hrát a jemu pak nebude chybět to, že my si s ním hrát prostě celé dny nemůžeme." do kopru... Vím, že na dálku se asi blbě radí, ale přesto budu vděčná za každý popis toho, co je ještě v pořádku a co už opravdu ne.
_________________
J & T & M & Chester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Hra
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2009 12:56:35
Odpovědět s citátem

Asi takhle, ta hranice je pro člověka posunutá. To, co my vnímáme už jako těžké rasení, je pro kočky většinou stále ještě hra. Včetně toho uvřeštěného klubka.

Syčení a vrčení si nejspíše ještě pár dní užijete do sytosti, jsou spolu teprve krátce. Ale myslím, že za týden, 14 dní, se situace uklidní.

A kdy zasáhnout ... já radím - pokud neteče krev, pokud jedna druhé nebrání v přístupu k záchůdku nebo k jídlu, pokud se nechají vyspat, pokud vyloženě není viditelná agrese, tak je nechte.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: hra
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2009 12:57:26
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
myslím, že pokud kočky nemají škrábance a šrámy, je to v pořádku. Naši se taky někdy rvou až chlupy lítaj, přesto spolu pak spinkaj v pelíšku a olizujou se. Někdy u toho i dost hystericky ječí, to je pak okřiknu. Asi tu hranici vycítíte i z toho, jak se k sobě kočiny chovají celkově. Jestli nemají problém spolu žrát, nebo být v jedné místnosti atd.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2009 13:13:33
Odpovědět s citátem

Díky moc za uklidnění Smile Nechám je být - ona syčí a vrčí jenom malá a jenom když se jí snaží Chester profackovat - ale spí u sebe, hrají si s jednou hračkou a jí taky spolu (i když ona je teda vrchní usurpátor a nechce Česťu pustit ke mně, nejradši by se mi asi přicucla na ruku nebo břicho a pustila se jenom na krmení Wink ), takže nebudu nic hrotit, ono si to (snad) sedne...
_________________
J & T & M & Chester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (74x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top