Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Postvakcinační sarkom

Fórum: Nemoci

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 10:19:29
Odpovědět s citátem

Předpokládám, že pro koťata a prvně očkované kočky by mělo platit to schéma přeočkování po měsíci ... a pak až za 2 roky.
O tom jednom očkování, jak zmiňoval veterinář, právě psali ve výše zmíněném článku v odkazu - že i jedna vakcinace by měla zajistit doživotní imunitu.
Předpokládám, že veterinářům se očkovací schéma 1x za 2 roky moc líbit nebude, ale myslím, že pokud trend bude k tomuto směřovat a když jsou veterináři znalí novinek, měli by toto schéma akceptovat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 15:18:43
Odpovědět s citátem

Já jsem na očkování ptala v jedné internetové veterinární poradně, sice jsem se ptala jen na FeLV, ale byly mi poskytnuty i obecné a víceméně shodné informace, které se objevují tady, takže jen tak pro zajímavost odkaz: http://www.allcats.cz/phorum.php?read,14,2732
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janka21



Založen: 03.08.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Čepí

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2007 11:42:48
Odpovědět s citátem

Mohu se zeptat Embarassed na tolik diskutované téma sarkom po očkování,dnes jsem svému kocourkovi v říjnu mu budou 2 roky našla bouli na lopatce...asi 3-4 cm uzlík mu nasáhnu pod kůží... očkovaný byl před rokem,ale v prosinci 2006 měl narkozu,kastrace...britáček je jinak v pohodě,jen ttochu líná..žere je veselý,mohlo by se jednat o ten nádor,samo zajdem k vet.ale,jen jsem se tui chtěla poptat,mám tu už dlouho Maxíka v knize,jen jsem sem nechodila,delší dobu.dík předem za názor,vás zkušených...JANA Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2007 11:48:48
Odpovědět s citátem

Jde o to, kam byl očkovaný a jestli ta bulka má nějakou souvislost s očkováním, očkuje se totiž buď do zadečku, anebo právě k lopatce-žebrům.
Vzhledem k velikosti bude určitě směrodatnější názor veterináře, než teoretizovat na webu, hlavně se nenechte odbýt, i kdyby to měla být jen nějaká tuková bulka!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janka21



Založen: 03.08.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Čepí

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2007 12:09:12
Odpovědět s citátem

April, Very Happy díky,věděla jsem že mi někdo tady odpoví,sněhulka mi říkala že jste tu hodné a že poradíte,pojedeme k vet,pak dám vědět,snad to bude jen ta bulka,,no narkozu nevím kam mu píchal,ponechávali jsme ho tam...a pak pro něho přišli,a to očkování určitě do lopatky...bohužel... Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2007 9:10:04
Odpovědět s citátem

Může se sarkom udělat i z píchání antibiotik? Jak s Dominikem tak s Fugem máme už hodně ďobání za sebou, tak mám strach aby to nemělo takovéto šílené následky. Navíc si teď antibiotika musím píchat sama, tak se bojím, abych mu to nestříkla moc rychle a pak nebyl problém. Je to právě také za lopatky Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
squirrel



Založen: 20.10.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Zlín

Předmět: a už to máme taky
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2009 22:56:49
Odpovědět s citátem

Ahoj
na tohle téma už tu nikdo nepsal, ale stejně něco napíšu. Naší Mourince, obyčejné mourovaté kočičce původem z útulku, dnes již 8 let šťastně žijící s námi v bytě, jsme před pár dny našli za pravou lopatkou malou hrčku. Mazali jsme na veterinu, bulka byla pohyblivě v kůži(podkoží). Doktor mě varoval před možností sarkomu, ale nemyslel si to jistě. Za dva dny nás vzali na operaci. Zrovna dnes. Ale po operaci doktor změnil názor a na sarkom to vypadá, vzorek půjde na histologii. Do doby před návštěvou u veterináře jsem o tomhle slovu ani neslyšela a netušila jsem co to je. Dnes už to vím, před chvílí jsem si to přečetla na netu. A je mi bídně. A jestli histologie potvrdí (je to pravděpodobné) diagnozu, tak už mi nikdo nevymluví vlastní výtku, že jsem vůbec kočku nechávala očkovat. A vzhledem k tomu, že je to čerstvé, mi promiňte i vztek na všechny veterináře, kteří nám s klidným svědomím doporučují vakcinace pro zvíře, a neupozorní nás na rizika, protože by přišli o kšeft. Mít zákazníka, který každý rok přijde zacálovat za vakcínu, a pak ještě bude platit za operace a drahou léčbu následků, je určitě lepší než ho varovat a odradit. Naše kočka je a byla bytová, vzteklinu neměla od koho chytit, leda od nás, byla zdravější než my všichni dohromady a teď tohle!!! Pokud to dopadne špatně, budu si to vždycky vyčítat. Bylo to zbytečné a nemuselo se to vůbec stát. A já jsem to vůbec ve své naivní důvěře veterinářům vůbec netušila, mzslelal jsem že dělám pro naši kočičku to nejlepší. Teď nevím, jestli když to doktor dopředu nevěděl jistě co je to za bulku, jestli ji odstranil správně a s dostatečným okolím, aby se to nerozjelo znovu a hůř. Mám strach a vztek. A budu doufat. A taky svoji zkušenost rozhodně pošlu dál a vás prosím o totéž. Informujte své známé "kočkomily", že nejsou jen klady, ale i zápory vakcinací, které nám totiž nikdo jiný nesdělí, než my sami sobě navzájem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2009 9:21:55
Odpovědět s citátem

Je mi moc líto co se kočičce stalo. Své čistě bytové kocourky proti vzteklině neočkuju(trojkomb. ano). Příjde mi to absurdní ve zemi kde se vzteklina už přes 2 roky nevyskytla, kor u bytových zvířat, se kterými nejezdím na výstavy a do zahraničí. Vám a kočičce držíme všechny palce a tlapky co máme doma. Dejte vědět, jak to dopadlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míla_S



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2009 12:46:18
Odpovědět s citátem

Zdravím vás všechny,
bohužel toto téma mám také dost nastudované, jelikož jsme takto přišli o devítiletou kočičku, která byla jen doma a nic jí nebylo až... Pak se člověk dovídá, proč vlastně po léta očkoval proti vzteklině (na doporučení veterináře)... když to nebylo až tak nutné... asi pozitivní věc a povzbuzení pro všechny je, že když si toho všimnete včas a bulka není velká, máte velkou šanci (pokud se jedná o nádor), že se to podaří zlikvidovat nebo že alespoň bude trvat více času, než se případně objeví znovu. A vůbec nevěřte statistikám, že výskyt není tak častý, někde jsem četla, 0,08 %, to opravdu není možné, protože já osobně neznám tolik "kočkačů" a bohužel znám dva, kteří na tom byli podobně. Naše nová paní veterinářka nám říkala, že poslední dobou těchto případů je více, snad i proto, že se kočky dožívají vyššího věku a v domácnostech je máme stále častěji... Také prý záleželo na konkrétní "vakcíně" - asi výrobce nebo složení nebo nevím, už si to nepamatuji přesně... No a další "preventivní" rada... rozhodně bych nechala očkovat do zadečku a ne za lopatku, protože při případném výskytu to lze u zadečku daleko lépe operovat, kdežto u lopatky se nádor může šířit do žeber a to už moc nejde... Ale na druhou stranu, každá boulička opravdu nemusí být nebezpečná... Držím palce všem, ať se s tím nesetkáte... a pokud ano, ať se operace povede...
Míla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Monika



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Postvakcinační sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2009 7:58:56
Odpovědět s citátem

Dobrý den, třeba vás trochu potěším - před třemi lety jsem byla v naprosto stejné situaci - BYTOVÁ kočka nutně potřebuje očkování proti vzteklině.... Čtyři měsíce jsem upozorňovala na TVRDOU bulku, která se jí tam udělala a až po takové době si to jedna veterinářka konečně dala dohromady. Okamžitě operace, histologie, výsledky špatné, ale zaplať bůh, sarkom se od té doby přes všechny špatné prognózy nevrátil a Amálka je nádherná hodná a a zdravá kočička... Budu Vám přát moc a moc štěstí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Postvakcinační sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2009 10:21:28
Odpovědět s citátem

Je zajímavé, že očkování proti vzteklině je první očkování, co se vám na veterině snaží vnutit. Argumentace čistě bytové kočky se mi snažili vyvrátit tvrzením, že ji může kousnout netopýr na balkoně...
Micince držím palce a tlapky a věřím, že histologie dopadne dobře!
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
squirrel



Založen: 20.10.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Zlín

Předmět: postvakcinační sarkom - máme to taky
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2009 19:33:07
Odpovědět s citátem

Confused Dost trapný argument s tím netopýrem, asi bych se u veterináře rozesmála že to myslel jako vtip. Prostě a jednoduše jde i veterinářům jako vždy v první řadě o prachy a ne o dobro a zdraví zvířat. Očkujte, plaťte, nepřemýšlejte. Dne 20.10. jsme byli na operaci bulky. 10. den jsme šli na stehy a na výsledek histologie, sarkom byl potvrzen, a dle rozborů už mohl metastázovat, prognóza spíše nepříznivá. Přestože byl malinký, asi jako kulička hrášku, nebo fazolka, a údajně toho vet odstranil dost. Takže teď už to bude jen loterie.Doporučili nám 5 dávek injekcí ZYLEXIS (dříve BAYPAMUNE), které by snad mohly hodně posílit imunitu až natolik, že by se další metastáze zbrzdily, nebo zastavily,tzv. zapouzdřily. Opět loterie, účinek není zaručen. Rozmýšlíme se jestli kočičku zase stresovat ježděním na veterinu a injekcemi, nebo to nechat. Asi jí to dáme, ale stejně už si jistí nikdy nebudeme a budeme čekat jestli se stav nezhorší. Ale pokud se to objeví znovu, necháme ji slušně dožít. S touto diagnózou nemají další operace smysl. Mimochodem, nemůžu dělat odborné závěry, ale celých osm let jsme očkovali látkou Quadricat-Rage a byla ok, poslední očkování bylo látkou Biofel PCHR letos v únoru a v říjnu jsme objevili bulku. Vtírá se mi myšlenka: co to způsobilo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Postvakcinační sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2009 12:27:37
Odpovědět s citátem

A to je mi líto, snad jste to zachytili včas...Moc budu držet palce a přát Mourince dlouhý život va zdraví.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2009 13:16:38
Odpovědět s citátem

Ja by som doporucila precitat si knihu od Dona Hamiltona: Homeopatická léčba psů a koček, je dost draha ale stoji za to. Pripadne možno bude aj v knizniciach.
Znacna čast je venovana problematike ockovania. Autor vysvetluje preco sa vlastne zacalo ockovat kazdorocne, informuje o svojich skusenostiach s pristupom veterinarov-kolegov a vyrobcov vakcin. Tvrdenia a stanoviska ma podlozene konkretnymi odkazmi na konkretne studie a publikacie.

Tvrdi napr. ze po jednej max. dvoch ockovaniach proti besnote/vztekline je macka chranena na cely svoj život.

Upozornuje specialne na vznik sarkomu u starsich zvierat sposobenych najma ockovanim proti besnote.

Je na kazdom ako sa rozhodne, moj kocur pokial nebude nutne vycestovat do zahranicia, kedze je cisto bytovy proti besnote ockovany nikdy nebude.
Este zvazim proti comu a ci vobec ho dam opatovne preockovat ale rozhodne, rozhodne ho nebudem davat ockovat každý rok!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2009 17:10:39
Odpovědět s citátem

Já chci reagovat pouze na očkování proti vzteklině,své kočky neočkuji,neboť vím,že vzteklina v republice už není.Očkuji pouze našeho psa,to je dáno zákonem,ale letos v červnu při očkování mne už vet upozornil na to,že další očkování až za dva roky,ne za rok, jak to bylo dosud.To mi potvrzuje to,že vzteklina v tutom státě není,když povolili vakcinaci pro psi až za dva roky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2009 19:26:40
Odpovědět s citátem

Kromě vakcín proti vzteklině, které je nutno přeočkovávat co 12 měsíců, existují i vakcíny, kde výrobce uvádí přeočkování po 24 měsících ( Vanguard, Biocan R ) nebo po 36 měsících ( Rabisin, Rabdomun, Nobivac Rabies ).
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 20:27:18
Odpovědět s citátem

Když čtu tuto diskuzi, vtírá se mi myšlenka, zda by bylo velké riziko čistě bytové kočky vůbec neočkovat (ničím, nejen vakcínou proti vzteklině). Jak to vidíte vy? Nám se termín očkování na trojkombinaci přiblížil a začínám zvažovat, zda do toho vůbec jít...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 20:41:03
Odpovědět s citátem

Moje starší kočka nebyla do svých čtyř let očkovaná vůbec. Kdybych nebrala venkovní kotě domů, navíc s rýmou, neočkovala bych ji. Je otázka, zda v jejím věku je vůbec vakcína účinná, nebo jsem jen uklidnila svědomí...
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 22:27:52
Odpovědět s citátem

chatul napsal:
Když čtu tuto diskuzi, vtírá se mi myšlenka, zda by bylo velké riziko čistě bytové kočky vůbec neočkovat (ničím, nejen vakcínou proti vzteklině). Jak to vidíte vy? Nám se termín očkování na trojkombinaci přiblížil a začínám zvažovat, zda do toho vůbec jít...


Já osobně bych do toho nešla-nezapomínejte, že řada smrtelných onemocnění je virového původu-stačí do něčeho například šlápnout a přitáhnout to domů na botě....

Já mám čistě bytové kočky, ven nechodí, a přesto očkujeme, a to pětikombinací, jsou tam i chlamýdie, které dle mého veta poslední léta dělají velkou paseku mezi kočkami, před pár lety to nebylo, teď je. Je to na každém. Já prostě očkuju a termíny očkování si hlídám, radši o pár týdnů přeočkovat dřív než o den později. Ale to je můj názor a moje peníze "vyhozené" za očkování 8 koček + psa - nikomu ho nevnucuji.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 22:49:56
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
chatul napsal:
Když čtu tuto diskuzi, vtírá se mi myšlenka, zda by bylo velké riziko čistě bytové kočky vůbec neočkovat (ničím, nejen vakcínou proti vzteklině). Jak to vidíte vy? Nám se termín očkování na trojkombinaci přiblížil a začínám zvažovat, zda do toho vůbec jít...


Já osobně bych do toho nešla-nezapomínejte, že řada smrtelných onemocnění je virového původu-stačí do něčeho například šlápnout a přitáhnout to domů na botě....

Já mám čistě bytové kočky, ven nechodí, a přesto očkujeme, a to pětikombinací, jsou tam i chlamýdie, které dle mého veta poslední léta dělají velkou paseku mezi kočkami, před pár lety to nebylo, teď je. Je to na každém. Já prostě očkuju a termíny očkování si hlídám, radši o pár týdnů přeočkovat dřív než o den později. Ale to je můj názor a moje peníze "vyhozené" za očkování 8 koček + psa - nikomu ho nevnucuji.




Pokud vím,tak se hovořilo o očkování proti vzteklině Smile

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 23:14:40
Odpovědět s citátem

Jejda! Tak co se pouze vztekliny týče, do toho bych taky nešla Wink - pokládám to u bytové kočky za zbytečné. Ovšem ty kočky, co se účastní výstav, to mít musí. Takže pětikombinace, co očkujeme my, má i vzteklinu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2009 9:03:05
Odpovědět s citátem

Já jsem z těch, které nejsou nadšené z toho píchat do koček, když jsou jen doma a do kontaktu přicházejí pouze se známými kočkami, o nichž jsem si 100% jistá, že jsou zdravé.

Takže my očkovali dříve, nyní už neočkujeme. Ani trojkombinaci, ani vzteklinu. Mám k tomu své důvody, prošla jsem si pár informací, článků a vylezlo mi z toho tohle rozhodnutí.

Nevnucuji ho, nepřesvědčuji nikoho o tom, že je správné. Jen já jsem se takhle rozhodla - moje rozhodnutí, moje zodpovědnost, můj průser, když se něco semele.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2009 17:26:48
Odpovědět s citátem

niečo na zamyslenie http://nevy.info/cs/node/66
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenkam



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: Postvakcinační sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2010 15:45:00
Odpovědět s citátem

Dobrý den, Moniko, zatím s tím (naštěstí) zkušenost nemám, ale kdyby to přišlo, asi bych zkusila homeopatikum Thuja 200C na vyčištění organismu. Vnitřně je také hodně účinný křemíkový gel Enterosgel. Potom bych zkusila "chemoterapeutickou" léčbu jedlá soda a javorový sirup. Když zadáte do googlu, recept je na mnoha stránkách. Je to šetrná, cílená chemoterapie. Já jsem po zhlédnutí tohoto videa http://blip.tv/file/2224472/
začala hledat homeopatická "očkování" proti všem možným kočičím nemocem, protože už svým kočkám žádná jiná než ta (bohužel povinná kvůli výstavám) nechci dávat. Chystám se je objednat z Anglie, pokud by měl někdo zájem, podám zprávu, příp. pilulku.
Zdraví Lenka Lenka.markova@volny.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Neobee



Založen: 01.12.2005
Příspěvky: 12
Bydliště: Světlá nad Sázavou

Předmět: Sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2012 8:33:38
Odpovědět s citátem

O tomto typu sarkomu jsem vůbec nic nevěděla, a teď s tím bojuje náš 6-ti letý vykastrovaný kocourek Zrzíček. Doktor byl udiven nad umístěním jednoho nádoru - na břiše. Ptal se, jestli nebyl někdy očkován do břicha. A to nebyl. Je třetí den po operaci po vyjmutí dvou nádorů a vůbec se mi to nelíbí. Odebrali mu i část břišní stěny, takže, jestli se uzdraví, bude tam mít propadlinu. Na rtg snímcích nemá metastázy na plicích, ale jestě 5 dní musíme počkat na výsledky typu nádorů. Sice pije, ale nechce žrát. Dostali jsme pastu pro rekonvalescenty, ale vůbec mu nechutná. Není možné to do něj nějak dostat. Nemáte někdo zkušenost, jak pastu šetrně a bez násílí dostat do kocouře?
Začínám si myslet, že jsme udělali chybu nechat ho operovat, když prognóza u sarkomu je tak špatná... Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2012 22:10:13
Odpovědět s citátem

Jestli tomu dobře rozumím, tak typ nádoru ještě určený nemáte, takže nemáte jistotu, že jde o postvakcinační sarkom??? Ten by se opravdu udělal v místě vpichu či kousek dál, kam vakcína dosáhne. Jak dlouho je Váš kocourek po operaci? Pokud má snahu se čistit, pak je nejlépe máznout mu pastu na packy, nebude to tam chtít nechat a raději to olíže. Jinak nelze nechat kočku hladovět, pak nezbývá, než si namáznout na prst a vpravit do tlamičky a popatlat tím patro, raději častěji v menších dávkách, aby pastu nevyzvracel. Jestli má rád jiné pasty (naše kočky by se utloukly za Gimpet pastami, hlavně sýrovou), tak mu zkuste pasty smíchat a podat. Držím kocourkovi palce, ať se z toho dostane, čert vem propadlinu, hlavně, když se uzdraví!
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LittleTiger



Založen: 05.02.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2012 1:56:27
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

prosím o radu, mám kočičku 3 týdny po očkování a našla jsem jí bulku v místě vpichu o velikosti asi 2 cm.

Nechci panikařit, všechno dost sleduji, protože s kočičkami teprve začínám.. ale sarkom mě docela děsí. Přečetla jsem si o něm poprvé, když jsme se vrátili z toho posledního očkování. Kočička totiž dostala alergickou reakci, natekl jí celý obličejík, takže jsme okamžitě byli na veterině zpět. Tam jí píchli kortizon a dostala tabletky proti alergii s sebou. Byl to děsný zážitek, nicméně příznaky alergie a teplota do rána odezněly. Ale začala jsem samozřejmě hledat vše o očkování a zkušenostech druhých. Měla jsem na sebe vztek, protože jsem veterinářku nechala píchnout jí 3 injekce!!! (4-kombinace, vzteklina a FeLV), i když jsme šli jen na očkování proti FeLV. Ale veterinářka si všimla, že jí brzy vyprší i ostatní očkování a tak proč jí je nedat rovnou, že? Přišlo mi to moc chemie najednou, ale nakonec jsem souhlasila (tvrdila, že se to tak dělá běžně). Nejen, že teď nevím, proti které vakcíně ta alergie nastala, ale teď mě ještě vyděsila ta bulka pod kůží. Ví prosím někdo, jak rychle se může sarkom vytvořit?
Ještě dodávám, že kočičce je 14 měsíců, toto bylo její druhé očkování proti vzteklině a čtyřkombinaci, a první proti FeLV. Měla jít za měsíc na přeočkování, ale to teď nepřichází v úvahu.

Předem děkuji za názory/radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Bulka po očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2012 6:42:26
Odpovědět s citátem

Ta bulka může být zatím jen reakce na očkování. Myslím, že sarkom roste delší dobu.
Po očkování je třeba místo lehce masírovat, aby se látka vstřebala a nevytvořila se právě bulka.

Zatím bych tedy ještě chvíli vyčkala a neděsila se sarkomu. Píšete, že je to 3 týdny od očkování, tak jí ještě tak 2-3 týdny sledujte a místo jen lehce promasírovávejte. Bulka by se měla zmenšovat a nakonec vstřebat.

Pokud by za ty cca 3 týdny nezmizela nebo se nezmenšila, asi bych pro klid duše navštívila veta, alespoň na konzultaci.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2012 8:32:33
Odpovědět s citátem

Ještě bych si dovolila tvrdit, že očkování proti vzteklině je u kočky, která nejezdí na výstavy, kde se požaduje, naprosto zbytečné a právě po něm je nejvíce postavkinačních sarkomů. Vzteklina se na našem území nevyskytla už řadu let, neočkovala bych proti tomu ani kočku, která chodí ven.

Jak píše April, masírujte místo, sledujte a uvidíte. Nemusí to být hned to nejhorší.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LittleTiger



Založen: 05.02.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2012 15:36:45
Odpovědět s citátem

Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Budu se jí to snažit masírovat. Nevěděla jsem, že se bulka může jako běžná reakce na očkování vytvořit i za takovou dobu. Předtím jsem místo nemasírovala, paní doktorka to nezmínila..
Po této zkušenosti a všem, co jsem přečetla, už ji rozhodně nenechám očkovat na vzteklinu, ačkoliv je to kočička chovná. Trvalé uchovnění snad zvládneme do doby, než vyprší stávající (má Nobivac do 2015, ale i rok by stačil). Na FeLV se taky musí přeočkovávat, takže od toho také upouštím. Chtěla jsem pro ní to nejlepší a ještě jí tím ublížím Sad Nejhorší je, že Vám to nikdo neřekne. Každý veterinář, u kterého jsem byla, radil očkovat, na co se dá. Ale o rizikách Vám už nepoví nikdo..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (75x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (25x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top