Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Uřvaný kocour


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Pinknet



Založen: 30.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Uřvaný kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2009 18:48:55
Odpovědět s citátem

Ahoj všem,
Mám 10 měsiční kotě Britaka....když byl maličký pořad mnoukal..tak jsem si říkala, že je malý až po vyroste bude to v pohodě...v noci je v klidu, přes den si snim hraju- dokud ho to nepřestane bavit..ale jak ho nechám chodí sem tam a pořád řve (ten snad má 50 tonů mnoukání).Vyčištění záchod, papaní má pořád k dispozici..žádná změna v domácnosti..Mám to brát, že je v pubertě?(není vykastrován)..Nevím jak si to mám už vysvětlit...díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Uřvaný kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2009 20:51:21
Odpovědět s citátem

Pinknet napsal:
Ahoj všem,
Mám 10 měsiční kotě Britaka....když byl maličký pořad mnoukal..tak jsem si říkala, že je malý až po vyroste bude to v pohodě...v noci je v klidu, přes den si snim hraju- dokud ho to nepřestane bavit..ale jak ho nechám chodí sem tam a pořád řve (ten snad má 50 tonů mnoukání).Vyčištění záchod, papaní má pořád k dispozici..žádná změna v domácnosti..Mám to brát, že je v pubertě?(není vykastrován)..Nevím jak si to mám už vysvětlit...díky

dobrý večer,
a nebude to tak trochu tím, že začal dospívat?? Možná že hledá nějakou kočku:
přeji dobrý večer
Blažková Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pinknet



Založen: 30.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Uřvaný kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2009 20:57:17
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
Pinknet napsal:
Ahoj všem,
Mám 10 měsiční kotě Britaka....když byl maličký pořad mnoukal..tak jsem si říkala, že je malý až po vyroste bude to v pohodě...v noci je v klidu, přes den si snim hraju- dokud ho to nepřestane bavit..ale jak ho nechám chodí sem tam a pořád řve (ten snad má 50 tonů mnoukání).Vyčištění záchod, papaní má pořád k dispozici..žádná změna v domácnosti..Mám to brát, že je v pubertě?(není vykastrován)..Nevím jak si to mám už vysvětlit...díky

dobrý večer,
a nebude to tak trochu tím, že začal dospívat?? Možná že hledá nějakou kočku:
přeji dobrý večer
Blažková Hana






Takžev si myslite, ze je cas na kastraci?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2009 21:02:23
Odpovědět s citátem

Tak náš chlapec (kočičí) má taky 10 měsíců a něco a taky vyřvává... jak na lesích... ne teda, naštěstí, každou noc, ale často... dokonce se nám kolem domu začínají objevovat cizí kočky. Evidentně je k nám zve.

Určitě je to projevem dospívání a je čas na kastraci, resp. poradit se s vetem a domluvit si termín kastrace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2009 22:30:13
Odpovědět s citátem

Pokud kocour neznačkuje,rapidně nehubne,ale jenom snad víc mňouká,tak bych ještě s kastrací počkala.Britský kocour má mít mohutnou hlavu,čehož dosahuje až po jednom roce věku,když má dospělácké hormony.Pokud se vykastruje před rokem,tak mu porostou ještě dlouhé kosti,nezmohutní mu hlava,tak jak má.Takže pokud opravdu nemá žádné problémy,jenom ty hlasitější projevy,tak bych nekastrovala.Já nechala vykastrovat Matěje před dosažením roku,(v necelých devíti měsících)ale on mi během 14 dnů zhubnul 1.5kg,což bylo hodně a proto šel.Matěj také není tak mohutný a je na briťáka dost dlouhý:-)))


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Uřvaný kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 9:37:49
Odpovědět s citátem

Pinknet napsal:


Takžev si myslite, ze je cas na kastraci?


Mám briťáka, kastrovali jsme v deseti měsících, protože začal občurávat peřiny. Nedalo se to uhlídat, stačil mu moment. Kdyby šlo o to samotné "vyřvávání", to by šlo vydržet, vždycky jen odešel někam do tmy a tam kňoural v různých tóninách. Nijak nehubnul, jen snad nepřibíral. Měla jsem samozřejmě svaté předsevzetí počkat do roku, hlavně kvůli tomu růstu. Nicméně jeho otec není vysloveně typ s velikánskou hlavou (přesto byl uchovněn, takže to asi vada není Wink) a taky jsem byla zkušenými ujištěna, že mohutnost hlavy dělá především osrstění lící, a to stejně časem zeslábne, když po kastraci chybějí hormony, a je jedno, jestli byla až po roce. Prostě ty sekundární pohlavní znaky, i když se vyvinou, po čase kvůli absenci hormonů slábnou. Fabián je velmi podobný na svého otce, byť je kastrát a jeho otec chovný.

V roce a čtyřech měsících vypadá takto (6 kilo) http://ce.sweb.cz/Fabian_8334.jpg


Naposledy upravil Alamka dne 25. 11. 2009 10:10:34, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 9:57:32
Odpovědět s citátem

Bandíka jsme taky kastrovali v 10 měsících. Po nocích řval, moc toho nesnědl, ale neznačkoval. Chtěla jsem počkat do roka, ale protože jsem si chystala přinést druhé koťátko, raději jsem ho kastrovala před seznámením s novým přírustkem. Bála jsem se, že by nový kocourek mohl zpustit teritoriální chování u Bandíka a ten by malého mohl napadat a/nebo začít občurávat rohy. Bandík je sice drobný, má cca 4 kila, ale hlavičku má skorostejně kulatou jako nekastráti kočky domácí. Pokud to půjde, u druhého kocourka Fídi počkám s kastrací do roka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pinknet



Založen: 30.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 11:12:11
Odpovědět s citátem

Tak jsem volala vetovi, a jdeme v pátek na kastraci..Chtěla jsem taky počkat až mu bude 1 rok..ale to jeho řvaví jsem dlouho nevydržela,2 měsice stačí..
Jak dlouho trvá kastrace a za jak dlouho si ho vezmu dom? Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 11:16:35
Odpovědět s citátem

Samotný zákrok trvá asi 10-15minut, když nepočítám dobu nutnou učinkování anestetika. Domů Vám ho dají hned, bude ještě několik hodin spát, pak se začne pomalu probouzet. Na některých veterínách Vám ho dají až se úplně probere.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 11:45:23
Odpovědět s citátem

Pinknet napsal:
Tak jsem volala vetovi, a jdeme v pátek na kastraci..Chtěla jsem taky počkat až mu bude 1 rok..ale to jeho řvaví jsem dlouho nevydržela,2 měsice stačí..
Jak dlouho trvá kastrace a za jak dlouho si ho vezmu dom? Díky


"Odevzdávala" jsem kocourka cca v 17h, ještě v mé náruči dostal injekci. Vet říkal, ať si přijdu až před 19. hodinou (před koncem ordinací), aby už byl probraný. Má tam vyhřívané kotce na takové účely. Po dovezení domů by byl měl zůstat v přepravce, než se vzpamatuje úplně, aby se zbytečně neplazil a nesnažil chodit, ony ho ještě nohy neunesou. Muž měl jiné představy, myslel si, že mu venku bude líp, no, nebylo, chudáček se motal a všude narážel, takže jsem ho vzala do postele a šli jsme na cca dvě hodiny spát. Pak už byl jen trošku malátný, jinak dobrý. Pár dní si ranku olizoval, ale jinak bez problémů a spokojenost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pinknet



Založen: 30.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 16:06:13
Odpovědět s citátem

Jen mě jedna věc nedochází..paní veteri mi řekla at vezmu pro neho jídlo..nechápu na co..kdyz to trvá jen pár minut..myslíte si ,že ho tam nechají,nz se probudi?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 16:53:40
Odpovědět s citátem

Pinknet napsal:
Jen mě jedna věc nedochází..paní veteri mi řekla at vezmu pro neho jídlo..nechápu na co..kdyz to trvá jen pár minut..myslíte si ,že ho tam nechají,nz se probudi?


... zdá se, že ano
Blažková Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 17:01:00
Odpovědět s citátem

No, vlastní zkušenost sice nemám, ale pokud vím, většinou si kocourky jejich majitelé odvážejí po pár hodinách... a těžko bude třeba dvě hodiny po operaci kocour dlábit granule Question

Takže se určitě zeptejte, jak přesně to bude probíhat, chtějte harmonogram, kdy ho tam zavezete, kdy a v jakém stavu si pro něj přijedete. A pokud to beru z logiky, že člověk taky v žádném případě před operací a těžko po operaci si dá hned normální jídlo, nechápu, proč by jste měla brát s sebou kocourkovi nějakou baštu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 17:07:56
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
No, vlastní zkušenost sice nemám, ale pokud vím, většinou si kocourky jejich majitelé odvážejí po pár hodinách... a těžko bude třeba dvě hodiny po operaci kocour dlábit granule Question

Takže se určitě zeptejte, jak přesně to bude probíhat, chtějte harmonogram, kdy ho tam zavezete, kdy a v jakém stavu si pro něj přijedete. A pokud to beru z logiky, že člověk taky v žádném případě před operací a těžko po operaci si dá hned normální jídlo, nechápu, proč by jste měla brát s sebou kocourkovi nějakou baštu.

...... nová doba! Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 17:17:31
Odpovědět s citátem

citace:
Jen mě jedna věc nedochází..paní veteri mi řekla at vezmu pro neho jídlo..nechápu na co..kdyz to trvá jen pár minut..myslíte si ,že ho tam nechají,nz se probudi?


To taky nechápu. Jídlo by měl kocour dostat až se úplně probere, aby to hned nevyzvracel. Úplné probuzení není otázkou dvou hodin, takže nevím proč to jídlo. Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 19:00:45
Odpovědět s citátem

Náš kocourek jedl až druhý den večer po kastraci...
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pinknet



Založen: 30.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 20:45:25
Odpovědět s citátem

Děkuju všem odpovědi...mam stoho trochu strach ale to přejde..zítra večer mu dám najíst,seberu mu granulky..vodu může pit? nebo taky dát pryč?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 20:57:55
Odpovědět s citátem

Pinknet napsal:
Děkuju všem odpovědi...mam stoho trochu strach ale to přejde..zítra večer mu dám najíst,seberu mu granulky..vodu může pit? nebo taky dát pryč?


dobrý večer,
strach mít nemusíte. Dohlédněte si akrát na to, aby byl kocourek před narkózou dobře zvážený, pít mu dejte do půlnoci a žrádlo si sebou klidně vezměte. Vůbec to neřešte. Žádný veterinář nechce svému klientovi ublížit. a Kastrace je naprosto banální zákrok.
přeji kidný spánek a hodně štěstí.
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 21:13:14
Odpovědět s citátem

Pinknet napsal:
Děkuju všem odpovědi...mam stoho trochu strach ale to přejde..zítra večer mu dám najíst,seberu mu granulky..vodu může pit? nebo taky dát pryč?


Já jsem jídlo dala naposledy 24 hodin před zákrokem, vodu měl k dispozici přes noc do rána, pak cca deset hosin už ne. Někdo to považuje za zbytečné, tak dlouho. Ale kocour pak byl naprosto v pořádku neblil, večer po se jen napil a jedl až druhý den.

Nemyslela paní vet, že to jídlo si máte vzít pro sebe, jestli tam budete na kocoura ty dvě hodiny čekat? Wink Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pinknet



Založen: 30.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2009 21:29:10
Odpovědět s citátem

Asi tím to myslela....ale ja hlad určitě nebudu mít Smile toto je můj 1 kocour od malička...jinak kocoura jsem měla ale toho už jsme dostali vykastrovaního - ten už 2 roky v nebičku Smile jsme objednaní na 11:30 ...zítra nebudu spát...věřím tomu ž bude vše oki
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pinknet



Založen: 30.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: Po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2009 17:30:02
Odpovědět s citátem

Zdravím, tak jsme po kastraci a vše proběhlo v pořádku...
11:30 - jsme ho tam nechali
12:15 - byl po kastraci
12:55 - volali,že si ho můžeme vyzvednout,že se už probudil
13:15 - už byl snámi Very Happy
Spinkali jsme spolu na zemi...ještě je malatný, padá na zadní nožky.
Děkuju všem za podporu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2009 18:21:10
Odpovědět s citátem

Super, to mám radost, že je vše o.k.

Konečně se v noci všichni vyspíte Laughing

Pozdravujte kocourka Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 15:03:58
Odpovědět s citátem

Pinknet napsal:
Zdravím, tak jsme po kastraci a vše proběhlo v pořádku...
11:30 - jsme ho tam nechali
12:15 - byl po kastraci
12:55 - volali,že si ho můžeme vyzvednout,že se už probudil
13:15 - už byl snámi Very Happy
Spinkali jsme spolu na zemi...ještě je malatný, padá na zadní nožky.
Děkuju všem za podporu


A už se můžete i těšit, jaký z něho bude mazel:-) Já mám kocouře věčně na klíně, sotva si sednu. Nebo si chodí lehnout vedle mě, když se nastěhuji s knížkou do postele. Případně soustavně leží poblíž mě naa zemi na zádech, vystrkuje bříško, a když si ho nevšímám, dožaduje se drbání mňoukáním Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pinknet



Založen: 30.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 18:13:49
Odpovědět s citátem

Včera asi po 5 hod se ke mně pořád tulil byl ještě ospinkanej....ten byl tak sladoučký Very Happy dnes jsme si spolu hráli...a v noci přikráčel se mazlit - tak jsem mu řekla, když si to ty tak pojd ke mně Very Happy mám takový dotaz kdyz jsou takhle kocouři vykastrováni, musejí papat granule pro kastráty?Tedy až po 1 roce těd ještě papame kotěcí?Díky za odpověd
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 18:22:55
Odpovědět s citátem

Nemusí baštit granule pro kastráty. Mohou dostávat klidně Adult, nebo Indoor. Vše se odvíjí od kondice, zdraví a především tendencím přibírat.

Kotěcí granule dobaštěte a v průběhu dojídání postupně přejděte na nějaké pro dospělácké - je jedno, jestli to budou Adult, Indoor či Castrate. Pokud by přibral, je možné klidně dávat i Light.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 18:37:51
Odpovědět s citátem

Pinknet napsal:
mám takový dotaz kdyz jsou takhle kocouři vykastrováni, musejí papat granule pro kastráty?Tedy až po 1 roce těd ještě papame kotěcí?Díky za odpověd


My krmíme RC Indoor 27. Kocour má rok a osm měsíců a necelých šest kilo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (28x)
3
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (20x)
4
Jak jsem na svoji paničku zase vyzrála! (19x)
5
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (18x)
6
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (16x)
7
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (16x)
8
Plemena koček podle FIFe (16x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top