Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

očkování FeLV

Fórum: Očkování

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Danulka



Založen: 15.05.2009
Příspěvky: 3
Bydliště: Zlín

Předmět: očkování FeLV
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2009 13:08:41
Odpovědět s citátem

Zdravím,
zajímalo by mne,jak v praxi probíhá testování u veterináře na FeLV.
Zda se kočce odepírá krev či je na to nějaký jiný způsob.
Za jak dlouho se dovím výsledek a také,kolik takové testování stojí.
Chci totiž očkovat svého kocourka kombinovanou vakcínou/Purevax RCPCH FeLV/,která právě obsahuje i očkování proti této nemoci,a jak jsem se ve zdejších diskusních fórech dočetla,tak se doporučuje před vakcinací testování.
Takže nevím,zda,když přijdu na očkování,udělají mi test hned a v případě negativity kotě i naočkují,či zda budu muset na výsledek čekat a na očkování se dostavit až poté.
Díky moc za info
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2009 13:30:28
Odpovědět s citátem

Ano, odebírá se krev. Stačí jen troška. pokud Vám stačí jen rychlotest, udělá ho vet sám a výsledek je cca za půl hodiny. Já většinou než na test jdu, zavolám, jestli vet testy má. jednou se mi stalo, že mu došly a musela jsem jet ještě jednou. Na cenu se zeptejte, já jsem nechávala naposledy za test FeLV, FIV a FIP cca 700Kč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2009 15:00:22
Odpovědět s citátem

Ahoj, dnes jsme byli na testech FELV a FIV, takže je to čerstvé. Nejlepší je vetovi zavolat a poprosit ho o objednání testu FELV. Vet Vám dá vědět, kdy je bude mít. Příjdete, prckovi oholí tlapku (nám levou), napíchne ho jehlou a nechá dvě kapky krve kápnout do roztoku. Za 15 minut se dozvíte výsledek testu, nás čekalo objednání vakcíny, na kterou půjdeme až za týden. Ta se myslím očkuje nadvakrát a jedna dávka stojí kolem 500 kč. Test FELV nás stál necelé 400kč. Naše veterinářka je nejdražší ve městě ale prostě to umí. Možná Vás to vyjde levněji než nás. Mám dojem, že bez testu většina vetů FELV neočkuje.
Pevné nervy u veta Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Minkli



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 22
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: očkování FeLV
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 6:44:58
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
rychlotesty u veterináře bych rozhodně nedoporučovala. Například u FIP je rychlotest značně neprůkazný.
Pokud chcete mít jistotu, nechte kocouřovi odebrat u veterináře krev a vzorek odešlete na VediLab nebo Genomii do Plzně. Ceny jsou: FeLV+FIV 660Kč a FIP 950Kč. Cena je sice vyšší než u rychlotestů, ale průkaznost se nedá srovnat.
A očkování po testování Smile

Minkli
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: očkování FeLV
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 10:06:15
Odpovědět s citátem

Jen doplním - rychlotest na FeLV/FIP je průkazný.

Test na FIP je nic neříkající, jak ten od veterináře, tak dělaný v laboratoři, protože to není test na onemocnění FIP, ale jen pouze na přítomnost koronavirů.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: očkování na FELV
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2009 18:58:43
Odpovědět s citátem

Jen podám zkušenost - očkování je pro kočku takřka nepostřehnutelné, to ovšem neplatí pro odběr krve na testy. Doporučuji vzít si do ordinace doprovod a deku ze silnější látky (jeansovina). Mně chtěl doktor poslat pryč, protože jsme jí nezvládali, ale řekla jsem mu, že už příště kočku stresovat nebudu a buď teď, nebo nikdy. Pak přinesl deku do které jsme jí zabalili a odběr se povedl. Musím říct, že po očkování na Felv byla kočka přepadlá, prostě to nebyla ona a taky měla sem tam něco jako záškub. Za pár dní se to srovnalo, ale nejsem si jistá, že bych do toho šla znova. Už taky nebudu chodit k vetovi, který nemá asistentku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabouš



Založen: 26.05.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: očkování na FELV
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 16:41:20
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Jen podám zkušenost - očkování je pro kočku takřka nepostřehnutelné, to ovšem neplatí pro odběr krve na testy. Doporučuji vzít si do ordinace doprovod a deku ze silnější látky (jeansovina). Mně chtěl doktor poslat pryč, protože jsme jí nezvládali, ale řekla jsem mu, že už příště kočku stresovat nebudu a buď teď, nebo nikdy. Pak přinesl deku do které jsme jí zabalili a odběr se povedl. Musím říct, že po očkování na Felv byla kočka přepadlá, prostě to nebyla ona a taky měla sem tam něco jako záškub. Za pár dní se to srovnalo, ale nejsem si jistá, že bych do toho šla znova. Už taky nebudu chodit k vetovi, který nemá asistentku.


Já jsem byla jednou s kočkou na odběru krve a vetka ji strčila do pytle, který vypadal jak na dětské přezůvky do školy (nahoře s tkalounem na utáhnutí), do něj kočku dala. Pak jí vytáhla jenom jednu nohu, tu trochu oholila a vzala z ní krev. Neříkám, že se to kočce líbilo, ale jak byla v tom pytli, tak se nemohla hýbat a bylo to téměř bez boje. Třeba to může inspirovat, ten pytel byl z úplně obyčejné látky, jak říkám, úplně jak na bačkůrky.
_________________
Gabouš a kočandy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 16:51:34
Odpovědět s citátem

Já jsem si svojí Kiki při odběru držela v náručí. Jednou rukou jsem ji k sobě tiskla a druhou přidržovala hlavičku. Vše proběhlo v naprosté pohodě a ani já ani kočena jsme nebyli streslé. Byl jsem u toho jen ja a vet a oki Smile
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2009 13:58:15
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:
Ahoj, dnes jsme byli na testech FELV a FIV, takže je to čerstvé. Nejlepší je vetovi zavolat a poprosit ho o objednání testu FELV. Vet Vám dá vědět, kdy je bude mít. Příjdete, prckovi oholí tlapku (nám levou), napíchne ho jehlou a nechá dvě kapky krve kápnout do roztoku. Za 15 minut se dozvíte výsledek testu, nás čekalo objednání vakcíny, na kterou půjdeme až za týden. Ta se myslím očkuje nadvakrát a jedna dávka stojí kolem 500 kč. Test FELV nás stál necelé 400kč. Naše veterinářka je nejdražší ve městě ale prostě to umí. Možná Vás to vyjde levněji než nás. Mám dojem, že bez testu většina vetů FELV neočkuje.
Pevné nervy u veta Wink


Nás to stálo test FeLV 430,-
2x očkování každá dávka 470,-. Takže mi to nějak nejdražší nepříjde. =) Levnější to asi nebude Wink A měli jsme to také tak, že vakcínu paní doktorka objednávala až po negativním výsledku.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top