Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Teplota u kočičáka

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
jarka



Založen: 07.07.2008
Příspěvky: 5

Předmět: Teplota u kočičáka
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2008 17:17:37
Odpovědět s citátem

Ahoj, chci se svěřit s problémy našeho Gustíka. Šli jsme na pravidelné očkování a pan doktor, před tím než přistoupil k injekci, změřil kocourkovi teplotu- měl víc než 40°. Gustík žádné známky nemoci nevykazoval, dýchal normálně, chuť k jídlu měl, jen nesnáší přepravku a doktory. Je to z nervozity? Pan doktor kočičáka nenaočkoval,co kdyby mu přeci jen něco bylo, aby mu nepřihoršil. Druhý den jsme přispěchali s močí a kocourek má v těle zánět, dostal hned antibiotika a léčí se. Píšu o tom proto, že jsme u tohoto pana doktora byli poprvé a jsme rádi, že jsme šli k němu, protože kdyby jsme šli tam, kde to máme nejblíž, tak vůbec nevíme že s kocourkem něco je, dokud by to nebylo vážné. Ten náš minulý pan doktor nikdy teplotu neměřil, hned očkoval a hlavně neměl ani moc zájem o své pacienty. Teď čekáme až dobere prášky, potom kontrolní rozbor moči a pak teprve bude očkování. Snad už bude vše v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2008 20:39:59
Odpovědět s citátem

Slyšela jsem, že kočky mají vyšší tělesnou teplotu než lidé.
Přeji vám ať se Gustík brzy uzdraví.

Květa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2008 21:01:39
Odpovědět s citátem

to sice mají, ale 40 je už moc, normál je do 39 (u koťat max 39,3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2008 21:01:59
Odpovědět s citátem

Květa napsal:
Slyšela jsem, že kočky mají vyšší tělesnou teplotu než lidé.
Přeji vám ať se Gustík brzy uzdraví.

Květa




normální tělesná teplota se u čičin pohybuje kolem 38,6 stupňů



Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: Babský recept na horečku
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 23:12:54
Odpovědět s citátem

Nemáte někdo nějaký domácí recept, jak srazit kočence teplotu?

Proč se ptám: v pondělí to budou dva týdny, co jsme si přivezli Buffy z útulku - jsou jí asi čtyři měsíce (možná o trochu víc) a až do čtvrtka to bylo akční, tulivý, veselý koťátko. Ve čtvrtek večer ale začala být apatická, tak jsme v pátek, když se jí ráno nechtělo vůbec vstávat, měla přivřená třetí víčka přes dvě třetiny oka a vypadala dezorientovaně okamžitě vyrazili k veterináři. Bohužel ne k tomu "našemu" - který je v Nymburce, odkud pocházím, ale k nejbližšímu pražskému v Dětské ulici - ordinoval pan doktor Škrip - rovnou se zeptám, jestli s ním někdo nemáte nějakou zkušenost nebo jste o něm neslyšeli? I s paní doktorkou (jejíž jméno bohužel neznám) Buffynku prohlédli, změřili jí teplotu - 40,6, poslechli si srdíčko a dali jí tři injekce - jedna z nich byly antibiotika, atropin, co bylo v té třetí bohužel netuším a prášek s tím, že máme přijet ještě večer. Přes den Buffy jedla, pila, byla v bedýnce a celkově se jí zjevně ulevilo. Sice si nehrála, ale už se mazlila, chodila za námi, a když jsme si hráli se starším kocourkem, ležela mezi dveřmi a dívala se na nás. Na kontrole jí znovu paní doktorka změřila teplotu - 37,8! A dala injekci B12 s tím, že vypadá mnohem lépe a máme, pokud se něco nezmění, přijít jenom v pondělí na kontrolu. Jenže - dneska ráno vypadala kočička zase hrozně - přivřený třetí víčko, nemohla jsem ji ani jemným třesením vzbudit, takže jsme jeli znovu (opět za panem doktorem, který o víkendech ordinuje na klicena Na Jarově). Změřil jí teplotu a zase tam byla 40+. Bylo mi sděleno, že to vypadá na FIP a že jí můžeme udělat test - s tím jsem souhlasila (aniž bych tušila, že - podle toho, jsem si až teď večer pročetla - se FIP nedá s jistotou u živého zvířátka určit), snažil se jí vzít krev, což se moc nedařilo, protože se strašně škvířila, kousala a škrábala, nakonec jí trošičku vzal (ale nožička jí potom děsně krvácela, pan doktor se k nějakýmu zastavení krve nejdřív moc neměl a já měla co dělat, abych tam sebou nesekla) a poslal nás počkat do čekárny. Bylo to hrozných, příšerných 15 minut - netušila jsem, co budu dělat, když mi řekne, že test je pozitivní (kdybych v tu chvíli tušila, že to nemusí nic znamenat, ušetřila bych si pěkných pár nervů), výsledek byl ale (naštěstí) negativní s tím, že pan doktor doporučil, abychom jej nechali za tři neděle udělat znovu. Dál se ale nic moc nedělo. Dostala další dvě injekce antibiotik - tentokrát jiných s tím, že je divné, že jí ta z pátku nezabrala. Stejně tak je prý ale zvláštní, že přes tuhle horečku vesele žere a pije (pořád stejně, jako by jí nic nebylo), a nemá průjem ani nezvrací, že prý kočky s teplotou nad 40 už toho většinou moc nesní... Nicméně máme zítra večer přijet na kontrolu, kdyby měla pořád teplotu, vezme jí krev a pošle ji na hematologii, jestli nemá záneť.

A já teď nevím, jestli tam tedy zítra večer jet a nechat to na něm, nebo jestli nemáme raději třeba ještě dopoledne sjet někam jinam - co myslíte? Co byste dělali vy?
_________________
J & T & M & Chester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2009 11:27:43
Odpovědět s citátem

Jestli nás někdo čte, tak podám jenom zprávu z dnešního dopoledne: s mužem jsme absolvovali poprvé životě akci "Měříme kočičce teplotu" - na druhý pokus jsme naměřili 38,9 - což by měla být, pokud se nepletu, horní hranice normálu? ... Takže zatím nikam jinam nepojedeme a v pět vyrazíme za panem doktorem, snad jí tak antibiotika zabrala a bude to dobré... Jen mě tak napadlo - asi je to hodně naivní, ale tonoucí se stébla chytá - nemohlo by to být něco naprosto triviálního? Třeba zácpa nebo rostoucí druhé zuby? Asi ne, co? Confused
_________________
J & T & M & Chester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2009 11:32:11
Odpovědět s citátem

Tak teplota je normální, 38-39.

Zoubky se mění kolem půl roku, takže na ně je asi ještě brzy. A ta zácpa, vet pohmatem pozná, jestli nemůže mít ucpaná střeva (chodí bobkovat?)

Ale jestli nemá průjem, nezvrací, baští ... většina nemocí se projevuje spíše opačně. Určitě nechte udělat ty krevní testy. Je možné, že se jedná o nějaký zánět, který není zřejmý. Ale přiznávám, že mě nic nenapadá.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2009 11:52:51
Odpovědět s citátem

Díky moc za odpověď!

S těma bobkama právě nevíme, ale spíš mi přijde, že ne - ono je těžký rozlišit, co je v záchodcích její dílo a co Chesterovo :-/ Ale včera se docela cpala a na záchodě byla 100% za noc jen čurat (na noc byli od sede oddělení a každý měl k dispozici jednu bedýnku)...

No nic - snažíme se teď dovolat na klinku v Kolmé, že bychom s ní vyrazili tam.
_________________
J & T & M & Chester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2009 14:11:08
Odpovědět s citátem

Tak jsme na tom od desíti k pěti a zase zpátky - Buffynčin stav se nijak nelepší, ani nehorší - máme za sebou tři dny očkování ATB - žádná změna, tři veterináře - z toho dva v Kolmé ulici - a v podstatě tři přístupy k tomu, co by jí asi tak mohlo být. Musím přiznat, že mě tohle věštění z křišťálové koule ničí a zároveň zjišťuji, jak strašně málo toho o kočkách vím - vždycky jsem byla spíš psí člověk, náš Česťa (třikrát ťukám na dřevo) nikdy nemarodil, a na zvídavost zabralo několik málo knih o kočenkách, v nichž je víc textu než obrázků (nějak mi hlava nebere, proč vychází pomalu víc publikací o rybičkách než o kočkách?...) - nicméně: kromě těch antibiotik jí v neděli znovu brali krev na testy - ty nic neukázaly, včera dostala injekci proti teplotě (v neděli jsme doma nenaměřili ani jednou přes 39, na veterině to bylo 39,4; na včerejší kontrole měla zase 40,1), podle pana dokotora má slabý nález na plicích (v neděli paní doktorka pro změnu mluvila o bříšku - dostali jsme tablety na odčervení, které jsme hned ten den oběma kočenkám vnutili - oba dva byli kakat a bobky vypadaly naprosto normálně), jedná se prý o virózu a třetí den měl být pro ATB přelomový - jenže se nic neděje... Za chvíli znovu vyrážíme na další kontrolu - uvidíme, co nám pan doktor řekne dneska... Jinak jsme teď změřili po menším boji teplotu a má 38,8 (pije, když jí dáme misku pod noc a v noci chodí pít mojí sklenice u postele, jedle naposledy včera po příjezdu z veteriny po poledni).

Jak vy ostatní kočičí rodiče zvládáte, když vaše čtyřnohé děti marodí? Protože mě to hrozně ničí - je to pět dní a přijde mi to jako věčnost a vzhledem k tomu, že jsem ještě od přírody pesimista, přestávám si dovolovat věřit tomu, že to bude dobrý, protože co když nebude? ... Ach jo. Nejhorší je, že ani netuším, jestli je prostě "jenom" unavená a ta horečka ji vysiluje, nebo jestli ji něco bolí a já jí nemám jak ulevit...
_________________
J & T & M & Chester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: Tak jsme dobojovali...
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2009 15:50:08
Odpovědět s citátem

... Buffynka dneska v 15:30 svůj boj prohrála... Teď už jí je dobře, za jak dlouho bude dobře nám, je otázka. Diagnóza: toxoplasmózou zasažený mozeček. Budeš nám chybět...
_________________
J & T & M & Chester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Tak jsme dobojovali...
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2009 16:19:45
Odpovědět s citátem

Tohle jsou vždycky diagnozy, které by člověka nenapadly Sad

Je mi to moc líto Jizi Sad

Snad ale brzy potkáte kočičku, která Vám to prázdné místo zaplní, a bude zase lépe!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2009 16:28:19
Odpovědět s citátem

Děkuju... Bolí to jako čert, snad to časem přejde - na tohle člověka nikdo a nic nepřipraví...
_________________
J & T & M & Chester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2009 16:47:38
Odpovědět s citátem

Moc mě to mrzí Jizi Crying or Very sad

Držte se!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2009 16:55:44
Odpovědět s citátem

Jizi, to je mi líto. Sad

Snažte se to nějak zvládnout. Nějak...já vím, je to těžké a bolí to moc.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2009 17:08:02
Odpovědět s citátem

Díky moc, jste moc hodné...

... snažila jsem se dohledat něco o toxoplazmóze na internetu, ale většina článků se zabývá jen její hrozbou v prvním trimestru těhotenství - ptali jsme se, jestli to mohl Čestík chytit pana doktora, říkal, že spíš ne, ale mám teď hrozný strach i o něj - vyměnili jsme podestýlky, uklidili misky, v těch jeho dali nové papu, protože jsme je nehlídali, z které misky kdo jí... dá se udělat ještě něco víc?

A ještě dotaz: můžu odnést nespotřebované kočičí léky normálně do lékárny k lidvikaci? Nechce se mi to házet do koše...
_________________
J & T & M & Chester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2009 17:46:07
Odpovědět s citátem

No zkoušela jsem taky hledat ... nakažení toxoplazmozou ohroženi spíše mladší jedinci 3-8 měsíců a myslím, že velký vliv na toxoplazmozu tu má celkový zdravotní stav. Dá se říct, že koťata nemají příliš dobrou imunitu, zvláště mají-li horší start do života, jsou pak náchylnější na různá onemocnění a na jejich horší průběh.

Jinak přenos toxo je prostřednictvím oocyst, které jsou vylučovány ve výkalech, takže společné misky by neměly hrát roli.

Co tak čtu, tak se přikláním k tomu, že to Chestík spíše nechytil. Nejsem si jistá, jestli by bylo k něčemu vyšetření trusu na vylučování oocyst, to se zkuste zeptat veterináře. Navíc onemocnění probíhá většinou bezpříznakově, takže pokud organismus není oslabený, vlastně se ani neprojeví.

Zkuste se poptat nějakého útulku, jestli by léky nevyužil.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2009 17:52:27
Odpovědět s citátem

Díky moc! Zkusíme se zeptat... Kotěcí jídlo má ještě rok záruku, tak třeba si k nám do té době nějaké koťátko cestu najde... Když ne, má to tak být a dlábo poputuje k potřebým...
_________________
J & T & M & Chester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (36x)
3
Debakl (21x)
4
Zlomek vteřiny (21x)
5
HCM u koček - program PawPeds (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Vaříme pro kočky: Lososové koláčky z batát (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top