Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

nenažranost???


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
probik



Založen: 30.11.2009
Příspěvky: 2

Předmět: nenažranost???
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2009 22:44:46
Odpovědět s citátem

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Přítel má dvě koťátka - cca půl roku - a obě se chovají jako by nedostaly snad týden napapat... S vervou se vrhnou na vše, co jen malinko připomíná "žrádlo"... neustále skáčou na linku i na sporák, přestože jsou od počátku za to trestány - postřikem vodou, jemným plácnutím novinami či izolací. Připadá nám, že jim to snad ani nevadí - vody a co je nejhorší ani ohně na sporáku se už nebojí. Máme obavy, aby si právě tímto chováním v naší chvilkové nepřítomnosti nějak neublížily. Přitom dostávají kvalitní krmivo a to v pravidelných intervalech a v dostatečném množství.... Můžete prosím poradit, co s takovými "nenažranci"?? Jakým způsobem je odnaučit na "lidské" jídlo??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2009 8:31:15
Odpovědět s citátem

ja by som to spravila tak,že by mali stále NA ZEMI misku s granulami a na vyvýšených miestach by NIKDY nič nedostali.citlivo,ale dôsledne ich treba z týchto miest zhadzovať a časom pochopia,že tam nie je nič pre nich a dajú si povedať.sú to zatiaľ rozjašené mládatka,ale pravidlá sa čoskoro naučia.chce to len DOSLEDNOST Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
probik



Založen: 30.11.2009
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2009 22:29:42
Odpovědět s citátem

lilinka napsal:
ja by som to spravila tak,že by mali stále NA ZEMI misku s granulami a na vyvýšených miestach by NIKDY nič nedostali.citlivo,ale dôsledne ich treba z týchto miest zhadzovať a časom pochopia,že tam nie je nič pre nich a dajú si povedať.sú to zatiaľ rozjašené mládatka,ale pravidlá sa čoskoro naučia.chce to len DOSLEDNOST Wink

Tak tohle provozuji už tři měsíce a vypadá to,že holčičky mají větší oddanost pro svou věc než Já trpělivost.Kolikrát mi připadá,že se domluví a jedna hlídá,zatím co druhá prozkoumavá zakázaná místa,pokud vstanu a jdu ji usměrnit,tak už jen slyším doskok na podlahu a chová se jako by se nic nedělo.Hold mám doma asi něco zajímavého a né moc obvyklého.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 12. 2009 8:27:15
Odpovědět s citátem

probik napsal:
lilinka napsal:
ja by som to spravila tak,že by mali stále NA ZEMI misku s granulami a na vyvýšených miestach by NIKDY nič nedostali.citlivo,ale dôsledne ich treba z týchto miest zhadzovať a časom pochopia,že tam nie je nič pre nich a dajú si povedať.sú to zatiaľ rozjašené mládatka,ale pravidlá sa čoskoro naučia.chce to len DOSLEDNOST Wink

Tak tohle provozuji už tři měsíce a vypadá to,že holčičky mají větší oddanost pro svou věc než Já trpělivost.Kolikrát mi připadá,že se domluví a jedna hlídá,zatím co druhá prozkoumavá zakázaná místa,pokud vstanu a jdu ji usměrnit,tak už jen slyším doskok na podlahu a chová se jako by se nic nedělo.Hold mám doma asi něco zajímavého a né moc obvyklého.


No, jsou to prostě kočky, mají rády vyšší místa a zvlášť , když tam může být něco k snědku. Naše briťule jsou v pohodě, s nimi se můžeme v klidu najíst, neskáčou ani na stůl. "Obyč" Bertík je úplně z jiného těsta. Na každé jídlo se vrhá, jako by co týden, ale snad měsíc nejedl a to nikdy netrpěl hlady, odchován od narození doma a misku s granulemi má k dispozici pořád. Linku prostě zabral. nic nepomáhá, prostě ho jen trpělivě asi 100x sundávám. Když chci nachystat maso k obědu, je lepší ho zavřít do pokoje. nejraději by nám užíral rovnou z talíře.chystání konzervy byl taky horor, než jsem ji pořádně vyklopila, už ji dlabal. Ale pořád jsem ho sundávala ja pevným hlasem okřikovala a to už si teď zvykl,že na konzervu se čeká na zemi, jinak nic nedostane.Naštěstí máme indukci, takže se nemůže spálit. Asi mají ten neustálý hlad někde v genech. Kočka se nedá moc vycvičit jako pes. některá prostě ani v dospělosti nepochopí, že linka ne. Chce to trpělivost, důslednost a toleranci. U zapnutého sporáku pořád hlídat nebo kočku zavřít na chvilku do pokoje, však ona to přežije. A na lince jim NIKDY nedávat žádné jídlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 12. 2009 12:16:10
Odpovědět s citátem

Také je docela důležité, aby kočky v době, kdy nejsem doma nebo spím, na stole nebo na lince nic nenašly. Ani k snědku ani k očuchávání. Prostě vše musí být uklizeno.
Mám kotě obyčejné kočky, také jevilo tendence všude zkoumat, všude vylézt, vrhat se na všechno...Sice kočka není pes, ale tyto základní zákazy - stůl, linka a lidské jídlo NE - to se dá kočce vštípit. Chce to být ale opravdu důsledný. I tak se stane, že si kočka občas na tu linku vyskočí, aby si ověřila, jestli ještě zákaz platí...
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (16x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
4
Zajímavá škrabadla a pelíšky (16x)
5
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (15x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (15x)
7
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (14x)
8
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (14x)
9
Creepy kočky: Hvězda (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top