Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

blechy


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Elle+Muffin
Anonymní





Předmět: blechy
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2005 12:13:53
Odpovědět s citátem

Všechny moc zdravím,
před týdnem jsme si z umísťovací výstavy přivezli 4měsíčního kocourka.Myslím, že si krásně zvyká, ale máme jeden problém.Nenapadlo mě, že koucourek bude zablešený, takže jsem se na to nezaměřila a zjistili jsme až doma, když se hodně drbal, že má kožíšek plný blech.Nechtěla jsem ho hned stresovat koupáním, ale nakonec jsme ho ve čtvrtek přeci jenom vykoupali.Měl jich tam požehnaně Evil or Very Mad Bohužel se nepodařilo zničit všechny blechy. Nevím jak teď postupovat dál-na šamponu je psáno,že by se znovu neměl koupat nejméně 7dní.Nevím, jak se blechy rozmnožujou, ale bojím se, aby na tom za ten týden nebyl stejně jako předtím a abychom neměli blechy po celém domě.Poradí mi někdo nějaký zaručený postup?
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: blechy
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2005 12:43:54
Odpovědět s citátem

Zajděte s kocourkem na veterinu a nechte si dát Stronghold, kape se mezi lopatky do kožíšku, který je i na odblešní a částečně na odčervení.
Mělo by být samozřejmostí, že když jste si nového kocourka přivezli domů, zajít s tím rovnou k vetovi, aby ho prohlídnul, právě kožíšek, ouška, jestli nemá svrab, prostě taková kompletní kočičí prohlídka ...

Jinak ohledně odblešovacích šamponů - hlavně nekoupat v těch, které jsou určené pro psy, mají úplně jiné složení účinných látek, které můžou být pro kočky škodlivé.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Elle+Muffin
Anonymní





Předmět: blechy
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2005 13:57:08
Odpovědět s citátem

April díky za reakci. Muffinka jsme si vzali z výstavy také proto, že jsem myslela, že bude koťátko bez parazitů a zdravé. Dostali jsme kupní smlouvu,očkovací průkaz a hodně rad a paní se vyptávala na tolik věcí ohledně nás, až mi to bylo nepříjemné Embarassed (ale chápu, že ho nechtěli dát bůhví komu, když už se o něj v útulku tolik starali)Kontrolovala jsem mu bříško, prdelku, očíčka, ouška-všechno krásně čisté a ten jeho kožíšek je jemňoučkej a hustej-takže blech jsem si prostě nevšimla..Paní z útulku mi doporučila další odčervení v prosinci a já si z toho bezdůvodně vyvodila, že dostal tuhle ampulku(Stronghold)
Rozhodli jsme se ho vykoupat, protože byl ted ten prodlouženej víkend a u nás veterináři měli dovču(jako my Wink ) a já myslela, že mu ulevím od blech a nebude se chudítko pořád drbat, no.. ale bohužel se nepovedlo, jak jsem doufala Sad
Na šamponu bylo napsáno pro psy a kočky, tak snad mu to neublíží... Každopádně se na veterinu chystáme..
Díky Elle
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: blechy
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2005 14:12:49
Odpovědět s citátem

Odčervení paní z útulku myslela nejspíš na vnitřní parazity, jako jsou škrkavky, červíci a tak .... to jsou tablety nebo pasty. Je to podstatně levnější, než Stronghold, který tuším zase naopak není na tasemnici ... ale ruku do ohně za to teď nedám. Čím byl odčervený byste měli najít v očkováku.
Blechy přežívají i mimo zvíře - v pelíšku a tak podobně, ale ten Stronghold by je měl zlikvidovat.
Ono paraziti a zdravé ... myslím, že jestli to jsou "jen" blechy, tak bych v tom neviděla tragédii. Některá koťata snáší stres z výstav a přechod do nového domova trochu hůř, takže není neobvyklá rýma, plísně a tak, byť třeba prošlo důkladnou prohlídkou, kde bylo kotě 100% zdravé ... některé věci se ovlivnit nedají.
Ale zase na druhou stranu vám tuhle patálii s bleškama kočičák jistě vynahradí.
Takže držím palce, ať se brzy zbavíte blech Wink

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Elle+Muffin
Anonymní





Předmět: Re: blechy
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2005 14:28:47
Odpovědět s citátem

April děkuji za podporu Wink
Že nám to Muffík vynahradí o tom nepochybuji, zatím nám přijde naprosto dokonalej Laughing Počítala jsem že bude snášet stěhování hůř a zvykat si na nás déle,ale je to pohodář.Hraje si s náma i sám s hračkama a na prolejzačce, až na jednu nehodu zvládá i záchůdek, krásně papá a je to velkej mazel Very Happy
Já nevím jestli to znáte, ale já jak slyším blecha (veš) tak se drbu Shocked -takže se těším až to bude už za náma..
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: blechy
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2005 14:51:20
Odpovědět s citátem

Elle+Muffin napsal:
Já nevím jestli to znáte, ale já jak slyším blecha (veš) tak se drbu Shocked


To jsou blechy psí (potažmo kočičí) ty na člověka nejdou Very Happy

http://www.meteleskublesku.cz/media/04/snd/05.mp3 Wink

Jinak chápu, tohle mám s trávou a kytičkama a stromama a tak vůbec Twisted Evil

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Elle+Muffin
Anonymní





Předmět: Re: blechy
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2005 15:00:04
Odpovědět s citátem

To jsou blechy psí (potažmo kočičí) ty na člověka nejdou Very Happy

To na mě zkoušel přítel taky Rolling Eyes Ale drbu se stále - a Muffin taky Mad
Odpovědět 
katy
Anonymní





Předmět: blešky
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 14:07:45
Odpovědět s citátem

Přesně jak už bylo zmíněno, blechy žijou i v prostředí, dokonce se říká, že přímo v kožichu stráví jen malé procento času. My jsme při zablešení dostali od veta ještě ampulku s roztokem k ředění - do litru vody, kterou jsem pak vystříkávala opakovaně celý byt včetně lůžkovin a pelechu- prostě věude, kde se kocouř pohyboval ( a to bylo opravdu všude). Stejně jsem to musela opakovat, protože blechy se postupně z vajíček v textiliích vylíhnou a znovu zvíře nakazí. Bohužel jméno ampulky jsem si nezapamatovala (hlavně když si ho pamatuje vet). Takže je potřeba odblešit nejen kožich, ale i okolí.
Odpovědět 
Elle+Muffin
Anonymní





Předmět: blechy
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2005 9:31:04
Odpovědět s citátem

Tak jsme dostali u veta opravdu Stronghold-prý je na blechy, svrab v ouškách i odčervení. Bylo nám doporučeno po měsíci ještě jeden a mělo by být po blechách Laughing Pelíšek, prolejzačku a tak vystříkávám Biokilem-akorát mám hrůzu z postele, nemůžou být třeba ty bleší vajíčka i v matraci?Dneska v noci si Muffin ustlal dokonce vedle mně na polštáři Rolling Eyes
Odpovědět 
katy
Anonymní





Předmět: Re: blechy
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2005 11:40:27
Odpovědět s citátem

Elle+Muffin napsal:
Pelíšek, prolejzačku a tak vystříkávám Biokilem-akorát mám hrůzu z postele, nemůžou být třeba ty bleší vajíčka i v matraci?Dneska v noci si Muffin ustlal dokonce vedle mně na polštáři Rolling Eyes


Vystříkala bych i lůžkoviny a matrace i koberce, pokud se po nich pohybuje. Radši, než aby některá z těch potvor přežila a bylo to třeba celé zopakovat.
Odpovědět 
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: blechy
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2006 18:25:55
Odpovědět s citátem

Kamarádka má polovenkovní kočku,která si na svých toulkách donese domů taky blechy.Kamarádka je ničí tim,že kočku koupou.Tento způsob hubení blech mi přijde pro kočku která chodí ven nevhodný.Nemůže kočce časté koupámí ublížit?Kočku jednou nastříkali sprejem na blechy,ale kočka se olizovala a nejspíš po tom i potratila,protože měla větší bříško a najednou byla hubena.Obojek na blechy,který se dává psům je pro venkovní kočku,asi nevhodný?Nehrozí u obojku,že se kočka na něm oběsí?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: Re: blechy
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2006 19:37:47
Odpovědět s citátem

Cassi napsal:
Kamarádka má polovenkovní kočku,která si na svých toulkách donese domů taky blechy.Kamarádka je ničí tim,že kočku koupou.Tento způsob hubení blech mi přijde pro kočku která chodí ven nevhodný.Nemůže kočce časté koupámí ublížit?Kočku jednou nastříkali sprejem na blechy,ale kočka se olizovala a nejspíš po tom i potratila,protože měla větší bříško a najednou byla hubena.Obojek na blechy,který se dává psům je pro venkovní kočku,asi nevhodný?Nehrozí u obojku,že se kočka na něm oběsí?


Klasicke odblesovaci spreje jsou na vetsinu kocek nevhodne, protoze kocka ma jemnejsi a citlivejsi kuzi nez pes. To plati i pro obojky, u kterych je navic opravdu riziko, ze si kocka ublizi, a to i presto, ze protiblesi obojky pro kocky maji specialni zavirani, ktere by se melo pri zachyceni o plot ci vetev povolit. Na polovevkovni kocky je nejlepsi pouzit Frontline spray ci pipetu - ochrani kocku pred blechami a klistaty po cely mesic od aplikace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: blechy
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2006 23:19:27
Odpovědět s citátem

Na polovevkovni kocky je nejlepsi pouzit Frontline spray ci pipetu - ochrani kocku pred blechami a klistaty po cely mesic od aplikace.[/quote]

Děkuji za radu a v jaké asi ceně se tyto přípravky pohybují.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: Re: blechy
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2006 3:37:45
Odpovědět s citátem

Cassi napsal:


Děkuji za radu a v jaké asi ceně se tyto přípravky pohybují.

Tady je link. Melo by to vystacit na nekolik aplikaci. Sehnat by se mel dat u veterinaru. Funguje to tak, ze se pripravek po aplikaci vstreba do kuze, kde vydrzi ucinny zhruba ten mesic.
http://www.moje-lekarna.cz/zbozi/11021837-frontline-a-u-v--spray-100-ml
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Morrigan



Založen: 11.07.2006
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2006 22:19:38
Odpovědět s citátem

Ahoj všem, tak nás to kousavé bleší nadělení taky postihlo.. vzali jsme si k sobě koucouřka nalezence a mimo jiných radostí jsme zjistili, že má blechy.. dostali jsme na to u paní doktorky Stronghold - a ta hrůza! všechny ty blechy které jsem doteď jenom tušila, najednou vidím, lezou po něm všude, kouknu koťátku do očí a vidím 10 blech, no hrůza Crying or Very sad
jak to prosímvás ten stronghold funguje? ty blechy ho nasají, vylezou a umřou? Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Hrdinové, 1. díl: Murat a Kavruk (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top