Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Varování


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2009 19:01:04
Odpovědět s citátem

Plně s Vámi souhlasím, kastrace i podání antikoncepce má svá rizika - viz jódový preparát na kontrast páteře a reakce na něj...já jen zastávám názor, že podat antikoncepci je stejně bezpečné, jako nechat kočku vykastrovat. Nejsem zástance paušálního dávání antikoncepce ani řadové kastrace. Taky jsem bydlela na vesnici a měli jsme najednou 12 koťat - o žádné kastraci ani antikoncepci tehdy nebylo ani vidu ani slechu...pomohla kuna - něco se rozdalo k sousedům a něco odnesla kuna kuňátkám... A když už mám zacházet do extrému tak: ...opravdu bohužel nevidím jaká je situace s kočkama a nechci vidět...protože pokud se druh přemnoží tak na základě biologické rovnováhy zachvíli vymře většina populace...stejně by jsem se musela zastávat potkánků - kteří mají chudinky u nás ve sklepě skvělé růžové granulky - a nevím, zda jste viděla chcípat potkánka na otravu Warfarinem - já ano...proto radši na dvoře ve městě budu mít nekastrovanou kočku, která udělá s myší krátky proces (i když ji donese živou koťatům, tak ji picnou cca za 2 hoďky, kdežto na otravu rodenticidem umírá potkan i 48 hodin) tak proto zastávám názor nekastrovat...samozřejmě všechny extrémy jsou špatné a od toho je diskuse a když se bude postupovat rozumně t.j. zlatou střední cestou (trochu kastrací, trochu antikoncepce a trochu přírody), bude vše v naprostém pořádku...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2009 21:45:19
Odpovědět s citátem

Po přečtení tohoto fóra asi nemá cenu psát své poznatky a zkušenosti, tenhle Váš příspěvek mě dorazil. Bohudík, že mám jiného veterináře, protože myslím, že jste buď vyhořelá (nevím, jak dlouho praktikujete...),nebo jste produkt VFU, kde pořád etika je až na posledním místě (nebojte, vím, o čem mluvím, pracovala jsem tam 19 let) a příroda to vyřeší. Kéž by jednou příroda vyřešila dle návodu přemnožené lidi, fuk, zda antikoncepcí, kastrací, kunami, warfarinem nebo nošením do hnízda predátorů Evil or Very Mad
Jinak HCM je opravdu oficiální zkratka pro hypretrofickou kardiomyopatii, ale to byste jako veterinářka poznat měla...
Asi budete považovat můj příspěvek za zlý, ale nezlobte se, podle mne praktikujete a šíříte bludy 19. století a ne moderní veterinární medicíny. Exclamation
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 8:18:08
Odpovědět s citátem

mám úplně stejný dojem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 8:42:14
Odpovědět s citátem

andulicka napsal:
...pomohla kuna - něco se rozdalo k sousedům a něco odnesla kuna kuňátkám... (trochu kastrací, trochu antikoncepce a trochu přírody), bude vše v naprostém pořádku...


ani jsem nechtěla zasahovat,přišlo mi to úplně zbytečné...ale tohle mě dorazilo teda
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 10:22:20
Odpovědět s citátem

andulicka napsal:
proto radši na dvoře ve městě budu mít nekastrovanou kočku, která udělá s myší krátky proces


btw - kastrované kočky loví myši stejně dobře jako nekastrované

btw - nekastrované kočky v městě na dvorku znepříjmňují život všem obyvatelům, ječení při říji a mrouskání se ve vnitrobloku báječně rozléhá a věřím tomu, že mnoho obyvatel bude za tohle rušení nočního klidu tyhle erární kočky a následná bezprizorní koťata nenávidět, týrat a snažit se otrávit. Mluvím bohužel ze zkušenosti.

btw - těmto erárním kočkám nikdo atc dávat nebude, nikdo je nedotuje, občas jim dá někdo z domu najíst. Řešení je odchyt a kastrace za příspěvek města a následné vrácení zpět. Dobře, trochu to zamíchá hierarchií ve smečce, ale tohle jako nevýhodu neberu.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 12:17:09
Odpovědět s citátem

jak vidím, jste sobci milující jen svoje kočky...jistě, mláďata kuny ať chcípnou hlady a myši dál nechte umírat v dlouhých bolestných křečích...

jo a HCM znamená také Health care management...(obdoba je SVU je to také státní veterinární ústav a společnost vědy a umění)

Bludy šíříte Vy - já jsem nikdy neřekla, že kritizuji kastraci, jen zdůrazňuji antikoncepci jako její možný rovnocenný ekvivalent pro doma držené kočky, kdežto Vy uznáváte kastraci jako jedinou vhodnou metodu.

V našem vnitrobloku bydlí mnoho lidí, kteří si nechají vysvětlit, že kočka je užitečná a s mrouskáním se smíří a samozřejmě se vždy najde magor, který si to vysvětlit nenechá - ale takový bude střílet i po kastrované kočce už jen z principu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 12:21:58
Odpovědět s citátem

No těžko si umím v kontextu "úmrtí kocoura na HCM" představit, že umřel na "Státní veterinární ústav, nebo na "Společnost vědy a umění", nebo na "Health Care Management" .. ale budiž, když myslíte, že to jde ...

Zbytek za komentář ani nestojí Rolling Eyes
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 12:36:35
Odpovědět s citátem

milovníci kun a myší prominou...ale klidně budu v tomto sobec,jak říkáte...nemám doma ani myš,ani kunu..ale 4 kočky a tím pádem,je budu sobecky kastrovat a nenechám je řvát po bytě touhou po pokrytí,když pokrytí nehrozí....cpát do nich antikoncepci nechci a nebudu,protože s tím nesouhlasím...psala jste,že je to každého věc a klidně se tu o tom můžem diskutovat,že od toho je tu forum..ale vše v klidu a ....koukám,že sice víte,že to je forum,ale v klidu už asi moc nejste,,,dala jste nám do sobců,jakmile máme svůj názor a s tím vaším nesouhlasíme....tak asi moc nechápete bud pojem...forum...a nebo v klidu...nevím... Very Happy
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 12:46:25
Odpovědět s citátem

jistě, jen dokažte svoji sobeckost...ale váš názor na umírající myši by mě opravdu zajímal...
Na Health care management lze umřít - když máte v chovné skupině jednu FeLV pozitivní kočku, tak ji vyřadíte z chovu a jsou chovatelé, kteří takto postiženou kočku nechají uspat - indikace k eutanazii tu totiž je - ale já by jsem to neudělala (raději udělám hodinový výklad o nutnosti oddělení a nabídnu možnosti řešení, než pětiminutovou eutanazii) - to dělají jen ti co nemají rádi zvířata a kulantně se to nazývá Health Care Management (SVU byl jen příklad mnohonásobného významu zkratky)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 12:51:50
Odpovědět s citátem

víte, že mě nekastrovaná kočka doma neřvala touhou...dle mého názoru se jí období mrouskání líbilo a docela si ho užívala...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 13:15:32
Odpovědět s citátem

Tak abyste měla názor k trápení těch milovaných malých myšiček.
To si jako myslíte,že do každého baráku nasadíte nekastrovanou kočku,aby tam vychytávala myši?Panebože,kde žijete,v 16tém století?
Nemám nic proti tomu,když kočka chytá myši na venkově-přirozený proces.
Ale umíte si představit,že po městěch budou běhat kočky?
Jenom se Vám snažím vysvětlit,že jedovatiny pro hubení potkanů se budou stále vyrábět-jednak je to nejjednodušší,a hlavně-je v tom byznys.Ale dobře to úplně taky není.
Mimoto potkan není ve městech původním druhem-patří do vlhkých močálů a bažin.Které bohužel díky lidem ubyly-ale s tím asi nic nenaděláte.
Nejsem sobec,jenom byste se mohla zabývat třeba vymýšlením látky,na kterou potkan neumírá 48 hodin.Víc s tím nenaděláte.

Tak holt mátě štěstí a kočka říji snáší dobře.Ti,co mají kočky třeba tři a prostě ty tři strašně často říjely-tak je necháte hubnout a strádat?Nebo jim radši budete dosmrti píchat jim nepřirozené hormony?
Neříkám že kastrace je bez rizik,ale když je kočka v pohodě rok po kastraci,nejspíš to tak bude i nadále.U a-cepce se tohle říct nedá.


A s tím HCM jste mě dostala.
Napřed tvrdíte,že je to jakýsi ústav,a když Vám April předhodí,že na to se asi těžko umře,přeřadíte tomu jiný status.A mimochodem-vygooglete si ,,HCM veterinary" a nevyjede Vám na první stránce nic jiného než hypertrofická kardiomyopatie.
Bavme se v obecných rovinách,je zbytečné nesmyslně slovíčkařit.

S prominutím naprostou většinu vašich názorů považuju za nekompetentní ke vzdělání MVDr.(zjednodušeně hovadiny)Asi tak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 13:16:40
Odpovědět s citátem

jestli že se to vaší kočičce líbilo,prosím....nikdo vám to nebere a nic nevyvrací...a k těm kunám a myším...klidně budu sobec,bude to znít hrozně...ale nastěhovala jsem se s 2 malýma dětma do starého baráku....nebyla tu udělaná voda,elektrika nic,ale bydlet se muselo..a bydlelo se tak,že když jsme večer zalehli do postelí,byl to pokyn pro myši a kuny....je to malé město,plno zahrad,na nichž je plno kurníků a králíkáren a podobných stavení plných zvířat..pro kuny a myši doslova ráj.....takže,jak se setmělo,myši se rozběhli různýma škvírama po bytě,kde ještě nebyly opravené podlahy a ani je nenapadlo se nás bát,nebo utéct,takže jsme s dětma leželi a báli se,kdy k nám vlezou do postele,kuny lítaly po půdě a vesele se bavily......takže sobec ,nesobec....nastražila jsem pasti,sklopce a modlia l se,at se toho chytí,co nejvíc,at můžu ve vlastním bytě žít jen já a děti a né polní a lesní havěť.......můžu být milovník všeho živého,ale nemusím kvůli tomu spát s myší v jedné posteli a nechat si od ní očuchávat obličej,když o to nestojím.....myš a kuna ,mají své přirozené prostředí v přírodě,kočka,dříve také,samozřejmě,ale pokud ji vezmete a necháte jen v bytě,bude prostě kastrovaná...aspon u mě...u vás,je mi celekm jedno,jak to budete praktikovat a dělat...vaše věc .......a právě proto,ji nemusíte vnucovat i lidem okolo,nechte to na nich,at se každý zařídí podle svého,vy mějte svůj názor a ostatní budou mít ten svůj...a nikdo vás kvůli tomu jistě .... sobcem ...nenazve.....né,jako vy nás,spíše mě...
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 13:52:00
Odpovědět s citátem

Jistě právě proto jste si pořídila kočku a předpokládám, že už Vám domů myši nelozí...a jako majitelka 4 koček, je pro Vás kastrace vhodným řešením...antikoncepce by vás vyšla příliš draho a 4 mrouskající kočky by si užívali, ale vy by jste se nevyspala...ale pokud mám doma v bytě jednu kočku, tak opravdu necítím potřebu ji kastrovat...a pokud je mrouskáni jednou nesnesitelné, nebo ji musím dát na hlídání známým, tak zvolím antikoncepci a já se zde snažím opravdu jen sdělit svoji zkušenost s používáním antikoncepce a vyvrátit názor, že je to staršný dryják, po kterém Vám kočka zaručeně onemocní a přinejlepším přežije s hroznými následky...
PS: na myši nepoužívám zklapovací pasti, ale klecičky s návnadou a pak je vynesu živé do pole...ony přijdou zpět...ale to tam už hlídkuje kočka, takže si to rozmyslí...stejné skušenosti mám s krtkem...brečela jsem a pinzetou vybírala z krtinců jed, který tam tchýně rok co rok sypala...pak jsem se do rodiny přivdala, naordinovala kočku zahradní a už 3 roky není na zahradě jediný krtinec...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 13:57:03
Odpovědět s citátem

první kočku,jsme si pořídila až po opravě domu a jen tak pro radost a na mazlení,ty další 3 už pak nějak během roka přibyly samy...jedna se musela zachránit,druhá potřebovala ven z útulku nutně a tak podobně...na lovení myší jsem si je nepořizovala,ty už se sem nedostanou a venkovních a hlavně nekastrovaných koček,co plodí a plodí je tu po okolí do aleluja....
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 15:05:27
Odpovědět s citátem

andulicka napsal:
tak zvolím antikoncepci a já se zde snažím opravdu jen sdělit svoji zkušenost s používáním antikoncepce a vyvrátit názor, že je to staršný dryják, po kterém Vám kočka zaručeně onemocní a přinejlepším přežije s hroznými následky...


A následuje má oblíbená otázka:

Kolik veterinářů ze 100 toto potvrdí?

Pokud mi najdete alespoň 50 veterinářů, kteří potvrdí, že ATC není driják a že kočce hrozí záněty, tumory, hyperplazie, atp. v minimálním % případů, velmi ráda si nechám svůj názor o její nevhodnosti vyvrátit.
Najděte mi těch veterinářů alespoň 10, nebo 5, a budu nad tím přemýšlet.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 19:14:08
Odpovědět s citátem

April, jednu už tu máme, tak ještě aspoň 4 Laughing
Anduličko, jen tak pro zajímavost, mohu se prosím zeptat, ve kterém roce jste na VFU (předpokládám, že už ne na VŠVF) končila? Samozřejmě, jestli nechcete, nemusíte odpovídat, já se jen pokouším dát si Vaše odpovědi do nějakých souvislostí.
Máte opravdu štěstí, že mrouskačky se Vašim kočkám líbí, mým taky, jedou-li za kocourem, pokud ne, po 3 dnech už evidentně trpí...
Musím říct, že jsem ráda, že do fóra chodí třeba vetkaM, s pochopením nejen pro kočičky a jejich majitele, ale pro všechna zvířátka (jsem přesvědčená, že i pro ta kuňátka) - mimochodem to, že kuna se přestěhovala do lidských příbytků a nosí kuňatům nejsnáze dostupnou potravu, stejně jako sojky, či strakapoudi, kteří kradou v paneláku z hnízd ptáčata - za to vše může civilizace a PÁN TVORSTVA.
Shazujete tím postojem "něco kuna, něco příroda (nebo taky auta, že....) veškerou práci útulků a desítek obětavých lidí, kterým se pak dostávají do rukou kočičky v různém stavu zubožení, možná některá z koťat Vaší kočky, co jste udali sousedům a ony se dále množily a už se neudaly? A jestli jste lidi ve vnitrobloku přesvědčila, že za řev při mrouskačkách a řežbách kocourů a krytí mají vychytané myši a oni to tedy s láskou poslouchají, pak jste patrně použila jiné přesvědčovací metody než na nás tady - napsalo Vám zde dost lidí a NIKDO z nich nestál za Vaším názorem - asi jsme všichni divní Evil or Very Mad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 20:15:05
Odpovědět s citátem

citace:
jinak by jsem měla pochybnosti o své profesionalitě anebyla by jsem dobrý lékař, protože když řeknete A, musíte dodat B, vysvětlit klady a zápory A i B a společně vybrat metodu, která nejvíce vyhovuje Vám i Vašemu zvířeti...

možná trochu mimo mísu, ale jen na doplnění: třeba kdybyste trochu více pochybovala, o to více byste se sháněla po informacích a tak trochu situaci nesváděla na "moravskoslezský region"....
Já mám vety 3 - jednoho, co k němu chodím už 20 let, výborného diagnostika a internistu. Jeho doplňuje náš kardiolog, který má vše potřebné přístrojové vybavení a tak k němu jezdím 40 km a nelituji peněz za benzín. Třetí je můj porodník (tedy ne můj - Váše poznámka, zda má April podvázané vaječníky mi připadla hodně ubohá...) - porodník, co je mi k dipozici na telefonu v období kolem porodu mých koček, aby zasáhl, pokud se něco zadrhne. Nedám na něj dopustit - a samozřejmě jsem s ním konzultovala i možnosti antikoncepce u svých chovných koček. Stále mi opakuje, že nejlepší antikoncepce je kastrace Smile Píšete, že uděláte kočce dobře, ona zovuluje a je klid. Jenže - tím, že zovuluje, započne "falešná březost". Bohužel s účinky mnohdy stejnými, jako je hormonální antikoncepce - odzkoušeno na vlastní kočce, která dostala pyometru, naštěstí jsem s ní hned jela (raději jedu 3x zbytečně než 1x pozdě) a tak se podařilo vyléčit konzervativně a následující říji byla úspěšně kryta. Žádného z těch svých 3 vetů jsem nikdy neslyšela, že by o sobě prohlásili, že jsou dobří veterináři, kteří zásadně nepochybují, že jsou dobří si o nich myslím (nejen) já. Další můj případ - nechtěla jsem krýt svoji kočku, která ač sama negativní na HCM (hypertrofickou kardiomyopatii, aby nedošlo k záměně), dávala pozitivní potomky. Jeden z mých vetů chtěl ještě s kastrací počkat, abychom ji nevyřadili z chovu předčasně a tak mě přesvědčil na injekci Covinanu. Po půl roce jsem se i přes další negativitu rozhodla kastrovat - a štěstí, neb děloha byla dost zvětšená....
Deslorelin je deklarován pro psy (samce), takže pícháte-li ho kočkám, buďte ráda, že Vás ještě nikdo nežaloval, že jeho zvíře mělo nežádoucí účinky, stejně, jako je mělo spousta psů po Ivomecu, který nebyl deklarován pro malá zvířata. Soudní spory jsou dnes v módě. Pokud vím, jedna z veterinářek na oddělení porodnictví VFU právě dělá práci s výzkumem účinku deslorelinu na kočkách pro titul PhD. Pokud bych se tedy pro něj někdy rozhodla, aby mi nepřemrouskávaly moje chovné kočky, pak zcela jistě počkám na výsledek studie....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Arabika



Založen: 24.04.2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2009 18:36:30
Odpovědět s citátem

Nevím, co je na sterilizaci ženy něco špatného, když už nebude chtít mít děti, proč ne, žádné problém s bolestivou a krvácivou menstrulací, moje máma prosí svého gynekologa už 2 měsíc o operaci, protože krvácí tak, že div nenosí plíny, je unavená a má bolesti, moje teta také nemá spodek, měla problémy a taky je to normální ženská, žádný invalida či něco podobného. A také se normální člověk se nemnoží jako kočka 2x do roka po x koťatech?
Příroda? Co je dnes přírodního, za většinou populace koček stojí člověk, co jejich prazakladelku vyhodil. Dále dnes je 21.století a když je volba kastrace než docela brutálního vraždění koťat v sudek nebo praštěním s nima o zem atd. nebo ponechání osudu je opravdu humální, dále myši jde zahnat vysokofrekvenční plašičkou, ale samozřejmě je to dražší než jed, jed odsuzuju na plné čáře a zakázala bych to. Kuna a spol. oni se nekrmí pouze koťaty, co tu píšete, to můžete říkat lidem na venkově, ať nezavírají slepice, ať si kuna dá!? Kdo je tady sobec, když ani nechcete vědět, jak bezprizorní kočky žijí?
Dále, jak může veterinář tvrdit, že kastrovaná kočka myši nechytá??!! Kastrace není lobotomie mozku! Pouze jí klesne hladina hormonů a nebude mít pud se rozmnožovat, sníží sice o něco svojí aktivitu, protože se nebude zužovat touhou po kocourovi nebo za žádným běhat,tak stačí koupit krmivo light nebo snížit dávku. Já zírám, opravdu děkuji, že Vás neznám a nechtějte vědět, co bych Vám osobně řekla. Vy nejste milovník zvířat na kterého si tu hrajete, to opravdu ne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2009 12:24:58
Odpovědět s citátem

Vzhledem k tomu, že máme doma kastrovaného kocoura, je pro mě kočičí antikoncepce tak trochu sci-fi a se zájmem jsem si přečetla celou diskusi.

Paní doktorko, váš příspěvek ohledně chuďátek kuňátek a myšiček, mi přijde jako holá provokace - nechápu, jak můžete obviňovat na portálu určeném pro milovníky koček majitele ze sobeckosti, protože jim přijde to, co píšete na palici - nekastrovat a koťata nechat jako potravu pro kuny! To je stejné, jako kdybyste na portálu psích milovníků zveřejňovala recepty na vynikající psí polévku a děsně se divila, jací nejsou ti chovatelé omezenci, vždyť pes je přeci taková lahůdka... Rolling Eyes Jestli jsem to pochopila dobře, jste zastánkyní připouštění kočky v říji a podávání antikoncepce - dodnes jsem měla za to, že samotný styk není pro kočku žádným požitkem vzhledem ke zpětným háčkům na kocouřím přirození nebo se pletu? A myslím, že každý svéprávný jedince chápe, co s sebou sterilizace nese - celkově mi přijde hodně zvrácené fedrovat kočku hormony, pokud vím, že koťata skutečně nechci...
_________________
J & T & M & Chester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2009 15:46:18
Odpovědět s citátem

[quote="andulicka"]
ale třeba u fenek sleduji podávání depopromne cca 12 let a vyhovuje mi...ale je pravda, že lidé si tu často nechají provést kastraci fenky "za tisícovku" a bohužel to má své oběti...ve velkých městech tento problém rozhodně není tak častý a kastrace jsou bezpečnější a propracovanější než v našem slezském regionu...pak mi po ztrátě psa přijdou do ordinace s novým štěňátkem a já jim vysvětluji možnosti antikoncepce a lidé jsou injekcemi nadšeni i z finančního hlediska...


Po přečtení reakce od Zdenky jsem byla nucena si celou diskuzi přečíst znovu, jelikož pasáž se slezským regionem mi nějak unikla, ale o to více už jste mě vytočila. Rolling Eyes
Svoji veterinářku mám již devátým rokem a nikdy bych si nedovolila říci, že neumí kastrace nebo něco podobného. Každý člověk má právo na návštěvu jiného veta, pokud má nějaké pochybnosti, či se mu něco nepozdává. Ano, jistě jsou tu i tací, ke kterým bych v tomto kraji nikdy nešla, ale to je spíše z toho důvodu vyhoření a už na svoji práci kašlou a berou to jako rutinu bez zájmu o zvíře.
Nepřestřelila jste tak trošku? Jak si vůbec můžete dovolit něco takového napsat? Vy máte přehled o tom, na jaká školení ten, či onen daný veterinář jezdí a jak se dál vzdělává a nebo nevzdělává? Jen, aby bylo jasno, jsem z tohoto kraje a svoje čičiny jsem nechala a ještě nechám kastrovat u své paní doktorky, než abych je vezla někam třeba do Prahy, kde je to dle Vás propracovanější, ale nemám tam žádné zkušenosti.
A k té antikoncepci u koček - ptala jsem se na to nedávno (cca 2 měsíce) a odpověď zněla, že jistější je kastrace, protože ať již prášky, či injekce nemusí být bez následků a dle zkušeností paní doktorky je více těch, kteří následky mají než naopak. Ale ona je asi úplně pitomá. Je to opravdu síla Idea
A ještě - přírodní zákony si můžete používat dle libosti a v přírodě to i platí, že přežije jen ten silnější a ti co nejsou na 100% bohužel ne. Ale ne někde ve městě a ještě kolem paneláků nekastrovat kočky!! Moje vetka zrovna tyto odchycené kočičiky kastruje a ty jsou pak vráceny zpět na místo odchytu. Asi jí půjdu zítra vynadat, proč to dělá!
S tím HCM - má smysl to ještě komentovat? Pak má ta úroveň veterinářů ve slezském kraji vypadat. Děláte mu ne zrovna hezkou reklamu. Crying or Very sad
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2009 10:35:39
Odpovědět s citátem

Drazí, velmi ráda se Vám představím. Jsem Anna Šimaliaková, VFU jsem ukončila v roce 2003, registrační číslo v KVL mám 4538. Pracuji v ambulanci 4 tlapky v Třinci. A do nekonečna s Vámi rozebírat tuto diskusi nebudu. Je nepříjemné, že vytrháváte věci z kontextu...já stále opakuji, nemám nic proti kastraci (městské kastrační programy schvaluji), avšak své kočky však raději nechám nekastrované a při použití hormonální antikoncepce u koček, fen a kocourů a psů se setkávám s minimem nežádoucích účinků (mnohem méně častěji než dejme tomu u Surolanu - který jistě všichni znáte)
A když se zeptám kolegů, zda na vlastní oči viděli problém po Depopromonu tak řeknou, že ano, ale pak při bližší diskuzi mi je málokterý schopen konkretizovat pacienta...diskuze skončí slovy, no to bylo dávno..., nebo vlastně kolega říkal...takže porosím Vetku M, jestli mi přiblží konkrétní případy nežádoucích účinků, budu velmi ráda...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2009 12:20:25
Odpovědět s citátem

Drahá paní doktorko, děkuji za odpověď na můj dotaz ohledně absolutoria. Nemyslím, že bychom vytrhávali Vaše psaní z kontextu - spíše naopak - celkem všichni tady Váš postoj komentují jako celek. Oháníte se tím, že při diskusi s kolegy Vám nikdo z nich nedá nakonec jasnou odpověď - fajn -až nám tady předložíte podloženou studii hormonální antikoncepce versus kastrace u koček, které nejsou určeny k dalšímu rozmnožování, tak se možná zamyslím. Zatím se budu držet doporučení porodnického oddělení VFU, že kastrace je nejlepší antikoncepce.
A to, co tady všechny pobouřilo, spíše nebylo Vaše zastávání se hormonální antikoncepce, ale to, jakým způsobem jste prezentovala svůj postoj k "přírodní selekci". Za 6 let od absolutoria (proto jsem se ptala) byste snad ještě vyhořelá být neměla, takže spíše je to Váš postoj, s jakým jste šla veterinu dělat - nechť je, leč opravdu nemůžete čekat, že na fóru milovníků koček Vám za to budeme poklepávat na rameno.
Taky už to nebudu více komentovat, opravdu to nemá smysl, každý ať si zvolí veta dle vlastního uvážení a naturelu - já jsem ráda, že mám ty svoje...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2009 13:39:11
Odpovědět s citátem

andulicka napsal:
Drazí, velmi ráda se Vám představím. Jsem Anna Šimaliaková, VFU jsem ukončila v roce 2003, registrační číslo v KVL mám 4538. Pracuji v ambulanci 4 tlapky v Třinci. A do nekonečna s Vámi rozebírat tuto diskusi nebudu. Je nepříjemné, že vytrháváte věci z kontextu...já stále opakuji, nemám nic proti kastraci (městské kastrační programy schvaluji), avšak své kočky však raději nechám nekastrované a při použití hormonální antikoncepce u koček, fen a kocourů a psů se setkávám s minimem nežádoucích účinků (mnohem méně častěji než dejme tomu u Surolanu - který jistě všichni znáte)
A když se zeptám kolegů, zda na vlastní oči viděli problém po Depopromonu tak řeknou, že ano, ale pak při bližší diskuzi mi je málokterý schopen konkretizovat pacienta...diskuze skončí slovy, no to bylo dávno..., nebo vlastně kolega říkal...takže porosím Vetku M, jestli mi přiblží konkrétní případy nežádoucích účinků, budu velmi ráda...


Hmm ... takže jste veterinářka a o to víc mě překvapují vaše názory na kastraci, ale ono za tím asi bude i něco jiného - trocha obchodního ducha, viz váš inzerát na prodej britských koťat bez PP. Že se setkávám s bezhlavým množením koťat bez znalosti rodokmenů a problematiky dědičných smrtelných nemocí u "laiků", to už jsem si zvykla, ale u veterinářky se tomu fakt nepřestávám divit!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2009 14:39:49
Odpovědět s citátem

Víte, když narazíte na FeLV pozitivní koťátka s PP, tak si řeknete proč platit za rodokmen... Ale - nikomu nedoporučuji kupovat koťátka bez PP, případně když tak učiní, tak nechť si je vědom rizik s tím spojených. Já jako odborník si můžu dovolit koupit a prodat koťe bez PP, protože prodejem nemocného kotěte by jsem se poškodila...ale někdy narážíte na nesmyslné požadavky chovatelů - ohledně kastrace, se kterými nesouhlasím, ale to je drobnost...horší jsou případy koťat s PP, které neodpovídají standartům, jsou rozmnožována vědomě s dědičnými nemocemi jen za vidinou zisku...jen pro ilustraci naše 3 miciny jsme prodali za 11 tis. Kč (náklady : krmivo RC starter - 6,5 tis za 5 měs (od březosti po odstav) očkování koťátka 600 * 3 = 1800,- antiparazitika - cca 2000 (Stronghold, Banminth, Avantix), stelivo(magic pearls) 20*7 litrů je cca 4000,-za 3 měs.)
a samozřejmě do toho nepočítám péči...není to zrovna výdělečný byznys...je to o tom, že ty koťátka jsou překrásné a uděláme radost známým... máme koťata podruhé a čiča má 6 let...takže o továrně na koťata taky mluvit nemůžu...
určitě víte sama, že investované peníze se Vám při správné péči nevrátí, případně je použijete na zkvalitnění života dalších Vašich micinek. Ale obecně se přiznám, jsem skeptická k důvěryhodnosti pp v našich podmínkách...
a v době, kdy jme si pořizovali micinu, tak jsme nebyli ochotni investovat 15000 do kotěte s pp.
I pejska mám kříženého...mamka jork s pp a otec toy pudl s pp...pejsek se vyved...ale nemá pp
vše je dnes na zodpovědnosti chovatelů a úplatnosti poradců chovu a veterinářů...bohužel...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2009 14:55:34
Odpovědět s citátem

andulicka napsal:
Víte, když narazíte na FeLV pozitivní koťátka s PP, tak si řeknete proč platit za rodokmen... Ale - nikomu nedoporučuji kupovat koťátka bez PP, případně když tak učiní, tak nechť si je vědom rizik s tím spojených. Já jako odborník si můžu dovolit koupit a prodat koťe bez PP, protože prodejem nemocného kotěte by jsem se poškodila...ale někdy narážíte na nesmyslné požadavky chovatelů - ohledně kastrace, se kterými nesouhlasím, ale to je drobnost...horší jsou případy koťat s PP, které neodpovídají standartům, jsou rozmnožována vědomě s dědičnými nemocemi jen za vidinou zisku...jen pro ilustraci naše 3 miciny jsme prodali za 11 tis. Kč (náklady : krmivo RC starter - 6,5 tis za 5 měs (od březosti po odstav) očkování koťátka 600 * 3 = 1800,- antiparazitika - cca 2000 (Stronghold, Banminth, Avantix), stelivo(magic pearls) 20*7 litrů je cca 4000,-za 3 měs.)
a samozřejmě do toho nepočítám péči...není to zrovna výdělečný byznys...je to o tom, že ty koťátka jsou překrásné a uděláme radost známým... máme koťata podruhé a čiča má 6 let...takže o továrně na koťata taky mluvit nemůžu...
určitě víte sama, že investované peníze se Vám při správné péči nevrátí, případně je použijete na zkvalitnění života dalších Vašich micinek. Ale obecně se přiznám, jsem skeptická k důvěryhodnosti pp v našich podmínkách...
a v době, kdy jme si pořizovali micinu, tak jsme nebyli ochotni investovat 15000 do kotěte s pp.
I pejska mám kříženého...mamka jork s pp a otec toy pudl s pp...pejsek se vyved...ale nemá pp
vše je dnes na zodpovědnosti chovatelů a úplatnosti poradců chovu a veterinářů...bohužel...


Paní doktorko,
to snad nééééééééééé!! A co takové HCM nebo PKD?? Zrovna u britek! Teď teda spadla brada i mě a to nejsem chovatel, ani množitel, ale srovnáno to mám moc dobře. A pokud nejsem schopna mít vše podchyceno, tak se do toho nepouštím a ještě tím podkopávám nohy těm poctivým! Ne každý jde v chovu jen za vidinou peněz a to je u Vás veterinářů ta základní chyba. Vidíte chov a už to automaticky spojujete jen s výdělkem, který na tom moc není,......což jste sama napsala a to tam nemáte zahrnuté ještě ty cifry, za testy mnou uvedené, či stanovéní krevní skupiny apod. A nejenom, že podporujete neférový odchov bez PP, ale ještě ho sama provozujete.
Odsuzujete, nepovedené kastrace a uvádíte, že k Vám poté lidé chodí s novými pejsky nebo kočičkami, ale to, že třeba šíříte HCM pozitivní kočky to Vám nevadí? (nedělám si sebemenší iluze, že máte otestováno) A proč se oháníte nepovedeným typem koček s PP, když sama množíte bez PP, kde se o nějakém standardu plemene nedá ani mluvit. Člověk s PP se má alespoň jak bránit, pokud kočka neodpovídá standardu. Dáváte koťátka dále, která se budou dál množit a co z těch britek za několik generací bude? Jezevčík??
A ještě náklady, které uvádíte se mi zdají přemrštěné, ale to nemohu 100% posoudit. Od toho jsou tu jiní, kteří to prožívají a vědí. Náklady nejsou malé, to neberu, ale ty Vaše až moc. Že by jedna kočička snědla tolik granulí?? (i když za 5 měsíců)
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2009 16:15:41
Odpovědět s citátem

andulicka napsal:
... Ale obecně se přiznám, jsem skeptická k důvěryhodnosti pp v našich podmínkách...
a v době, kdy jme si pořizovali micinu, tak jsme nebyli ochotni investovat 15000 do kotěte s pp.
I pejska mám kříženého...mamka jork s pp a otec toy pudl s pp...pejsek se vyved...ale nemá pp
vše je dnes na zodpovědnosti chovatelů a úplatnosti poradců chovu a veterinářů...bohužel...


Aha, takže vy místo abyste bojovala proti nedůvěryhodným pp v našich podmínkách, proti úplatnosti poradců chovu a veterinářů (a ty důkazy bych taky chtěla slyšet, stejně jako vy důkazy o škodlivosti antikoncepce), tak radši podporujete chov bezpapíráků. Zajímavé je, že tyhle argumenty se vyskytují ve zdůvodnění všech množitelů a lidí líných chodit s kočkami nebo psy na výstavy, pracovat aktivně se psem. Kam pak takové bezhlavé křížení vede? Psi a kočky nakonec končí v útulcích, nějaký umělec zkříží labradora s rotvíkem a výsledkem je agresivní pes s vizáží labradora. O kažení vzhledu britek ani nemluvím, když vidím, co je kdo schopný vydávat za britskou kočku!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2009 19:24:57
Odpovědět s citátem

citace:
I pejska mám kříženého...mamka jork s pp a otec toy pudl s pp...pejsek se vyved...ale nemá pp

poslední poznámka - protože už je téma "mimo mísu". Kříženec je něco jiného než "britka bez PP", neb tu vydáváte za plemeno, jorka s pudlem byste těžko za nějaké plemeno prodala za 4000 "za kus" - záměrně to píši tak hnusně. Takže stále srovnáváte hrušky s jabkama, ale Vy máte stále svoji pravdu, já Vám ji neberu, jen je mi líto mnohých, kteří si myslí, že jdou se s svým zvířetem k odborníkovi a nechají si poradit - neb to berou tak, že Vy - na rozdíl od nich - jste na to studovaná a tudíž víte, co děláte. Nepřinesla jste nám jediný pádný argument, nemáte-li ho, asi bych raději mlčela Evil or Very Mad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2009 20:36:37
Odpovědět s citátem

Podívejte se slečno MVDr.,
nechci tady rozebírat tolikrát omílaný chov s PP a bez PP,ono totiž nelze paušalizovat a ten,kdo dokáže dobře umístit ,,obyčejná" koťátka a věnuje jim lásku a péči,může být stejně dobrým chovatelem jako ten kdo chová s PP.
Nicméně chovatelský svaz vznikl z nějakého důvodu-jasná pravidla,u některých plemen jasné testy-a tam,kde testy nejsou dané je ti poctiví alespoň dělají.
Mně vadí jedna věc-zmiňované ,,britky bez PP" je už samo o sobě zavádějící.Z logiky věci-chovatel pod SCHK nesmí odchovávat koťata bez PP,je tuším snad zakázáno křížit čistokrevné PP kočeny s těmi ,,bez PP".Takže tím,že máte větší šedou kočku podobnou britské modré podporujete toho,kdo tenhle zákon kdysi porušil.A další věcí je to,že chovatelé kteří chovají kočky ,,jen tak" nemají povětšinou ani ponětí o nějakých testech-HCM,PKD,FelV,FIV..jak už tady bylo řečeno.Samozřejmě se může stát že nezodpovědný chovatel pod SCHK prostě množí zvířata jak na běžícím pásu,to už se ale bavíme o něčem jiném.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2009 0:06:30
Odpovědět s citátem

Dámy, ale já jsem psala, že v žádném případě nedoporučuji koupi kočky bez PP, moje čiče jsou testované na FIV, FIP a FeLV a sonem mám zkontrolované srdce a ledviny, nic nemnožím, Micak má 6 let a po druhé koťata...jen pro radost...to snad uznáte
a za yorkopudla jsem zaplatila cenu v řádu tisíců, protože jsem věděla co kupuji i když to je kříženec...takže zadarmo nebyla...
mám takovou zásadu, že péči poskytuji na stejné úrovni zvířatům s pp i bez...ale samozřejmě, že když máte možnost kontroly rodičů, prarodičů a sourozenců, máte vhodnější podmínky k diagnostice onemocnění...jen jako studentka po škole jsem neměla na peníze na kočku s pp, a na jeho důležitost jsem přišla až v praxi...to se bohužel ve škole neučí...respektive si souvislosti pospojujete až posléze - abych nekřivdila učitelům, že nás o dědičných nemocech neučili...
a právě pro tu krásu koťátek jsem zástance antikoncepce, protože si chci udělat radost a nevidím v tom nic špatného, když koťata předám do odpovídající péče a po špatném dnu, Vám Micak s micatama předoucí a ležící u krbu zvedne náladu o sto procent a na pokutu od úřadu, kam jsem poslala formulář ve špatném formátu rázem zapomenete...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2009 8:41:07
Odpovědět s citátem

andulicka napsal:
Dámy, ale já jsem psala, že v žádném případě nedoporučuji koupi kočky bez PP, moje čiče jsou testované na FIV, FIP a FeLV a sonem mám zkontrolované srdce a ledviny, nic nemnožím, Micak má 6 let a po druhé koťata...jen pro radost...to snad uznáte
a za yorkopudla jsem zaplatila cenu v řádu tisíců, protože jsem věděla co kupuji i když to je kříženec...takže zadarmo nebyla...
mám takovou zásadu, že péči poskytuji na stejné úrovni zvířatům s pp i bez...ale samozřejmě, že když máte možnost kontroly rodičů, prarodičů a sourozenců, máte vhodnější podmínky k diagnostice onemocnění...jen jako studentka po škole jsem neměla na peníze na kočku s pp, a na jeho důležitost jsem přišla až v praxi...to se bohužel ve škole neučí...respektive si souvislosti pospojujete až posléze - abych nekřivdila učitelům, že nás o dědičných nemocech neučili...
a právě pro tu krásu koťátek jsem zástance antikoncepce, protože si chci udělat radost a nevidím v tom nic špatného, když koťata předám do odpovídající péče a po špatném dnu, Vám Micak s micatama předoucí a ležící u krbu zvedne náladu o sto procent a na pokutu od úřadu, kam jsem poslala formulář ve špatném formátu rázem zapomenete...


Dámo,

v tom je právě ten rozdíl. Ono to množení pro radost špatné prostě je. Pokud znám chovatele, kteří to dělají opravdu pečlivě tzn. testují opravdu a ne, že mají srdce zkontrolované sonem (kdo to dělal? pokud ne kardiolg, tak to vůbec neberu, to si pak i ti, kteří opravdu testují u adekvátních odborníků mohou nechat udělat "kontrolu sonem" kdekoli a říkat, že mají srdce v pořádku, ale tak to nefunguje), dále musí na výstavy, aby získali chovnost, určují krevní skupiny, dělají Vámi již zmíněné testy FIP, FIV, FeLV,...a to vše ještě stojí několikanásobně více, než ty cifry, co jste tady házela včera.
Jestliže vím, že tito lidé to dělají opravdu poctivě, tak nikdy nebudu množit jen tak, jako Vy, jelikož tím jejich poctivou práci zcela znehodnocuji a v tom je i ten důvod, proč "nesmyslně" trvají na kastracích! Jelikož kdyby se každý choval jako Vy, tak tady budou za chvíli místo koček běhat trpaslíci. Chovatelé budou poctivě dělat a ostatní už jen množit a rýžovat prachy. Takže Vaše množení pro radost opravdu nepochopím. Pro radost si množte evropskou kočku a to ještě pouze, pokud budete mít odpovědné zájemce, aby koťátka neskončily v útulku, které praskají ve švech. A platiti tisíce za křížence? Vy opravdu nejste normální. Prostě jen podporujete nesmyslné jednání. Klidně bych zaplatila vynálohy na jídlo a očkování, ale toť vše. Abych někomu platila za to, že chrlí kdoví co? A navíc si pro kříženečka raději dojdu do toho útulku a nebudu dělat další, když už je jich tolik.
Normální člověk si udělá názor sám. Rolling Eyes
A ještě poslední věc - ono se ve škole neučí spousta věcí, to už je pak o Vašich morálních hodnotách. To, že jste na škole neměla peníze na kočku s PP Vás neopravňuje k tomu, co děláte teď. Ale škoda slov Confused
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (18x)
2
Kdo mi to vysvětlí? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top