Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sphynx & výstavy


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 9:49:50
Odpovědět s citátem

To je vážně diskuze o ničem, jeden o voze, druhý o koze a furt dokola Confused

Proč by měl slušný návštěvník pykat za neslušného (viz. vyjádření Hanky: Tak prosím vy, co jste "slušní návštěvníci" berte kukaně jako kolektivní trest za "neslušné návštěvníky").? Proč by měl nežádoucí stav řešit vystavovatel, který zaplatil za účast na výstavě nemalé peníze? Stále tu čtu stesky na nevhodné klece, průvan, zimu, umatlané a řvoucí děti, dokonce a to už je vrchol, tu padly zmínky o pofiderních veterinárních prohlídkách, kdy projde i nezdravá kočka která by na výstavě ze zdravotních důvodů neměla být...no a co s tím má návštěvník společného??? To je vám vážně fuk zač platíte za výstavu nemalé poplatky a jaký servis vám je za ně poskytován? Jinak ty poplatky by byly zcela jistě bez těch návštěvníků mnohonásobně větší a tak řeči o kolektivním trestu... to mi vážně připadne zcela absurdní, poněvadž s takovou ten slušný návštěvník příště nepřijde, než by pořadatel pár nevychovanců chytil za límec a vyhodil, to budeme raději věc řešit kolektivně?

Možná to někomu uniklo, zatím jsem to psal asi jen třikrát, takže ještě jednou, výstava čehokoliv je akce jako jakákoliv jiná a pokud tam někdo dělá s prominutím bordel, je to věc pořadatele aby udělal pořádek, NE VYSTAVOVATELE, to jen kdyby v tom zase někdo četl, že mi nejde o kočeny. Naopak, jde, chovatele kteří si své kočky chrání úplně chápu a chránil bych si je taky. Je mi jasné, jak píše Hanka, že je lehké o tom psát a praxe že je jiná, že člověk kolikrát zírá co ti druzí dovedou, o to víc si myslím, že je té osvěty vůči návštěvníkům třeba víc a víc a HLAVNĚ i s jasnými pravidly, nebudeš se chovat tak jak máš, budeš ze strany pořadatele z výstavy vyprovozen ven.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 10:14:52
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
To je vážně diskuze o ničem, jeden o voze, druhý o koze a furt dokola Confused

Proč by měl slušný návštěvník pykat za neslušného (viz. vyjádření Hanky: Tak prosím vy, co jste "slušní návštěvníci" berte kukaně jako kolektivní trest za "neslušné návštěvníky").? Proč by měl nežádoucí stav řešit vystavovatel, který zaplatil za účast na výstavě nemalé peníze? Stále tu čtu stesky na nevhodné klece, průvan, zimu, umatlané a řvoucí děti, dokonce a to už je vrchol, tu padly zmínky o pofiderních veterinárních prohlídkách, kdy projde i nezdravá kočka která by na výstavě ze zdravotních důvodů neměla být...no a co s tím má návštěvník společného??? To je vám vážně fuk zač platíte za výstavu nemalé poplatky a jaký servis vám je za ně poskytován? Jinak ty poplatky by byly zcela jistě bez těch návštěvníků mnohonásobně větší a tak řeči o kolektivním trestu... to mi vážně připadne zcela absurdní, poněvadž s takovou ten slušný návštěvník příště nepřijde, než by pořadatel pár nevychovanců chytil za límec a vyhodil, to budeme raději věc řešit kolektivně?

Možná to někomu uniklo, zatím jsem to psal asi jen třikrát, takže ještě jednou, výstava čehokoliv je akce jako jakákoliv jiná a pokud tam někdo dělá s prominutím bordel, je to věc pořadatele aby udělal pořádek, NE VYSTAVOVATELE, to jen kdyby v tom zase někdo četl, že mi nejde o kočeny. Naopak, jde, chovatele kteří si své kočky chrání úplně chápu a chránil bych si je taky. Je mi jasné, jak píše Hanka, že je lehké o tom psát a praxe že je jiná, že člověk kolikrát zírá co ti druzí dovedou, o to víc si myslím, že je té osvěty vůči návštěvníkům třeba víc a víc a HLAVNĚ i s jasnými pravidly, nebudeš se chovat tak jak máš, budeš ze strany pořadatele z výstavy vyprovozen ven.


dobré dopoledne,
zapomněla jsem připsat dost důležitou věc. V každých propozicích na výstavu a bezmála v každém katalogu výstavy je uvedena věta:" Kočky jsou vystavovány na vlastní riziko."
A co s tím budeme Oldo dělat teď ??
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 10:35:56
Odpovědět s citátem

Já jen psal že za určité věci nese či by měl nést odpovědnost organizátor (nevhodné podmínky, benevolentní veterinární prohlídka, (ne)dohled nad návštěvníky. Nic víc, nic míň.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 10:52:52
Odpovědět s citátem

Já bych ještě dopsala, nevím, na jaké výstavě jste Oldo byl Vy, ale já se na výstavách pokaždé skoro nemůžu procpat mezi lidmi. Když jdu s kočkou na posouzení dopředu křičím, aby mě pustili, nebo aby kočce neublížili. Neumím si představit poředatele, jak poletuje mezi klecemi a hlídá, jestli někdo nesahá na kočky.
Navíc jak někdo už psal, výstavu pořádají dobrovolníci ve svém volném čase a věřte, že jich není až tolik.
Možná Oldo, až budete vystavovat a třeba ve vaší jihočeské ZO i s výstavou vypomáhat, že změníte názor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 11:00:14
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Já bych ještě dopsala, nevím, na jaké výstavě jste Oldo byl Vy, ale já se na výstavách pokaždé skoro nemůžu procpat mezi lidmi. Když jdu s kočkou na posouzení dopředu křičím, aby mě pustili, nebo aby kočce neublížili. Neumím si představit poředatele, jak poletuje mezi klecemi a hlídá, jestli někdo nesahá na kočky.
Navíc jak někdo už psal, výstavu pořádají dobrovolníci ve svém volném čase a věřte, že jich není až tolik.
Možná Oldo, až budete vystavovat a třeba ve vaší jihočeské ZO i s výstavou vypomáhat, že změníte názor.


Laughing MOŽNÁ Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 11:07:31
Odpovědět s citátem

Dovolím si snad úplně poslední příspěvek. To, že každý bere čistě svůj pohled chovatele a nebo zase jen návštěvníka a nikdo nechce vidět obojí už přejdu. Hanko, ano je lehké něco psát a horší už to dělat - to nepopírám. Cool
Otázka zní: Jak budou výstavy vypadat za několik let? Netuším za kolik a teď to i hodně nadnesu (aby mě zase někdo nechytal za slovíčka). Chování lidí je a myslím, že bude všeobecně k horšímu. Píšete, že lidé mají představu o tom, že když si zaplatí vstupenku, tak mohou vše. Já si to nemyslím a snažím se chovat dle hesla, že moje svoboda končí tehdy, pokud začínám jakkoli omezovat svobodu druhého. Každý musíme mít nějaká pravidla, jinak se navzájem převálcujeme a to bude vše. Ale co bude za těch x let? Teď jsou to otočené kukaně a pokud se neslušní návštěvníci nezačnou nějak já nevím okřikovat nebo opravdu vyprovázet pryč, tak si budou dovolovat více a více a slušní návštěvníci už asi raději moc chodit nebudou. Protože ti neslušní si těžko koupí program, kde je napsáno nerušit kočky atd. Je to nadneseno, ale ve finále to může být jen uzavřená společnost bez návštěvníků, což by asi mnozí chovatelé uvítali a já se už po přečtení některých příspěvků ani nevidím! Jen už to pak nebude výstava. Sad Nevím, jestli je to jen můj názor, ale já si opravdu myslím, že výchova dnes bere hodně za "své" a proč někomu nepřistřihnout křidélka, když si to dokonce i zaslouží? Pokud nemají vychování rodiče, nemůžeme ho čekat od dětí Crying or Very sad
A znovu zdůrazňuji, že nemám vůbec nic proti tomu, když kukaň použijí ti, kde je to opravdu nutné!! Ale přijmout kukaně jako daň, či důsledek těch špatných návštěvníků, to nechci.
A vzdávám to, protože tato debata opravdu nikam nevede,...... Cool
Pěkný den.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 11:09:01
Odpovědět s citátem

for fundog + Hanka

Možná jo Laughing

A vážně naposledy, přečtěte si mé příspěvky s chladnější hlavou, od počátku jsem psal jak to může vidět návštěvník, který do odborností a organizace výstav nevidí a nic mu neříkají. Poněvadž je to tu stále dokola, jeden o voze, druhý o koze...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 11:15:57
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for fundog + Hanka

Možná jo Laughing

A vážně naposledy, přečtěte si mé příspěvky s chladnější hlavou, od počátku jsem psal jak to může vidět návštěvník, který do odborností a organizace výstav nevidí a nic mu neříkají. Poněvadž je to tu stále dokola, jeden o voze, druhý o koze...


fofo177 napsal:
Tak jsem zaskočil nakouknout, z pozice návštěvníka - čumila, poněkud rozpačité dojmy, jaksi jsem nepochopil, co někteří vystavovatelé vlastně vystavovali a zač jsem vlastně platil, neboť v plno klecích nebyly kočky ani vidět, co se konkrétně sphynxů týká, tak až na jednoho všichni v kukaních, které měly vchody otočené od procházejících návštěvníků, některé pro jistotu přikryté. Tak jsme s manželkou konstatovali, že kočičí kukaň jsme si mohli prohlédnout ve zverimexu zadarmo.

Ovšem některé kočeny, radost pohledět Smile



........tak tedy naposled. Proč jsou některé kočky v kukaních?? Už jste to pochopil, proč jsou v kukaních??
přeji všem krásný den
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 11:38:41
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
Dovolím si snad úplně poslední příspěvek. To, že každý bere čistě svůj pohled chovatele a nebo zase jen návštěvníka a nikdo nechce vidět obojí už přejdu. Hanko, ano je lehké něco psát a horší už to dělat - to nepopírám. Cool
Otázka zní: Jak budou výstavy vypadat za několik let? Netuším za kolik a teď to i hodně nadnesu (aby mě zase někdo nechytal za slovíčka). Chování lidí je a myslím, že bude všeobecně k horšímu. Píšete, že lidé mají představu o tom, že když si zaplatí vstupenku, tak mohou vše. Já si to nemyslím a snažím se chovat dle hesla, že moje svoboda končí tehdy, pokud začínám jakkoli omezovat svobodu druhého. Každý musíme mít nějaká pravidla, jinak se navzájem převálcujeme a to bude vše. Ale co bude za těch x let? Teď jsou to otočené kukaně a pokud se neslušní návštěvníci nezačnou nějak já nevím okřikovat nebo opravdu vyprovázet pryč, tak si budou dovolovat více a více a slušní návštěvníci už asi raději moc chodit nebudou. Protože ti neslušní si těžko koupí program, kde je napsáno nerušit kočky atd. Je to nadneseno, ale ve finále to může být jen uzavřená společnost bez návštěvníků, což by asi mnozí chovatelé uvítali a já se už po přečtení některých příspěvků ani nevidím! Jen už to pak nebude výstava. Sad Nevím, jestli je to jen můj názor, ale já si opravdu myslím, že výchova dnes bere hodně za "své" a proč někomu nepřistřihnout křidélka, když si to dokonce i zaslouží? Pokud nemají vychování rodiče, nemůžeme ho čekat od dětí Crying or Very sad
A znovu zdůrazňuji, že nemám vůbec nic proti tomu, když kukaň použijí ti, kde je to opravdu nutné!! Ale přijmout kukaně jako daň, či důsledek těch špatných návštěvníků, to nechci.
A vzdávám to, protože tato debata opravdu nikam nevede,...... Cool
Pěkný den.


dobré dopoledne,
jak budou vypadat výstavy v budoucnu, to vážně nevím. Ale jedno je jisté. Vystavuji zvířata déle jak dvacet let a hned na naší druhé výstavě nám kočičku někdo otrávil. Přesto vystavuji dál, protože se zde scházím s lidmi kteří mají stejnou zálibu. A i přes naši smutnou zkušenost kočky do kukaní nedávám. Ale o výstavách vím své i z pozice člověka který pomáhá výstavu organizovat. Takže jsem se snažila všem " návštěvníkům výstav" zde vysvětlit jak to opravdu je.
Já dokonce i chápu pohled návštěvníka výstavy. Ale nevidím důvod proč bych neměla se pokusit na diskuzním fóru vysvětlit laikům pohled té druhé strany a pravidla hry, které na výstavách platí.

mějte všichni krásný den
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 12:22:02
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:

dobré dopoledne,
jak budou vypadat výstavy v budoucnu, to vážně nevím. Ale jedno je jisté. Vystavuji zvířata déle jak dvacet let a hned na naší druhé výstavě nám kočičku někdo otrávil. Přesto vystavuji dál, protože se zde scházím s lidmi kteří mají stejnou zálibu. A i přes naši smutnou zkušenost kočky do kukaní nedávám. Ale o výstavách vím své i z pozice člověka který pomáhá výstavu organizovat. Takže jsem se snažila všem " návštěvníkům výstav" zde vysvětlit jak to opravdu je.
Já dokonce i chápu pohled návštěvníka výstavy. Ale nevidím důvod proč bych neměla se pokusit na diskuzním fóru vysvětlit laikům pohled té druhé strany a pravidla hry, které na výstavách platí.

mějte všichni krásný den
Hanka Blažková


OK. Hanko, já to tak i beru a už jsem i myslím několikrát zdůraznila, že organizovat a zařizovat výstavu není a ani v budoucnu nebude žádná "legrace", která se vyřídí za jedno odpoledne! Mě výstava z pohledu vystavovatele teprve čeká, takže jste mi Vaší zkušeností moc na odvaze nepřidala, ale to není Vaše chyba a těžko polemizovat, zdali to byl zrovna návštěvník a já bych na to moc nesázela. Evil or Very Mad
Beru i veškeré důvody a pohledy z jiných stran, které tu byly zmíněny. Jen jsem si naivně myslela, že se najde nějaká ta cestička, jak ukáznit, či usměrnit ty "nedobré" návštěvníky. Na druhou stranu je faktem, že toto, čili výstavy koček pořádají "dobrovolníci" z různých organizací mnohdy ve svém volnu, takže nemůžu očekávat super stav, jako na nějaké organizované show, kde je přítomno mnoho bodyguardů. Ale zrovna mě ti neukáznění návštěvníci, budou pít hodně krev, pokud budou šprtat do čičiny Confused .
Mějte se hezky.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 16:06:00
Odpovědět s citátem

ja som bola na výstave asi len 2-3 x a mala som šťastie,väčšina mačiek bola vidieť. na niektorých klietkach boli cedulkyNERUŠIŤ, a mačky mali pokoj.len výnimočne bola niektorá klietka zastretá. a preto by ma tiež naštvalo,keby som miesto mačiek mala pozerať na kukane,alebo záclonky.v každej inštruktáži pri výbere psa alebo mačky sa píše,že ked rozmýšľate,akú mačku či psa kúpiť,navštívte pár výstav a porozprávajte sa z chovateľom,ked sa vám niektorá zapáči. a teraz sa paradoxne dozvedám,že návštevník má smolu a je vlastne "persona non grata" len vdaka zopár nespratníkom,ktorí sa nevedia vpratať do kože!ja mám skúsenosti len z vystavovaním psov a tam mám psíky tiež v klietke,umožním každému nech sa pozrie,odfotí,ale tiež nedovolím ich hladkať.sedím pri klietke a strážim.chápem,že treba plachú mačku podľa možnosti chrániť pred stresom,ale nezdá sa mi správne,aby sa to robilo len ako kolektívny trest.to je fakt choré.ak na výstavy prestanú chodiť návštevníci,znechutení takýmto postojom,nebude výstava stáť 800,- ale 1800,- Confused takže tam prestanú chodiť aj vystavovatelia a výstavy zaniknú úplne.taká je moja vízia Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 16:34:01
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
Blažková Hana napsal:

dobré dopoledne,
jak budou vypadat výstavy v budoucnu, to vážně nevím. Ale jedno je jisté. Vystavuji zvířata déle jak dvacet let a hned na naší druhé výstavě nám kočičku někdo otrávil. Přesto vystavuji dál, protože se zde scházím s lidmi kteří mají stejnou zálibu. A i přes naši smutnou zkušenost kočky do kukaní nedávám. Ale o výstavách vím své i z pozice člověka který pomáhá výstavu organizovat. Takže jsem se snažila všem " návštěvníkům výstav" zde vysvětlit jak to opravdu je.
Já dokonce i chápu pohled návštěvníka výstavy. Ale nevidím důvod proč bych neměla se pokusit na diskuzním fóru vysvětlit laikům pohled té druhé strany a pravidla hry, které na výstavách platí.

mějte všichni krásný den
Hanka Blažková


OK. Hanko, já to tak i beru a už jsem i myslím několikrát zdůraznila, že organizovat a zařizovat výstavu není a ani v budoucnu nebude žádná "legrace", která se vyřídí za jedno odpoledne! Mě výstava z pohledu vystavovatele teprve čeká, takže jste mi Vaší zkušeností moc na odvaze nepřidala, ale to není Vaše chyba a těžko polemizovat, zdali to byl zrovna návštěvník a já bych na to moc nesázela. Evil or Very Mad
Beru i veškeré důvody a pohledy z jiných stran, které tu byly zmíněny. Jen jsem si naivně myslela, že se najde nějaká ta cestička, jak ukáznit, či usměrnit ty "nedobré" návštěvníky. Na druhou stranu je faktem, že toto, čili výstavy koček pořádají "dobrovolníci" z různých organizací mnohdy ve svém volnu, takže nemůžu očekávat super stav, jako na nějaké organizované show, kde je přítomno mnoho bodyguardů. Ale zrovna mě ti neukáznění návštěvníci, budou pít hodně krev, pokud budou šprtat do čičiny Confused .
Mějte se hezky.



Karin budete se divit, ale chovatel to nebyl. Otrávených koček bylo tenkrát víc a ještě to byla naprosto odlišná plemena. To nebyl chovatel.

Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 16:41:54
Odpovědět s citátem

lilinka napsal:
ja som bola na výstave asi len 2-3 x a mala som šťastie,väčšina mačiek bola vidieť. na niektorých klietkach boli cedulkyNERUŠIŤ, a mačky mali pokoj.len výnimočne bola niektorá klietka zastretá. a preto by ma tiež naštvalo,keby som miesto mačiek mala pozerať na kukane,alebo záclonky.v každej inštruktáži pri výbere psa alebo mačky sa píše,že ked rozmýšľate,akú mačku či psa kúpiť,navštívte pár výstav a porozprávajte sa z chovateľom,ked sa vám niektorá zapáči. a teraz sa paradoxne dozvedám,že návštevník má smolu a je vlastne "persona non grata" len vdaka zopár nespratníkom,ktorí sa nevedia vpratať do kože!ja mám skúsenosti len z vystavovaním psov a tam mám psíky tiež v klietke,umožním každému nech sa pozrie,odfotí,ale tiež nedovolím ich hladkať.sedím pri klietke a strážim.chápem,že treba plachú mačku podľa možnosti chrániť pred stresom,ale nezdá sa mi správne,aby sa to robilo len ako kolektívny trest.to je fakt choré.ak na výstavy prestanú chodiť návštevníci,znechutení takýmto postojom,nebude výstava stáť 800,- ale 1800,- Confused takže tam prestanú chodiť aj vystavovatelia a výstavy zaniknú úplne.taká je moja vízia Sad



dobré odpoledne lilinko,
Razz
já myslím že by jste si měla nejdříve přečíst celé vlákno.
Jestli jste líná, tak já Vám nyní nakopírovala alespoň část z těchto třech stránek. Ať to tedy máte v kostce.
Podotýkám, že toto jsou pouze výtažky z tohoto vlákna a psaly je zde chovatelé - vystavovatelé.

Divák má mnoho možností vidět - 1/posouzení - může přihlížet, 2/ BIS - může sledovat celou závěrečnou soutěž krásy, 3/ otočené kukaně nemají všichni, 4/ ti co je mají otočené s těmi je někdy možné promluvit.

přidám se se svým názorem. Když jdu na výstavu koček, tak si samozřejmě prohlídnu jednotivé klece, ale hlavně tam jdu se podívat na posuzování, kde kočičky uvidím v plné kráse, jak je asistentky ukazují porotě i divákům. To si myslím, že je výstava koček. Ty, co jsou v klecích, odpočívají a mají právo na klid dle uvážení majitele. Poté, co proběhne posuzování a mně se nějaká kočička zalíbí, najdu si její klec a dám se s majitelem do řeči. Kočkaři mají plno společných témat. Pokud je kočička vzhůru a je komunikativní, většinou se mi majitel nabídne sám, že si můžu kočičku pohladit.



Ale i přesto vám doporučuji si to přečíst celé.
Potom pochopíte můj příspěvek do této diskuze lépe a nebudete diskutující na tomto fóru nazývat chorými lidmi.

přeji vám krásný zbytek dne při čtení vlákna
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 17:36:11
Odpovědět s citátem

lilinka napsal:
ja som bola na výstave asi len 2-3 x a mala som šťastie,väčšina mačiek bola vidieť. na niektorých klietkach boli cedulkyNERUŠIŤ, a mačky mali pokoj.len výnimočne bola niektorá klietka zastretá. a preto by ma tiež naštvalo,keby som miesto mačiek mala pozerať na kukane,alebo záclonky.v každej inštruktáži pri výbere psa alebo mačky sa píše,že ked rozmýšľate,akú mačku či psa kúpiť,navštívte pár výstav a porozprávajte sa z chovateľom,ked sa vám niektorá zapáči. a teraz sa paradoxne dozvedám,že návštevník má smolu a je vlastne "persona non grata" len vdaka zopár nespratníkom,ktorí sa nevedia vpratať do kože!ja mám skúsenosti len z vystavovaním psov a tam mám psíky tiež v klietke,umožním každému nech sa pozrie,odfotí,ale tiež nedovolím ich hladkať.sedím pri klietke a strážim.chápem,že treba plachú mačku podľa možnosti chrániť pred stresom,ale nezdá sa mi správne,aby sa to robilo len ako kolektívny trest.to je fakt choré.ak na výstavy prestanú chodiť návštevníci,znechutení takýmto postojom,nebude výstava stáť 800,- ale 1800,- Confused takže tam prestanú chodiť aj vystavovatelia a výstavy zaniknú úplne.taká je moja vízia Sad


1/ výstavy v zahraničí nestojí 800,-Kč a vstupné nestojí 60Kč Laughing zrovna v Rakousku chodí návštěvníků málo a my si libujeme - můžeme projít k posouzení bez slalomu Laughing Máme rádi takové klidné výstavy v prostorných halá a RÁDI si to patřičně zaplatíme Problém českých / ne všech / výstav je v tom, že tady nemáme takové prostory/haly a pokud se do českého skromného prostoru našťouchá dostatek/mnoho klecí, tak průchod je potom velmi náročný - pro všechny diváky i vystavovatele.
Výstavy nezaniknou, vystavovatel si myslím rád zaplatí za "pohodlí" a jak se pořád opakuji za čisté záchody a parkovací místo. Diváci jsou prima ale v rozumné míře a v rozumném "provedení" Laughing Osobně to nijak moc neprožívám ale je to někdy náročné. Ono stokrát za den říct, že toto je prostor pro vystavovatele a že se chodí venkem je někdy taky náročný, že do koček se nedlobe a že děti by se měly chovat tiše a neplést si výstavní halu s hřištěm - no prostě vystavovatel by mohl celý den jen někoho usměrňovat. Nabíc ne celou dobu je u klece. Někdo má zvířat víc - je na posouzení nbo na obědě a tak třeba kočku na tuto dobu nějak zaezpečí - to by také mohl být dalčí důvod otočené kukaně. Mě osobně nikdy nenapadlo a ani jsem neslyšela, že to divákům nějak vadí. To je pohled vystavovatele, bývalého pořadetele a někdy i jen diváka Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 18:45:38
Odpovědět s citátem

lilinka napsal:
ja som bola na výstave asi len 2-3 x a mala som šťastie,väčšina mačiek bola vidieť. na niektorých klietkach boli cedulkyNERUŠIŤ, a mačky mali pokoj.len výnimočne bola niektorá klietka zastretá. a preto by ma tiež naštvalo,keby som miesto mačiek mala pozerať na kukane,alebo záclonky.v každej inštruktáži pri výbere psa alebo mačky sa píše,že ked rozmýšľate,akú mačku či psa kúpiť,navštívte pár výstav a porozprávajte sa z chovateľom,ked sa vám niektorá zapáči. a teraz sa paradoxne dozvedám,že návštevník má smolu a je vlastne "persona non grata" len vdaka zopár nespratníkom,ktorí sa nevedia vpratať do kože!ja mám skúsenosti len z vystavovaním psov a tam mám psíky tiež v klietke,umožním každému nech sa pozrie,odfotí,ale tiež nedovolím ich hladkať.sedím pri klietke a strážim.chápem,že treba plachú mačku podľa možnosti chrániť pred stresom,ale nezdá sa mi správne,aby sa to robilo len ako kolektívny trest.to je fakt choré.ak na výstavy prestanú chodiť návštevníci,znechutení takýmto postojom,nebude výstava stáť 800,- ale 1800,- Confused takže tam prestanú chodiť aj vystavovatelia a výstavy zaniknú úplne.taká je moja vízia Sad


Já osobně na výstavě, o které Olda mluvil byla, v sobotu. Jeden sphynx byl zalezlý v kukani, dva sphynxové zachumlaní v pelechu, byla vidět jen hlava. Dvě klece zakryté tak, že nebylo dovnitř vidět (sphynxové to nebyli). Dalších několik koček spalo v klubíčku tak že bylo vidět jen telíčko. Zbytek koček, odhadem min. 80% bylo dobře viditelných. To jen tak pro upřesnění.

... nebo spíše 90% koček bylo dobře viditelných, nemám úplně nejlepší odhad Smile))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 19:02:23
Odpovědět s citátem

pani blažková,chodím sem rada a tak mám všetko prečítané do posledného písmenka.včetne tohto vlákna.preto si myslím,že lenivá ste vy,ked sa vám nechce zamyslieť sa nad názorom diváka. a nenapísala som že sú tu chorí ľudia,ale že je choré,považovať návštevníka na výstave za obtiažny hmyz kôli pár blbečkom.
a mimochodom.kedže sa posudzovalo pri stolíku,kde bola guča ľudí,s posudzovania väčšina nič nemala,nakoľko nevideli,ani nepočuli.
takže prosím,kroťte sa vo svojich vyjadreniach.ja som nikoho nenapadala,len som napísala svoj názor a na to fórum slúži,nie?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 19:12:53
Odpovědět s citátem

Tak jsem si přečetla celou tuto diskusi.
Úzce vzato,každý příspěvek je svým způsobem pravdivý,i když si mnohé protiřečí.

Chápu diváka,který kolikrát ani neví co je posuzování a že na výstavě koček VŮBEC nějaké je,neví,co je BIS,neví nic,jde se jen podívat na kočky v klecích.Dalo by se říct,že si to má předem zjistit,ale kdo to dělá?Pokud ale jdu někam,kde už se to jmenuje výstava-měl bych dodržovat určitá pravidla.Na výstavě v galerii přece taky neřvu jako pavián a neochmatávám každou fresku na zdi.O co jsem si všimla-na výstavě koček dávají rodiče svým rozjíveným ratolestem mnohem větší volnost,než by dali na výstavě v galerii.Tohle je třeba změnit-na výstavě koček je třeba JEŠTĚ VÍCE klidu,než když stojíte v té galerce a koukáte na neživé obrazy.

Chápu ale i chovatele-kočinu mám,ale na výstavě jsme zatím nebyli.Určitě se tam ale vypravíme a pokud-teď se předem omlouvám divákům,kteří se tam na náš půjdou podívat-kočička bude na výstavě poprvé.A nechci,aby jí krom ruchu stresovalo ještě milion očí nalepených na skle-takže plexi dopředu(když tam nebude sklo),a hezky kukaň,aby se měla kam schovat.Prostě jak psala Hanka Blažková,pro tu kukaň je vždycky důvod.A kor když mám kočenku nervní a na výstavě poprvé.A klidně si na klec přilepím cedulku,ať mně ji nechají na pokoji.

A konečně chápu i pořadatele,kteří mají přes den určitě víc práce než aby zaháněli neukázněné diváky.Co takhle najmout dobrovolné brigádnice,které by fakt nezištně vykonávaly nemilou činnost usměrňování některých příliš rozjívených osob?Možná se budete divit,ale věřím,že taková pomocná síla by se s trochou píle našla.A tím by byl problém vyřešen-tato výpomoc by vlastně celý den měla jediný úkol-dohlížet na pořádek na výstavě.

Myslím,že všechno jde,jen všechny strany musejí chtít a nelze házet vinu ani na diváka,ani na chovatele,ani na pořadatele výstavy...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 20:07:57
Odpovědět s citátem

A konečně chápu i pořadatele,kteří mají přes den určitě víc práce než aby zaháněli neukázněné diváky.Co takhle najmout dobrovolné brigádnice,které by fakt nezištně vykonávaly nemilou činnost usměrňování některých příliš rozjívených osob?Možná se budete divit,ale věřím,že taková pomocná síla by se s trochou píle našla.A tím by byl problém vyřešen-tato výpomoc by vlastně celý den měla jediný úkol-dohlížet na pořádek na výstavě.

Laughing Laughing Laughing Laughing tak to jsem se zasmála - i při velké píli se nenajde DOSTATEK nezištných dobrovolníků, kteří by zajistili alespoň NUTNÉ věci při chodu výstavy. Většinou to zůstane na pár lidech a ty bych nazvala jinak Laughing V Polsku si například najímají profi ochranku - chlapy v černém, ba se zdá že možná i s neprůstřelnými vestami Laughing Ti dohlíží na pořádek u vstupu ale i prochází halu. Hlavně ale jak jsem už zažila u vstupu dohlíží na to, kolik koček prošlo prohlídkou veta a kolik jich skutečně nese vystavovatel dovnitř Crying or Very sad Ale dohlíží tam profíci. Neumím si představit třeba sebe jak usměrňuju diváky a jaké páky bych použila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2009 20:17:18
Odpovědět s citátem

lilinka napsal:
pani blažková,chodím sem rada a tak mám všetko prečítané do posledného písmenka.včetne tohto vlákna.preto si myslím,že lenivá ste vy,ked sa vám nechce zamyslieť sa nad názorom diváka. a nenapísala som že sú tu chorí ľudia,ale že je choré,považovať návštevníka na výstave za obtiažny hmyz kôli pár blbečkom.
a mimochodom.kedže sa posudzovalo pri stolíku,kde bola guča ľudí,s posudzovania väčšina nič nemala,nakoľko nevideli,ani nepočuli.
takže prosím,kroťte sa vo svojich vyjadreniach.ja som nikoho nenapadala,len som napísala svoj názor a na to fórum slúži,nie?


for Jana Babická
Jano, nejste jediná které se začala




Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
přeji všem krásný večer plný Laughing Laughing

Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: ...
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2009 16:21:35
Odpovědět s citátem

pro Karin Š.

nemyslím že je důvod brzdit ... možná si to co jsem napsala podbarvujete emocemi sama.

pro pana Oldu: zastáváte několik názorů mezi, hterými si nemůžete nějak vybrat - nejde poletovat mezi zastáváním se chudáčků návštěvníků, chudáčku vystavovatelů a chudáčků pořadatelů ... beru to co jste napsal poprvé - návštěvník za své peníze nevidí všechny kočky ... možná to bylo to nejupřímnější co jste chtěl napsat a pak pod tlakem ostatních komentářů lehce otáčel po směru větru ... Beru to tak, že toje hloupé "prudění" protože toto nemá řešení ( a jakékoliv řešení by asi bylo i zbytečné ... nebo možná zakažte vystavovatelům brát kukaně na výstavu a brát záclonky atp ).

Myslím že tu psali lidé, kteří byli na tolika výstavách, že si asi neumíte představit ... je to opravdu jiné a občas se stane že ta výstava kam nikdo nepřijde je ta nejpohodovější ...

a jinak mě pobavili ty brigádníci ... to opravdu by semusely zvednout ceny aby se zaplatil byť jen jeden brigádník Very Happy

no nic ... kdo se chceš štvát tak ať se štve ... a kdo chce tak si stejn vyjede pro radost na výstavu a nebude mu vadit že třeba pár koček neuvidí
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 15:18:16
Odpovědět s citátem

for nelly:

Tak ještě jednou speciálně pro vás a naposledy, abych vysvětlil to údajné poletování, poněvadž opravdu nevidím efekt v tomto tématu pokračovat, poněvadž již asi bylo řečeno vše. Z mé strany tedy opravdu v tomto tématu naposledy:

1. jako návštěvník výstavy jsem ve svém prvotním příspěvku vyslovil názor, že se mi nelíbí zakryté klece a otočené kukaně. A to se mi jako návštěvníkovi nelíbí, navíc když návštěvník - laik, absolutně neví, proč tomu tak je.

2. v návaznosti na toto jsem jako majitel koček posléze konstatoval, že v případě nutnosti bych si své kočky samozřejmě chránil taky, neb když se tu rozvinuly zkušenosti o dloubání do koček a špatných veterinárních přejímkách a nemocných kočkách... co na to jiného říci

3. dále jsem vyslovil názor, jak jedině lze situaci řešit, že jakákoliv akce je věcí pořadatele, který musí být vůči návštěvníkům dělajícím binec, ale i vystavovatelům (viz. veterinární prohlídka) důslednější a pokud je na výstavě nepořádek, tak za ni zodpovídá on, nevidím rozdíl mezi výstavou koček a výstavou papoušků či hadů, tu taky musí někdo zorganizovat, mimo jiné tu bylo řečeno, že v zahraničí to jde, aby si pořadatel udělal pořádek byť prostřednictvím nějaké agentury (ač by to bylo dražší). Poučit návštěvníky prostřednictvím cedulky a letáku snad není problém a ty nepořádné návštěvníky vyhodit taky ne, pokud ano, tak to prostě z organizačních důvodů zvládnuto není. Když pořádám výstavu (opakuji že výstava je pro lidi, opačný názor je mylný, to že výstava není pro návštěvníky byl fakt vtip dne), není to jen o tom rozdat si tituly a kočky posoudit, porovnat jak jsme na tom, jakým směrem jde vývoj daného plemene a podobně, ale zároveň je o tom tyto přítomné kočky OCHRÁNIT.

4. a už vůbec se mi nelíbí některé názory prezentující návštěvníka jako obtížný hmyz, bez kterého by to bylo lepší, a že slušně vychovaní návštěvníci mají pykat za ty nepořádné, názory, co by návštěvník za těch svých pár korun chtěl, když mě, chovatele, to stálo mnohonásobně víc, pokud by to tak bylo, není nutno pořádat výstavy, poněvadž výstava JE a vždy bude pro návštěvníky a ne jak tu bylo zcestně prezentováno že není, pokud by veřejnosti určena nebyla, nebude to výstava, ale například klubovní akce či cokoliv jiného.

No a nakonec, pokud člověk v průběhu diskuze dojde k jinému názoru, či si svůj náhled poněkud poopraví pod dojmem nových poznatků a argumentů, tak je to zcela normální, poněvadž trvat zaslepeně na svém a nebrát v úvahu argumenty druhé strany, může jen trouba.

Celé to tu není o štvaní a prudění, jak to možná někdo ve svém zápalu boje a jednosměrném chovatelském vidění chápe, ale o tom, že když je nějaký nežádoucí jev, je vhodné nalézt řešení. Pokud tedy nelze zajistit, aby do koček na výstavě nikdo nedloubal, nelze zajistit, aby tam nevřeštily umatlané děti a nelze zajistit, aby veterinární prohlídkou neprošly nemocné kočky, no tak to nejde....
a mít posměšky k tomu, že někdo může mít byť trochu idealistický názor například s brigádníky či dobrovolníky, to ani nemá smysl komentovat.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 16:20:29
Odpovědět s citátem

4. a už vůbec se mi nelíbí některé názory prezentující návštěvníka jako obtížný hmyz, bez kterého by to bylo lepší, a že slušně vychovaní návštěvníci mají pykat za ty nepořádné, názory, co by návštěvník za těch svých pár korun chtěl, když mě, chovatele, to stálo mnohonásobně víc, pokud by to tak bylo, není nutno pořádat výstavy, poněvadž výstava JE a vždy bude pro návštěvníky a ne jak tu bylo zcestně prezentováno že není, pokud by veřejnosti určena nebyla, nebude to výstava, ale například klubovní akce či cokoliv jiného.

No a nakonec, pokud člověk v průběhu diskuze dojde k jinému názoru, či si svůj náhled poněkud poopraví pod dojmem nových poznatků a argumentů, tak je to zcela normální, poněvadž trvat zaslepeně na svém a nebrát v úvahu argumenty druhé strany, může jen trouba.


1/ je sranda, jak se ze zcela nevinného tématu může vyvinout občanská válka Laughing
2/ samozřejmě má každý právo na svůj názor a ať ho vysloví Laughing
3/ dovolím si jen nesouhlasit s tím, že by některý vystavovatel otočenou kukaní TRESTAL návštěvníky. To myslím není pravda.
4/ ještšě nesouhlasím s tím, že výstavy koček jsou pro návštěvníky. Jsou TAKÉ pro návštěníky, ale hlavně je to soutěž. Vystavovatel si zaplatí posouzení své kočky. NEZNÁM JEDINÉHO chovatele, který by jel kočky ukazovat veřejnosti. K tomu jsou určeny prezentační výstavy - tam se skutečně prezentují plemena, dělají se divácké soutěže krásy - takové akce se občas také pořádají - ty jsou jednoznačně pro diváky. Takové akce jsem se osobně nezúčastnila a ani se nechystám.
5/ pořadatel / amatér má strašně práce s celou organizací a nemůže běhat za jednotlivými návštěvníky. Kdyby měl vyhodit všechny, co do koček dloubají či se na ně nějak snaží sáhnout či se je bušením do skel snaží probudit - jéjé to by bylo na výstavě najednou poloprázdno Laughing
6/ vystavovatel vystavuje na vlastní nebezpečí - tak to stojí v propozcích - z toho vyplývá, že ať se jeho kočkám stane co se stane je to na něm a proto chovatel má nárok udělat nutná opatření k zabezpečení svých zvířat. Tak to prostě je a bude. On totiž neplatí jen klecné, ale případné léčení či dokonce úmrtí kočky a tak to není sranda a proto na opatření, která kdo uzná za vhodné má prostě bezohledný NÁROK .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 18:07:12
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:

6/ vystavovatel vystavuje na vlastní nebezpečí - tak to stojí v propozcích - z toho vyplývá, že ať se jeho kočkám stane co se stane je to na něm a proto chovatel má nárok udělat nutná opatření k zabezpečení svých zvířat. Tak to prostě je a bude. On totiž neplatí jen klecné, ale případné léčení či dokonce úmrtí kočky a tak to není sranda a proto na opatření, která kdo uzná za vhodné má prostě bezohledný NÁROK .

"A vo tom to je"...
Pokud bude u nás pro členy SCHK výstava povinná pro získání chovnosti, tak nebudou na výstavu nikdy jezdit jen chovatelé, kteří chtějí vystavovat, ale spousta těch, kteří tam jedou proto, že musí. A je jejich právo (hlavně pokud už se v kočičím světě pohybují už nějakou dobu a něco na výstavách zažili) kočku zabezpečit jak uznají za vhodné. I kdyby klec obalili do deky.
V tomto prostě je názor návštěvníka naprosto druhořadý...
Ale opravdu, je to pořád dokola, co člověk to názor.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 21:20:18
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Jana Babická napsal:

6/ vystavovatel vystavuje na vlastní nebezpečí - tak to stojí v propozcích - z toho vyplývá, že ať se jeho kočkám stane co se stane je to na něm a proto chovatel má nárok udělat nutná opatření k zabezpečení svých zvířat. Tak to prostě je a bude. On totiž neplatí jen klecné, ale případné léčení či dokonce úmrtí kočky a tak to není sranda a proto na opatření, která kdo uzná za vhodné má prostě bezohledný NÁROK .

"A vo tom to je"...
Pokud bude u nás pro členy SCHK výstava povinná pro získání chovnosti, tak nebudou na výstavu nikdy jezdit jen chovatelé, kteří chtějí vystavovat, ale spousta těch, kteří tam jedou proto, že musí. A je jejich právo (hlavně pokud už se v kočičím světě pohybují už nějakou dobu a něco na výstavách zažili) kočku zabezpečit jak uznají za vhodné. I kdyby klec obalili do deky.
V tomto prostě je názor návštěvníka naprosto druhořadý...
Ale opravdu, je to pořád dokola, co člověk to názor.


Ano, je to tak, někteří tam jedou jen proto, že MUSÍ - ti si to chtějí jen odbýt a se zdravou kočkou šup domů a hurá na koťátka. Musí a navíc vystavují paradoxně na vlastní nebezpečí Crying or Very sad Těm je opravdu nějaký divák fuk.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Vystavy
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2009 13:36:49
Odpovědět s citátem

Zdravim!

Musim priznat, ze az pri vystave, kde jsem s nasi chovatelkou vystavovala poprve v zivote, jsem si uvedomila par veci, ktere se vystav tykaji.

Driv, kdyz jsem kocky jeste nemela, jsem taky chodila na vystavy a svete div se, chtela jsem si pohladit kazdou krasnou kocku, nebo psa. (ALE DO KLECE JSEM PRSTY TEDA NIKDY NESTRKALA!) U psu jsem se vzdy zeptala majitelu, jestli muzu. Ale to je pravdepodobne proto, protoze doma mam 2 psy a taky znam ty situace, kdy cizi clovek pohladi naseho vetsiho psa a ten radosti vyskoci a rozdava hlavicky a uslintane pusinky ... Confused

Nevim proc mi mi rodice nikdy nevysvetlili, jak se k cizim zviratum chovat. Opravdu nevim. Mozna proto, ze jsme zvirata nikdy nemeli, nebo proto, ze mi rodice bohuzel nemaji zadny vztah ke zviratum ... Netusim.

Kazdopadne az kdyz jsem byla v situaci vystavovatele, jsem pochopila, jake chyby jsem driv na vystavach delala a jak blba jsem byla. Navstevnici na vystave delali to same, co jsem driv delala ja. Chteli si kocky pohladit. U nahatek je to jeste horsi, protoze kazdy chce vedet, jake jsou na dotek. Jasne. Pochopitelne. A mi to bylo hodne neprijemne, protoze jsem videla jenom riziko prenosu nemoci, atd.

Nevim, jake by bylo spravne reseni. Mozna by poradatele meli opravdu navstevniky u vchodu upozornit na urcita pravidla. Ale nevim, jestli by kazdy ta pravidla dodrzel.

Ja se ted snazim mym znamym, kteri chodi na vystavy a neznaji situaci vystavovatele, vysvetlit, jak by se meli a nemeli chovat a proc. Taky jim vysvetluji, ze se maji radsi jit podivat na posuzovani a pokud maji zajem, tak muzou oslovit chovatele a u nej ziskat odpovedi na sve dotazy. A musim rict, ze kdyz to clovek tem "neznalcum" vysvetli, tak ti to taky pochopi. Alespon tak to bylo u mych znamych. Prekvapene koukali a vse pochopili a ted uz se na vystavach chovaji jinak.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top