Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

dospívání britky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
stiskoCh



Založen: 29.05.2009
Příspěvky: 47
Bydliště: Bučovice (okr.Vyškov)

Předmět: dospívání britky
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 12:21:20
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jaké máte zkušenosti u vašich kočiček, kdy jste zpozorovali dospívání, první mrouskání?? týká se to britských koček. Mockrát děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 14:31:37
Odpovědět s citátem

Té naší je devět měsíců a zřejmě ještě nemrouskala. Myslím, že bych to poznala. Zatím je prostě jen "upovídaná".
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2009 17:16:17
Odpovědět s citátem

Vanilka - ve 14 měsících poprvé
Montana - v 6,5 měsících poprvé (nymfomanka - pak každých 14 dní celé léto)
Quelinka zatím nic a je jí 7,5 měsíce - jelikož je jarňátko, tak myslím, že první říje bude nejdřív leden/únor, ne-li později (jako mamča Vanilka)

u obou starších jsem naprosto přesně věděla, že to na ně jde, páč začaly být mazlivější a do pár dnů už řvaly jako o život - každá jinak, ale přeslechnout to nešlo, ani přehlédnout - jak se válely a předváděly (a dotíraly na chudáka Želvušku)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: dospívání britky
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2009 21:01:50
Odpovědět s citátem

stiskoCh napsal:
Dobrý den,
jaké máte zkušenosti u vašich kočiček, kdy jste zpozorovali dospívání, první mrouskání?? týká se to britských koček. Mockrát děkuji


nemám kočičku, ale kocourka a ten šel na kastraci skoro ve třech letech a ještě ani značkovat nezačal, kastrace byla v té době "nutnost", jinak jsem se k ní ani nechystala, ale společné soužití s kočičkou mne donutilo změnit názor.
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2009 21:06:21
Odpovědět s citátem

Já jsem se u britek setkala s první říji v rozpětí od 6 do 18 měsíců, takže je to velice individuální.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sugiela09



Založen: 15.11.2009
Příspěvky: 3

Předmět: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2009 20:22:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den jdu sem o radu mám britského kocourka 8měs.a začlo nám mrouskání copak o to ale mám ještě malou britku kočičku 3měs a kocourek ji nedá pokoj teda přes den je klid ale večer je to děsný o kastraci jsem neuvažovala protože jsem počítala s tím že aspon jednou bych chtěla z tohoto párečku kotatka a pak bych Sugara dala na kastraci Smile jenže se ted bojim aby ji něco neudělal protože nejhorší na tom je že kočička ho i nechá na sebe vlézt a drží což samozřejmě zakročím ale co kdybych neuhlídala mohlo by krom toho že si řikám to snad ani nejde ,se stát že by ji nakryl?Je to možné když ona je kotě?Rolling Eyes Embarassed večer mám kocoura u sebe tak jsou oddělený ale přes den je hlídám ale manžel když je doma s nima tak aby to uhlídal Rolling Eyes děkuji za radu Sugiela[/b]
_________________
Sugiela
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2009 7:35:04
Odpovědět s citátem

Jen na úvod - kocouři nemrouskají, nemají cyklickou říji jako kočkÿ. Kocouři dospívají a jakmile jsou dospělí tak jsou ke krytí připravení kdykoliv. Ve věku který uvádíte je už pravděpodobně kocourek pohlavně dospělý a je schopný zplodit koťata. Kočička je však ještě malá a chování vašeho kocoura spíš vyjadřuje dominanci než že by šlo přímo o sex. Náš kocour se ke svým odrůstajícím koťatům někdy chová podobně a přitom vůbec nerozlišuje jestli jde o kočičky nebo kocourky. A koťata drží. Nikdy se nestalo že by došlo ke skutečnému krytí nebo že by kocour koťatům ublížil. Ale to je momentální stav, jak kočička poroste tak se bude zvyšovat riziko že se u ní dostaví říje a třeba už v 6 měsících může dojít k jejímu nakrytí. Nemáte jinou možnost než tu, kterou praktikují chovatelé když chtějí zabránit neplánovanému nakrytí - kočku musíte od kocoura oddělit. Kocour určitě říji u kočičky pozná dřív než vy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sugiela09



Založen: 15.11.2009
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 12. 2009 17:54:02
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Jen na úvod - kocouři nemrouskají, nemají cyklickou říji jako kočkÿ. Kocouři dospívají a jakmile jsou dospělí tak jsou ke krytí připravení kdykoliv. Ve věku který uvádíte je už pravděpodobně kocourek pohlavně dospělý a je schopný zplodit koťata. Kočička je však ještě malá a chování vašeho kocoura spíš vyjadřuje dominanci než že by šlo přímo o sex. Náš kocour se ke svým odrůstajícím koťatům někdy chová podobně a přitom vůbec nerozlišuje jestli jde o kočičky nebo kocourky. A koťata drží. Nikdy se nestalo že by došlo ke skutečnému krytí nebo že by kocour koťatům ublížil. Ale to je momentální stav, jak kočička poroste tak se bude zvyšovat riziko že se u ní dostaví říje a třeba už v 6 měsících může dojít k jejímu nakrytí. Nemáte jinou možnost než tu, kterou praktikují chovatelé když chtějí zabránit neplánovanému nakrytí - kočku musíte od kocoura oddělit. Kocour určitě říji u kočičky pozná dřív než vy.




Děkuji Alenko
Chtěla jsem právě něco o tom vědět ,taky si říkám co by s ní chtěl ted dělat Laughing furt na ni leze a řve ják cvok Very Happy Jinak počítám že je budu muset dělit ale i tak radši povině chodí spát semnou bojim se aby ji něco nevyvedl,ona je ještě takový špunt ale je za nim uplně litá Laughing Laughing Ještě se zeptám jak se teda tomu u kocourku říká já myslela že je to jako u kočiček že jak vydává zvuky řve tak že je to mrouskání Razz Jinak děkuji za info
_________________
Sugiela
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)
8
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top