Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

bezpečí kocourka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
levka



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

Předmět: bezpečí kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2009 15:32:25
Odpovědět s citátem

Ahoj, ráda bych poprosila o radu týkající se našeho 3 měsíčního kocourka. Je chovaný pouze v bytě a u toho i do budoucna zůstane. Problém spočívá v tom, že jakmile se otevřou dveře z bytu nebo na balkon, kocourek se snaží nepozorovaně a rychle dostat ven. Bojím se toho, že se mu to podaří a "uteče". Všude okolo nás jsou zahrady se psy a obávám se, že bych ho už více neviděla. Samozřejmě je jednoduchá rada - dávat pozor a dveře zavírat. Já s tím problém nemám a kocourka hlídám, ovšem naučit něco takového partnera a syna je nadlidský výkon, takže je pravidelně přistihnu vždy na poslední chvíli kdy jsou dveře otevřené a kocour štráduje ven. Byla bych ráda za jakoukoli radu, případně zkušenost jiného chovatele. Moc děkuji.
levka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2009 16:13:11
Odpovědět s citátem

Nám se mazlina takly snaží proklouznout ven.Bydlíme v 1.p bytovky,snaží se protřít z bytu ven.Já zavírám a přítel taky-musíte si své spolubydlící vycvičit.Zatím ani jednou neutekla.Jestli kocoura mají rádi,vysvětlete jim co se může stát pokud unikne.
Nebo tatiana co chová devony to má tuším tak,že zavírá dveře do chodby a pak až jde ven z bytu(domku?),takže kočka by vlastně musela projít přes dvoje dveře a to je nepravděpodobné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: bezpečí kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2009 17:00:26
Odpovědět s citátem

levka napsal:
Ahoj, ráda bych poprosila o radu týkající se našeho 3 měsíčního kocourka. Je chovaný pouze v bytě a u toho i do budoucna zůstane. Problém spočívá v tom, že jakmile se otevřou dveře z bytu nebo na balkon, kocourek se snaží nepozorovaně a rychle dostat ven. Bojím se toho, že se mu to podaří a "uteče". Všude okolo nás jsou zahrady se psy a obávám se, že bych ho už více neviděla. Samozřejmě je jednoduchá rada - dávat pozor a dveře zavírat. Já s tím problém nemám a kocourka hlídám, ovšem naučit něco takového partnera a syna je nadlidský výkon, takže je pravidelně přistihnu vždy na poslední chvíli kdy jsou dveře otevřené a kocour štráduje ven. Byla bych ráda za jakoukoli radu, případně zkušenost jiného chovatele. Moc děkuji.
levka


A co Brano - co zavírá samo Laughing my ho máme nainstalované na vchodových dveřích - sice ne kvůli manželovi, ale kvůli zlodějům, kteří nezavírají a kočky pak utečou a pobíhají po domě. A funguje to super - když mám tašky i zubech nemusím se strat o dveře - sice to hodně lidí překvapí, ale kočeny jsou v bezpečí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2009 21:42:33
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Nám se mazlina takly snaží proklouznout ven.Bydlíme v 1.p bytovky,snaží se protřít z bytu ven.Já zavírám a přítel taky-musíte si své spolubydlící vycvičit.Zatím ani jednou neutekla.Jestli kocoura mají rádi,vysvětlete jim co se může stát pokud unikne.
Nebo tatiana co chová devony to má tuším tak,že zavírá dveře do chodby a pak až jde ven z bytu(domku?),takže kočka by vlastně musela projít přes dvoje dveře a to je nepravděpodobné.


Ano, já to mám tak, že máme předsíň, do které vedou z bytu dveře a ze které jsou další dveře ven. Takže stačí zavřít ty vnitřní dveře. Ale v bytovce to sotva takhle bude...

To Brano se mi zdá jako super nápad.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2009 23:14:03
Odpovědět s citátem

No jo,jenže to Brano je na kočku moc pomalé.Prostě než se to zavře,už je kočina pryč.Já ji kolikrát musím zastavit nohou aby mi nešla,a to koukám kde je,dávám pozor a ještě dost rychle zavírám.A pořád po ní koukám,musím ji vidět že opravdu JE doma-až potom zavřu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 12. 2009 21:25:37
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
No jo,jenže to Brano je na kočku moc pomalé.Prostě než se to zavře,už je kočina pryč.Já ji kolikrát musím zastavit nohou aby mi nešla,a to koukám kde je,dávám pozor a ještě dost rychle zavírám.A pořád po ní koukám,musím ji vidět že opravdu JE doma-až potom zavřu.


rychlost Brana se dá seřídit ! Jsou i typy, které jsou odlné vůči změnám teploty / znamená to, že chladem se nezpomalí / Navíc lepší něco nežli mít otevřené dveře. Já mám sakra rychlou rotu a funguje to prima. Navíc když nám vykradli byt, tak skutečně kočky odchytával - NAŠTĚSTÍ soused Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2009 0:25:26
Odpovědět s citátem

To máte Jano pravdu,ale stejně-nám se kočina prostě snaží proklouznout tak rychle,že i já s tím mám kolikrát problém vůbec si jí v té rychosti všimnout..nemohla bych prostě odejít z bytu a nepodívat se kde je kočka a věřit tomu,že to zavře samo-rychle a aby to kočenu nepřiskříplo,jak chci já.
Mimochodem-to proti těm zlodějům máte supr vymyšlené Jani,já teď přemýšlím,jak tohle v baráku.Tam vám ti blbové vletí oknem a uděláte prd.A budeme bydlet na samotě,tak jsem zvědavá jak to vyřeším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2009 12:13:44
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
To máte Jano pravdu,ale stejně-nám se kočina prostě snaží proklouznout tak rychle,že i já s tím mám kolikrát problém vůbec si jí v té rychosti všimnout..nemohla bych prostě odejít z bytu a nepodívat se kde je kočka a věřit tomu,že to zavře samo-rychle a aby to kočenu nepřiskříplo,jak chci já.
Mimochodem-to proti těm zlodějům máte supr vymyšlené Jani,já teď přemýšlím,jak tohle v baráku.Tam vám ti blbové vletí oknem a uděláte prd.A budeme bydlet na samotě,tak jsem zvědavá jak to vyřeším.


Koťata jsou zvědavá - je potřeba je důrazně za útěky alespoň slovně potrestat. Prostě NE, k tomu Brano - protože na manžele někdy neplatí nic Laughing Člověk má alespoň jistotu, že dveře nezůstanou dokořán, ale nebylo řečeno, že se už nemusíme dívat i dozadu - co kotě dělá, jestli neproklouzlo a pod. Jsou to hadimršky Smile Domeček se dá zabezpečit asi hůř, taky nás to čeká, ale sítě do oken to spraví, balkóny a terasu plánujeme zasíťovat, Brano 100% zase nainstalujeme a ostražitost nevynecháme. V baráčku to bude ale větší problém, než v bytě.
A zloději? Jsou nevychovaní - nezavírají jako slušné návštěvy po odchodu dveře Laughing Musím říct, že u nás nezavíral ani dveře jednotlivých "sekcí " - místností - mám několik kocourů a tak mě humor v tu chvíli přešel.
Krásný nový rok 2010 všem dvounohým i čtyřnohým přeje Jana Babická http://web.quick.cz/bluetouch/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2010 13:49:44
Odpovědět s citátem

Nás naštěstí ještě nenavštívili-musím zaklepat-ťuk,ťuk.V domečku budu řešit dvě věci-jak se zabezpečovačkou,aby to nebralo kočky a když tam přijde nezvaná návštěva,aby mi nevypustila kočky do volné přírody.
Upřímně nechce se mi každý den ráno než budu odcházet nést kočiny nahoru do ,,kočičího" pokoje,který tam bude zřízen se vším jídlem,miskami a blbinami.Jenže teď jsem slyšela že takové to ,,zabezpečovačka vám kočku do 20 kg nevezme" je jen obchodní trik.

Mám čerstvou zkušenost-kočička dnes ráno chytila rapl,a jen co přítel šel z bytu proklouzla a hnala se do patra bytovky..načež následovalo rychlé odstartování zachránné akce a kočičino odchycení a následné plácnutí přes zadek doprovázené přísným ,,NE".Nosili jsem věci do auta a za chvíli jí otrnulo a šla by na věc znovu,tak musela být zavřena do pokoje,než se věci odnosí.Fakt to chce dávat pozor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: bezpečí kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 1. 2010 19:26:12
Odpovědět s citátem

Obávám se, že na kočky je každé Brano pomalé. A i kdyby bylo super rychlé, jediným efektem bude přicvaknutí kočky mezi dveře. Fabián sice neutíká ven, ale touží zkoumat, takže velice často, když mě slyší jít domů, čeká už za dveřmi. Stačí jen otevřít a je venku, tomu se nedá prostě nijak zabránit. Naštěstí udělá dva krůčky, zalehne na rohožku a čmuchá. A kdyby se něco šustlo na schodech, pádí hned domů. Ještě jsem nevymyslela způsob, jak projít dveřmi a zároveň zabránit proniknutí kocoura. Leda snad šourat se snožmo a každý možný volný prostor vykrývat nákupní taškou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2010 23:43:54
Odpovědět s citátem

Tak ten můj všudybyl je schopnej zdrhnout i přes ty dvojité dveře:-o
Myslel jsem, že se zblázním, když jsem ho našel na dvoře baráku. Ale jinak je to asi ten nejlepší způsob, jak kočičáka zachytit - prostě dvojitá ochrana. V bytovce to asi nepůjde. Když s ním jezdím za rodiči, tak je v bytě celkem v klidu a utíkat se mu nechce. Odchytával jsem jej jen jednou, když sestře nepozorovaně unikl. Ještě pomáhá když do dveří strčíte nohu, přímo před kočičáka, tak aby nemohl projít. Já to tak dělám preventivně vždy a pomáhá to. Geralt už se naučil co to znamená a tak za mnou zbytečně neleze na záchod nebo do koupelny.
Souhlasím s tím, že jestli nechcete aby chodil kamkoliv ven, tak to bude chtít trest za opuštění vyhrazeného prostoru. Zní to možná krutě, ale on si jinak nezvykne. Kočička je zvědavé zvířátko a jen tak se odradit nedá. Ten můj fešák se nacpe všude kde je jen pootevřeno a musí vše očuchat. Zvířata už jsou taková Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: bezpečí kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2010 0:09:01
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
Obávám se, že na kočky je každé Brano pomalé. A i kdyby bylo super rychlé, jediným efektem bude přicvaknutí kočky mezi dveře. Fabián sice neutíká ven, ale touží zkoumat, takže velice často, když mě slyší jít domů, čeká už za dveřmi. Stačí jen otevřít a je venku, tomu se nedá prostě nijak zabránit. Naštěstí udělá dva krůčky, zalehne na rohožku a čmuchá. A kdyby se něco šustlo na schodech, pádí hned domů. Ještě jsem nevymyslela způsob, jak projít dveřmi a zároveň zabránit proniknutí kocoura. Leda snad šourat se snožmo a každý možný volný prostor vykrývat nákupní taškou.


Obáváte se jen tak bez zkušenosti, nebo máte vyzkoušeno ? Mě zaráží, pokud nikdy nevyzkoušeli, přesto ví, že Brano je pomalé a přicvakne kočku. Psala jsem, že se musí dávat pozor - nemůžu jít a spoléhat JEN na brano - nám pomáhá, kočku nepřicvaklo nikdy - u nás v oblasti Brana se koček pohybuje šest z toho 3 koťata ve věku 5 měsíců - takže nejde o jednu neposednou kočenku ale o rychlou rotu, Brano je seřízeno a je dostatečně rychlé. Navíc je to ivestice, která se dá oželet, když to bude tak nevyhovující . Nikomu rozhodně nenutím, jen ze zkušenosti vím, že tahle úprava se nám velmi osvědčila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: bezpečí kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2010 11:43:13
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:

Obáváte se jen tak bez zkušenosti, nebo máte vyzkoušeno ? Mě zaráží, pokud nikdy nevyzkoušeli, přesto ví, že Brano je pomalé a přicvakne kočku. Psala jsem, že se musí dávat pozor - nemůžu jít a spoléhat JEN na brano - nám pomáhá, kočku nepřicvaklo nikdy - u nás v oblasti Brana se koček pohybuje šest z toho 3 koťata ve věku 5 měsíců - takže nejde o jednu neposednou kočenku ale o rychlou rotu, Brano je seřízeno a je dostatečně rychlé. Navíc je to ivestice, která se dá oželet, když to bude tak nevyhovující . Nikomu rozhodně nenutím, jen ze zkušenosti vím, že tahle úprava se nám velmi osvědčila.


Brano je na kdejakých dveřích, například typicky na vchodových do domu, ve spoustě obchodů atd. Takže obvyklou rychlost zavírání dveří pomocí brana znám dostatečně dobře. Proběhlo by koček hned několik. Zkušenost mám i s případných zrychlováním zavírání, a sice že (naštěstí pro kočky) zrychlit nejde (ono by ohrožovalo i pomalejší lidi Wink ). Regulační šroub, který na něm je, zvyšuje nebo zmenšuje přítlak, aby se dveře skutečně zaklaply, což je nutné kvůli změnám teploty venku a tudíž tlaku v mechanismu. Pokud jsem mluvila o "přicvaknutí kočky", bylo to samozřejmě v nadsázce a z legrace, protože si nedovedu představit brano, zavírající tak rychle, že bu skutečně kočku cvaklo. Bleskurychlé pohyby koček znám dostatečně.
Cena investice je to poslední, co by mě v případě řešení bezpečnosti kočky zajímalo, rozhodně bych nepřepočítávala, kolik peněz stojí brano, jestli není moc drahé. Podle mě je brano pomocník v tom, že za mnou bezpracně zavře, například když mám plné ruce. Ale spoléhat se s jistotou, že zabrání kočce utéct, to bych si netroufla, na to dost rychlé není. A navíc, když bych sama chtěla rychle zavřít dveře ručně, jak známo, klade brano celkem tuhý odpor.
Nevylučuji, že někomu může v jeho specifické situaci pomáhat, ale řešením základního problému v úvodním dotazu, tedy zabránění útěku kocourka z bytu, když pánové nejsou spolehliví co do zavírání dveří, to podle mě není. Než brano po zapomnětlivém muži zavře, kocour je dávno venku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2010 18:16:45
Odpovědět s citátem

My ač máme "dvojité dveře", tak občas, když nemáme čas nechávat kočky běhat po pavlači, než je naženeme zpět do bytu, je těsně před odchodem prostě vezmeme a vysadíme na plochu nad vstupními dveřmi, kterou jsme namontovali a uzpůsobili jako kočičí vyhlídku. Mají tam přístup po zdi ze sisalových sloupků, takže si kdykoli sami vylezou a zase slezou. Než se pak stačí rozkoukat a evt slézt, jsme venku. Máme vysoké stropy, nevím jak by to bylo u bytovky, kočka by při nižší poloze asi skočila rovnou dolů a požadovaný efekt by byl pryč.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: bezpečí kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2010 7:15:23
Odpovědět s citátem

levka napsal:
Samozřejmě je jednoduchá rada - dávat pozor a dveře zavírat. Já s tím problém nemám a kocourka hlídám, ovšem naučit něco takového partnera a syna je nadlidský výkon, ...


Kocourovi nevysvětlíte, že prostě dveřma procházet nemůže kvůli vlastnímu bezpečí, tudíž největší důraz musíte klást na své mužské spolubydlící. Jinak to nevidím.

V paneláku je to relativně snadné, my necháváme kočkounům občas dveře na chodbu při příchodu domů otevřené, a krom Maxíše, kterej má občas děsnou prču z toho, když za ním přítel běží dolů ze schodů (vždycky v patře čeká, jestli opravu za ním běží), nikdo vyloženě neutíká, jen se projdou na chodbě a při bouchnutí výtahu, dveří nebo hlasitějšímu hovoru, nebo někdy i na zavolání hned prchají domů. Spíš jsem chtěla, aby poznali, že tam není nic, co by je muselo extra lákat. Navíc troufám si i říct, že v průběhu doby prchat přestávají. Dost často dorazíme domů a kočkouni vylejzají rozespalí z pelechů.

Takže existuje možnost, že za pár měsíců to kocourka přejde a sám přestane utíkat. Každopádně do té doby bych kladla důraz na chlapské osazenstvo, aby se naučili dveře zavírat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: bezpečí kocourka
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2010 21:12:14
Odpovědět s citátem

April napsal:

V paneláku je to relativně snadné, my necháváme kočkounům občas dveře na chodbu při příchodu domů otevřené, a krom Maxíše, kterej má občas děsnou prču z toho, když za ním přítel běží dolů ze schodů (vždycky v patře čeká, jestli opravu za ním běží), nikdo vyloženě neutíká, jen se projdou na chodbě a při bouchnutí výtahu, dveří nebo hlasitějšímu hovoru, nebo někdy i na zavolání hned prchají domů. Spíš jsem chtěla, aby poznali, že tam není nic, co by je muselo extra lákat. Navíc troufám si i říct, že v průběhu doby prchat přestávají. Dost často dorazíme domů a kočkouni vylejzají rozespalí z pelechů.


To jsem si také myslela. Zkusili jsme toho plašana párkrát nechat očuchat si rohožku, zeď, rohožku u protějšího bytu, kde bydlí taky kočka (tam vydržela hooodně dlouho),...a co se nám dostalo? Po pár takových exkurzích už vystřelila na chodbu s ocasem jak prapor a suverénně se promenádovala tam a zpátky a vlezla do bytu sousedce (s kterou se známe a ona u nás bývá docela často). Když jsem ji chytla a donesla domů, tak ještě několik hodin vyřvávala u dveří a skákala na kliku, jak strašně chce ven. To trvalo pár dnů, pak ji to přešlo. Vždy přes den je to mrtvolka, chodba ji nezajímá, ale jak se otevřou dveře na večer (po 7/8 hodině), tak to by se sápala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (69x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (45x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (24x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (21x)
8
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
9
Seznam kočičích kaváren (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top