Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Bazos - inzerát


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2010 14:27:12
Odpovědět s citátem

Ahoj Katko, no, původně jsem to tu nechtěl psát, ale když jsi to nakousla, musím ti dát za pravdu.

Tuhle jsem si prohlížel stránky chovatelských stanic a narazil na INTERŠAMPIONY, s komplet dlouze chlupatými ocásky, chlupatými hlavinkami a dokonce i celými chlupatými stehny. Tak to bych spíš dle dosažených titulů, když se na takového sphynxe kouknu, musel dostat slevu. Tudíž jaký má počet dosažených ocenění vliv na kvalitu jedince si asi může každý udělat sám. NULOVOU. Naopak, některé kočeny bez titulů, radost pohledět.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Krytí
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2010 18:37:14
Odpovědět s citátem

Kateřina Urbanová napsal:
Dobré poledne,
tak jsem to tady opět pročetla a nestačím se divit. Co se týče mého kocoura, tak opravdu stačí zvednout telefon a pořádně se informovat, jak to vlastně je. Tohle mě opravdu dostává do varu, že někdo rozebírá něco na foru a spekuluje veřejně o mě beze mě!!!!!!
Tak to tady malinko objasním.
Co se týče ceny ta je správně, ale vzhledem k tomu, že opravdu nepatřím k těm co jde o peníze, tak všechny kočičky co se hlásily na krytá jsem striktně odmítla. Bud chyběli testy co jsem požadovala a měli by byt samozdřejmostí nebo to byla bohužel linie co opravdu nepřicházela v úvahu!!!!!! Takže já klidně nakryji za cenu uvedenou v inzerátu, ale chci aby kočka splnovala moje podmínky.
Kdyby v tomto případě šlo o peníze nakryji každou bez rozmyslu a nehrabu se v rodokmenech a je mě jedno co z toho bude , hlavně, že dostanu zaplaceno. Myslím kdo mě zná, tak ví, že se toho ode mě nedočká.
Těmto kočkám se věnuji již dlouho a ikdyž mám odchováno pouze jedno kotě, tak to rozhodně za hlavu nehodím. Mějte se krásně a pokud má někdo nějaký dotaz stačí napsat na mejl nebo zavolat.
Přeji hezký den


dobrý večer všem,
já jsem nějak nepochopila jak jste přišla na to, že se mluví zrovna o Vás??
Já vůbec například nevím o jakého kocoura se jednalo?
Pouze jsem paní poradila jak se má na ceny za krytí koukat. A jak si má krycího kocoura vybírat. A po pravdě mně vůbec nenapadlo spojení s Vámi.
Ono se zřejmě ne nadarmo zřejmě říká, že potrefená husa nejvíc křičí.
tohle je diskuzní fórum a každý se může na cokoliv zeptat a lidé mu zde přece radí. Slečna se zeptala a bylo jí odpovězeno. Proto sem lidé chodí, ne??

přeji Vám i tak hezky ztrávený večer
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2010 22:48:39
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Ahoj Katko, no, původně jsem to tu nechtěl psát, ale když jsi to nakousla, musím ti dát za pravdu.

Tuhle jsem si prohlížel stránky chovatelských stanic a narazil na INTERŠAMPIONY, s komplet dlouze chlupatými ocásky, chlupatými hlavinkami a dokonce i celými chlupatými stehny. Tak to bych spíš dle dosažených titulů, když se na takového sphynxe kouknu, musel dostat slevu. Tudíž jaký má počet dosažených ocenění vliv na kvalitu jedince si asi může každý udělat sám. NULOVOU. Naopak, některé kočeny bez titulů, radost pohledět.


Odo já bych řekla, že trochu srsti na uších, ocase a tlapkách se toleruje. Horší je to už se zlou a agresivní povahou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2010 23:10:56
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Odo já bych řekla, že trochu srsti na uších, ocase a tlapkách se toleruje. Horší je to už se zlou a agresivní povahou.


To lze určitě taky jen souhlasit, myslím si, ale to je jen můj subjektivní názor, že sphynx by měl mít tu mazlivou povahu nějak v genech, ale zde nemohu posoudit, zda toto je způsobeno právě těmi geny, nebo třeba zanedbanou výchovou. Když to vezmu u mých třech nahatek, tak je z nich vždy každá návštěva hotová, poněvadž hned po ní začnou skákat a otírat se. Jinak s tou chlupatostí jsem myslel opravdu chlupaté sphynxy, komplet s hlavou, ocáskem a stehny, ale je mi jasné, že může to být i vlivem hormonálních změn vlivem koťátek, to mě již Hanka poučila a já jsem samozřejmě za každou radu rád a vděčný Smile

PS: někomu by to hopsání a vtírání možná vyhovovalo, poněvadž když tu byla naposledy tchýně a kočeny ji začly oblizovat, prohlásila, že k nám už nikdy nepřijede a od té doby jsem ji už u nás opravdu neviděl Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 7:40:49
Odpovědět s citátem

Vážená paní Blažková, také jsem reagovala jen na váš výrok s tím, že se ceny odvíjí od dosažených titulů.
Je to můj názor, že je to nesmysl nechat si zaplatit více za to, že rodiče mají tituly.
No, ale kdo umí ten umí a nikomu to brát nebudem.
S tou husou, prosím važte příště slova. Děkuji a krásný den!!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 9:50:51
Odpovědět s citátem

Kateřina Urbanová napsal:
Vážená paní Blažková, také jsem reagovala jen na váš výrok s tím, že se ceny odvíjí od dosažených titulů.
Je to můj názor, že je to nesmysl nechat si zaplatit více za to, že rodiče mají tituly.
No, ale kdo umí ten umí a nikomu to brát nebudem.
S tou husou, prosím važte příště slova. Děkuji a krásný den!!!!!!

dobré ráno,
paní Urbanová, jestliže někdo vyjezdí například Evropského šampiona- zaplatí za všechny výstavy jenom na klecném odhadem 30 000,-.
Chcete mi říct, že si cení takového kocoura stejně jako kocoura který sedí doma a je pouze uchovněn?
Já si myslím že ne. Ceny jsou opravdu různé, někdo kryje za hubičku, někdo nekryje cizím lidem vůbec a někdo kryje draze.
Opravdu ceny se liší a záleží na jednotlivých majitelích kocourů.
Slečna se zeptala a bylo jí zodpovězeno různými lidmi. Nejenou mnou.
Very Happy hezký den
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 10:58:40
Odpovědět s citátem

paní Urbanová, jestliže někdo vyjezdí například Evropského šampiona- zaplatí za všechny výstavy jenom na klecném odhadem 30 000,-.
Chcete mi říct, že si cení takového kocoura stejně jako kocoura který sedí doma a je pouze uchovněn?
Já si myslím že ne. Ceny jsou opravdu různé, někdo kryje za hubičku, někdo nekryje cizím lidem vůbec a někdo kryje draze.
Opravdu ceny se liší a záleží na jednotlivých majitelích kocourů.
Slečna se zeptala a bylo jí zodpovězeno různými lidmi. Nejenou mnou.
Very Happy hezký den
Hanka Blažková[/quote]


Hani, na kolik vyjde titul Evropana ( Supreme), to paní Urbanová neví. Takový titul ani nevyjezdí, protože by nám došli posuzovatelé. Její kocourek by všechny sežral. Very Happy
Ale já si zase myslím, že jak kočka získává vyšší tituly, tím více si jí posuzovatelé prohlížejí a oceněním šetří. Championa možná získá každý, ale vyšší tituly už moc ne.
A určitě ( ne jen u koček, ale u každého výstavního zvířete) stoupá cena s dosaženými tituly.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 11:21:30
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
paní Urbanová, jestliže někdo vyjezdí například Evropského šampiona- zaplatí za všechny výstavy jenom na klecném odhadem 30 000,-.
Chcete mi říct, že si cení takového kocoura stejně jako kocoura který sedí doma a je pouze uchovněn?
Já si myslím že ne. Ceny jsou opravdu různé, někdo kryje za hubičku, někdo nekryje cizím lidem vůbec a někdo kryje draze.
Opravdu ceny se liší a záleží na jednotlivých majitelích kocourů.
Slečna se zeptala a bylo jí zodpovězeno různými lidmi. Nejenou mnou.
Very Happy hezký den
Hanka Blažková



Hani, na kolik vyjde titul Evropana ( Supreme), to paní Urbanová neví. Takový titul ani nevyjezdí, protože by nám došli posuzovatelé. Její kocourek by všechny sežral. Very Happy

To je svatá pravda. Bohužel tato žrací vlastnost je genetická záležitost. A tak se můžeme dočkat i toho, že za deset let budou lidé říkat: " na to nesahej, to je sphynx, ten je zlej".
Very Happy Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 11:28:41
Odpovědět s citátem

To je svatá pravda. Bohužel tato žrací vlastnost je genetická záležitost. A tak se můžeme dočkat i toho, že za deset let budou lidé říkat: " na to nesahej, to je sphynx, ten je zlej".
Very Happy Very Happy Very Happy[/quote]


Pokud je agrese genetická vlastnost, pak by jí dobrý chovatel dál nešířil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 11:36:28
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
To je svatá pravda. Bohužel tato žrací vlastnost je genetická záležitost. A tak se můžeme dočkat i toho, že za deset let budou lidé říkat: " na to nesahej, to je sphynx, ten je zlej".
Very Happy Very Happy Very Happy



Pokud je agrese genetická vlastnost, pak by jí dobrý chovatel dál nešířil.[/quote]

Agresivita je genetická vlastnost. Bohužel. Evil or Very Mad A každý by se měl sám zamyslet. I když je samozřejmě těžké, udělat rozhodnutí a vyřadit pro agresivitu zvíře z chovu. To vcelku chápu. Je zajímavé, sledovat krevní linie kde se agresivita táhne. Eda od Reného na výstavách žvanil a žvanil a žvanil. Nenapadal, to je pravda, ale servítky si nebral. A je bratr matky kocourka od paní Urbanové. Lála od Reginy je také bratr a je taky někdy dost na výstavách nepříjemnej.
Je to zajímavé sledovat.
hezký den všem
hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 11:44:25
Odpovědět s citátem

Dámy, nechci vám tu do této zajímavé debaty kecat, ale nechtělo by to na toto téma založit zvláštní vlákno, já nevím, třeba chování kočky a genetika, či tak nějak, v tématu bazar to zapadne a těžko by tu někdo něco takového hledal Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 15:48:18
Odpovědět s citátem

Agresivita je genetická vlastnost. Bohužel. Evil or Very Mad A každý by se měl sám zamyslet. I když je samozřejmě těžké, udělat rozhodnutí a vyřadit pro agresivitu zvíře z chovu. To vcelku chápu. Je zajímavé, sledovat krevní linie kde se agresivita táhne. Eda od Reného na výstavách žvanil a žvanil a žvanil. Nenapadal, to je pravda, ale servítky si nebral. A je bratr matky kocourka od paní Urbanové. Lála od Reginy je také bratr a je taky někdy dost na výstavách nepříjemnej.
Je to zajímavé sledovat.
hezký den všem
hanka[/quote]

Ahojte všichni,

pravdou je, že Lála byl na výstavě několikrát, ale až co začal prvně krýt začal být protivnej, ale není to výstvaou, on takhle dikutuje a komentuje i koupání, čištění uší, cvakání drápků, prostě jakoukoliv manipulaci, ale jinak je povahou luxusní, jen držkuje. Na poslední výstavě jej vyvedl z míry znečkující kocour přez jednu klec a vzhledem k tomu, že měl Azalku s sebou, byl nepříčetně nasratej. Ale znáte to..i kočky mají své dny Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 18:22:57
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
Agresivita je genetická vlastnost. Bohužel. Evil or Very Mad A každý by se měl sám zamyslet. I když je samozřejmě těžké, udělat rozhodnutí a vyřadit pro agresivitu zvíře z chovu. To vcelku chápu. Je zajímavé, sledovat krevní linie kde se agresivita táhne. Eda od Reného na výstavách žvanil a žvanil a žvanil. Nenapadal, to je pravda, ale servítky si nebral. A je bratr matky kocourka od paní Urbanové. Lála od Reginy je také bratr a je taky někdy dost na výstavách nepříjemnej.
Je to zajímavé sledovat.
hezký den všem
hanka


Ahojte všichni,

pravdou je, že Lála byl na výstavě několikrát, ale až co začal prvně krýt začal být protivnej, ale není to výstvaou, on takhle dikutuje a komentuje i koupání, čištění uší, cvakání drápků, prostě jakoukoliv manipulaci, ale jinak je povahou luxusní, jen držkuje. Na poslední výstavě jej vyvedl z míry znečkující kocour přez jednu klec a vzhledem k tomu, že měl Azalku s sebou, byl nepříčetně nasratej. Ale znáte to..i kočky mají své dny Embarassed[/quote]

Je potřeba si uvědomit, že plodný kocour není plyšák - je to ŠELMA Exclamation navíc šelma, která není ve svém prostředí a může se chovat jinak, než ve vlastním teritoriu. Agresivně se může chovat i zvíře vyděšené, bojácné a pod. Takže agresivita na výstavě nemusí nutně znamenat agresivní povahu. Jde jen o to zda je zvíře výstavní týpek a nebo ne. Ne každý se rád předvádí. Mám tady kočičku, která je tak bojácná, že na výstavy nechodí, ale ona se bojí i doma - její sestra je naopak vlezlá jak domovnice a to vyrostly spolu. Takže neznamená, že když jsou rodiče s nějakou povahou, že jejich dítě nezdědí povahu po prababičce plašance - není to tak jednoduché myslím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 20:38:35
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:

dobré ráno,
paní Urbanová, jestliže někdo vyjezdí například Evropského šampiona- zaplatí za všechny výstavy jenom na klecném odhadem 30 000,-.
Chcete mi říct, že si cení takového kocoura stejně jako kocoura který sedí doma a je pouze uchovněn?
Já si myslím že ne. Ceny jsou opravdu různé, někdo kryje za hubičku, někdo nekryje cizím lidem vůbec a někdo kryje draze.
Opravdu ceny se liší a záleží na jednotlivých majitelích kocourů.
Slečna se zeptala a bylo jí zodpovězeno různými lidmi. Nejenou mnou.
Very Happy hezký den
Hanka Blažková

Very Happy Very Happy Very Happy
Po delší době jsem se šla podívat co je nového a od srdce jsem se zasmála. To chcete kvalitu krycího kocoura, jeho zdraví, předky, dispozice a pod. posuzovat podle toho, kolik je majitel ochotný nebo schopný zaplatit za výstavy??? Že si majitel kocoura cení kvůli tomu, že do jeho titulů vrazil 30 tisíc ještě neznamená, že ten kocour bude přínosem pro chov.
Nezlobte se na mě, ale znovu opakuji pořád to samé. Když budu vytrvalá a budu na to mít, tak ty tituly (i ty nejvyšší) vyjezdím s kdečím! Stačí se jen podívat na některé kočky ověnčené těmi nejvyššími tituly.
Pravda, občas potkám soudného posuzovatele, který mi titul nedá, ale na další výstavě mi ho jiný posuzovatel dá...
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 20:42:59
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Hani, na kolik vyjde titul Evropana ( Supreme), to paní Urbanová neví. Takový titul ani nevyjezdí, protože by nám došli posuzovatelé. Její kocourek by všechny sežral. Very Happy
Ale já si zase myslím, že jak kočka získává vyšší tituly, tím více si jí posuzovatelé prohlížejí a oceněním šetří. Championa možná získá každý, ale vyšší tituly už moc ne.
A určitě ( ne jen u koček, ale u každého výstavního zvířete) stoupá cena s dosaženými tituly.

Vy se kolem sebe na výstavách nedíváte? Nebo neprojíždíte různé stránky chovatelských stanic?
Very Happy
Podle mě určitě nestoupá cena (nebo v tomto případě chovná hodnota) zvířete s dosaženými tituly. Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 21:19:02
Odpovědět s citátem

Pavlíno vždyť je to u Vás pořád dokola. Výstavy ne, výstavy ne, výstavy ne.
Chovnost dostane každý bla bla bla.
Když to vezmu podle Vás, výstavy zrušit, nevěřit posuzovvatelům, ale jen dobrému uvážení chovatele.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 21:27:05
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Pavlíno vždyť je to u Vás pořád dokola. Výstavy ne, výstavy ne, výstavy ne.
Chovnost dostane každý bla bla bla.
Když to vezmu podle Vás, výstavy zrušit, nevěřit posuzovvatelům, ale jen dobrému uvážení chovatele.

Very Happy Very Happy Very Happy Fakt mě bavíte..... Kde vidíte něco o chovnosti? jen se směju zaměňování chovné a výstavní hodnoty. A názoru, že čím vyšší titul, tím lepší kocour pro chov. Very Happy Very Happy
Nikdy jsem nenapsala výstavy zrušit, ale ponechat je na dobrovolnosti. Ale to sem nepatří, tady je to o titulech a chovné hodnotě. Very Happy
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 21:30:31
Odpovědět s citátem

Ne, tady je to o inzerátech Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 21:53:52
Odpovědět s citátem

Je zvláštní, že na tomto nahatém fóru to vždy sklouzne od klidné diskuze k osobním útokům. To se napřed jeden optá jak je to s cenami za krytí, pár diskutujících řekne svůj názor, pak ho řekne chovatelka, jíž se předmětný inzerát týkal a pouze objasní svoji krycí politiku a za to je nakonec terčem posměchu, no, opět modrokocouří klasika, začne to o voze, skončí to o koze. Confused
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2010 8:29:24
Odpovědět s citátem

Jediné co mě vadí , tak urážení a stáčení věcí co se vymknou do hádek. Také jsem řekla jen svůj názor a vy hned začnete vytahovat nějakou agrese. Samozdřejmě je to geneticky dané, ale jinak se některé kočky chovají doma a jinak v cizím prostředí na výstavách. Také jsem zažila paní co po výstavě brečela a ptala se jak je to možné, že to nechápe. Jak bylo řečeno je to jen šelma a nikdy nevíte co se jim v daný okamžik honí hlavou a co vám udělají. Nikomu tuto situaci nepřeji .
Ano Cleo v Praze neměl svůj den, ale byl to desetiměsíční kocour myšlenkama a hormonama úplně někde jinde a něco mu tam prostě vadilo a něčeho se lekl. Na ostatních výstavách pak už byl v naprosté pohodě a doma je to zlatíčko co nesleze z klína a vrnící kocour.
S dospívajícím kocourem se to opravdu může stát každému a nemusím tady číst, že mám žracího kocoura a že by na ně nestačili posuzovatelé než bych to vyjezdila.
Já prostě nemám čas jezdit po výstavách mám časově náročnou práci to je celé.
Pokud bych ten čas měla, tak Cleo je svým typem kocour na výstavy a věřím, že by jsme se dostali hodně daleko.
No ikdyž pro majitele je ten jejich vždy ten nej, ale někdy může mít posuzovatel jiný názor jak psala Pavla a vy pak můžete jen platit za další výstavu a doufat, že ted to konečně příjde.
Sphynxové to mají opravdu zatím jednoduší moc jich po výstavách není a dosáhnout jakohokoli titulu je docela lehké-zatím.
Ještě dodám, že ano nepatrné množství chlupů se opravdu toleruje, ale nemělo by být na výstavách krásy k vidění to co bylo na speciálce v Praze. Kočky prodané na výstavy a chov by měli reprezentovat danou stanici a majitele.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2010 11:11:16
Odpovědět s citátem

Sphynxové to mají opravdu zatím jednoduší moc jich po výstavách není a dosáhnout jakohokoli titulu je docela lehké-zatím.


Možná jich je ZATÍM málo, ale nebojte se tímhle tempem ( krytí za 4.000, inzeráty na SPH za 7.000 atd) jich bude za chvíli víc než Britek. Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2010 13:05:38
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Možná jich je ZATÍM málo, ale nebojte se tímhle tempem ( krytí za 4.000, inzeráty na SPH za 7.000 atd) jich bude za chvíli víc než Britek. Cool


No a bude to s nimi jako u kteréhokoliv jiného plemene, i britku mohu koupit za patnáct stovek i za patnáct tisíc. Sphynx není žádná vyjímka, tímto si prošlo každé plemeno.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2010 13:17:14
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Je zvláštní, že na tomto nahatém fóru to vždy sklouzne od klidné diskuze k osobním útokům. To se napřed jeden optá jak je to s cenami za krytí, pár diskutujících řekne svůj názor, pak ho řekne chovatelka, jíž se předmětný inzerát týkal a pouze objasní svoji krycí politiku a za to je nakonec terčem posměchu, no, opět modrokocouří klasika, začne to o voze, skončí to o koze. Confused


Kdepak, žádná modrokocouří klasika. Ale klasika majitelů a chovatelů sphynxů (z drtivé většiny). Stačí si pročíst jiná témata na Modrém kocouřovi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2010 14:12:43
Odpovědět s citátem

No a bude to s nimi jako u kteréhokoliv jiného plemene, i britku mohu koupit za patnáct stovek i za patnáct tisíc. Sphynx není žádná vyjímka, tímto si prošlo každé plemeno.[/quote]

Tak to já bych byla raději, aby se zvedala spíš kvalita, než vantita.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2010 14:32:09
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Tak to já bych byla raději, aby se zvedala spíš kvalita, než vantita.


No to by byl asi každý soudný chovatel rád. Ale sphynx přeci není nic extra oproti jiným plemenům a jinde lze tento vývoj přece také takto vysledovat. Z počátku nedostatek jedinců, módní vlna, kočka za těžké prachy, šup spousta zlatokopů s vidinou snadného výdělku, pak přetlak nabídky a kvantita převyšující kvalitu Confused

Ale pevně věřím že i přes to, že tu bude nabídka a přetlak koček "za pár šupek", ti co chtějí a vědí co chtějí, si raději seženou onu kvalitu. Nejen povahově a vzhledově, ale hlavně i zdravotně.

Ještě bych dodal, že se někdy mylně klade rovnítko, že levná kočka musí být špatná a čím dražší že je lepší, což je hloupost. Někdy i drahé zvíře nestojí za nic a naopak, chovatel může dát opravdu kvalitu i za hubičku (ale jak komu, určitě ne každému), k čemu je mi chovná kočka s tituly když vím, že má třeba sourozenec HCM.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Krytí
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2010 21:46:05
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
Kateřina Urbanová napsal:
Dobré poledne,
tak jsem to tady opět pročetla a nestačím se divit. Co se týče mého kocoura, tak opravdu stačí zvednout telefon a pořádně se informovat, jak to vlastně je. Tohle mě opravdu dostává do varu, že někdo rozebírá něco na foru a spekuluje veřejně o mě beze mě!!!!!!
Tak to tady malinko objasním.
Co se týče ceny ta je správně, ale vzhledem k tomu, že opravdu nepatřím k těm co jde o peníze, tak všechny kočičky co se hlásily na krytá jsem striktně odmítla. Bud chyběli testy co jsem požadovala a měli by byt samozdřejmostí nebo to byla bohužel linie co opravdu nepřicházela v úvahu!!!!!! Takže já klidně nakryji za cenu uvedenou v inzerátu, ale chci aby kočka splnovala moje podmínky.
Kdyby v tomto případě šlo o peníze nakryji každou bez rozmyslu a nehrabu se v rodokmenech a je mě jedno co z toho bude , hlavně, že dostanu zaplaceno. Myslím kdo mě zná, tak ví, že se toho ode mě nedočká.
Těmto kočkám se věnuji již dlouho a ikdyž mám odchováno pouze jedno kotě, tak to rozhodně za hlavu nehodím. Mějte se krásně a pokud má někdo nějaký dotaz stačí napsat na mejl nebo zavolat.
Přeji hezký den


dobrý večer všem,
já jsem nějak nepochopila jak jste přišla na to, že se mluví zrovna o Vás??
Já vůbec například nevím o jakého kocoura se jednalo?
Pouze jsem paní poradila jak se má na ceny za krytí koukat. A jak si má krycího kocoura vybírat. A po pravdě mně vůbec nenapadlo spojení s Vámi.
Ono se zřejmě ne nadarmo zřejmě říká, že potrefená husa nejvíc křičí.
tohle je diskuzní fórum a každý se může na cokoliv zeptat a lidé mu zde přece radí. Slečna se zeptala a bylo jí odpovězeno. Proto sem lidé chodí, ne??

přeji Vám i tak hezky ztrávený večer
Hanka Blažková


Hanko, já jsem se na ten inzerát podívala, viděla jsem, že je Katky, tak jsem ji na to upozornila, toť vše. Z inzerátu šlo vyčíst, čí je to kocour, veškeré potřebné kontakty, doopravdy nebylo třeba věc řešit na fóru ale šlo se zeptat telefonicky nebo mailem inzerujícího. Fotky kocoura tam byly taky. Takže žádná potrefená husa, ale já jsem jí to řekla, že je řeč o ní.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2010 22:01:52
Odpovědět s citátem

Jinak ještě musím podotknout, že můj devon je úžasné mazlivé zlatíčko a miláček, který na nikoho nikdy nevytáhl drápy ani nekousl, ale výstavy fakt nemusí-sice nekouše, neškrábe, ale je hnusný a protivný a snaží se mi to pak na pokoji dát sežrat - schová se mi tak, že ho nemůžu najít a vůbec, je to prostě někdo jiný. A kdybych měla s sebou jeho kočku a on cítil kocouří konkurenci, nevím nevím, jak by to dopadlo-nejsem si tím ani trochu jistá.

Já po svých zkušenostech jsem Katce ochotná věřit, že její kocurek se doma chová úplně jinak, že to není agresor od narození. Navíc v pubertě se může chovat ještě nevypočitatelněni.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kateřina Urbanová



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 92

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2010 7:39:47
Odpovědět s citátem

Táni nech to být, tohle nemá cenu. Každý svoje kočky známe a sami víme co jsou zač.
Tady prostě, když se někdo chce hádat, tak se bude hádat a vždy si něco najde.
Nebudu to tady obhajovat sama vím jaké mám podmínky krytí a co za to chci aby se splnovalo. Tady to opravdu rozepisovat a nikomu se spovídat nemusím. Ano opravdu stačí vzít telefon a zavolat nebo napsat mejl aby se dozvěděl jak to doopravdy je a nespekulovat tady a někoho urážet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 9:05:49
Odpovědět s citátem

Question Mili chovatele a majitele sphynxu, ...
Od ceho teda ty vystavy jsou?

Jak tak koukam, tak je vic chovatelu, kteri jsou proti vystavam nez pro ne. Ale proc? Ony ty vystavy maji svuj duvod. Ale na to se pomalu zapomina.

Skoda.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2010 10:07:15
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Question Mili chovatele a majitele sphynxu, ...
Od ceho teda ty vystavy jsou?

Jak tak koukam, tak je vic chovatelu, kteri jsou proti vystavam nez pro ne. Ale proc? Ony ty vystavy maji svuj duvod. Ale na to se pomalu zapomina.

Skoda.


Výstavy jsou k předvedení toho nejlepšího, co se chovatelům povede a o soutěži mezi takovými zvířaty - tak je to například na TICA výstavách, na českých FIFe výstavách je to o vystavování toho nejlepšího, ale i všeho , co je nutné uchovnit - takže i " chovných" zvířat, bojácných zvířat, zvířat mimo kondici, prostě všeho s čím má chovatel chovný záměr. Tady vidím zásadní rodzíl mezi výstavami různých organizací .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (29x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top