Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

rozmazlená kočička


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: rozmazlená kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2010 21:14:46
Odpovědět s citátem

ahoj,
před dvěmi měsíci jsme si pořídili nový koŤátko aby měl náš kocourek kamaráda. Vzali jsme si ho od slečny co byla na mateřské a kočičky miluje takže kotatkum věnoval každý svůj volný čas ale asi moc. Kočička neustle mnouká když něco chce ale i když všechno má ale asi se nudí. Nejdřív jsem si myslela, pač náš kocour chodí ven a mi jsme ji drželi doma, že mnouká protože chce taky chodit ven a to chtela. ted už chodí ven a nic se nezmenilo. Má všechno, každý den si sní někde hraje, ale když se ji nemůžem věnovat a kocour spí tak chodí a mnouká. Když jim nandávám jídlo tak kocour jen sedí a čeká ale ona mnouká když se jen tak koukám na televizi tak příde a začně na me mnoukat jakoby říkála ,, neflákej se a pojd neco dělat´´. Celý naší rodine už to leze na nervy, nevíte někdo jak ji to mám odnaučit??? předem děkuji za odpovědi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2010 21:36:56
Odpovědět s citátem

Ano. Je to kočka. Proto mňouká. Jak jinak vám má říci, že si chce hrát? Nebo že už chce moc moc baštit a vy jí to jídlo máte dát rychle?Navíc, některé kočky jsou prostě upovídané, třeba ani nechtějí vyvíjet aktivitu, ale chtějí si povídat. Naše také neustále něco sdělují, oznamují, komentují...no a já jim odpovídám a pohoda.

Přiznám se, že úplně přesně nechápu, jakou chcete radu. Jak odnaučit kočku mňoukat?? No...nijak. Prostě akceptovat, že je to kočka, nedá se vypnout a ani neztichne jen proto, že vám to leze na nervy. Pro ni je mňoukání normální způsob komunikace a když ji budete okřikovat, jen ji zmatete .
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2010 21:38:50
Odpovědět s citátem

a proc vam to leze na nervy? normalni je ze pes steka, papousek jeci a kocka mnauka Smile a chlap ma spoustu kecu
_________________
Benulka, Nikolka a Malá


Naposledy upravil Frantiska dne 8. 1. 2010 21:55:48, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: rozmazlená kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2010 21:53:00
Odpovědět s citátem

Ataner napsal:
ahoj,
před dvěmi měsíci jsme si pořídili nový koŤátko aby měl náš kocourek kamaráda. Vzali jsme si ho od slečny co byla na mateřské a kočičky miluje takže kotatkum věnoval každý svůj volný čas ale asi moc. Kočička neustle mnouká když něco chce ale i když všechno má ale asi se nudí. Nejdřív jsem si myslela, pač náš kocour chodí ven a mi jsme ji drželi doma, že mnouká protože chce taky chodit ven a to chtela. ted už chodí ven a nic se nezmenilo. Má všechno, každý den si sní někde hraje, ale když se ji nemůžem věnovat a kocour spí tak chodí a mnouká. Když jim nandávám jídlo tak kocour jen sedí a čeká ale ona mnouká když se jen tak koukám na televizi tak příde a začně na me mnoukat jakoby říkála ,, neflákej se a pojd neco dělat´´. Celý naší rodine už to leze na nervy, nevíte někdo jak ji to mám odnaučit??? předem děkuji za odpovědi


Děsíte mne - odchovávám občas koťata s když si představím, že si někdo bez rozmyslu pořídí kočičku a pak mu to leze na nervy Crying or Very sad že si lidé - dospělí lidé - nedokážou uvědomit, že živé zvíře má své potřeby, projevy, radosti a že se nedá manipulovat jako plyšák - leze na nervy - hodím pod postel. Opravdu se mi sevřelo srdce nad Vaším příspěvkem Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2010 22:02:55
Odpovědět s citátem

Teda Františko tleskám, vyjádřit to tak stručně, leč výstižně, to jsem se fakt dnes zasmála!
Jinak jako Luci, moje koťata některá nemňoukají ani nepředou, jiná jsou jak traktůrky, jiná vše komentují, prostě si chtějí povídat!! Taky nepíšete, zda je to kotě kočičky domácí nebo nějaké plemeno, protože třeba siamky a tahle štíhlá plemena bývají hodně "ukecaná". Tak nevím, když si pořizuju kočku, počítám s tím, že bude mňoukat.
Vzpomínám si na slova našeho kdysi souseda, jehož pes celé dny, kdy byl doma sám, v paneláku proštěkal. Příjemné to opravdu nebylo - pro ty ostatní. Když mu to sousedi vytýkali, odpověděl podobně jako paní Františka - no co, je to pes, tak štěká. Až si pořídím krávu, bude bučet. A tím to považoval za skončené..
Tak berte Vaši kočenku takovou, jaká je, až poodroste, třeba si nebude povídat tolik a teď si s ní prostě povídejte...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2010 22:45:47
Odpovědět s citátem

Ano, paní Zdenko, máte pravdu...jestli je upovídané kotě nějaké plemeno, které má upovídanost přímo v genetické výbavě , siamka, orientálka, mainka, bengálka, tak tím hůř, pokud bylo kotě pořízeno, aniž byste se, Ataner, o povahu a charakteristické vlastnosti plemene více zajímala.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2010 22:49:16
Odpovědět s citátem

Kočičku jsem si nepořídila bez rozmyslu, moc dobře vím co péče o kočičku obnáší a jsem stim smířená, akorát slyšim poprví že kočky můžou být takhle ukecané Very Happy ale na nervy to mi o leze když si chce popovídat ve tři ráno nebo když si povídá 2 hodiny,,,,ale budu se stim muset teda smířit. Další možnost jsem se ted doslechla může být dospívání, má skoro 5 měsíců. TAk uvidime
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2010 23:35:34
Odpovědět s citátem

Mohu se zeptat, jaké je kotě plemeno?

A povídá si takhle od začátku, co ji máte, nebo začala mňoukat víc až teď? pokud ano, může to být i projev dospívání, konkrétně mrouskání...i když přitom kočky obvykle nepovídají - nemňoukají běžným způsobem, ale pokřikují, volají kocoura, vrkají a někdy vřeští jak paviáni. A projevují neklid, špulí zadeček, válí se....
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2010 0:13:26
Odpovědět s citátem

máme normální kočku domácí, no na začátku mnoukala taky ale spis když něco chtěla ted je to pořád a mnouká jak kdy, někdy dost nahlas . Právě u mě byla známá a říkala že když je to takhle poprvé že ještě neměla kotata tak ani nemusí hlasitě mnoukat že vlastně ani ta kočička sama neví co se sní děje a kočička se snáma mazlí pořád (je to hroznej mazlín Smile) takže ani nedokážu rozpoznat jestli se třeba nastavuje nebo jak to oni dělají Smile. Akorát mi příde že je to moc brzo i když doktor nám říkal že už na 4 měsících to na ni může přijít, takže už jsem ji zabránila chodit ven a to zase mnouka abych ji otevřela okynko ale nechci aby mela kotatka pac u kocek domácích ty kotatka nikdo nechce a kastrovat ji můžu až na roce. Sice existuje prý injekce která jí zabrání mít kotátka než by jsme ji mohly vykastrovat ale doktor říkal že má hodně nežádoucích účinků jako např. leukémii která je smrtelná, což nechci riskovat. Takže si holt at chci nebo ne budu muset na neustálé mnoukání zvyknout Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2010 0:51:42
Odpovědět s citátem

Ano, mrouskání se může u koček objevit už v pěti měsících.

Myslím, že projevy říje byste poznala - od normálního mazlení se liší, nejvýraznějšími projevy je nastavování, špulení zadečku, válení se a právě to zvláštní, hlasité, naléhavé a někdy hodně hlasité mňoukání. A tyto projevy nemají nic společného s tím, jestli už kočka kotiska měla nebo ne....Některé kočky mají první říji mírnější, jiné naopak ji prožijí velmi intenzivně.

S kastrací kočky rozhodně nemusíte čekat do 1 roku věku, tohle se traduje spíš u kocourů a ani u nich to nemusí být daným pravidlem. Takže klidně můžete nechat kočku kastrovat už v 7 - 9 měsících, pokud by její projevy říje trápily příliš jí i vás.


Rozhodně je velmi rozumné, že jste jí zamezila v přístupu ven, jestli se opravdu mrouská, tak i krátký pobyt venku může mít nedobré následky - březost.
Vámi zmíněná injekce - pravděpodobně myslíte antikoncepci. Může mít negativní účinky a vést k onemocnění reprodukčních orgánů kočky, určitě je lépe se jí spíš vyhnout.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2010 1:37:55
Odpovědět s citátem

Stou kastrací mi doktor říkal že až kočička dosáhne 2kil což je prý kolem 1 roku, jinak Vám děkuju za vaše rady, s kočíčí slečnou zatím zkušenosti nemám Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2010 1:58:33
Odpovědět s citátem

2 kg kolem roku? To by musela být extrémně malinká.... 2 kg mívají cca 13 týdenní kotiska ( štíhlých plemen ) . Kolik kočička váží teď?
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2010 14:37:17
Odpovědět s citátem

Kastrovat opravdu můžete úplně v klidu už v půl roce, moje koťata také doporučuji takto kastrovat (kočky), hned po první říji, u jedné to bylo proto, že měla doma stejně starého nekastrovaného kocoura, takže se toho nebojte a když, tak běžte k jinému vetovi! Jinak se ptám stejně jako Luci, to je tak extrémně malá, že by dosáhla 2 kg až v roce???
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2010 21:58:14
Odpovědět s citátem

Mám kotě kastrované v půl roce hned po druhé říji (značkovala), teď je jí devět měsíců a je naprosto v pohodě. Je to též kočka domácí a v půl roce měla tři kila. Ty dvě kila měla ve třech měsících...to byste musela mít nějakého podvyživeného drobečka, aby už dávno neměla dvě kila! Zkuste ji zvážit.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 14:57:02
Odpovědět s citátem

no přeně newim kolik váží ale to kilo a půl už asi mít bude a je fakt že můj desetiměsíční kocourek už má skoro 5 kilo Very Happy ale opravdu mi to ten doktor říkal takhle, asi byl myšlenkama jinde Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 16:19:52
Odpovědět s citátem

A vy jste u veta kočičku nevážili? To je zvláštní...většinou to bývá součástí rutinní prohlídky. že by pan vet byl mimo nejen v podávání informací??

1,5 kg mívají malá kotiska, v pěti měsících by měla mít nejméně 3 kg...
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 18:28:56
Odpovědět s citátem

Ataner napsal:
no přeně newim kolik váží ale to kilo a půl už asi mít bude a je fakt že můj desetiměsíční kocourek už má skoro 5 kilo Very Happy ale opravdu mi to ten doktor říkal takhle, asi byl myšlenkama jinde Smile


No, jestli paní reprodukuje veterináře "doslova" tak bych šla na poradu jinam Crying or Very sad ty předpotopní názory mě děsí, ale už jsem to jednou psala, majitel není ovce - je internet, na kterém je mnoho informací - JEN JE CHTÍT HLEDAT, jen se chtít trochu "vzdělat " Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 19:31:41
Odpovědět s citátem

já jsem sní ještě u doktora nebyla, ptala jsem se na to když jsem nechávala kastrovat kocourka, tu váhu sice tahle odhadnout nedokážu ale víc ja 2 kila nemá, je maličká a s jídlem problémy taky nemá papká normálně
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 19:51:17
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
Ataner napsal:
no přeně newim kolik váží ale to kilo a půl už asi mít bude a je fakt že můj desetiměsíční kocourek už má skoro 5 kilo Very Happy ale opravdu mi to ten doktor říkal takhle, asi byl myšlenkama jinde Smile


No, jestli paní reprodukuje veterináře "doslova" tak bych šla na poradu jinam Crying or Very sad ty předpotopní názory mě děsí, ale už jsem to jednou psala, majitel není ovce - je internet, na kterém je mnoho informací - JEN JE CHTÍT HLEDAT, jen se chtít trochu "vzdělat " Crying or Very sad


To máte sice pravdu, ale když se radim s odborníkem tak tomu věřim. A po rozhovoru snim jsem opravdu nepřemýšlela nad její váhou ale nad tím, že kastrace u kočky se dělá až ve věku kolem jednoho roku a že ta injekce je nebezpečná. A na druhou stranu jsem se na internetu dočetla že brzká kastrace kocourků není tak nebezpečná ale po poradě s veterinářem jsem raději počkala než kocour plně dospěje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 22:09:06
Odpovědět s citátem

Já chci reagovat na tu váhu,jak píšete,je to kotě kočky domácí,navíc kočička.Ty mohou být opravdu drobné.Maruschka byla dospělá když k nám přišla,nebyla vyhublá,já si myslela,že je to tak půlroční kotě,vážila 2,80kg,přitom jí podle vetky bylo 6-8roků,dneska má kolem 4kg a je to koule.Myslím si,že váha se musí posuzovat podle plemene a stavby těla a domácí kočky,hlavně kočičky bývají většinou drobné.Takže,pokud její hlasový projev je projev mrouskání a vám to leze na nervy,nechte jí vykastrovat.Kastrací se za nějaký čas zklidní,ale pokud je povídavá,tak vám nezbyde nic jiného než si na to zvyknout:-).Některé lidské děti bývají také dost upovídané a my to musíme brát,nelze se jich zbavit!Zvířátko v rodině stavím na úrověň sobě,tak ho beru takové jaké je a nepřemýšlím , když provede nějakou lumpárnu,že se ho zbavím!

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 22:16:24
Odpovědět s citátem

Já chci reagovat na tu váhu,jak píšete,je to kotě kočky domácí,navíc kočička.Ty mohou být opravdu drobné.Maruschka byla dospělá když k nám přišla,nebyla vyhublá,já si myslela,že je to tak půlroční kotě,vážila 2,80kg,přitom jí podle vetky bylo 6-8roků,dneska má kolem 4kg a je to koule.Myslím si,že váha se musí posuzovat podle plemene a stavby těla a domácí kočky,hlavně kočičky bývají většinou drobné.Takže,pokud její hlasový projev je projev mrouskání a vám to leze na nervy,nechte jí vykastrovat.Kastrací se za nějaký čas zklidní,ale pokud je povídavá,tak vám nezbyde nic jiného než si na to zvyknout:-).Některé lidské děti bývají také dost upovídané a my to musíme brát,nelze se jich zbavit!Zvířátko v rodině stavím na úrověň sobě,tak ho beru takové jaké je a nepřemýšlím , když provede nějakou lumpárnu,že se ho zbavím!
Pokud mluvíte o kastraci kocourů,tam je jiný důvod,proč kastrovat až po roce,kocouři mají být velcí a toho dosáhnou až v dospělosti,proto pozdější kastrace.Ale i já kastrovala Matěje před rokem,vzhledem k rychlému úbytku váhy, když začal s řijí a je v pohodě,ale stavbu těla nemá takovou jakou by měl briťák mít.To mi nevadí,je to můj nádherný miláček Smile

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 22:41:08
Odpovědět s citátem

Děkuji za váš příspěvek, už jsem přemýšlela co tu nízkou váhu může způsobovat když na jídlo si nikdy nestěžovala. Kocourka jsem taky kastrovala nedávno (jemu 10 mes.) brzkým věkem jsem myslela 8 měsíců kdy se začal kocour chovat divně a nakonec to bylo z něčeho jiného ale doktor mi tehdy říkal že je důležité aby se mu pořádně vyvynuli pohlavní orgány což je když začnou značkovat Smile a to že pořádně nevyroste mu zdravotně nijak neuškodí a mě je uplně jedno jak bude velký hlavně aby byl zdravý pač on i kočička jsou pro mě jako děti který taky rodičům občas lezou na nervy ale to nic nezmění na lásce knim Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2010 13:38:55
Odpovědět s citátem

K té velikosti a kastraci: My máme rusandu, což je velmi malé plemeno. Mamča naší kočky měla 2 kg, jeji sestra snad ani to ne. Když jsme si ve 3 měsících naši obludku brali, tak měla asi 1,5 kg, v době kastrace (tedy v 10 měsících) měla 2,5 kg. Po kastraci z ničeho nic během ani ne měsíce vyrostla na 3,3 kg, což je na rusku hodně. Nejdřív jsme se báli, že po kastraci začla hodně jíst, tak jsme přešli na light granule, ale pak bylo vidět, že netloustne, ale roste. Takže ani kastrací se růst nezastaví Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top