Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Stelivo

Fórum: Toaleta

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Silikagel
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2009 20:47:28
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Stelivo jako silikagel teda neznam, nebo alespon ne pod timto nazvem. V Cechach stelivo nekupuji, takze se v tom nevyznam. Kdyz jsem to kupovala v Rakousku, tak se tomu nadava Silikon Katzenstreu = silikonove kocici stelivo.

Kazdopadne vim o pripadu, kde bohuzel kotatko smlslo toto stelivo, prisalo se na stenu v zaludku a zpusobilo zanet. Kotatko to neprezilo. Ma to spojitost i s tim, ze se to stelivo tak silne lepi / hrudkuje.

Jak uz jsem psala, tak treba to "silikonove", ktere jsme jednou vyzkouseli, se lepilo na pacicky, musela jsem to malemu odlepovat a je taky celkem ostre / spicate hrany, nebo jak to mam popsat ...


tak tutomu se mi nechce věřit,pochybuji,že v rakousku píšou silikon!Protože silikagel je normálně obchodní název ,chemického produktu a je to název mezinárodní,podívejte se na to ještě jednou,určitě tam bude napsáno silikagel katzenstreu,jinak nehrudkuje,pohlcuje do sebe vlhkost,bez vytváření hrudek,kuličky nejsou ostré,ale hladké,dělala jsem s ním celá život,vím o čem mluvím.Neberte to zle,ale nechci,aby se tady plašilo proti nezávadnému silikagelovému stelivu.Prosím věřte mi,jsem chemik Smile

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: silikagel
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2009 20:58:53
Odpovědět s citátem

Nedalo mi to,podívala jsem se na německé stranky pro stelivo,je tam napsáno SILIKATSTREU-tzn,silikočičístelivo,slovo silikon tam není,je tam pouze sili,což je velký rozdíl.Rakouské a německé je určitě stejné.Opravdu bych nerada,aby jste to brala osobně,jde pouze o upřesnění,vysvětlení.Nechci žádné matení,pouze uvádím věci na správnou míru Smile


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: silikagel
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2009 21:20:52
Odpovědět s citátem

Jo, jo, ja to beru. Je dobre, ze se v tom vyznate. Ale jak pisete, ze je hladke, tak to nase bylo opravdu hodne ostre. Parkrat jsem na rozsypane kaminky omylem slapla bosou nohou a byly hodne ostre a lepily se jak potvory. Mad Napiste do google.at "silikon katzenstreu" a opravdu se vam ukazou presne pod timto nazvem steliva. Pisou o tom i ve forech jako o silikon katzenstreu. A kdyz se ty kaminky nasaly moci, tak se na sebe tak prilepily, ze nesly od sebe. U tech bio kaminku, ktere ted mam, to tak vubec neni. Sice se udela kulicka, ale ta se pak pri vybirani lopatkou rozdrobi.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: silikagel
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2009 21:38:55
Odpovědět s citátem

Snazim se najit na netu to stelivo, ktere jsme meli, ale nemuzu to najit. Ale vsimla jsem si, ze tato steliva jsou bud jako kulicky anebo jako krystalky. Tak my jsme meli krystalky. Jeste pohledam.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: silikagel
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2009 21:47:09
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Jo, jo, ja to beru. Je dobre, ze se v tom vyznate. Ale jak pisete, ze je hladke, tak to nase bylo opravdu hodne ostre. Parkrat jsem na rozsypane kaminky omylem slapla bosou nohou a byly hodne ostre a lepily se jak potvory. Mad Napiste do google.at "silikon katzenstreu" a opravdu se vam ukazou presne pod timto nazvem steliva. Pisou o tom i ve forech jako o silikon katzenstreu. A kdyz se ty kaminky nasaly moci, tak se na sebe tak prilepily, ze nesly od sebe. U tech bio kaminku, ktere ted mam, to tak vubec neni. Sice se udela kulicka, ale ta se pak pri vybirani lopatkou rozdrobi.



no nechci už diskutovat na téma silikon,bylo toho řečeno už dost,je na každém co si z toho vybere Smile.Jinak ke stelivu,já používám bentonitové stelivo.Je to přírodní jíl,velmi dobře hrudkující,pohlcující zápach.Jsem s ním spokojená,čičiny mám víc jak dva roky a stelivo používám pořád stejné.Je jasné,že ho za nějakou dobu musím komplet vyměnit,asi tak za měsíc,jinak jenom dosypávám.Ale je pravda,jak tam píšou,je potřeba udržovat vysokou vrstvu asi 10cm,také se vynáší,ale není to tak hrozné,mám před wc rohožku dostatečně velikou tak,aby čičík na ní musel udělat několik kroků,potom to vše zůstane na rohožce,za celý den toho není hodně,kdybych to spočítala,tak to bude max.15-20 kousků Smile,ale rohožku vezmu a opatrně zklepnu do koše,žádná práce.Když jsem si pořizovala kočky,počítala jsem s nějakým nepořádkem a s chlupama(což u vás chlupy neplatí).Wc mám pro tři kočky tři,tak to není tak hrozné,kdyby bylo možná jenom jedno,bylo by to asi horší.To je moje zkušenost se stelivem,každý si vybere podle svého,ale s trochou nepořádku se musí počítat,nepořádek nadělají děti i chlapi,proč teda by kočky měly být jiné Very Happy .No a my jsme tady od toho,abychom po nich uklízely,jinak bychom se nudily Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy .


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Uklizet se musi!
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2009 21:55:44
Odpovědět s citátem

Presne tak! Tomu uklidu se clovek nevyhne a proste to k tomu patri. Budme radi, ze mame tak sikovne koceny a kocoury, kteri chodi na zachudek a ne na koberec. Wink
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2009 9:25:33
Odpovědět s citátem

to Beta

Tak nám prosím napište jaké používáte stelivo? Já také počítala s nepořádkem při pořizování čičik, ale stelivo mám naprosto všude, včetně druhého patra. Kolem záchodku je mi jasné, že se bude pořád uklízet, ale přece člověk nemusí narazit na písek po celém domě:) Snad už to vychytáme:) Jediné co se tak nevynášelo byk biokats fresh, ale zase čpěl..Do silagalu nejdu po tom co jste tu napsaly:))))

Bia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2009 9:38:11
Odpovědět s citátem

Ahoj, já jsem naopak se silikagelovým stelivem hodně spokojená, i když jsem se mu asi dva roky bránila.

Toto jsme dostali od chovatelky s sebou, vlastnosti steliva výborné, jen mělo stelivo takové ostré hranky a bylo dost nepříjemné na něj stoupnout. Protože je průhledné, tak i když jsem zametala několikrát denně, vždy jsem měla štěstí na něj šlápnout.
http://www.hafobchod.cz/product/magic-pearls-silikagelove-stelivo-76-l-2356/

Teď jsem koupilala toto, kdy stelivo má tvar perliček. Je dobré v tom, že nemá ostré hrany, jsou to takové kuličky. Ale zase se velmi špatně zametají a jsou jednoduše všude, už proto že si s těmi kuličkami náš malej hraje fotbálek.
http://www.4animals.cz/zachody-steliva/fresh-n-easy-perlicky-biologicky-kockolit.html

Takže se vrátíme opět k Magic Pearls.

Ještě bych dodala, že jako alergikovi mi vyhovuje naprostá bezprašnost tohoto steliva. O dalších výhodách toho bylo psáno dost. Co se týče bezpečnosti... No, podle mne pokud se kočka pustí do žraní jakéhokoli steliva, tak to nadělá paseku v žaludku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2009 9:46:03
Odpovědět s citátem

Hmm. tak to zní zase lákavě, ale zase jak píšete vynáší se to asi dost žeSmile
A máte asi jenom jednu čičiku?

Bia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2009 9:50:59
Odpovědět s citátem

Máme zkušenost teď už s používáním 3 typů steliv - silikagelu, bentonitu a dřevitýho.

Sestra silikagel používá, protože jeden z kocourů vynáší a nejspíš se v tom vynášení strašně rochňá a silikagel vynáší míň než bentonit. Záleží asi na typu toho silkagelu, ona používá Magic Pearls, ten mi přišel takovej kamínkovej, ale neměl nějak ostrý hrany. Btw. stejně jsme našli vynesíno ale jen kolem záchůdku, když byli u nás i se svým záchůdkem. A rozhodně se po něm ani jedna z jejich či našich koček neotrávila, takže na Vašem místě bych ho klidně zkusila, ale šlápnout na něj je stejně nemilé, jako na BioKats. Mně je silikagel nesympatický v tom směru, že ta moč tam zůstává, ovšem je vhodné říct, že se na tom silikagelu prostřídávalo průběžně 6 koček, takže během 3 dnů byl zralý už jen na vysypání do popelnice.

Co se týká BioSandu a BioKatsu, shodou okolností hlídáme teď dva kočičáky, kteří mají v záchůdku BioKats a můžu říct, že k BioKatsu už bych se asi nevrátila. Když už je vynesenej BioSand, alespoň je to "písek", BioKats jsou v mým měřítku už šutříky a když jsem na ně dupla, tak jsem nadávala, odvykla jsem (a plovoučka dělá svoje no) Smile

My po celém bytě tehdy měli ten Cats Best Oko, ten se vynášel, nehrudkoval a nám zasmrádl.

Peletky dřevité s uhlím jsme kdysi zkoušeli OkoKats od Gimpetu, a můžu říct, že nehrudkovaly (byť vím, že kamarádce skvěle hrudkujou) a i ty peletky se vynášely, ale dobře se sbíraly. Pozitivem bylo, že neprášily. Nicméně tím, že nehrudkovaly, rychle zasmrádly.

Ono myslím, že vynášení se zabránit prostě nedá. Jediné, co dle mě může trochu omezit vynášení je pořádná předložka - ať už látková (my máme u záchůdku toftbo předložku z IKEA), nějaký koberec, nebo klasická rohožka na boty z gumy, případně nějaká speciální přímo před kočičí záchůdky, ale řekla bych, že hlavně musí být ta předložka členitá, ne hladká.
Máme navíc Cat Dome a hodně steliva zachytí ta předsíňka, ve které se kočka musí prostě při výlezu protočit. Ten přední kryt jí donutí se po té předsíňce projít.
Ono totiž vypozorovala jsem, že není od věci, když kočka nemá ze záchůdku možnost vystřelit, ale musí se protočit a po něčem si pošlapat. Máme záchůdky postavené výlezem ke zdi, aby kočka musela po tý předložce prostě přejít.

Ale s šesti, resp. pěti kočkama momentálně jsme na nějaké vynášení steliva rezignovali a myslím, že až budeme mít zase naše tři stálice domácí, zjistíme, že přecejen to vynášení není tak děsné jak nám do teď připadalo Very Happy
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2009 10:05:50
Odpovědět s citátem

děkuji April za obsáhlejší objasnění zkušeností:) Chce to fakt zkoušet, ještě než mi dojde trpělivost tak vyzkoušíme ty paletky a ten Multifit Bio.
Rohožku mám koupelnovou hladší, takže teď koupím pořádnou rohož z Ikei a uvidíme. Ikea se mi moc líbí a musim také říct, že jediné pelíšky které jsou u nás využívány jsou odtud:)

Bia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: silikagel
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2009 11:26:56
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Nedalo mi to,podívala jsem se na německé stranky pro stelivo,je tam napsáno SILIKATSTREU-tzn,silikočičístelivo,slovo silikon tam není,je tam pouze sili,což je velký rozdíl.Rakouské a německé je určitě stejné.Opravdu bych nerada,aby jste to brala osobně,jde pouze o upřesnění,vysvětlení.Nechci žádné matení,pouze uvádím věci na správnou míru Smile


BBMM


Dovolila bych si silně oponovat proti takové interpretaci němčiny, název "SILIKATSTREU" není v žádném případě přeložitelný jako "silikočičístelivo". To by bylo možné jedině v případě tvaru "Silikatzenstreu". Slovo "Silikatstreu" čili "Silikat-streu" je skutečně a jedině "silikátové stelivo".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: silikagel
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2009 11:31:53
Odpovědět s citátem

No hlavně není silkonový ale silikátový, o což šlo hlavně, na čemž se shodneme všechny Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: silikagel
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2009 20:27:04
Odpovědět s citátem

April napsal:
No hlavně není silkonový ale silikátový, o což šlo hlavně, na čemž se shodneme všechny Smile


dobrý večer,
dlouho jsem zkoušela všechny možné písky a různé kombinace a ukončila jsem to mé zkoušení silikon. podestýlkou. Bohužel se nám doma přihodilo docela velké neštěstí, 8. týdenní kocourek snědl kuličku silikonu a na následek těžkého zánětu střev, žaludku a slinivky nám zemřel. Při operaci měl opravdu ve střevě nalepenou neuvěřitelně zvětšenou kuličku silikonu.
Toto mě přimnělo hledat nové stelivo a navíc s EKO atestem.
Už nikdy v životě nechci něco podobného zažít.
Nyní kupuji v drogerii Schlecker prémiové stelivo - 10l za 98 kč. a jsem moc spokojená. Záchůdky jsem taky vymyslela. Koupila jsem v Ikea dvouskřínku, nechala jsem do boků vyříznout otvory a olištovat.
V každé skřínce je po záchůdku a před vstupem mají obyčejné rohožky od Vietnamců za asi 45 K4. Je to dost super. Písek vypadá jako Catsan, ale vydrží opravdu 3 dny nesmrdět. U záchůdků propadne pod rohožku a jenom to nadzvednu a zametu.
Kočky jsou taky spokojené a je pohoda.

hezký víkend
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2009 9:36:32
Odpovědět s citátem

U koťat jsem taky řešila problém, co do WC nasypat, aby jim to neublížilo-jako prtíci strkali do papulek všechno-prostě jako malé dítě si taky narve do pusy, na co přijde, tak i koťata. Já těm úplně malým posléze nasypla nehrudkující stelivo, a obden jsem to vyhazovala. Důvod byl právě ten, aby při pojezení hrudkujícího steliva nebyl problém. Když kotíci povyrostli a stelivo coby pochutina je přestalo zajímat, nastoupil v ložnici hrudkující Mikeš a v koupelně Cat best oko plus-to aby byli zvyklí na oba typy steliva a neměli pak u nových pánečků problém.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2009 11:57:23
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
U koťat jsem taky řešila problém, co do WC nasypat, aby jim to neublížilo-jako prtíci strkali do papulek všechno-prostě jako malé dítě si taky narve do pusy, na co přijde, tak i koťata. Já těm úplně malým posléze nasypla nehrudkující stelivo, a obden jsem to vyhazovala. Důvod byl právě ten, aby při pojezení hrudkujícího steliva nebyl problém. Když kotíci povyrostli a stelivo coby pochutina je přestalo zajímat, nastoupil v ložnici hrudkující Mikeš a v koupelně Cat best oko plus-to aby byli zvyklí na oba typy steliva a neměli pak u nových pánečků problém.


dobrý den Tatiano,
já jsem ale zezačátku taky dala normální nehrudkující písek. A když už ho nežrali tak jsem jim tam nasypala silikon. A stačil jeden den - a 8 týdenní kotě se napáslo a neštěstí bylo hotové.
Ale musím říct, že to stelivo od drogerie Schlecker je opravdu super.
Není drahé, do 3 záchůdků nasypu l pytel= 10 l a vydrží 3 dny.
Je s eco atestem a opravdu je lepší než Catsan.
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Minkli



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 22
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 13:41:38
Odpovědět s citátem

Ahoj,
tak teď jsem vážně v pasti Laughing

Mám dvě kočky a používám silikagel, různé značky. Nejsem nijak výrazně spokojená, ani nespokojená, mám dva uzavřené záchůdky, každý v jiné místnosti, takže se mi nezdá, že by bylo něco cítit v místnoti. Silikagelové částice leží všude po bytě a když nani šlápnu, tak bych se zbáznila Rolling Eyes Jinak kdo měl problém s tím, že mu silikagel čpěl, tak to bylo pravěpodobně proto, že ho nepromíchával a moč ulpěla na nádobě záchůdku a to pak čpí...

Chtěla bych ale zkusit Cats Best ÖkoPlus. Můžete mi někdo zkušenější napsat, jak dlouho vydrží 10l pytel pro dvě kočky?

Díky Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 14:00:07
Odpovědět s citátem

Minkli napsal:


Chtěla bych ale zkusit Cats Best ÖkoPlus. Můžete mi někdo zkušenější napsat, jak dlouho vydrží 10l pytel pro dvě kočky?

Díky Wink


Při 5ti kočkách mám pytel cca 5 týdnů, při dvou myslím cca 2,5-3 měsíce. Můj odhad.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Minkli



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 22
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: Stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 14:14:39
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Minkli napsal:


Chtěla bych ale zkusit Cats Best ÖkoPlus. Můžete mi někdo zkušenější napsat, jak dlouho vydrží 10l pytel pro dvě kočky?

Díky Wink


Při 5ti kočkách mám pytel cca 5 týdnů, při dvou myslím cca 2,5-3 měsíce. Můj odhad.


A ještě ze zeptám na nejúčinejší výšku steliva v záchůdku...
Dík Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 14:52:01
Odpovědět s citátem

Minkli napsal:
tatiana napsal:
Minkli napsal:


Chtěla bych ale zkusit Cats Best ÖkoPlus. Můžete mi někdo zkušenější napsat, jak dlouho vydrží 10l pytel pro dvě kočky?

Díky Wink


Při 5ti kočkách mám pytel cca 5 týdnů, při dvou myslím cca 2,5-3 měsíce. Můj odhad.


A ještě ze zeptám na nejúčinejší výšku steliva v záchůdku...
Dík Wink


Já sypu dost vysoko, cca 8 cm, takže první nasypání pytel dost vyprázdní, ale pak jen dosypávám 2x týdně, a to už to moc neubývá. Cca 1x týdně před dosypáním stelivo proženeme sítem-je v něm dost prachu. Taky se vynáší, ale to každé, dřevo se snadno zamete nebo vyluxuje a nic nepoškodí. Splachuju do WC. Vyzkoušela jsem všechny typy steliva a skončila u Cat best oko plus. Dál neexperimuntuju. Jsem spokojená.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 15:17:18
Odpovědět s citátem

Minkli napsal:

Chtěla bych ale zkusit Cats Best ÖkoPlus. Můžete mi někdo zkušenější napsat, jak dlouho vydrží 10l pytel pro dvě kočky?


No to Vám s určitostí nikdo neřekne. Pokud jste si přečetla celou diskuzi, musela jste zjistit, že různá steliva reagují v různých domácnostech jinak, a co vyhovuje jednomu, může být naprostá katastrofa u druhého. Takže stelivo Vám může vydržet dlouho, stejně tak může stelivo během týdne být naprosto znehodnocené.

Takže ozkoušejte, protože v tomhle případě je zkušenost opravdu nepřenosná. Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 20:53:46
Odpovědět s citátem

citace:
Chtěla bych ale zkusit Cats Best ÖkoPlus. Můžete mi někdo zkušenější napsat, jak dlouho vydrží 10l pytel pro dvě kočky?


10litrový pytel vydrží asi tak 2 max 3 týdne při 2 kočkách, pak už je toho málo, musím dosypávat z nového pytle. Máme 1 kočičí WC.

Tatiano, Vám vydrží 10litrový pytel(to je ten menší) při 5 kočenkách 5 týdny? Na kolik záchodků to počítáte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 21:24:03
Odpovědět s citátem

Já kupuju 40l pytle! 10 l na 5 koček není nic.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 21:49:19
Odpovědět s citátem

citace:
Já kupuju 40l pytle! 10 l na 5 koček není nic.


tak to jo. už jsem se lekla Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 21:54:56
Odpovědět s citátem

40l pytel vydrží při 2 kočkách asi 2 měsíce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: stelivo v Globusu za 26,-
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2009 21:11:02
Odpovědět s citátem

Zdravím
mám typ - v Globusu mají hrudkující stelivo (pod značkou Globusu) za 26,-Kč. mám ho v záchodku týden a je v pohodě, je sice prašnější než Mikeš za 5O,-Kč, ale ta cena je nádherná.
Já už jsem odzkoušela celou řadu steliv a nejlepší je BENTO KRONEN, ale je drahé a mají ho jen ve třech e-shopech v CR.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2009 13:35:39
Odpovědět s citátem

prosím vás nemáte někde zkušenost se stelivem golden grey zo zoohitu?(popřípadě na stránkách nemůžu nejít rozdíl mezi golden grey mastery a golden grey, připadne mi to stejné)
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/kockolity_podestylky/golden_grey

Uvažuji že bych ho vyzkoušela i přes jeho závratnou částku, ale třeba se nakonec osvědčí a vyplatí:))
Jinak po zvykoušení MULTIFIT BIO z Rakouska nevyhovující při dvou čičikách:)

děkuji

Bia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pazik



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Plzeň

Předmět: Stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2009 9:27:51
Odpovědět s citátem

Pěkný den, podělím se s vámi o zkušenost se stelivem TIGERINO NUGGIES, naprosto super věc. Skvěle hrudkuje a bezvadně se čistí, velmi příjemně voní a při počtu 10ti koček (britky) žádný problém s přijetím nenastal. Opravdu skvěle pohlecuje pachy. Mám tři kocoury a většina steliv byla velmi brzy cítit, tohle nezapáchá.
Je velmi jemné, ale vynášejí ho minimálně a většina vynešeného zůstává na předložce u wc. Takže já jsem maximálně spokojena, momentálně je na Zoohitu i akce na dvě 14ti kilová balení cena 449,- kč. Dnes jsem jej znovu objednávala a na zkoušku jsem objednala i další TIGERINO tentokrát s přídomkem CANADA. Takže další dojmy příště. Laughing


odkaz na toto stelivo: http://www.zoohit.cz/shop/kocky/kockolity_podestylky/tigerino
Takže další dojmy - Tigerino Canada je hrubší než zmiňované Nuggies, ale hrudkuje perfektně, skvěle se čistí, nezapáchá. Máme dva větší záchodíky jeden malý a dvě 15kg balení nám vydržela zhruba dva měsíce, vybírám hrudečky a bobíky a dosypávám - klasika.


Naposledy upravil pazik dne 12. 1. 2010 13:59:33, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
macalik



Založen: 05.02.2009
Příspěvky: 20

Předmět: stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2009 10:43:14
Odpovědět s citátem

bia2 napsal:
prosím vás nemáte někde zkušenost se stelivem golden grey zo zoohitu?(popřípadě na stránkách nemůžu nejít rozdíl mezi golden grey mastery a golden grey, připadne mi to stejné)
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/kockolity_podestylky/golden_grey

Uvažuji že bych ho vyzkoušela i přes jeho závratnou částku, ale třeba se nakonec osvědčí a vyplatí:))
Jinak po zvykoušení MULTIFIT BIO z Rakouska nevyhovující při dvou čičikách:)

děkuji

Bia

já toto stelivo již na doporučení testovala - obyčejný Golden grey, hrudkuje výborně, jediné co mi vadí je poměr ceny ke spotřebě, já kupovala dvě 14kg balení (na zoohitu atd.to bohužel prodávají pouze po sudých kusech)a ty mi vydržely při 3 kočkách cca 4 měsíce necelé, Je to asi tím hrudkováním, dělá dost pevné a velké hrudky. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kaliny



Založen: 01.12.2009
Příspěvky: 7

Předmět: Molly
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2010 9:54:57
Odpovědět s citátem

Pěkný den,

používám stelivo Molly z Intesparu. Četla jsem tady pár příspěvků, že je dobré, pak mi bylo doporučeno chovatelkou, od které jsme brali kocourka. Jsem opravdu spokojená. Bezvadně hrudkuje za super cenu. K.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (26x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)
8
Kočičí jména (17x)
9
Mrouskání kočky (říje) (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top