Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Futra

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: Futra
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2005 9:53:56
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se poradit o chování naší Suzi. Od malinka vyskakuje na zárubně dveří (česky futra). Vlastně vyskočí proti futrům, obejme je packama a sjede dolů a odběhne. Nejvíc to dělá u jedněch dveří, ale nevynechá prakticky žádná. Je to vždycky takový mžik, že jí v tom ani nelze zabránit. Zase až tak moc mi to nevadí, jen na těch nejpoužívanějších futrech máme z jedné strany takové ty natíratelné tapety a už se jí podařilo zatnout drápek a vytrhnout tam kousek. Asi by to ani nešlo odnaučit, protože ji jen málokdy přistihneme při činu.
Nancy se zatím po ní neopičí a nedělala to ani Elsička.
Co je to za kočičí projev? Máte s tím někdo zkušenosti? Není to zas taková tragedie, nemusím to za každou cenu řešit (díra v tapetě se při příštím malování nějak zatře), ale zajímalo by mě, proč to dělá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2005 12:35:28
Odpovědět s citátem

Vaše kočka prostě nesnáší dveře. Je to tzv. bezbariérová kočka. Radím přestěhovat se.


Dělám si legraci!!!! Laughing Moc zdravíme sestřičku Nancynku!!! Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2005 13:17:35
Odpovědět s citátem

Ahoj Oliv,
no dobře, stěhovat se nebudem, ale fakt by mě zajímalo, proč to ta Suzi dělá. Když jí občas přistihnu, jede po těch futrech jak vlak po kolejnici asi do 120 cm výšky. Pak seskočí dolů a honem uteče, jako kdyby věděla, že dělá něco, co nemá. My ji ale za to nikdy nehubovali, protože jsme to nikdy nestihli. Je to jako blesk z čistého nebe.
No, uvidíme, třeba se ozve někdo, kdo má taky takovou futrovou kočku Laughing
No a samozřejmě taky zdravíme sestřičku Nitušku Razz O víkendu jedeme do Domažlic, tak se asi v sobotu stavíme "doma" v Pařezově. Už se těším na Beatku čokoládku...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Joja



Založen: 01.08.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Český Těšín

Předmět: futra
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2005 9:24:57
Odpovědět s citátem

Naše Yoricka to také dělala, ale jen na dveřích do kuchyně a jen na jedné straně futer(naštěstí). Možná proto, že okolo všech ostatních dveří máme omítky a ne tapetu. Prostě skáče na futra a zatne drápky. Tapetu jsem měla celou otrhanou a hrozně odřenou. Už jsem nevěděla co s ní. Ale přišla jsem na fígl. Tapetu jsem pěkně opravila (klasickou papírovou tapetu) a okolo futer jsem nalepila metr dlouhé pruhy průhledné lepící pásky. Takové té hodně široké. Mám tam asi 4 pruhy široké pásky těsně vedle sebe - si tak 20cm. Když tam kočička skočila, tak ji packy po lepící pásce sklouzly a plácla sebou na zem. Pak ji to hned přestalo bavit a už to vůbec nedělá.
Je pravda, že ta lepící pásky nevypadají moc pěkné, ale ta odřená tapeta také nebyla krásná. Navíc těma dveřma většinou nechodí žádné návštěvy a okolo je všude nábytek, tak si toho zatím nikdo ani nevšiml. Jen když zasvítí sluníčko tak se páska trochu leskne.
Ale je fakt, že na všech dveřích bych to takto řešit nemohla.
_________________
www.felis-silesiana.wz.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2005 15:17:30
Odpovědět s citátem

To je nápad, JOJO! Smile Mne by napadlo tam dát třeba škrabadlo...

Páska je lepší věc, to bude psina!! Laughing

Dagmar dejte pak vědět!!! Do Pařezova se taky vydáme, jen co bude autí v pořádku a domluvíme návštěvu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2005 8:34:26
Odpovědět s citátem

To byste nevěřili, co pomohlo (zatím)! Žádné technické řešení... Od té doby, co jsem si na Suzi tady postěžovala a požalovala na ni, tak to (zatím) neudělala ani jednou; nebo jsme si toho alespoň nevšimli. Možná je to ale jen tím, že má teď spoustu práce: pokřikovat na ptáčky z okna, prohánět Nancy, kontrolovat, co je nového na balkóně; ale hlavně, vyhřívat se na radiátoru. Od té doby, co jsme pustili topení, je tam pečená vařená. Mezi radiátorem a parapetem je dost málo místa, tak je fakt legrace ji pozorovat, jak se tam souká Laughing Potom tam ale vydrží třeba 2-3 hodiny.
S případným technickým řešením počkám, jestli se Suzinčina futrová zábava zase vrátí. Pak to vyzkouším, ale musím vymyslet, jak ty pásky dostanu na jaře dolů, protože chceme malovat Evil or Very Mad .

Oliv, návštěvu v Pařezově moc doporučuju. Je tam příjemná pohoda, bezva klábosení s paní Luptákovou, spousta čtyřnohých roztomilých kamarádů, a hlavně krásná čokoládka Beatka. Nancy nám hned utekla do ložnice pod postel a dalo nám dost práce ji odtud dostat. Suzi se zase moc líbilo místečko na okně, před kterým je krmítko se spoustou ptáčků - to si krásně pokecala Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 10:33:41
Odpovědět s citátem

No tak my nemáme kocoura jen futrového, ale i stěnového, skříňového, linkového apod. Very Happy. Na futra skáče do pěkné výšky a také pak sjede dolů a začne šíleně lítat a to pak bere vše. Už jsem ho i viděla, jak přeběhl po zdi a snad 3x se dotkl tlapami. Prostě jakoby letěl. Už se mu 2x podařilo i rozsvítit, protože doskočí až k vypínači. Když vidí, že měl výskok nějaký efekt, pokouší se o to znovu a znovu. Takže mám každý den v práci nervy, jestli po bytě nesvítí všechny světla. A nebo taky dělá to, že někam zaleze a hrozně tam ječí a když se tam jdu podívat co se mu stalo tak na mě vyskočí a začne hrozně lítat. Blázen. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 13:29:06
Odpovědět s citátem

Tak Suzi včera zase "futrovala" Wink
Tentokrát to ale bylo na dveřích do obýváku, kde je z obou stran normálně vymalováno a nejsou tam tapety, takže téměř žádná škoda.
Ale naprosto perfektně ví, že dělá něco nesprávného, protože vyjela po futrech, podívala se po mně a než jsem stihla zareagovat, byla pryč.
A to běhání po stěnách, jak vypráví Verunka - to já znám od babičky. Ona kdysi bydlela v takovém malém venkovském domečku, kde měla předsíň zateplenou takovými deskami (říkalo se jim Hobra), které jsou docela měkké. Tehdy měla černého kocourka Čertíka, který dokázal vyběhnout po té stěně tak do 4m vysoko a pak zase zpátky. Brzy to tam bylo celé odrbané, ale babičce to nevadilo, Čertíka měla radši než předsíň. Very Happy
Možná, že si takhle kočičáci vybíjejí svoji energii. A to lítání po celém bytě je u nás na denním pořádku. Z balkónu přes obývák a předsíň do ložnice honí Suzi Nancy a zpátky je to naopak. A dupou u toho jako slůňata Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (63x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (45x)
3
Kočičí jména (29x)
4
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (25x)
5
Vyhlášení NEJ fotky října 2023 (23x)
6
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (23x)
7
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (23x)
8
Fotočlánek: Kočka ve správný moment 2 (22x)
9
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (22x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top