Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

značkování v novém domově


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Lorrina



Založen: 26.09.2009
Příspěvky: 1
Bydliště: Ostrava

Předmět: značkování v novém domově
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2009 21:04:18
Odpovědět s citátem

Sháníme kocourka pro kočičku, na chov, ale chceme raději už dospělého, aby byla jistota, že neznačkuje. Byli jsme ale varováni, že i kocour, který neznačkuje, může v novém domově začít značkovat.
Myslíte, že je to pravda?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: značkování v novém domově
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2009 22:10:25
Odpovědět s citátem

Lorrina napsal:
Sháníme kocourka pro kočičku, na chov, ale chceme raději už dospělého, aby byla jistota, že neznačkuje. Byli jsme ale varováni, že i kocour, který neznačkuje, může v novém domově začít značkovat.
Myslíte, že je to pravda?


Rozhodně ano, do kocouří hlavy nevidíte. Z 10 kocourů 8 bude značkovat, těch neznačkujících je minimum, a těch, kteří navíc i kryjí kočku, bude ještě méně. Jistotu máte jedinou-jednou zemřete. A ještě i to je otázka, jestli smrtí vše doopravdy končí... Wink

Prostě je to tak, že chcete-li vlatního kocoura, musíte počítat spíše s tím, že značkovat bude, než že nebude. Jde jen o míru únosnosti, zda se to dá nebo nedá prodejchat. Ale třeba budete mít štěstí, jeden nikdy neví. Já měla kocoura, který plodil a neznačkoval, a teď ho mám zas. Jednu dobu začal značkovat, ale tím mi dával najevo, že je nemocný-měl zánět močáku. A když jsem ho vyléčila, přestal. Ovšem už to neberu jako trvalou věc, počítám s tím, že zase může kdykoliv začít. S ním to ale bylo vcelku únosné. Ale taky jak pro koho.

Takže si to hodně dobře rozmyslete, zda doopravdy chcete do neupraveného bytu plodného kocoura. Smrádek bývá daní za koťátka. Dost často.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: značkování kocouře
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2010 10:05:28
Odpovědět s citátem

Tak kocourek mi zase značkuje. Jeho neznačkovací období nebylo bohužel moc dlouhé. Ale prozatím je to pořád únosné a dá se to při toleranci partnera zvládnout, protože jeho moč naštěstí nějak ani nesmrdí a značkuje "jen" cáknutím, nevypustí plný obsah močáku.

Tak to jen pro ty, co koketují s myšlenkou vlastního "plodníka". Za všechno se platí...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: značkování kocouře
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2010 10:55:21
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Tak kocourek mi zase značkuje. Jeho neznačkovací období nebylo bohužel moc dlouhé. Ale prozatím je to pořád únosné a dá se to při toleranci partnera zvládnout, protože jeho moč naštěstí nějak ani nesmrdí a značkuje "jen" cáknutím, nevypustí plný obsah močáku.

Tak to jen pro ty, co koketují s myšlenkou vlastního "plodníka". Za všechno se platí...


Je legrační, jak si lidé představuj soužití se zvířetem - jednomu vadí, že má kočka drápy - v USA došli tak daleko, že je kočkám amputují, což je podle mne hnus, další chce mít jistotu, že nekastrovaný kocour nebude značkovat Laughing další chce po kočce - nočním lovci aby spala a nikdy nerušila Laughing Někdy si tak říkám, jestli si lidé vůbec ještě uvědomují, že se jedná o ŽIVÉ zvíře, které příroda vybavila nějakým chováním a my, když je chceme chovat v bytě, tak se musíme srovnat s nějakým nepohodlím, nebo jít do hračkárny pro plyšáka. Zvířata doma dávají ale taky hodně pozitivního a tak to za trochu těch úprav bytu a za třošku toho úklidu stojí. PS: můj kocour značkuje jak ďábel a stejně tak zatouchá Laughing osobně si nikdy nedělám planné naděje, že další kocour značkovat nebude Laughing Je třeba rozmyslet si, co chci a můžu skousnout
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2010 11:16:32
Odpovědět s citátem

A vo vo vo tom to je Wink ! Co ještě jsem schopná skousnout, když něco chci, zda jsem za to tu cenu ochotná zaplatit.

Neznačkující kocour je spíše rarita, a ještě neznamená, že když neznačkuje teď a tady, nezačne kdykoliv a kdekoliv-prostě je s tím třeba počítat, že spíš bude, než že nebude. A i když právě neznačkuje, nebrat to jako setrvalý stav. Prostě plodný kocour značkuje.

Já na tento příspěvek reagovala hlavně proto, že tazatelka psala, že chce mít "jistotu", že nebude značkovat a proto chce dospělého kocoura. Tak jsem sem dala svoje zkušenosti Smile
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terra



Založen: 04.12.2009
Příspěvky: 12

Předmět: dospělý kocour a značkování
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2010 17:08:37
Odpovědět s citátem

Máme kočky od r 1991, teda dost dlouho, a kocourů jsem měla docela dost, většinu času jsem měla hned několik plodných kocourů. Myslím, že kocour značkuje především, když si není dostatečně jistý, že to území, které obývá je "JEHO". Pokud je psychicky v pohodě, tak neznačkuje ani, když spolu žije několik dospělých a plodných kocourů pohromadě.
Ale stačí nějaký zásah, nový přivandrovalec, změna bydlení, kocour znejistí a značkování je na světě.
Takže si myslím, že zrovna právě to "přesazení" dospělého kocoura do nové domácnosti, k novým lidem je ta nejlepší cesta jak z nestříkajícího kocoura udělat značkujícího.
Chov by podle mého neměl být jen o produkci koťátek, ale hlavně a především o vztahu člověka a jeho koček a kocourů (nebo spíš obráceně koček a kocourů a jejich lidí ) 'Very Happy'
Pokud začínáte, bude obtížné vytvořit si silný a harmonický vztah s už dospělým kocourem, není to nic jednoduchého - mám čerstvou zkušenost, kdy jsme si dovezli dospělého kocourka a až teď, po více než roce se začíná chovat podle mých představ, uvolněně se mazlit stejně jako naše ostatní kočky.

A taky velmi záleží na plemeni! Čím více je plemeno bližší k původní divoké kočce, tím více je kočka či kocour toho plemene stresován soužitím s člověkem (hluk, zacházení ...) ... nepíšete, jaké plemeno chcete chovat, mě se do bytu jeví nevhodnější peršáci - jsou už více než 100 let proštěchťováni pro soužití s člověkem, jsou klidné a z mých celkem 10 kocourů stříkali jen 2 ve stresové situaci, jinak ne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2010 17:23:40
Odpovědět s citátem

Je pravda, že ten první plodný kocour, který NIKDY neznačkoval, byl peršan.

Mě tady teď dospívá peterbald, takže devon začíná být nejistý ve svém postavení, neustále si dokazuje svoji dominanci xkrát denně pokusy o "nakrytí" peterbalda, který je o 1,5 kg těžší, ale (zatím) drží a trpí mu to. Takže u nás to bude asi tím. Já mám se svým kocourem velice vřelý a láskyplný vztah a určitě nemůže pochybovat o tom, že je můj šampión, ale je tu teď ten druhý, plodný, a tři plodné kočky, takže je to pro něj složitá situace. Jeho značkování tudíž chápu, i když z něj nejsem samozřejmě nadšená. Uvidíme, jak se vše bude vyvíjet dál.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2010 17:40:15
Odpovědět s citátem

[quote="tatiana"]Je pravda, že ten první plodný kocour, který NIKDY neznačkoval, byl peršan.

Laughing ano, vždycky žasnu, když říkají majitelé peršanů, že mají mnoho kocourů pohromadě a že se neperou a neznačkují - zřejmě to vyplývá z jejich letory Laughing z jejich dlouhodobé domestikace a k velkénu odklonu od přírody. Peršan je myslím jedna z mála druhů kočiček, které by bez člověka v přírodě nepřezila. Ostatní kočky byť šlechtěné, když se ocitnou bez člověka, jsou údajně schopné se o sebe postarat/přežít - to jsem četla Laughing Pokud je kocourů víc v jednom prostoru, tak buď nebojují/neznačkují, neb jsou to truhlíci a nebo bojují a značkují - což je přirozené. Pro kočku je přirozené značkování - vykolíkování si Laughing teritoria. Takže Táni s jinými plemeny ti skončila idilka Laughing Ale myslím,že zrovna Peterbaldíci stojí za to.

Dospělý kocour - mám koupeného dospělého - značkoval v původním bydlíšti - značkuje, ač má zcela své teritorium bez dalších kocourů. Sžil se s námi velmi dobře, je to mazlík - tady si myslím, záleží na povaze. Taky jsem se dřív bála koupit dospělce a nebylo to úplně opodstatněné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2010 17:53:42
Odpovědět s citátem

No co mně osobně se týče, tak pomalu dám přednost značkování a-la Claudius před chlupama z peršana, zažila jsem obojí a chlupy byly horší (peršanáři prominou Laughing ). Je to o tom, co kdo je schopný a ochotný skousnout a tolerovat, o ničem jiném. A pro každého je přijatelné něco jiného.

Jani, já vím, že idylce odzvonilo Wink Evil or Very Mad - co se dá dělat, mám, co jsem chtěla (peterbalda Smile )! Zlatíčko naše krásný, hezký, miloučký, mazlivý, kontaktní-a miluje mého muže, což je skvělé, protože konečně má i on "svého" kocouře, který mu dává přednost. No, občas žárlím, ne že ne Rolling Eyes ..... Ale mě má rád taky Smile . Dobře jsi ho vychovala Smile ! Děkujeme.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (41x)
2
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (15x)
3
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (15x)
4
Americká krátkosrstá kočka (13x)
5
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (12x)
6
Šáchor (Cyperus, papyrus) - kočičí pochoutka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top