Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Vánoce

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Vánoce
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2004 22:07:41
Odpovědět s citátem

Čekají nás 1. Vánoce s kocourkama.Trošku máme obavu, jak to probíhá, jestli nebudou skákat na stromek, okusovat ozdoby , jestli jsou pro ně třásně jedovaté, co šňůra od elektrických svíček atd. Stromek máme umělý, ozdoby jsem pro letošek nachystala pro jistotu dřevěné a slaměné.Ale může mně někdo ze své zkušenosti napsat, na co se mám připravit, co čekat, ev. jak problémům předejít? Všem přeji krásné a pohodové svátky v kruhu rodiny a kočiček a kocourků. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2004 9:18:10
Odpovědět s citátem

Stromeček je pro kočičky velké lákadlo Laughing Určitě doporučuji stromek přivázat nebo zatížit aby se nepřevrhl. Ozdoby bych použila jen nerozbitné. Na řetězy bych také zapomněla - kočičky je rády okusují a zdravé to pro ně tedy není. No a se šnůrou od žárovek zkušenosti nemám, ale jak znám našeho Aliho, tak ten by byl schopný se na ní přiškrtit... Ale abych Vás potěšila, slyšela jsem i o kočkách, které stromečky ignorují Wink naši kluci mezi ně tedy nepatří a proto zůstáváme letos bez stromečku...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2005 13:10:56
Odpovědět s citátem

Tak Vánoce i silestr jsou za námi, přežili jsme vše v poho Very Happy ,kocouři si stromku skoro nevšimli i rachejtle je nechaly v klidu.Jsou to zlatíčka!J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2005 20:12:01
Odpovědět s citátem

Nějak jsem si dotazu všimla až po vánocích Embarassed Ale můžu říct, že třásně jedovaté nejspíš nejsou. Dali jsme je na stromek a obě kočky se do nich s chutí pustily. Jedna je vždycky do rána vyzvracela, pak už se asi poučila, a druhá je mívala ve stolici, která jinak vypadala úplně normálně. Jsem ostuda, nedala jsem třásně pryč po prvním "incidentu", ale příští rok už je na stromek nedám.

Jinak kočky s radostí chodily okusovat nejspodnější větvičky umělého stromku a pacičkovaly slaměné ozdoby na nich.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2005 14:18:00
Odpovědět s citátem

Tak u nás také bylo okusování spodních větví(jakou asi ten umělý stromek může mít chuť?) a hraní s ozdůbkama.Třásně jsem nakonec dala hlavně nahoru a postupně dolů míň a míň a úplně dole nebyly žádné, vypadalo to hezky.Včera jsem každému kocourkovi dala jednu slaměnou ozdůbku na hraní a nadšení bylo obrovské.Těším se na další Vánoce. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2005 8:27:46
Odpovědět s citátem

Na třásně nebo jakékoliv jiné provázky nebo mašličky pozor !!!
Mojí známé uhynul kocourek který třásně ze stromečku spolykal a ve střevech se mu to nějak zamotalo a způsobilo neprůchodnost tenkého střeva, které následně prasklo. I můj kocour třásně polykal a potom je měl ve stolici a já jsem tomu nepřikládala důležitost, ale další rok jsem se o tomto případu dozvěděla a už jsem je na stromeček nikdy nedávala. Zřejmě v mnoha případech třásně normálně projdou, ale někdy se t nějak divně zamotá a nastane problém.
Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2005 20:23:08
Odpovědět s citátem

Dík za zkušenost, taky jsem přemýšlela, jestli se jim to tam nemůže zamotat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 9:06:27
Odpovědět s citátem

Letos budeme trávit první vánoce s kocouřem. Z některých mých příspěvku už víte, co je náš kočičák za ďábla, take obavy o vánoční stromek a zrenění kocoura jsou na místě. Vánoce bez živého vánočního stromku pro mě nejsou vánoce, takže se ho vzdát nechci. Jenže je mi úplně jasné, že náš kocour se změní na demoliční četu. Loni jsem si koupila krásné nové ozdoby, takže mám pocit, že koupím náhradní, u kterých rozbití tak nezamrzí Very Happy. Jediné na co se spoléhám je to, že se kocour o stromek popíchá a dá pokoj. Ale to se asi spoléhám marně co Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 13:39:25
Odpovědět s citátem

Tak my máme první vánoce s kočandama už za sebou, ale je fakt, že takovou rošťandu jako je malý tygl Nancy, jsme loni neměli. Tenkrát jsme několikrát za večer vytahovali Suzi ze stromečku. Slovo vytahovali je na místě, protože Suzi lezla po větvích kolem kmene a byla schopná vylézt až na vršek, takže jakmile začalo něco šustit a cinkat, tak nejbližší člen rodiny ponořil ruce do stromečku, nahmatal Suzi a vytáhl ji ven. Kupodivu se jí nepodařilo ani jednou stromek převrhnout, lezla opravdu opatrně Smile
Ale Suzi je dost rozumná, poslušná a chytrá kočička, takže po pár dnech věděla, že do stromku nesmí a přestala si ho všímat. S Nancy to bude asi jiné, ta je do všeho hrrr, vůbec nepřemýšlí a rovnou koná - shazuje květináče na balkóně, courá se po vaně plné vody, že máme strach, co bude říkat, až do ní spadne, shazuje se stolu, na co přijde, dere se do igelitek a když to nejde normálně vchodem, tak na to vezme drápky a hurá do igelitky. Zkrátka je to divoch, ale přitom neskutečně roztomilej; takže na vánoce s Nancy se fakt těšíme, protože její lumpárny jsou někdy docela zábavné (např. když roznáší buchty po bytě apod.).
Verunko, myslím, že i u vás to bude spíš legrace než stres z toho, aby kočičák něco neprovedl. Jen je třeba důsledně malému nezbedovi dát najevo, co smí a co nesmí.
Hodně radosti s kocourkem "ve" stromečku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 14:33:07
Odpovědět s citátem

Dagmar, půjčte mi trošku svého optimismu Razz . Máte pravdu, je s nima zábava, ale nevím jesltli našemu kočodýlovi bude vysvětlení, že na stromek nesmí jasné jako vaši Suzi. Vaše Nancy jí buchty? To náš kocour si teda sladkého vůbec nevšímá, zato olivy - ty cítí přes celou místnost a umlátil by se. Co ho zrovna na olivách může lákat? Vzhledem k tomu, že jsou strašně slané, jsem mu jí samozřejmě nedala, ale přítel mu jí chce dát potají, mrška.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ditta



Založen: 22.10.2005
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 15:22:33
Odpovědět s citátem

Verunko,
nas kocicak taky zboznuje olivy, o dalsich "labuznicich" s touto zalibou uz jsem cetla i v casopise Kocky. Jedna oliva by snad kocicakovi uskodit nemusela, pokud z ni predem trochu vodou oplachnete ten slany nalev...? Nas kocicak, by se, kdyby mel tu moznost (nema ji...) futroval vsim, co jime my...rajcata, papriky, domaci chleba, orisky... Razz
_________________
Ditta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 18:42:33
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Dagmar, půjčte mi trošku svého optimismu Razz . Máte pravdu, je s nima zábava, ale nevím jesltli našemu kočodýlovi bude vysvětlení, že na stromek nesmí jasné jako vaši Suzi. Vaše Nancy jí buchty? To náš kocour si teda sladkého vůbec nevšímá, zato olivy - ty cítí přes celou místnost a umlátil by se. Co ho zrovna na olivách může lákat? Vzhledem k tomu, že jsou strašně slané, jsem mu jí samozřejmě nedala, ale přítel mu jí chce dát potají, mrška.

Verunko, vím, že kočky občas baští olivy a znám pár lidí co jim je dává, myslím, že když mu občas jednu dáte, nemělo by to vadit.
Moji kluci (teda spíš Ali) baští jen granulky a občas vaničku. Rafiq se občas pouští i do masa a ryb.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kočka Můra
Anonymní





Předmět: Vánoce s kočkami
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2005 6:36:07
Odpovědět s citátem

Ahoj. Náš kocour taky lezl vloni po stromku jak opice.Ozdoby jsme vyměnili za slaměné, řetězy máme taky ze slámy.Letos máme novou kočku, která řádí po bytě jak tajfun, tak jsem zvědavá jak dlouho nám stromek vydrží letos. Confused Můj bratr žije v cizině a mají tam podle zvyku pod stromkem jesličky se svatou rodinou.Takže občas člověk potká jejich kočku nebo kocoura se svatým Josefem či Marií v tlamě jak prchá někam pod postel. Laughing Loni koupili stromek jen pro kočky, nechali jim ho neozdobený na hraní, než se oni vrátí z návštěvy od rodičů Wink .
Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2005 9:09:27
Odpovědět s citátem

Tak já nevím, možná, že máme štěstí na vzorné a poslušné kočičky... Smile
Nancy je opravdu dost divoch, ale to Suzi v jejím věku byla taky. A fakt, nekecám, se nám podařilo je naučit, že se nechají usměrnit. Teď stačí zvýšit hlas a přidat trochu výhružného tónu a už se klidí Wink
Suzi je už kastrovaná, takže teď už mnohem klidnější a taky velmi inteligentní. Např. večer stačí říct: Pojď, Suzi, jdeme spát. A ona seskočí z křesla a už si to mastí do ložnice, kde se mi uvelebí v nohách a pokračuje ve spaní. A s Nancy už to taky dost často vychází. Je to ještě taková nemotora, ale už rozpozná, když provede něco nekalého - a ani nemusím moc hartusit.
Takže my se fakt na vánoce s našima holkama moc těšíme a věříme, že je v prvních dnech stromečku zvládnem uhlídat, aby nic neprovedly, a ony brzy pochopí... (SNAD).
A buchty? Taky jsem se divila. Shocked A docela jsem zůstala koukat, když jsem Nancy načapala, jak se zuřivě dobývá přes igelitku, ve které byl tác s buchtama. Ta zůstala na kousky a v buchtě vykousaná pořádná díra. Nevím, co ji na sladkých buchtách tak láká, když kočky prý sladké nerozeznají!! A olivy jsme vždycky stihli spořádat dřív, než je čičiny zaregistrovaly, takže nevím, co by na ně říkaly. A zkoušet to snad asi ani nebudu.
Tak pěkné vánoce v kočičí společnosti Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Buchty
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2005 9:23:48
Odpovědět s citátem

Dagmar napsal:
A buchty? Taky jsem se divila. Shocked A docela jsem zůstala koukat, když jsem Nancy načapala, jak se zuřivě dobývá přes igelitku, ve které byl tác s buchtama. Ta zůstala na kousky a v buchtě vykousaná pořádná díra. Nevím, co ji na sladkých buchtách tak láká, když kočky prý sladké nerozeznají!! A olivy jsme vždycky stihli spořádat dřív, než je čičiny zaregistrovaly, takže nevím, co by na ně říkaly. A zkoušet to snad asi ani nebudu.
Tak pěkné vánoce v kočičí společnosti Very Happy


Moje číča Jája miluje dětské piškoty, takže se vždy při odměňování psích holek staví do první řady. Sladké ji láká natolik, že si dokáže udělat i samoobsluhu z lehce pootevřené trouby - otevře ji dokořán a "uklizený" koláč ujídá přímo z plechu. Kromě toho je ale i stejně náruživě masová a naposledy dokonce ujídala i čistě zeleninové lečo. Vzhledem k tomu, že baští bez problémů i granule je dokonalý VŠEŽRAVEC.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kočka Můra
Anonymní





Předmět: vánoce
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2005 10:35:58
Odpovědět s citátem

Náš kocour je taky na sladké.Piškoty brání jak o život, na sladké buchty se vrhá přes igelitový sáček.Musíme je na noc schovávat do mikrovlnky Rolling Eyes . Nejvíc mu zatím chutnaly kokosky od tchýně(nám ne Wink ).
Odpovědět 
katy
Anonymní





Předmět: destrukce stromečku
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2005 11:53:47
Odpovědět s citátem

Loňské vánoce jsme se opravdu poučili. Nápadu, že stromek posazený v těžkém keramickém kýblu s vodou je dostatečně stabilní, nás zbavil náš Čert. ve 4hod. ráno ho celý převrhl i s tím keramickým stojanem. Stromek s ozdobama ze slámy přežil dobře, ale horší to bylo s těmi litry vody pod kobercem. takže bylo po spaní a až do odchodu do práce jsem sušila a sušila a sušila a .... Nakonec jsme stromek ukotvili ze strany ke kanapi a z druhé k futru špagáty. Pak už byl klid. Letos se teprve uvidí.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (46x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (25x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
5
Pojištění koček (19x)
6
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (18x)
7
Mrouskání kočky (říje) (18x)
8
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (17x)
9
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top