Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

problém ze stolicí

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
richardmazour



Založen: 26.01.2010
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava Poruba

Předmět: problém ze stolicí
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 17:49:11
Odpovědět s citátem

Dobrý den. Prosil bych někoho zkušenějšího o radu. Mám 2 měsíční kotě a již z útulku byl naučen chodit na záchod. Doma rovněž má záchod, kde vykonává běžně potřebu. Ale stává se mi, že mi dělá stolici na koberec. Není to pravidlem, chodí i na záchod. Někdy 2 dny je klid a někdy v jeden den najdu i 3 hromádky. Nevím, čím to může být. Bylo mi doporučeno z více zdrojů, strčit mu tam čumák, novinama po zadku a šup s ním do jeho záchodu. Toto jsem praktikoval a nezabralo. Možná jsem toto měl praktikovat dýl. Dělal jsem to cca 10 dní. Jelikož jsem si říkal, že to dělá na truc, když dostane, tak jsem zvolil teď metodu mrtvého brouka - když se vysmolí, nereaguju na to. Uklidím to a zastříkám parfémem.

Otázky zní:
- čím to může být, je to jen adaptační období?
- jakou metodu zvolit, jde li to odnaučit - čumák, noviny, záchod?
- dělat, že nic a uklidit?

Podotýkám, že na záchod chodí jak na velkou, tak na malou, ale udělá se i na tepich, teda vykadí Laughing

Děkuji za opověď. Richard Mazour
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: problém ze stolicí
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 18:09:29
Odpovědět s citátem

Tak v prvé řadě ta obdržená rada byla jedna z těch nejhorších možných, kterou jste mohl dostat! Strkat dvouměsíčnímu kotěti čumec do exkrementů opravdu není řešení a stejně tak plácat ho čímkoliv po zadku!

Uvědomte si, že doma máte dvouměsíčního kotěcího mimíska. Kotě ve dvou měsících je opravdu ještě dost malé na uvedené metody výchovy (ostatně žádná kočka není dost stará na to, strkat jí čumec do exkrementů).

Nepíšete, kolik máte záchůdků, jaký typ záchůdku, jaké stelivo. Takže je třeba vysledovat, proč kotě odmítá chodit do záchůdku - špinavý, moc vyčištěný, nové stelivo???? Důvody můžou být různé.

S největší pravděpodobností se Vám tímto snaží dát najevo něco, co mu "nesedí".

Jak je to s odčervením?

Mimochodem nepoužívejte parfém, ale nějaký enzymatický prostředek na čištění (např. tekutý ariel, nebo nějaký pohlcovač pachů přímo na zvířata). Parfém pach exkrementů přebije, ale nezlikviduje.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: problém ze stolicí
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 18:13:10
Odpovědět s citátem

No to je strasna rada Mad co Vam dali Shocked
Ved on je este uplne malinkaty drobcek! Chudacik.
Urcite je s niecim nespokojny!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
richardmazour



Založen: 26.01.2010
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava Poruba

Předmět: Re: problém ze stolicí
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 18:19:00
Odpovědět s citátem

April napsal:
Tak v prvé řadě ta obdržená rada byla jedna z těch nejhorších možných, kterou jste mohl dostat! Strkat dvouměsíčnímu kotěti čumec do exkrementů opravdu není řešení a stejně tak plácat ho čímkoliv po zadku!

Uvědomte si, že doma máte dvouměsíčního kotěcího mimíska. Kotě ve dvou měsících je opravdu ještě dost malé na uvedené metody výchovy (ostatně žádná kočka není dost stará na to, strkat jí čumec do exkrementů).

Nepíšete, kolik máte záchůdků, jaký typ záchůdku, jaké stelivo. Takže je třeba vysledovat, proč kotě odmítá chodit do záchůdku - špinavý, moc vyčištěný, nové stelivo???? Důvody můžou být různé.

S největší pravděpodobností se Vám tímto snaží dát najevo něco, co mu "nesedí".

Jak je to s odčervením?

Mimochodem nepoužívejte parfém, ale nějaký enzymatický prostředek na čištění (např. tekutý ariel, nebo nějaký pohlcovač pachů přímo na zvířata). Parfém pach exkrementů přebije, ale nezlikviduje.



Díky za odpověď.

Mám byt 1 + 1 a používám plastový záchod, jaký měli v útulku. Stelivo používám to granulované, kdy po vymočení se udělá hrudka, kterou vyhodím. Odčervený byl 2 x. Jak říkám, chodí i kadit na záchod. A dva dny byl klid a šup, dneska jsem už sbíral doma.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: problém ze stolicí
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 18:26:06
Odpovědět s citátem

Nedošlo k nějaké změně dnes? Pozdní příchod domů? Čerstvě vyčištěná toaleta, či naopak příliš znečištěná? Nemáte záchůdek umístěn na místě, kde by mohl být hluk (pračka, sousedi?)

Přijít na příčinu není snadné a střílím jen od boku. Ono chce to pozorovat, proč se tak děje, může to někdy mít i drobnost, která ho k tomu vede.

Jinak doporučuji si projít tuto část - Toaleta, je tu už hodně dotazů k nečistotnosti a různé nápady, které by mohly pomoct k řešení.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
richardmazour



Založen: 26.01.2010
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava Poruba

Předmět: Re: problém ze stolicí
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 18:32:06
Odpovědět s citátem

April napsal:
Nedošlo k nějaké změně dnes? Pozdní příchod domů? Čerstvě vyčištěná toaleta, či naopak příliš znečištěná? Nemáte záchůdek umístěn na místě, kde by mohl být hluk (pračka, sousedi?)

Přijít na příčinu není snadné a střílím jen od boku. Ono chce to pozorovat, proč se tak děje, může to někdy mít i drobnost, která ho k tomu vede.


Díky za snahu, rady a Váš čas. Ani jedno. Před včerem jsem nebyl vůbec doma ( od 8 do 22.00 hod. - pracuji ) a včera byl doma celý den - 2 rozdílné situace a klid. Dnes jsem taky celý den doma, jen jsem odskočil do obchodu a radost byla na světě. A v bytě, především, kde má záchod je absolutní klid. Co se týče záchodu, nejde jej znečistit. Tím, že jsou tam ty granule, které tvoří v kombinaci s vlhkostí hrudky, tak jej má jak ve zlatě. Konec konců jako vše - jídlo, prostředí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: problém ze stolicí
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 18:41:22
Odpovědět s citátem

No a já hned na rozdíl od Vás vidím možnou příčinu .... jeden den nejste doma vůbec, takže kotě je samo, stýská se mu. Pak druhý den jste celý doma. Další den jste též doma a jen si odskočíte do obchodu - teoreticky se kotě zase obává, že zůstane samo zase celý den. No a nadílka je na světě. Zkuste nečistnost sledovat z tohohle úhlu pohledu.

Btw. znečištěním se myslí - načůráno (nahrudkováno), nasrajdíno - prostě použitý záchůdek.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
richardmazour



Založen: 26.01.2010
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava Poruba

Předmět: Re: problém ze stolicí
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 18:45:49
Odpovědět s citátem

April napsal:
No a já hned na rozdíl od Vás vidím možnou příčinu .... jeden den nejste doma vůbec, takže kotě je samo, stýská se mu. Pak druhý den jste celý doma. Další den jste též doma a jen si odskočíte do obchodu - teoreticky se kotě zase obává, že zůstane samo zase celý den. No a nadílka je na světě. Zkuste nečistnost sledovat z tohohle úhlu pohledu.

Btw. znečištěním se myslí - načůráno (nahrudkováno), nasrajdíno - prostě použitý záchůdek.



O.k. Dejme tomu, že je to tak. Ale jak vyřešit ten problém s tím občasným smolením? Časem přestane, když pozná můj kolotoč, buď doma celý den, nebo vůbec doma. Zvykne si na to a přestane? Mám jej 2 týdny.

Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: problém ze stolicí
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 18:51:04
Odpovědět s citátem

Řešením by mohlo být druhé kotě, zvláště nebýváte-li doma delší dobu - vyhrajou si spolu, tím pádem nebudou na Vás tak závislí. Ono dvouměsíční kotě je opravdu malé a potřebovalo by buď parťáka, nebo abyste se mu pořádně věnoval.

Jinak určitě si na Váš rytmus zvykne, jen bych řekla, že budete muset překonat tohle počáteční úskalí. 2 týdny je na sžívání ještě krátká doba a jak píšu, kotě je malé. Stejně tak, když nebýváte doma delší dobu, je dobré pořídit druhou toaletu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
richardmazour



Založen: 26.01.2010
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava Poruba

Předmět: Re: problém ze stolicí
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 18:57:13
Odpovědět s citátem

April napsal:
Řešením by mohlo být druhé kotě, zvláště nebýváte-li doma delší dobu - vyhrajou si spolu, tím pádem nebudou na Vás tak závislí. Ono dvouměsíční kotě je opravdu malé a potřebovalo by buď parťáka, nebo abyste se mu pořádně věnoval.

Jinak určitě si na Váš rytmus zvykne, jen bych řekla, že budete muset překonat tohle počáteční úskalí. 2 týdny je na sžívání ještě krátká doba a jak píšu, kotě je malé. Stejně tak, když nebýváte doma delší dobu, je dobré pořídit druhou toaletu.



O.k. Takže jestli jsem pochopil správně mezi řádky, tak by si měl na můj životní styl - myslím Tím pracovní, zvyknout a přestat smolit? No kéž kdyby, to by byla dokonalost sama. Zas není tak sám, když jsem pryč. Mám hodnou sousedku a jak zjistila, jak pracuji, tak se nabídla, že si jej bude brát. Nechal jsem ji udělat klíč od bytu a 2 x denně si jej bere k sobě. Mimochodem má taky kocoura, který má 2 roky a tam si spolu vyhrajou.

Dík za odpovědi. Richard.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2010 19:15:13
Odpovědět s citátem

ale pokud to neni problem s mistem, tak druhy zachudek nic nezkazi ... treba nase kocky chodi na velkou jen do jednoho zachodu, druhy maji na curani a treti je pro vsechno pouziti Smile
_________________
Benulka, Nikolka a Malá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Moje první ráno v novém domově (67x)
2
RSS kanály (67x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (59x)
4
Jsme v pořádným svrabu (33x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (24x)
6
Jak jsme paničku převezli (22x)
7
Veterinární poradna: Péče o kotě - očkování ... (21x)
8
Otázka dne: Vzdali byste se kočky kvůli ... (20x)
9
Skotská klapouchá kočka (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top