Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Chlamidie

Fórum: Oči kočky

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kaliny



Založen: 01.12.2009
Příspěvky: 7

Předmět: Chlamidie
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2010 14:46:09
Odpovědět s citátem

Musím reagovat na téma níže o ospalkách. Máme 4měsíčního mainského kocourka s PP (u nás doma něco málo přes měsíc) a řeším také problém s ospalky v jednom očičku, dokonce jakoby mu teklo maličko z jedné nosní dírky - vykapávala jsem 5dnů opthalem. Už jsem se jednou rozhodovala, zda nejít na veterinu, ale pár dnů se mu ospalky nedělaly, tak jsem to nechala být. Bohužel se mu to vrátilo (i když bez té sekrece z nosánku), ale neměla jsem čas to řešit (ono to opravdu nevypadá nijak strašlivě), protože moje obě děti dostaly opravdu hrozný zánět spojivek - takhle hrozné jsem to snad ještě nikdy u nikoho neviděla. Narazila jsem zde na diskusi, že se jedná možná o chlamidie (příspěvky od Tatiany) a také zabrouzdala po internetu a jsem zděšená. Prý se chlamidie mohou přenést na člověka za 1-3 týdny (kapénkově) jako zánět spojivek, atypický zápal plic. Dětem jsem tento víkend dokapala antibiotika s kortikoidy do očí a zítra jdu okamžitě s kocourem k veterináři. Je mi z toho opravdu těžko, pokud máte jakékoliv informace, ocením je.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2010 18:52:09
Odpovědět s citátem

K vetovi je zbytečnost chodit, rovnou bych nechal udělat test tady a to tak, že bych udělal výtěr z nosíku a očka a poslal to:

http://www.sevaron.cz/

Test vyjde na necelou pětistovku. No a k vetovi jít až s pozitivním výsledkem pro ATB. Pokud k vetovi půjdete kvůli onomu výtěru, ať udělá to samé: výtěr z očička a nosíku (nebo z jednoho), může vzít rovnou i stěr na bakteriologii, jistota je jistota a poštou to do Sevaronu pošlete a výsledek na chlamky máte druhý den a bakterku o něco později Wink

No a v případě pozitivního výsledku navštívit vašeho člověčího doktora a trvat na testu, zda ty potvůrky chlamydophila felis nejsou i u vás, u lidí se to dělá z krve.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2010 20:02:14
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
K vetovi je zbytečnost chodit, rovnou bych nechal udělat test tady a to tak, že bych udělal výtěr z nosíku a očka a poslal to:

http://www.sevaron.cz/

Test vyjde na necelou pětistovku. No a k vetovi jít až s pozitivním výsledkem pro ATB. Pokud k vetovi půjdete kvůli onomu výtěru, ať udělá to samé: výtěr z očička a nosíku (nebo z jednoho), může vzít rovnou i stěr na bakteriologii, jistota je jistota a poštou to do Sevaronu pošlete a výsledek na chlamky máte druhý den a bakterku o něco později Wink

No a v případě pozitivního výsledku navštívit vašeho člověčího doktora a trvat na testu, zda ty potvůrky chlamydophila felis nejsou i u vás, u lidí se to dělá z krve.


Stejně jako s tatianou, i tady musím nesouhlasit a doporučit za sebe jinýpostup. Vet, od něj ihned poslat stěry do laborky (jakékoli, nevidím v tom rozdíl) a opět k vetovi. Vet udělá i další vyšetření, které v laborce neudělají (zvíře jednoduše nevidí). Jen vet udělá na základě kompletního vyšetření relevantní závěr. Toť můj názor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2010 20:13:07
Odpovědět s citátem

Silvi ale já nepsal, že nemá chodit k veterináři Wink Ale pokud chce konkrétně vyšetření na chlamydie, je prvotní cesta k němu vcelku zbytečná, neboť jediné co může udělat je to, že vezme stěr a pošle ho do laboratoře. Nic víc Wink

Sevaron mě napadl pouze proto, že je levný, rychlý a mám s touto laboratoří dobré zkušenosti, což se o jiných říci nedá Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2010 22:24:12
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Silvi ale já nepsal, že nemá chodit k veterináři Wink Ale pokud chce konkrétně vyšetření na chlamydie, je prvotní cesta k němu vcelku zbytečná, neboť jediné co může udělat je to, že vezme stěr a pošle ho do laboratoře. Nic víc Wink

Sevaron mě napadl pouze proto, že je levný, rychlý a mám s touto laboratoří dobré zkušenosti, což se o jiných říci nedá Wink


I já si dovolím nesouhlasit - už proto, že o chlamydie jít může, ale nemusí. Dejme tomu - teoreticky - vlastněný provede kocouřovi stěr , odešle do laborky, čeká na výsledky. Mohou to být chlamydie, ale nemusí, může to být jiný problém, který může vet poznat při vyšetření...takže čekáním na výsledky z laborky se ztrácí čas, který už mohl být využit k léčení. Navíc - opět čistě teoreticky - vlastněný provede stěr, odešle, pak přijdou výsledky, nakráčí s nimi k vetovi...a co když vet z nějakých důvodů bude mít k té které laborce nedůvěru? A výsledky odmítne akceptovat a bude chtít nový stěr, test v jiné laborce?
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2010 22:44:00
Odpovědět s citátem

Luci 04 napsal:

I já si dovolím nesouhlasit - už proto, že o chlamydie jít může, ale nemusí. Navíc - opět čistě teoreticky - vlastněný provede stěr, odešle, pak přijdou výsledky, nakráčí s nimi k vetovi...a co když vet z nějakých důvodů bude mít k té které laborce nedůvěru? A výsledky odmítne akceptovat a bude chtít nový stěr, test v jiné laborce?



Já bych to neviděl vážně tak složitě, neboť prvotní dotaz zněl na CHLAMYDIE a od toho se odvíjela odpověď, co je třeba udělat. Pokud by vet poznal chlamydiovou infekci vyšetřením v ordinaci, pak by byl kandidátem na Nobelovu cenu, protože to se prostě poznat nedá, takže pokud je problém s očičkem či rýmou tak je (ale pouze dle mého názoru, každý může mít samozřejmě jiný) důležité laboratorní vyšetření a to bakterka + chlamky, což se dělá ze stěru a kvůli tomu nemusím kočeny tahat k vetovi ale mohu tam dojít již s výsledkem, neboť pokud problém není SILNĚ AKUTNÍ, tak než by mi kočky vet léčil naslepo systémem pokus omyl, což by bez laboratoře bylo, raději si počkám dva dny na výsledky.

No a k důvěře v laborku: zde je to na vztahu klient - veterinář a jejich vzájemné důvěře, s vetkou případné problémy svých koček konzultujeme a světe div se, pokud navrhnu nějaké řešení, do mé příští návštěvy má o problému vše zjištěno. Takže pokud vetce přinesu výsledky laborky tak ví, že jsem je nedělal proto že se nudím, ale aby měla podklady pro SVÉ rozhodnutí, jak kočky léčit Wink

No ale zpět k těm chlamydiím, největší potíž u těch potvor je ta, že zatímco jedna pozitivní kočka má silné příznaky (výtok z nosu, slzení očí, tmavé ospalky, silná rýma, kašel, celkové oslabení...), druhá kočka nemá příznaky takřka žádné, člověk si ani ničeho nemusí všimnout a problém je na světě a šíří se dál... chovatelé jejichž kočky byly více méně v pohodě a pak se musela složitě léčit celá rodina, by mohli povídat Crying or Very sad

Co se týká očkování, je o ničem, kdyby k něčemu bylo, nebylo by pozitivních očkovaných koček. Za ty peníze je účelnější čas od času otestovat. Ale to je opět pouze můj subjektivní názor Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Chlamidie
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 7:37:28
Odpovědět s citátem

Kaliny napsal:
Musím reagovat na téma níže o ospalkách.


Jen pro upřesnění, protože v budoucnu se témata mohou přesunout v pořadí a co je níže, může být následně na jiné stránce.
Jedná se o toto téma: http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3644 a pro příště doporučím funkci - Odpovědět v tom konkrétním tématu a nezakládat pro stejné další vlákno.

April
moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 7:44:23
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
K vetovi je zbytečnost chodit, rovnou bych nechal udělat test tady a to tak, že bych udělal výtěr z nosíku a očka


Je ale nutné si uvědomit jednu věc, a to, že ne každý laik a kočkař je schopný udělat stěry tak, aby stěr zůstal prostý dalších příměsí. Je sice hezké posílat věci rovnou do laborky, ale k čemu, pokud stěr bude znehodnocený?

Takže ano, pokud chcete dělat stěr doma, tak opět po dohodě s veterinářem, který laikovi vysvětlí, jak na to. A pokud teda stěr svěříme vetovi, těžko mu můžeme "nařizovat", kam má stěr poslat.

Mám dojem, že seriály typu CSI nám ukazují, že různé stěry a výtěry jsou brnkačka, a my si myslíme, že to zvládneme. Jenže vytřít kočkounovi oko, nos, ucho a kdo ví, co ještě, nemusí být tak snadné, jak to vypadá.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 7:52:56
Odpovědět s citátem

April napsal:
Je ale nutné si uvědomit jednu věc, a to, že ne každý laik a kočkař je schopný udělat stěry tak, aby stěr zůstal prostý dalších příměsí. Je sice hezké posílat věci rovnou do laborky, ale k čemu, pokud stěr bude znehodnocený?


To je samozřejmě pravda, pokud člověk neví jak na to, je třeba to svěřit odborníkovi - vetovi. Je to podobné jako s pícháním injekcí, někdo to kočkounům ďobne doma sám, zvláště při početnějším kočičím osazenstvu, případně si zavolá veta domů, jiný vyrazí do ordinace Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 8:50:44
Odpovědět s citátem

Tak a teď kolik lidí ví, jak na to?

Já sama přiznávám, že bych si to nechala vysvětlit od veterináře, což pak už je takřka to samé, jako tam kočku odnést a nechat jej to udělat. Případně udělám výtěr doma a zanesla bych to svému vetovi, který ví jak s materiálem nakládat.

A na rovinu, kolik výtěrů je potřeba každý měsíc, aby člověk nemohl dojít k vetovi? Myslím, že jen tak cvičně doma výtěry nikdo kočkám neděláme.

Co se týče injekcí, tak nikdo nebude ďobat injekce jen tak, pokud nemá třeba humánní lékařské vzdělání a ví jak na to. Pokud bych měla ďobat kočkounovi injekci, tak opět bych si to důkladně nechala ukázat a nejlépe vyzkoušet pod vetovým dohledem, a až pak bych teprve riskla injekci doma.

Nesnažme se navodit dojem, že je to brnkačka, kterou zvládne každý. Není to tak.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kaliny



Založen: 01.12.2009
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 9:42:30
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za příspěvky. Nestačila jsem ihned reagovat, ale určitě si netroufám sama udělat výtěr. Určitě volím veterináře a to nejen z důvodu, že pro něj není problém odborně odebrat vzorky, ale chci s ním také probrat možnost přenosu či jiné nemoci. Je možné, že se jedná o docela jiný problém a děti to třeba chytly ve školce. Dokáži si představit rekaci pediatra v podobě: "dejte kocoura pryč".
Spíš jsem hledala založením nového vlákna, zda někdo nemá podobnou zkušenost, např. s léčbou chlamidií u koček nebo právě přenostu na člověka apod.
Ta diskuse má opravdu stejné pokračování jako ve vláknu o ospalcích, tímto se omlouvám o založení nového.
Samozřejmě je vše o přístupu veterináře, ale myslím, že nemůže odmítnout udělat výtěr (a zkoušet různá přeléčení), pakliže se majitel zvířete domnívám, že se možná jedná o infekční nákazu a má v rodině malé děti. Mám dobrou zkušenost s veterinární klinikou Anděl (MVDr. Barchánek, Hanzel a další). Kdysi nám tam zachránili perského kocourka, který měl stařecký diabetes a nakonec se dožil 18let. Původně jsme chodili na kliniku v Praze Libuši, kde neudělali krevní rozbor a tvrdili, že kocour má problém s ploténkami jako mají jezevčíci (kocour měl problém s chůzí z neléčené cukrovky).
Určitě dám vědět jak jak vše dopadlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 18:00:53
Odpovědět s citátem

Co se to proboha deje .. to bude i lidem radit at si injekce dobnou sami, odeberou krev a delaji si stery???? a pak uz je krucek k tomu at si leky ordinuji sami a nejake drobne operace prece taky zvladnete doma na kuchynskem stole

to vam nekdo plati ze reklamu na laborator? vzdyt je jedno kam se to posle, a nerikejte mi ze v jinych laborkach pracuji dementi, kteri nic neumi

ano ma reakce je emotivni ... ale nezlobte se prece to nemuzete myslet vazne

A kaliny vam drzim palce Smile a je velmi povzbuzujici ze mate rozum Smile po teto diskuzi
_________________
Benulka, Nikolka a Malá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 18:53:54
Odpovědět s citátem

Zde na kocouři mě vždy dostane, jak někteří vydedukují z příspěvků něco, co tam není a ještě se u toho rozčilují, tak ještě jednou a naposledy, snad to bude pochopeno Rolling Eyes

1. První příspěvek ve vláknu byl o tom, že se Kaliny ptala na zkušenosti s chlamydiemi. Doporučil jsem jí udělat kočičákovi stěr, který může udělat sama nebo jít k vetovi. Ať to udělá tak či onak, onen stěr stejně musí poslat do laboratoře a je buřt do jaké a do té laboratoře to nejspíše půjde poštou a jestli to na poštu zanese vet, nebo někdo jiný je opět jedno, já jen napsal s jakou laborkou mám JÁ zkušenost, takže nějaké přiblblé poznámky o placené reklamě nejsou na místě. To by pak tady nikdo nemohl doporučit z vlastní zkušenosti nikomu nic...

2. Ve všech příspěvcích jsem psal, že v případě pozitivního výsledku je návštěva veta za účelem stanovení léčby nutná, tudíž opět nechápu ty nesmysly o tom, že si někdo něco ordinuje sám.

3. Dále jsem psal, co se výtěru týká, cituji: pokud člověk neví jak na to, je třeba to svěřit odborníkovi - vetovi. Znám spoustu chovatelů, kteří stěr kočičákovi udělají sami a i například léky injekčně aplikují sami, samozřejmě ty, které mají opět od veterináře a neznamená to že to jsou dementi, kteří fušují onomu vetovi do řemesla, ale vzhledem k množství koček a vlastním zkušenostem je to prostě pro ně takto lepší.

4. No a pokud to někdo dočetl až sem aniž by se rozčílil, pro jistotu poukazuji opět na PRVOTNÍ příspěvek vlákna, kdy byl dotaz k chlamydiím a ty žádný veterinář bez laborky nepozná, pokud někdo takovéhoto znáte, rád se nechám poučit.

Prostě to ty příspěvky chce číst celé a nic nevytrhávat z kontextu Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 19:30:39
Odpovědět s citátem

Přestavte si, Františko, že svým kočkám doopravdy injekce ďobu sama Smile - vet mi je nadávkuje do stříkaček a já je aplikuju doma v klidu, kočku nijak nestresuju, ani neví, že jsem ji píchla. Ani se nehne z pelíšku. A já mám spoustu času navíc, který nemusím trávit cestou na veterinu, čekáním, až na mně přijde řada a nemusím riskovat, že chytneme ještě i to, co nemáme. Prostě jsem se naučila pod kůži nebo do svalu je píchat sama. Je to lepší pro ně i pro mně.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 19:59:29
Odpovědět s citátem

Frantiska napsal:
to vam nekdo plati ze reklamu na laborator? vzdyt je jedno kam se to posle, a nerikejte mi ze v jinych laborkach pracuji dementi, kteri nic neumi

Tak to by jste se divila....
Až budete mít pár nic neříkajících výsledků z některých laboratoří, tak se budete s vetem jo hodně radit, do které laboratoře co poslat. Ač se vám to nezdá, tak opravdu není laboratoř jako laboratoř!!!
Není to žádná reklama, ale jen zkušenosti.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 21:15:46
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Přestavte si, Františko, že svým kočkám doopravdy injekce ďobu sama Smile - vet mi je nadávkuje do stříkaček a já je aplikuju doma v klidu, kočku nijak nestresuju, ani neví, že jsem ji píchla. Ani se nehne z pelíšku. A já mám spoustu času navíc, který nemusím trávit cestou na veterinu, čekáním, až na mně přijde řada a nemusím riskovat, že chytneme ještě i to, co nemáme. Prostě jsem se naučila pod kůži nebo do svalu je píchat sama. Je to lepší pro ně i pro mně.


a alergicke reakce se nebojis? a davkuje ti veterinar ... ja nemam nic proti tomu ale ... je tu dotaz jake mate zkusenosti s tim a tim a nejednou udelejte sama ster a poslete do te a te laboratore

a pak dotaz slzi ocicko a hned pises: Vím, co to je. Chlamýdie-na 100%. a co cert nechtel je to neco jineho. Me proste neprijde spravne neco diagnostikovat od kompu ... kdyz to muze byt spousta veci A psat "Chcete-li mít jistotu, domluvte se s veterinářem na výtěru z oka a odeslání vzorku třeba na tuto adresu" no to me taky koser zrovna neprijde ... podle me si to snad veterinar muze poslat kam chce ... pokud nemam negativni zkusenost tak mu duveruju a kdzy ji mam zmenim veterinare


Jo a dotaz kolik lidi si myslite ze ma doma sadu na odber steru? ze to odebere bez problemu (jsou kocky co se brani) a ze to hned pujde poslat ze si to neodebere vecer a necha pres noc na lince ... nechapu vzdyt veterinar prece neni o tolik drazsi
_________________
Benulka, Nikolka a Malá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 21:46:36
Odpovědět s citátem

Frantiska napsal:

Jo a dotaz kolik lidi si myslite ze ma doma sadu na odber steru? ze to odebere bez problemu (jsou kocky co se brani) a ze to hned pujde poslat ze si to neodebere vecer a necha pres noc na lince ... nechapu vzdyt veterinar prece neni o tolik drazsi


Tak ještě jednou speciálně pro dyslektiky (člověk s poruchou schopnosti čtení):

Dále jsem psal, co se výtěru týká, cituji: pokud člověk neví jak na to, je třeba to svěřit odborníkovi - vetovi. Laughing
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 21:55:37
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:

Tak ještě jednou speciálně pro dyslektiky (člověk s poruchou schopnosti čtení):


Myslím, že to to už je krapet přehnané Oldo, nemyslíte?

Navíc nevšimla jsem si, že Vy byste se snažil pochopit, co píšeme my.

Uvědomte si, že sem na forum chodí i někteří nováčci a sebevědomá prohlášení - udělejte stěry doma a pošlete je tam a tam, mohou působit kontraproduktivně.

A navíc - nejsem přesvědčená o tom, že majitelé koček mají suplovat práci veterinářů. Od toho je vet vet. Právníkovi, řezníkovi, účetnímu také budete fušovat do řemesla jen proto, že si myslíte, že to taky zvládnete a mnohdy ještě líp?!

Někdy si myslím, že jsme národ Brouků Pytlíků ... všechno umíme, všechno známe, všemu rozumíme ...
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 22:05:32
Odpovědět s citátem

Pro Františku

Ne, alergické reakce se nebojím.

A pokud vím, ten dotaz na slzící očíčko-JAK můžeš tvrdit, že to chlamky NEJSOU, když vet stěry nedělal a rovnou dal mastičku? My taky dostávali mastičky a kapičky na slzící očíčko, no a světe div se, po pár dnech se to vše vracelo, tak jsme dostali jinou mastičku nebo kapičky, a bylo to tu zas, pořád bez laborky, pak jsem se neptala, sehnala si odběrné soupravy, domluvila se s jiným vetem, udělal stěry a výsledek? Chlamýdie! Proto jsem si troufla říct, že vím, co to je. Byli jsme na tom naprosto stejně s tím rozdílem, že já se nakonec s mastičkama nespokojila a chtěla jsem znát příčinu toho, proč se to pořád vrací.

A máš nápad, jak vezmu k vetovi 9 koček a velkého psa Evil or Very Mad - najednou? Já to tedy nevím.......... Představ si, že veterinář přijel ke mně domů a výtěry mi udělal-nedělala jsem je sama. Ale injekce kočkám sama píchám-dávkuje a léčivo vybírá ovšem veterinář. Já jeho práci suplovat určitě nechci. Ale na rozdíl od tebe mám CHOV a tudíž i trochu více koček než většina lidiček tady, a proto mám některé věci prostě jinak. Jako většina chovatelů-nebo aspoň ti, které znám.

A že se svatě rozhořčuješ, že jsem někoho doporučila? Ty nedoporučuješ někoho nebo něco, s kým nebo čím máš dobrou zkušenost? Obvykle se to tak mezi lidmi dělá, nebo ne? A taky jsem snad psala "třeba na tuto adresu"- a ne jen a pouze na tuto adresu a nikdy žádnou jinou!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 22:21:47
Odpovědět s citátem

April napsal:

Myslím, že to to už je krapet přehnané Oldo, nemyslíte?

Uvědomte si, že sem na forum chodí i někteří nováčci a sebevědomá prohlášení - udělejte stěry doma a pošlete je tam a tam, mohou působit kontraproduktivně.

A navíc - nejsem přesvědčená o tom, že majitelé koček mají suplovat práci veterinářů. Od toho je vet.


Nemyslím si, že jsem to přehnal, neboť jak jsem psal, člověk to má udělat tak, nač se cítí, tedy buď doma, nebo jít k veterináři, tak nač to pohoršování se.

Naopak si myslím, že nováčkovi sebevědomá prohlášení k věci, pomohou k tomu, že bude vědět, co má u veta chtít, neboť majitelé koček by sice neměli suplovat práci veterinářů, ovšem nic by jim nemělo bránit v přemýšlení, jestli to co vet dělá, je správné.

Malý příklad: zrovna dnes jsem se bavil s majitelkou šestiměsíčního kotěte, která tvrdila, že když si kotě přinesla, mělo soustavnou rýmu a výtok z oka. Vet nasadil atb, rýma po 14 dnech ustoupila, výtok z oka ne a tak vet nasadil do oka mastičku s atb. Vše se po dalších 14 dnech urovnalo a po dalších 14 dnech vrátilo. Když jsem se ptal na výsledek laborky, tak paní povídala, že jí vet řekl že je to zbytečné, že se to stejně bude vracet a pak se to může přeléčit.

Máte opravdu pocit, že tento způsob je správný, že majitel kočky nemá mluvit (suplovat) do toho co chtít? No a poněvadž je paní nováček, myslíte si, že má tucha něco o laboratořích, stěrech, kultivacích.... nebo věří svému vetovi? Myslím si že se najde spousta takových, kteří svému vetovi věřili... a dnes již žádného veta nepotřebují, poněvadž nemají s kým by k němu chodili. Není vet jako vet.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 22:31:48
Odpovědět s citátem

Ano Oldo, přehnal jste to jak s "přiblblou" poznámkou (jak padlo tuším výše), tak s dyslexií. Z mého úhlu pohledu rozhodně.

Ano - nováčci zjistí, co mají u veta požadovat, ale rozhodně by neměli sebevědomě požadovat sadu na stěry. Protože spousta lidí se často cítí na víc, než zvládnou.

Postup správný není, což by nováček zjistil, nicméně z diskuzí tady poslední dobou budou nováčci zmatení a odnesou si velký kulový pytlíkový! A nejen nováčci, i já už začínám být zmatená ve vláknech a v tom, co se kde probírá, řeší, téma se duplikují, plive se rovnou ve dvou vláknech ... tímhle stylem půjde forum do kopru, jestli se všichni nezbercháme a nezačneme místo předvádění svých chytrostí opravdu užitečně radit.

Místo toho, aby takový nováček zjistil - teče z očí, vet labku odmítá, na foru píšou labka nutnost. 3 jednoduché kroky tady schované do kvanta nesmyslného balastu o tom, jestli dělat stěry doma, nebo je poslat do té jediné správné laboratoře. 4. krokem by měly být stěry - pokud je vet udělat nechce, jdu jinam. Ale ne, že budu za kinga, vezmu si sadu, nebo si jí nechám poslat a budu suplovat veta. Blbost. Laboratoř je druhý krok. Dobrý veterinář je krok první.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 22:41:50
Odpovědět s citátem

A mimochodem, když se to tu tak pěkně mele, kdo už zahlasoval pro Kocouře roku 2009?

Ve foru je furt lidí a žije to tu, tak doufám, že alespoň každý z vás přihodí hlasy pro deníček a album.

Pevně doufám, že nechodíte sem na MK jen kvůli foru, ale i kvůli dalším radůstkám, která alba a deníky poskytují Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 7:28:59
Odpovědět s citátem

Jen tu nakopíruju, co jsem napsala do vedlejšího vlákna, protože tu i tam je to naprosto stejné!!!

Tak se ještě přidám se svým názorem i já a určitě budu taky kamenována.
Veterinář bude léčit, až bude vědět co má léčit! Nemá možnosti si udělat ve své ordinaci kultivace, rozbory, testy!!! Na základě rozborů z laboratoře se totiž i doví, jaká atb (např.) použít, která budou na konkrétní problém reagovat a která ne! Takhle totiž vypadá výsledek z laboratoře - co našli a citlivost atb.
Správný vet stanoví diagnózu a pokud si není jistý, udělá stěry a pošle do laboratoře.
Takže postup je: veterinář - laboratoř - veterinář.
Táňa (a další) se tady jen snažila pomoct ostatním se svými zkušenostmi. Bohužel, mnozí jí za to napadají. Vůbec se jí nedivím, že už nemá chuť radit.
Já mám super veta, nedám na něj dopustit, ale taky není šaman, aby jen pohledem do oka odhalil problém. Taky využívá (a často) laboratoří. A protože je normální, tak se mnou o zvolené laboratoři diskutuje. Vždy se dohodneme, kam stěr pošleme. Nevidím důvod, proč bych si do výběru laboratoře nemohla mluvit, vždyť rozbor platím já! Jde to z mých peněz a já chci mít výsledek správný a vypovídající.
A ti, kteří si myslí, že je laboratoř jako laboratoř jsou na velkém omylu. Ne každá laboratoř má možnosti a vybavení udělat testy i podle moderních metod a ne každá laboratoř má vhodné odborníky. Ono totiž je třeba výsledek testů umět i odečíst! A to umí jen odborník se zkušenostmi a specializací.
Až se vám stane to, co mojí kamarádce, že vám z laboratoře dojde výsledek se stanovením nemoci a vy zjistíte (po poradě s mým vetem, kterému se nález laboratoře nepozdával), že výsledek bakteriologie stanovil patolog (ano, i laboranti se specializují) a další laboratoř následně stanoví něco naprosto jiného, pak se přestanete divit tomu, že někdo doporučí nějakou laboratoř, se kterou má dobré zkušenosti. Nechodí tady totiž jen "mazlitelé" jedné kočičky, ale i chovatelé, kteří těch koček mají doma více a už ledasco zažili. A snaží se začátečníkům poradit. A mnohdy "dostanou na hubu".
Je to škoda. Potom se nedivte, že si chovatelé navzájem radí po mejlech, po telefonu, osobně, ale veřejně se jim moc radit nechce. Protože v dobré víře poradí a jsou špatní!!! Exclamation
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 7:48:19
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Jen tu nakopíruju, co jsem napsala do vedlejšího vlákna, protože tu i tam je to naprosto stejné!!!


Udělám to samé a svou odpověď též zkopíruju a pevně doufám, že tímto obě vlákna zůstanou u věcných problémů a bude konec s nesmyslným dohadováním.

Pavlína M. napsal:
Takže postup je: veterinář - laboratoř - veterinář.


Ano, ale to je přesně to, co píšu výše. Tyhle kroky mají jít za sebou a měl by to být normální postup. Nemůže být samozřejmostí obejít veterináře, jak tu taky padlo - udělat stěry sami a poslat do laborky. Tak by to být nemělo.

Navíc tedy jediný, kdo vedle v obdobném vláknu stanovil diagnozu od oka byla, v tomto případě, Tatiana. Veterinář se domnívá, a to kočku viděl a nejspíše měl možnost do očí nahlédnout a všiml si určitého dráždění, že jde nejspíše o entropium. Emily se logicky optala na očního odborníka a to je správně a též jí tu byly doporučeny stěry. A pokud se ona rozhodne pro stěry, jistě jí veterinář vyhoví a kam to pošle, je už jen na nich.

A co se týče laboratoří, ono prostě čeho je moc, toho už je příliš, i na KO padly poněkud udivené dotazy, proč se v poslední době doporučuje jen jedna laboratoř. Takže není se čemu divit, že navzdory dobrým zkušenostem, ta přehnaná propagace už vzbuzuje mírné rozpaky.

Nicméně i to divení se, je dvousečné - taky se divím - radit veřejně se chovatelům tedy nechce (a ano, chápu to, taky nejsem ráda, když mě někdo "dá na hubu" jen kvůli mému názoru, a že tady už jsem taky pár ran schytala), ale proč se tedy chodí např. o BOEC, SCHK, a mnoha dalších tématech hádat veřejně sem a nezvednou telefony a nevyříkají si to po mobilech?! (nicméně to je řečnická otázka k zamyšlení)
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 8:20:17
Odpovědět s citátem

April napsal:
Nicméně i to divení se, je dvousečné - taky se divím - radit veřejně se chovatelům tedy nechce (a ano, chápu to, taky nejsem ráda, když mě někdo "dá na hubu" jen kvůli mému názoru, a že tady už jsem taky pár ran schytala), ale proč se tedy chodí např. o BOEC, SCHK, a mnoha dalších tématech hádat veřejně sem a nezvednou telefony a nevyříkají si to po mobilech?! (nicméně to je řečnická otázka k zamyšlení)

Ač řečnická, já na ní odpovím... Laughing
Všeobecně se o nemocech chovatelům moc diskutovat veřejně nechce, protože v naší malé české kotlině přiznat, že mé kočky prodělaly nějakou nemoc se rovná málem chovatelské sebevraždě. Spousta chovatelů tvrdí, že oni mají chov "naprosto zdravý" a ti, co se přiznají, že se s něčím potýkají nebo potýkali jsou ostatními odsouzení jako ti, kteří jsou promořeni bůhví čím! Exclamation Někdy je to pohodlnější mlčet nebo nevědět...
Ale jestli je to správné, to je také řečnická otázka k zamyšlení.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 8:23:27
Odpovědět s citátem

April napsal:
A co se týče laboratoří, ono prostě čeho je moc, toho už je příliš, i na KO padly poněkud udivené dotazy, proč se v poslední době doporučuje jen jedna laboratoř. Takže není se čemu divit, že navzdory dobrým zkušenostem, ta přehnaná propagace už vzbuzuje mírné rozpaky.

Já bych řekla, že to je z jednoho prostého důvodu. V této laboratoři pracuje laborantka, která je nejen zkušená, ale navíc i chovatelka koček a práce je jí koníčkem. Navíc je velmi ochotná, chovatelům poradí i po telefonu a svou práci nebere jen "odbouchám si směnu". Problémy jí zajímají a snaží se jim přijít na kloub.
Pokud by takových laboratoří a takových pracovníků bylo více, je to pro chovatelé jen dobře. Ale bohužel, jaksi jich moc není...
Takže možná proto.
Věřte, není to reklama, ale jen zkušenosti chovatelů s různými laboratořemi a s jejich výsledky.
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 13:04:28
Odpovědět s citátem

Frantiska napsal:
vzdyt je jedno kam se to posle



Pro případné zájemce chci sdělit, že není jedno, kam se vzorky pošlou a je dobré se ptát. V opačném případě, byste mohli být překvapeni třeba při placení.
Před časem jsem šla konzultovat zdravotní stav kočky ke konkurenci. Celkem snadno mě vet přesvědčil, že je nutno testovat chlamydie. Na fóru už jsem o těch potvorách četla a docela mně to poděsilo. Jen se tu tenkrát neprobíralo KAM se dají vzorky poslat. Tedy alespoň to, že se testuje v tuzemských laboratořích. (Nebo jsem to nějak přehlédla). Takže tenhle vet tvrdil, že chlamydie testují pouze v Německu, což stojí 2.000,- + poštovné. Takže - už se ptám.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 16:05:32
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
Před časem jsem šla konzultovat zdravotní stav kočky ke konkurenci. Celkem snadno mě vet přesvědčil, že je nutno testovat chlamydie. Na fóru už jsem o těch potvorách četla a docela mně to poděsilo. Jen se tu tenkrát neprobíralo KAM se dají vzorky poslat. Tedy alespoň to, že se testuje v tuzemských laboratořích. (Nebo jsem to nějak přehlédla). Takže tenhle vet tvrdil, že chlamydie testují pouze v Německu, což stojí 2.000,- + poštovné. Takže - už se ptám.


Je dobře se ptát a být informován. Wink


Škoda peněz v Němcích, u nás se testík pořídí metodou imunochromatografie cca ze 500,-, metodou Real Time PCR do tisícovky.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sebasty



Založen: 02.02.2009
Příspěvky: 37
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 18:01:26
Odpovědět s citátem

April, musím se postavit na stranu Tatiany a spol. Chodím ještě na jedno automobilové fórum, kde, protože jsem sama ženská a zajímá mě to, tak zjišťuji případné vady, vychytávky a opravy. Tam se taky řeší jak vyřešit určitý problém, který servis je a není spolehlivý a rozumný člověk si udělá obrázek sám. Rozumný a selským rozumem uvažující člověk přece nemůže brát jakékoliv informace z netu jako 100% dané...

U každého příspěvku je podpis - podle toho vidím, že je to chovatel s X kočkama a že ASI bude mít nějakou zkušenost. Jasně, možná byla chyba napsat že je to 100% chlamydie...ale to bychom už sklouzli do slovíčkaření a o tom tohle fórum není přeci...

Takže - VŠEHO MOC ŠKODÍ a důvěřujme "fóristům" že mají zdravý selský rozum Wink .
_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 18:08:44
Odpovědět s citátem

Sebasty, ono to není o tom, na čí stranu se kdo postaví, o tom to celé tady vůbec nebylo.

A věřte, že ani množství koček neznační nic o kvalitách chovatele. Jsou tací, kteří maj mnoho koček mnoho plemen a kočkách ví kulový, pak jsou tací, kteří mají kočky dvě, a mohli by školit.

Myslíte si, že kdo si pořídí 10 koček během dvou let, o nich ví víc, než majitel 2 koček, které má třeba 5 let? Já tedy ne.

Každý má možnost si tu ve foru učinit obrázek o jednotlivých diskutérech, může si projít profily, jejich příspěvky, a ten obrázek není plochý a není založen jen na množství koček, ale i na poskytování užitečných informací, které opravdu pomáhají.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top