Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Péče o zuby

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: Péče o zuby
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2005 14:56:56
Odpovědět s citátem

Milí kočkomilové,

ráda bych se vás zeptala, jestli a jakým způsobem čistíte vašim kočičím mazlíčkům zuby. Koupila jsem zubní kartáček pro malá zvířata (snad by stačil i lidský tzv. jednosvazkový kartáček, který lze sehnat v obchodech zaměřených na ústní hygienu) a pastu na zuby pro psy, která je prý vhodná i pro kočky (je s příchutí drůbeže). Jenže náš milý kocourek si nenechá do pusy sáhnout. Než se odhodlám držet ho a čištění zubů mu "vnutit", chtěla bych vědět jestli existuje nějaký jiný, méně násilný způsob, jak vyčistit kocourkovi zoubky. Popřípadě nějaký trik. Anebo radu, je-li čištění vůbec nutné... nestačí-li k pročištění zubů značkové granule (kocour denně dostává Acanu).
Kocour má navíc zubní kámen. Pokud necháme kámen odstranit, co můžeme dělat jako prevenci, aby se kámen neobjevil znovu, resp. aby se příště objevil co nejpozději?
Děkuji za rady.
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: Re: Péče o zuby
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2005 20:18:28
Odpovědět s citátem

Doporučuji granulky s označením Oral Care - jsou vyvinuty tak aby při chroupání čistily zuby.
Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Péče o zuby
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2005 5:38:36
Odpovědět s citátem

Abych řekl pravdu, ještě jsem snad nikdy nepotkal někoho, kdo by měl kočku, která by si nechala čistit zuby. Říká se, že by to snad mělo jít, když by se zvykala od koťátka, ale opravdu nemám zkušenost.

Zdraví zubů se přesně, jak je tady už napsáno, ovlivní hlavně krmením. Platí, že z konzerv bude mít kočka časem asi více zubního kamene než třeba z granulek a podobně. A pak jsou skutečně různé "polízaniny", které by zuby měly čistit nebo o ně nějak pečovat - tak asi jedině takhle Smile
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Péče o zuby
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2005 5:42:45
Odpovědět s citátem

Jája napsal:
Doporučuji granulky s označením Oral Care - jsou vyvinuty tak aby při chroupání čistily zuby.

Mám takové značkové pro fenky - a podle mého to nijak zvlášť nefunguje (zkušenost za tři roky!).

Co se týká čištění zubů - tlamičku mají moje psice mrňavou a když tam dám prsty, abych mohla k zubům, tak už se tam zase nevejde kartáček. Laughing Jsou to holky poslušné, ale ani jim ani mně se to nelíbí, takže u koček jsem to ani nezkoušela Embarassed .
Výsledek - hlídám u všech stav v tlamkách a budeme chodit na čištění ultrazvukem k veterináři...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2005 20:38:56
Odpovědět s citátem

Musím dodat jednu důležitou věc, kterou jsem se dozvěděla předevčírem. Byli jsme s kocourem u veta a viděla jsem na vlastní oči, v jakém strašném stavu má kocour zuby.... tedy ty, které mu zbývají (přední má vytržené ještě z útulku, prý se mu rozpadly). Zuby jsou celé žluté a potažené kamenem a dásně jsou zanícené. Sad Vet mi také poradil Oral Care od Hill's. A že můžu se snažit bojovat anebo kocourkovi nechat zuby vytrhat. Rozhodla jsem se prozatím pro to první. Ještě ten boj nevzdám. Vím, že kocour si nechce nechat šáhnout do pusy, ale pokusím se ho navykat postupně. Ono mi stejně nic jiného nezbývá, když chci zkusit ty zbylé zoubky zachránit. Takže mu nechám na veterině pořádně vyčistit zuby, odstranit kámen a zbavím se všech konzerv, odteď už jen granule. Byla jsem v útulku (mylně?) informována, že kocour může jíst všechno.
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 10:22:11
Odpovědět s citátem

Taky bych radši krmila kočičáka jen granulemi, strašně mu smrdí s pusy, a když je den jen na granulích, je to o moc lepší. Jenže jak je zvyklý 2x denně na konzervu, nevím jak s přechodem jen na suché, jestli se musí granule vlhčit (to náš kocour nesnáší). Budu vděčná za každou radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 12:39:33
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Taky bych radši krmila kočičáka jen granulemi, strašně mu smrdí s pusy, a když je den jen na granulích, je to o moc lepší. Jenže jak je zvyklý 2x denně na konzervu, nevím jak s přechodem jen na suché, jestli se musí granule vlhčit (to náš kocour nesnáší). Budu vděčná za každou radu.


Aby měly granule efekt na péči o zuby, musí být suché - právě to chroustání stírá plak. No a pak taky musí být nezbytně kvalitní. Jestliže mezi konzervami kocour granule běžně baští, stačí jen zvolna ubírat masitou dávku, aby se zvykl granulemi dojídat. Pak dávat konzervičku jenom jednou denně, až s tím přestat třeba úplně.
Moje kočičí smečka konzervy a kapsičky ráda, ale stejně jako pesanům je dávám většinou jen jednou za týden. Je to malý svátek. Jen na granulích (znovu zdůrazňuji kvalitních) rozhodně nestrádají, během dne dostávají navíc jen pár malých odměnek - kočkobonbónky, kousky s masových tyčinek, kousek sýra apod.
Je to jen na Vašem rozhodnutí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 14:57:01
Odpovědět s citátem

Mám granule Acana Kitten, ale koupila jsem teď už Acana adult (kupuji v pruhledných pytlíčkách 400 g, ve zverimexu mi řekli, že jim to takhle vozí napytlíkované přímo pro ně, je to levnější protože se neplatí obal - myslíte, že to není ona kvalitní acana, ale nějaký vedlejší méně kvalitní produkt?). Mohu už teď začít kočičáka navykat na adultky? Není brzo, když je mu 8 měsíců? Zítra jde na kastraci, protože si zřejmě již začal značkovat, musím pak krmit spec. granulemi pro kastráty? A na co si dávat pozor?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zainab



Založen: 11.08.2005
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 16:22:47
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
kupuji v pruhledných pytlíčkách 400 g, ve zverimexu mi řekli, že jim to takhle vozí napytlíkované přímo pro ně, je to levnější protože se neplatí obal - myslíte, že to není ona kvalitní acana, ale nějaký vedlejší méně kvalitní produkt?

Podľa mňa to bude tá istá Acana. U nás v zverimexe tak zase predávajú Royal Canin.
Verunka napsal:
Mohu už teď začít kočičáka navykat na adultky? Není brzo, když je mu 8 měsíců? Zítra jde na kastraci, protože si zřejmě již začal značkovat, musím pak krmit spec. granulemi pro kastráty?

Počula som, že na dospelácke sa má začať prechádzať v 9 mesiacoch, ale po kastrácii už asi áno. A granule pre kastratov dávajte ak máte strach, že vám začne tučniet. Ja by som, vzhľadom k veku kocúra, volila normálne dospelé granule ako kompromis, čo sa týka energetickej hodnoty, medzi mačiatkovskými a granulami pre kastrované mačky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zainab



Založen: 11.08.2005
Příspěvky: 15

Předmět: Verunka
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2005 16:30:37
Odpovědět s citátem

Ešte som zabudla na ten prechod z konzerv na granule. My sme kocúrovi dávali konzervy 2x denne a granule po celý čas. Keď sme mu asi v piatich mesiacoch začali dávať konzervu už len raz denne, ani sa nesťažoval. Dokonca vyzeral, ako keby si to ani nevšimol. Možno tiež budete mať to šťastie. Smile Postupne to možno budem ďalej obmedzovať a dáveť mu konzervu len raz za čas práve kvôli tomu zápachu z úst. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 7:58:54
Odpovědět s citátem

Děkuju za rady. Granule pro kastráty začnu dávat až bude kocour starší a uvidím, že hodně tloustne. Jinak budu teda dávat normální adultky. S těmi konzervami to zkusím jak radíte, jen nevím kterou dávku mu mám vzít. Asi tu ranní, že? Protože přes den jsme v práci a on skoro celý den prospí (kolikrát jsem se přes den stavila doma a vždy spal), řádí až odpoledne, když přijdeme domu, takže ten přísun energie by se asi hodil víc na ten večer. Co myslíte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zainab



Založen: 11.08.2005
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 8:37:59
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
S těmi konzervami to zkusím jak radíte, jen nevím kterou dávku mu mám vzít. Asi tu ranní, že? Protože přes den jsme v práci a on skoro celý den prospí (kolikrát jsem se přes den stavila doma a vždy spal), řádí až odpoledne, když přijdeme domu, takže ten přísun energie by se asi hodil víc na ten večer. Co myslíte?


Neviem, co je spávnejšie, ale ja dávam konzervu večer. Rozhodla som sa tak, lebo som sa bála, že si zvykne ráno na jedlo vždy v ten istý čas a bude nás kvoli tomu cez víkend budiť.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Změna krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 8:43:51
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Děkuju za rady. Granule pro kastráty začnu dávat až bude kocour starší a uvidím, že hodně tloustne. Jinak budu teda dávat normální adultky. S těmi konzervami to zkusím jak radíte, jen nevím kterou dávku mu mám vzít. Asi tu ranní, že? Protože přes den jsme v práci a on skoro celý den prospí (kolikrát jsem se přes den stavila doma a vždy spal), řádí až odpoledne, když přijdeme domu, takže ten přísun energie by se asi hodil víc na ten večer. Co myslíte?


Verunko, já bych doporučila přecházet na Adultky až ve 12 měsících. Exclamation Pohlavní zralost není totéž co dospělost - když děvče začne menstruovat, tak to taky ještě není hotová ženská Wink . Kotěcí granulky dávají živiny do vývoje kostry a svalstva - to opravdu s pohlavním pudem nesouvisí. A případné lightky pro kastráty opravdu až v případě hrozící obezity.

Vynechání konzervičky ráno je rozumné i užitečné - zrychlí to i odchod z domova. A když časem omezíte i tu večerní, bude mít i tak energie z granulí dost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 9:19:27
Odpovědět s citátem

Ná já nechtěla začít dávat hned adultky. Jen jsem myslela, že mu budu do těch kotěcích přimíchávat i pár adultek a pak pořád přidávat a přidávat adult. Ale jestli to je nesprávné, tak tedy budu dávat dál kotěcí. Nejvíc mě mrzí, že si nemůžeme být jistí tím věkem. Když jsme ho našli, veterinář řekl, že je mu 5 měsíců. Ale ve mně pořád hlodá, jestli mu nebylo míň nebo víc. Doktor řekl, že na 4 měs. je velký a na 6 malý Confused . Tak jsme si řekli, že narozeniny bude slavit v den kdy jsme ho našli. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 9:25:08
Odpovědět s citátem

Tady bych si dovolila s Dandou nesouhlasit .... protože v okamžiku kastrace se kocour stává dospělým ...

Rozumně se jeví dojet současné kotěcí granule (které můžou dlouhodoběji po kastraci 1. přispět k vyšší váze, 2. můžou být díky svému obsahu živin náporem na ledviny) společně s Adultkama .... pokud kočičák nebude tloustnout, zůstat u Adult, pokud začne nabírat na váze, přisypávat dohromady Adult + Light ... nebo zvolit variantu Indoor, After Care (prostě pro kastráty).
Nám se osvědčila kombinace Adult+Light+Hairball Control + krmení konzervičkou 1x denně a to odpoledne (85-100gramová konzervička napůl pro Maxíška i Rubyšku).

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 10:10:50
Odpovědět s citátem

Takže mám tedy do těch kotěcích přimíchávat ty adultky a tak postupně dojet ty kotěcí a pak už jen adult? Tak jsem to právě původně chtěla udělat. A je ještě něco, čeho bych se ve výživě kastráta měla absolutně vyvarovat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 10:36:48
Odpovědět s citátem

Jo jo, přesně takhle jsem to myslela Wink

Čeho se vyvarovat ... asi klasicky toho, čeho by se člověk měl vyvarovat už u kotěte ... žádná slaná jídla, neměl by dostávat od stolu, šunčičky, salámky ... to je asi takový základ Wink

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ditta



Založen: 22.10.2005
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2005 15:09:42
Odpovědět s citátem

Kamaradce bylo pri kastraci kocourka veterinarem receno, ze by kastrati nemeli dostavat ryby. Napada Vas proc?
_________________
Ditta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2005 9:14:33
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Takže mám tedy do těch kotěcích přimíchávat ty adultky a tak postupně dojet ty kotěcí a pak už jen adult? Tak jsem to právě původně chtěla udělat. A je ještě něco, čeho bych se ve výživě kastráta měla absolutně vyvarovat?


S tímto postupem přecházení na jiné granulky souhlasím stoprocentně. Ale přes nesouhlas April, bych s tím začala až tak na 11 měsíci.

Musím zopakovat, že puberťáci schopní pohlavního života ještě opravdu nejsou dospělí - ani u koček. Ne nadarmo je na většine adultek napsáno že jsou pro kočky nad jeden rok... A některá koťata jsou kastrována třeba i v půl roce! Taky už jsou dospělá???
Nejste-li si jistá odpověďmi z fóra, zeptejte se veta.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2005 12:37:53
Odpovědět s citátem

Já mám ještě asi 800 g těch acan kitten a pak kilové balení acana adult. Takže to budu míchat a myslím, že mi to ty dva tři měsíce vydrží, takže až mu bude rok, začnu dávat už adult.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Romy



Založen: 18.11.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: péče o zuby
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2005 11:54:57
Odpovědět s citátem

Zdravím vás, mám skoro 4měsíční kotě, poslední dva dny nechce konzervu, chroupe jenom granulky. V kolika měsících se kočičkám vyměňují zuby a může to souviset? Nebo jí konzervy prostě přestaly chutnat? Dávám jí pouze kvalitní konzervy, doteď jí docela jely. Děkuji za radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: Re: péče o zuby
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2005 12:38:32
Odpovědět s citátem

Romy napsal:
Zdravím vás, mám skoro 4měsíční kotě, poslední dva dny nechce konzervu, chroupe jenom granulky. V kolika měsících se kočičkám vyměňují zuby a může to souviset? Nebo jí konzervy prostě přestaly chutnat? Dávám jí pouze kvalitní konzervy, doteď jí docela jely. Děkuji za radu.


Tak to budte spis radi. Ono kvalitni granule jsou mnohdy lepsi (na zuby i co se obsahu masa a vitaminu tyce, nehlede na finalni cenu) nez kterakoliv sebekvalitnejsi konzerva. Souviset by to s vymenou zubu mohlo - ktera probiha obycejne mezi ctvrtym a patym mesicem a kocicaci maji v tomto obdobi nezvyklou potrebu kousat vsechno, treba i vase ruce a nohy. Jenom nezapominejte na dostatecny prisun cerstve vody. Jinak bych v tom opravdu nevidela problem. Nase ciciny jsou taky prevazne na granulich a jsou zdrave jako ripy. Jakou znacku granuli kocicka dostava?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: péče o zuby
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2005 12:43:45
Odpovědět s citátem

Romy napsal:
Zdravím vás, mám skoro 4měsíční kotě, poslední dva dny nechce konzervu, chroupe jenom granulky. V kolika měsících se kočičkám vyměňují zuby a může to souviset? Nebo jí konzervy prostě přestaly chutnat? Dávám jí pouze kvalitní konzervy, doteď jí docela jely. Děkuji za radu.

Souhlasím s Ivou - může to být výměna zubů, stejně jako změna chutí. Když bude preferovat granule a vsadíte na kvalitu, bude jen dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Romy



Založen: 18.11.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: péče o zuby
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2005 12:52:56
Odpovědět s citátem

Momentálně baští Gimpet kitten, zatím ji jedou. Vody má samozřejmě dostatek, od té doby, co má 3 mističky rozmístěné po celém bytě, pije dostatečně. Ze začátku to byl trochu problém, misku s vodou měla u jídla, ale nepila z ní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2005 13:36:17
Odpovědět s citátem

Náš kocourek když měl misku s vodou u jídla, také z ní nepil. Dali jsme ji do jiné místnosti než má misky s jídlem a už pije normálně. Někde jsem četla, že to některým kočám vadí, když mají misku s vodou vedle misek s jídlem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2005 13:46:41
Odpovědět s citátem

Noo a moji kluci mají misku s vodou hned u kočko-bufetu a nedělá jim to problém. Jo každá číča je holt jiná Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: Re: péče o zuby
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2005 17:32:47
Odpovědět s citátem

Romy napsal:
Momentálně baští Gimpet kitten, zatím ji jedou. Vody má samozřejmě dostatek, od té doby, co má 3 mističky rozmístěné po celém bytě, pije dostatečně. Ze začátku to byl trochu problém, misku s vodou měla u jídla, ale nepila z ní.


Gimpetky patri mezi kvalitni granule, takze nemusite mit strach, ze by kocicka nejak stradala tim, ze nebasti konzervicky. Jsme ze stejneho okresu - svet je proste maly. Pokud byste chteli zkusit jine granulky, tak v Sosnove na veterine ted maji Buy one get one free akci na granule Hills - koteci granulky tak vyjdou 2x 400g na asi 87 kc. Nasi kocicaci se mohou zblaznit a to doted bastili Biomillky.
Nasi kocicaci maji ted asi mesic fontanku a opravdu piji dostatecne. Aby do ni nelitalo tolik chlupu, tak ji mame postavenou na stolecku a spokojeni jsme vsichni. Doporucuju. Nektere kocicky opravdu nesnesou vodu vedle granuli, tem nasim to nikdy nevadilo. Kocicky jsou individualistky. Razz Razz Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top