Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Chlamidie

Fórum: Oči kočky

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 18:55:32
Odpovědět s citátem

April napsal:

Myslíte si, že kdo si pořídí 10 koček během dvou let, o nich ví víc, než majitel 2 koček, které má třeba 5 let? Já tedy ne.

Každý má možnost si tu ve foru učinit obrázek o jednotlivých diskutérech, může si projít profily, jejich příspěvky, a ten obrázek není plochý a není založen jen na množství koček, ale i na poskytování užitečných informací, které opravdu pomáhají.


Tak o tom obrázku o diskutérech to je na 100%.


Jinak si ovšem nemyslím, že má člověk více zkušeností, čím déle má kočky, ono je vůbec jedno jak dlouho je má a kolik jich má. Hlavní je, jestli chce ty zkušenosti čerpat a chce se učit. Někdo může mít kočky 20 let a vědět o nic jen to, že jim má dát 2x denně nažrat.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 19:15:19
Odpovědět s citátem

Oldo, to o době vlastnění kočkami byl jen takový náhodný příměr, který mě napadl, navíc spíš to byla jen otázka k zamyšlení o tom, že zde neexistuje žádná přímá úměra, jinak žádné konstatování rozhodného faktu či přesvědčení, se kterým by bylo třeba hned vyslovovat nesouhlas. Ale jestli Vám vyhovuje slovíčkařit, poslužte si. Mě už to právě přestalo bavit, jestli chcete mít poslední slovo, prosím.

Je jasné, že kdo chce, naučí se o kočkách víc během krátké doby, než ten, kdo nechce.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 21:52:36
Odpovědět s citátem

Ach jo, mám pocit že se z MK fóra, kde jsem vždycky ráda sbírala zkušenosti a učila se,stalo fórum se smyslem ,,pojďme se hádat o ničem".
Kde jsou ty konkrétní rady,živé zkušenosti, a hlavně nadšení z našich chlupatců nebo naháčků obecně?
Nemyslím si, že je zde třeba tolik ironie,cynismu,a citu ,,udělej z něj debila".
Neříkám to na někoho konkrétně,pozorovala bych to spíš jako dlouhodobější vzrůstající trend.Takže abych nepila víno a nekázala vodu...ehm,ehm:

Nám začala oční infekce tak,že jsme měli červené jedno oko,pak to přelezlo do druhého-žádný výtok.Už jsem to popisovala v nějakém předešlém fóru.
Následoval veterinář,antibiotika Ronaxan které byly i na chlam.,takže jsme dvacet dní léčili.Máme jednu kočuli,my jsme na sobě nějaké příznaky nepozorovali nic,takže to mohly bých chlamydie,ale nemusely.Teď je všechno v pohodě,dva měsíce žádný problém.
Takže to šlo i bez laboratoře,i když si říkám že jsem tenkrát možná byly blbec a ty vzorky neposlala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 23:49:33
Odpovědět s citátem

Ach jo.

V téměř stejnou dobu se objeví tři velmi si podobné problémy. Píší o nich Emily, Kaliny a Sebasty.

A Tatiana na jeden z problémů reaguje:

(citace)
Vím, co to je. Chlamýdie-na 100%. I takhle se ty mrchy klasicky projevují-výtokem z jednoho oka. Kapky to nevyřeší.

Ještě bych upozornila na to, že chlamýdie mohou mít na svědomí plno dalších věcí: nezabřezávání u koček, reprodukční a respirační problémy, výtoky z očí a nosu, rýmu.....a jsou přenosné i na psa a na lidi.

Chcete-li mít jistotu, domluvte se s veterinářem na výtěru z oka a odeslání vzorku třeba na tuto adresu:

xxxxxxxx

(konec citace)

A v intencích téhož námětu ( v jiném vláknu, ale stejné téma) fofo177 reaguje:
(citace)

K vetovi je zbytečnost chodit, rovnou bych nechal udělat test tady a to tak, že bych udělal výtěr z nosíku a očka a poslal to:

xxxxxxxxxxxx

Test vyjde na necelou pětistovku. No a k vetovi jít až s pozitivním výsledkem pro ATB. Pokud k vetovi půjdete kvůli onomu výtěru, ať udělá to samé: výtěr z očička a nosíku (nebo z jednoho), může vzít rovnou i stěr na bakteriologii, jistota je jistota a poštou to do xxxxxx pošlete a výsledek na chlamky máte druhý den a bakterku o něco později

(konec citace).

Mezitím si několik z nás dovolí napsat nesouhlasný či poopravující příspěvek, jehož podstatou je : nejdřív vždy k vetovi, následně dle jeho diagnozy případně nechat udělat stěr, dle výsledku vet určí léčbu.

Vzápětí se diskuse rozplizne do až emotivně laděných a dotčených vyjasňování postojů a názorů, bohužel dojde až k ne zrovna vhodným výrokům - na nesouhlasné příspěvky je reagováno invektivami o přiblblosti a dyslexii . Místo účinných rad se řeší, kolik do chová koček a jaké má podmínky, zřejmě opravdu s podtextem, že má-li člověk více koček, je zaručeným odborníkem ( myslím, že v počtu koček odbornost - neodbornost či zkušenost - nezkušenost nebude ) . Nějak se vytrácí pravidla diskuse - to jest, diskutování - určitá konfrontace názorů, různých pohledů a přístupů, ale k věci a s rozumem a s respektem k postoji druhých , s cílem dobrat se takové rady, která by byla pro tázajícího se přínosem, nikoliv snůškou zmatečných doporučení. Bohužel, zde to končí Tatianiným téměř uraženým odchodem a třeba i větou Pavlíny M., že bude za svůj názor kamenována. Proč, proboha??To, že jiní mají jiný názor, znamená, že oponenta kamenují??

A v záplavě těchto příspěvků jaksi téměř zaniká to podstatné - neboli sdělení Kaliny, Emily a Sebasty, že se PRAVDĚPODOBNĚ o chlamydie nejedná. Takže ta původní, 100% , přes net určená diagnoza byla asi mylná, že?

A že dělat stěry laicky doma , také není úplně dobrý nápad, je asi taky už zřejmé.

A k tomu pytlíkování a rozmělňování diskusí: objevují se tu dotazy těch, kteří jsou zatím vlastněni kočkou třeba krátce nebo se u ní setkali s nějakým problémem poprvé. Myslím, že my, kteří už jsme vlastněni dlouho a mnohé věci jsou už pro nás zažité, samozřejmé, bychom měli , než napíšeme nějakou radu, chvilku popřemýšlet, jestli se dokážeme vžít do pocitů toho, kdo je vlastněn krátce....a odpovědět tak, aby to bylo akceptovatelné pro něj, sdělit postup, který je vhodný pro něj a pro jeho situaci...ne pro nás, kteří už jsme schopni i tu injekci píchnout ( byť s vnitřním třesem a obavami z alergické reakce nebo přinejmenším značného nenadšení našeho vlastníka).
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2010 8:56:05
Odpovědět s citátem

Luci 04 napsal:
A v záplavě těchto příspěvků jaksi téměř zaniká to podstatné - neboli sdělení Kaliny, Emily a Sebasty, že se PRAVDĚPODOBNĚ o chlamydie nejedná. Takže ta původní, 100% , přes net určená diagnoza byla asi mylná, že?


Já si myslím že to že se o chlamydie nejedná, vet ke kterému Sebasty chodí, vůbec nezjistil, ale to se zase prolíná s vedlejším vláknem, kde Sebasty píše: Vet má v ordinaci mikroskop, dělal si svůj stěr na sklíčko. Ten tetracyklin (mastičku do oka) nasadil po tom, co jsem mu řekla, že by to mohly být chlamydie, údajně to zabírá i na ně.

Takže už opravdu POSLEDNÍ rada k danému tématu, pokud má kdokoliv podezření, že by se MOHLO jednat o chlamydiovou infekci, která z kočky JE přenosná na lidi, JEDINÝM průkazným výsledkem je udělání testu v laboratoři. NEEXISTUJE veterinář, který by to sám poznal a na 100% vyloučil.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2010 9:41:30
Odpovědět s citátem

Jo a ja si zase myslim, ze snad dokazeme poznat dobreho veterinare, ktery odebere stery a posle je do laboratore se kterou spolupracuje a ma s ni dobre vysledky ... muj teda urcite. Za sebe muzu rict, ze ja sama doma kockam teda zadne stery odebirat nebudu a ani injekce jim pichat nebudu. A Fofo se svym hulvatstvim na me prosim reagujte soukromou zpravou urazet me verejne nemusite Smile
_________________
Benulka, Nikolka a Malá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2010 10:11:48
Odpovědět s citátem

Frantiska napsal:
Jo a ja si zase myslim, ze snad dokazeme poznat dobreho veterinare, ktery odebere stery a posle je do laboratore se kterou spolupracuje a ma s ni dobre vysledky ... muj teda urcite. Za sebe muzu rict, ze ja sama doma kockam teda zadne stery odebirat nebudu a ani injekce jim pichat nebudu. A Fofo se svym hulvatstvim na me prosim reagujte soukromou zpravou urazet me verejne nemusite Smile


V pořádku, uznávám že jsem to možná přehnal, ovšem fakt, že za poskytnutí VLASTNÍ zkušenosti mě osočujete že jsem placen za reklamu laboratoří a že někomu radím, ať si píchá injekce sám, když to není pravda, to mě prostě vytočilo, tak jako jistě vaše ne hulvátské ale milé že laboranti nejsou dementi. Ale to jen na vysvětlení mé reakce, je zbytečné to tu řešit...

Takže já vám opravdu neradím, aby jste si brala sama stěry, psal jsem, kdo se na to cítí, že si je může vzít sám a nebo může navštívit veterináře. Pak jsem psal že s výsledky se vždy musí k veterináři...

A to že dokážeme poznat dobrého veterináře?
Pokud je to reakce na můj poslední příspěvek, tak to snad ani nemůžete myslet vážně Rolling Eyes
O veterináři, který zjistí, že se o chlamydie nejedná z toho, že dá stěr na sklíčko a koukne do mikroskopu si toto nemyslím, byť by i provedl jakous takous kultivaci, neboť chlamydie nemohou být kultivovány v bakteriálním živném médiu, ale pouze na buněčné kultuře.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: článek
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2010 19:09:11
Odpovědět s citátem

Doporučuji níže uvedený odkaz na zajímavý článek o chlamýdiích, autorem je veterinární ordinace.

Doporučuji se zaměřit na problematiku stěrů (např. z vnitřní strany třetího víčka) a stejně tak, že opravdu není vyšetření jako vyšetření, neboť existují diagnostické sety zaměřené přímo na chlamýdie použitelné v ordinacích.

Myslím, že v tomto článku jsou skvěle shrnuty veškeré možné dotazy k tomuto tématu a protože autorem jsou odborníci věřím, že může odpovědět na mnoho otázek zde padlých.

http://www.veterina-soman.cz/stranka/chlamydiove-ocni-infekce-kocek_48.html
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (43x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Kočičí jména (13x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top