Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

konzervy My Lady Premium


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
stiskoCh



Založen: 29.05.2009
Příspěvky: 47
Bydliště: Bučovice (okr.Vyškov)

Předmět: konzervy My Lady Premium
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 12:16:21
Odpovědět s citátem

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s konzervami MY LADY PREMIUM? Našim kočinám chutnají ale mám občas zmatky v jejich složení. je tam napsáno že obsahuje kusy masa, 90% tak teď nevím jestli je tam opravdu 90% mase nebo je to nějak zakamuflovaný. Díky za rady

http://zverimex.topfirma.cz/eshop-mylady-premium-adult-hovezi-400g-konzervy-pro-kocku-166-1230
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 19:38:36
Odpovědět s citátem

Dívala jsem se, nevím, cena se mi moc nezdá na konzervu s 90ti% obsahem masa....ale napsané to tam je, nevím. 400g masa za 20 kaček, co to může být za maso? Moc bych tomu nevěřila. Koupila bych jednu konzervu a prolustrovala složení na obalu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 19:58:50
Odpovědět s citátem

Dobrý den, sama s touto konzervou zkušenost nemám, ale objevila jsem složení na stránkách exo-eko a asi to není 90% masa, podle mého názoru. No, posuďte sama:

Složení:
90% maso a výrobky živočišného původu (hovězí maso min.5%, kachní maso min.5%, krůtí min.5%), minerální látky, inulin Lachs - 90% maso a výrobky živočišného původu, rybí maso (losos min.5%), minerální látky, inulin

Deklarace jakostních znaků v 1 kg:
Doplňkové látky v 1kg: vlhkost 80% vitamín A 2000 mj N-látky 10% vitamín D3 200 mj (alfatokoferol) tuky 6% vitamín E 20 mg popel 2% taurin 220mg vláknina 0,4%
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2010 21:33:00
Odpovědět s citátem

Jinými slovy bych řekla,že tam bude těch cca 10-12% masa a zbytek, co udávají jako ,,maso" rozemleté chrupavky,kůžičky,střívka atd...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2010 11:07:37
Odpovědět s citátem

Tak tak, 90% masa tam nie je urcite. V knihe od Anne Laukner: kocka - spravne krmeni sa pise, ze pojem MASO A VYROBKY ZIVOCISNEHO POVODU je suhrnym oznacenim pre vsetko z tiel zivocichov, creva, kopyta, zobaky, perie, svalovina, vnutornosti. Cize ked sa nejaky vyrobok hrdi oznacenim 90% maso a vyrobky zivocisneho povodu, v skutocnosti tam maso (svalovina) byt vobec nemusi. Keby tam bolo 90% masa, napisali by to ako maso a nie suhrnym nazvom.
Takto to plati v Nemecku a nepredpokladam, ze by to v Cechach bolo inak.

Takze ked niekto kruti nos nad tym, ze nejake konzervy obsahuju 4% masa, v skutocnosti je ho tam este menej, pretoze tie 4% sa vztahuju nie na celu konzervu ci kapsicku ale len na tu jednu zlozku za ktorou su % v zatvorke uvedene.

Myslim, ze konkretne toto krmivo je hnus.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2010 23:39:15
Odpovědět s citátem

Emily, Vaše názory a preferencie ohľadne výživy mačiek poznám a nerozporujem ich (naopak nepoznám, nepoužívam a preto nehodnotím krmivo MY LADY).

Keď sa však chcete púšťať do obecných odsudkov hotových krmív, nemali by ste informácie účelovo vytrhávať z kontextu!

Emily napsal:
V knihe od Anne Laukner: kocka - spravne krmeni sa pise, ze pojem MASO A VYROBKY ZIVOCISNEHO POVODU je suhrnym oznacenim pre vsetko z tiel zivocichov, creva, kopyta, zobaky, perie, svalovina, vnutornosti. Cize ked sa nejaky vyrobok hrdi oznacenim 90% maso a vyrobky zivocisneho povodu, v skutocnosti tam maso (svalovina) byt vobec nemusi. Keby tam bolo 90% masa, napisali by to ako maso a nie suhrnym nazvom. Takto to plati v Nemecku a nepredpokladam, ze by to v Cechach bolo inak.


Informácia, že "MASO A VYROBKY ZIVOCISNEHO POVODU je suhrnym oznacenim pre vsetko z tiel zivocichov - creva, kopyta, zobaky, perie, svalovina, vnutornosti" je technicky správna. Ovšem to, že istá skupina produktov (ich zoznam by sa dal ešte rozšíriť - je na to vyhláška) sa označuje jedným súhrnným názvom, o ničom nevypovedá.

Ako ste správne poznamenali, legislatíva výrobcom (vrátane českých) ukladá, že pokiaľ živočíšna zložka krmiva obsahuje i niečo iné než je čistá svalovina, musia povinne na obale uvádzať označenie "maso a vedľajšie produkty živočíšneho povodu". To však neznamená, že tie "vedľajšie produkty" sú ausgerechnet perie, zobáky či iný odpad... Skutočnosť je taká, že ak výrobca do krmiva pridá napr. srdcia či pečeň, v zložení automaticky objaví termín "vedľajšie živočíšne produkty".

Pokiaľ viem, tiež mačkám podávate napr. kuracie krky či srdiečka. I Vaše krmivo teda obsahuje "maso a výrobky živočíšneho povodu"Smile.

Emily napsal:
Takze ked niekto kruti nos nad tym, ze nejake konzervy obsahuju 4% masa, v skutocnosti je ho tam este menej, pretoze tie 4% sa vztahuju nie na celu konzervu ci kapsicku ale len na tu jednu zlozku za ktorou su % v zatvorke uvedene.


Opať účelovo použitá informácia! A opať je v zásade správna, ale interpretovaná mimo kontext. Takže znovu trošku legislatívy. Ak napríklad vyrábate konzervu, ktorá má v názve "S králičím (kuracím, jahňacím apod.) masom", musíte v zložení uviesť percentuálny podiel králika (kuraťa, jahňaťa) v živočíšnej zložke. Tj. tie 4% nie sú skutočným obsahom masa ako takého, ale len vybraného druhu masa uvedeného v názve krmiva (zvyšných 96% može byť napr. hovadzie, kuracie, nejaké vnútornosti atď.).

Ako som už napísala v úvode, krmivo MY LADY nepoznám a moj príspevok sa nevzťahuje k tomuto konkrétnemu krmivu (neviem a ani nechcem posudzovať jeho kvalitu). Vždy ma však vie "zdvihnúť zo stoličky", že sa znovu a znovu stretávam s príspevkami, kde je stále dookola omieľajú určité informácie vytrhnuté z kontextu a interpretované veľmi návodným, účelovým sposobom.

Osobne mi je jedno, kto čím krmí - ak to vyhovuje jemu a jeho mačkám, potom je to v poriadku. Nemám nič proti doma pripravovanej potrave, i keď ja (a hlavne moje mačky) preferujem hotové krmivá. BARF či varená strava može byť pri dostatočných znalostiach veľmi kvalitným sposobom výživy. Nie je však tým jediným správnym a militantné postoje k hotovej strave sú zbytočné!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2010 11:20:11
Odpovědět s citátem

[quote="Balisek"]


Ako ste správne poznamenali, legislatíva výrobcom (vrátane českých) ukladá, že pokiaľ živočíšna zložka krmiva obsahuje i niečo iné než je čistá svalovina, musia povinne na obale uvádzať označenie "maso a vedľajšie produkty živočíšneho povodu".

Nie nie toto som v nijakom pripade nepoznamenala!!!
To co pisete nie je pravda. Pokial vyrobca pouzije zivocisnu zlozku inu ako svalovina NEMUSI pouzit suhrne oznacenie. Moze napisat KONKRETNE co pouzil. Napriklad ako je to tu:

Složení: Kuřecí maso, kuřecí játra, vepřové maso, minerály, mrkev, B-1,3/1,6-glucan... ide o BOZITU

Ak napríklad vyrábate konzervu, ktorá má v názve "S králičím (kuracím, jahňacím apod.) masom", musíte v zložení uviesť percentuálny podiel králika (kuraťa, jahňaťa) v živočíšnej zložke. Tj. tie 4% nie sú skutočným obsahom masa ako takého, ale len vybraného druhu masa uvedeného v názve krmiva (zvyšných 96% može byť napr. hovadzie, kuracie, nejaké vnútornosti atď.).

Presne kvoli takymto tvrdeniam vyrobcovia tak radi pouzivaju suhrnne oznacenia! Pretoze MOZNE je vsetko. Aj to, ze ked vyrobca uvedie v zlozeni: maso a vyrobky zivocisneho povodu (4% kralik) tak zvysnych 96% je kuracie maso. Rovnako je mozne ze zajtra pridu Martania a pozvu ma na obed. Aj to je mozne, ze 4% je kuracie maso a zvysok su cerva, kopyta a podobne.

Tam kde je suhrnne oznacenie, je to snaha vyrobcu vyhnut sa tomu, aby napisal co presne sa v krmivu nachadza.
Preco asi komercne krmiva vysokej kvality uvadzaju zlozenie napr.

Složení
Kuře (min. 65 %); Hovězí vývar; Lososový olej (0,3 %); Extrakt z jadérek hroznového vína (min. 0,3%), Minerály (ide o Leonardo) ???

Balisek nebudem reagovat na Vase obvinenia voci mne. Napisem len, ze mi je z toho smutno.

Co sa tyka toho, ze posudzujem dane krmivo, napisala som tak ako ostatní svoj nazor. Alebo podla Vas kto je ten kompetenty co by sa mal vyjadrit? Vyrobca, len ten co danym krmivom krmi…kto? Ak by každý zvolil Vas pristup, ze hodnotit krmivo nebude, dotazovatel by ziadnu odpoved nedostal. Myslim ze o tomto je forum, slusne bez prehnanych emocii a vyrazov komunikovat. A patent na pravdu nemá nikto.

BARF by som sem absolutne neplietla. To je uplne ina tema. Ano je to moja cesta, ale to mi nebrani v tom, aby som vedela, ze aj v komercnych krmivach su rozdiely v kvalite obrovske.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top