Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

FIFE Bohemian Edelkatzen, CFA atp...

Fórum: Výstavy

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 14:46:10
Odpovědět s citátem

Pro Lenku V.:
Ano, SCHK bohužel nezakazuje odchov bezpapírových koťat po bezpapírových rodičích, tam pro dotyčného bohužel žádný postih neexistuje. Existoval by v momentě, kdyby svou bezpapírovou kočku nakrýval svým chovným kocourem s PP - bohužel i toto se hůř prokazuje. Případ, o kterém já se Zdenkou mluvím, se týkal skutečně odchovu koťat bez PP po rodičích s PP, kteří měli i trvalou chovnost pod SCHK. Pouze se k sobě nehodili barevně, ale pokud by si hříšník posypal hlavu popelem, předvedl rodiče a koťata na komisi a požádal o vystavení PP, průkazy by byly vystaveny. Proč to neudělal a raději prodal koťata bez PP a některá z nich už v 8 týdnech, těžko říct. Faktem je, že po stížnosti ZO neučinila, co učinit podle řádů měla - a to kontrolu u chovatele. Hříšník pak odmítal převzít předvolání k disciplinární komisi a když se konečně dostavil, uprostřed kárného řízení oznámil, že vystupuje z FIFe. A to mu bylo umožněno a on přestoupil k BOEC. O projednávání prohřešku jsou zápisy.

Pro Pavlínu:
Nějak mi uniká smysl, proč by chovatel, kterému se narodí netypové kotě, jej měl prodat bez PP. U SCHK má možnost žádat o přetisk "nevhodný do chovu", popř. "bez oprávnění k chovu" I majitel takového kotěte prodaného na mazlíka má přece právo vědět, kdo byli jeho rodiče a prarodiče a že to není produkt nějakého nedovoleného krytí nebo potomek bezpapírových rodičů. Jediné, co mě napadá, že takto chovatel ušetří 200 Kč za vystavení rodokmenu, tak to já teda jsem schopná tyhle peníze oželet a i kotě, které by nebylo povedené, rodokmen dostane (pochopitelně s přetiskem). Tvrzení, že spousta chovatelů SCHK to takhle dělá - to je zase zevšeobecňování.
Jinak drobná poznámka k tomu vzniku nových plemen křížením jiných - myslím, že např. ruská modrá je už natolik rozšířená, že není nutné používat britek a kartouzek, a pokud má někdo dojem, že jich je tady málo, co mu brání v importu? V tomhle souhlasím s Lenkou V.

Pro BOEC:
Tahle diskuze vnikla mým dotazem, že se to zvrhlo do obviňování z kydání hnoje, neomylnosti jediné a správné organizace a já nevím čeho všeho, moje vina není. Já se ptala slušně a když si pročítám své reakce, nebyly ani útočné, ani jsem nikoho neočerňovala. Vím, že každá organizace má svá pro i proti Proč jsem se ptala, to jsem tady taky vysvětlila, takže teď konkrétně: Co tedy doporučíte paní, která si koupila osmitýdenní kotě bez průkazu původu od členky BOEC? Kde si může stěžovat a bude se její stížností vůbec někdo zabývat, když BOEC nemá kárný a disciplinární řád?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 15:35:16
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
A je tohle to jediné a správné řešení? Já nevím, jen se můžu domnívat. Ale zrovna tak někdo jiný se domnívá něco jiného. A který z nás má pravdu? A jsem špatná já nebo on? Jen proto, že jsme oba členové jiných organizací? Jen proto, že tyto organizace mají v některých věcech rozdílné předpisy? Podle mě prostě "jediný správný" předpis je ten, který se týká zdraví a pohody zvířete. Všechno ostatní je už jen na názoru lidí... A že ten názor má druhý chovatel odlišný, tak ho ještě nemusím napadat, hádat se s ním a házet na něj prohřešky všech ostatních.
Toť můj názor.


Pavlíno,myslím že si tak úplně nerozumíme.Já jsem mluvila obecně-je jedno u jaké organizace-o tom,jak by bylo asi nejvhodnější to udělat,pokud mám ve vrhu netypové kotě.Teď to už i výše je zmiňováno..
Mně osobně je jedno,pod kým chovatel chová,hlavně když má zdravé kočky.


---
Co tedy doporučíte paní, která si koupila osmitýdenní kotě bez průkazu původu od členky BOEC? Kde si může stěžovat a bude se její stížností vůbec někdo zabývat, když BOEC nemá kárný a disciplinární řád?

---
Nejspíš si stěžovat na BOEC,ne?Možná nemají kárny ani jakýsi řád,ale ta paní chovatelka porušila jejich chovný řád-jak už tady asi pětkrát omílala tatiana,BOEC má zakotvené předávat koťata po 12tém týdnu.
Ale to bychom takhle mohli radit lidem odevšaď-a můžou být v jakékoli organizaci.

Že organizace nepostihují chov na rodičích bez PP mi přijde naprosto normální-co když se do ZO přihlásí někdo,kdo prostě má rád kočky?Chce pomáhat na výstavách?Ale ušlechtilou kočenu nemá,a na dvorku má nevykastrovanou kočenu-tak jak by asi toto SCHK postihovala..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 16:54:13
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:

Pro Pavlínu:
Nějak mi uniká smysl, proč by chovatel, kterému se narodí netypové kotě, jej měl prodat bez PP. U SCHK má možnost žádat o přetisk "nevhodný do chovu", popř. "bez oprávnění k chovu" I majitel takového kotěte prodaného na mazlíka má přece právo vědět, kdo byli jeho rodiče a prarodiče a že to není produkt nějakého nedovoleného krytí nebo potomek bezpapírových rodičů. Jediné, co mě napadá, že takto chovatel ušetří 200 Kč za vystavení rodokmenu, tak to já teda jsem schopná tyhle peníze oželet a i kotě, které by nebylo povedené, rodokmen dostane (pochopitelně s přetiskem). Tvrzení, že spousta chovatelů SCHK to takhle dělá - to je zase zevšeobecňování.

Tak jako vy mluvíte o jednom konkrétním případu, tak i já znám pár těchto konkrétních případů členů SCHK. Prostě kotě rodokmen nedostalo, bylo prodáno na mazlíka bez PP, o PP nebylo zažádáno.
Také tito členové porušují řádym SCHK. A jsou proto i všichni ostatní špatní???? Cítíte vy se jako špatný chovatel, když pár jedinců v SCHK toto praktikuje a vám uniká smysl proč? Jste všichni členové stejné kočičí organizace! Mohla bych to vzít všeobecně na všechny. Dělá to jeden, dělají to i ostatní, všichni jsou špatní!
A stejné je to u BOEC. Je to jen v lidech!!!
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 16:54:49
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Alena C. napsal:

Pro Pavlínu:
Nějak mi uniká smysl, proč by chovatel, kterému se narodí netypové kotě, jej měl prodat bez PP. U SCHK má možnost žádat o přetisk "nevhodný do chovu", popř. "bez oprávnění k chovu" I majitel takového kotěte prodaného na mazlíka má přece právo vědět, kdo byli jeho rodiče a prarodiče a že to není produkt nějakého nedovoleného krytí nebo potomek bezpapírových rodičů. Jediné, co mě napadá, že takto chovatel ušetří 200 Kč za vystavení rodokmenu, tak to já teda jsem schopná tyhle peníze oželet a i kotě, které by nebylo povedené, rodokmen dostane (pochopitelně s přetiskem). Tvrzení, že spousta chovatelů SCHK to takhle dělá - to je zase zevšeobecňování.

Tak jako vy mluvíte o jednom konkrétním případu, tak i já znám pár těchto konkrétních případů členů SCHK. Prostě kotě rodokmen nedostalo, bylo prodáno na mazlíka bez PP, o PP nebylo zažádáno.
Také tito členové porušují řády SCHK. A jsou proto i všichni ostatní špatní???? Cítíte vy se jako špatný chovatel, když pár jedinců v SCHK toto praktikuje a vám uniká smysl proč? Jste všichni členové stejné kočičí organizace! Mohla bych to vzít všeobecně na všechny. Dělá to jeden, dělají to i ostatní, všichni jsou špatní!
A stejné je to u BOEC. Je to jen v lidech!!!

_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)


Naposledy upravil Pavlína M. dne 5. 2. 2010 17:09:04, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 17:06:03
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:

Co tedy doporučíte paní, která si koupila osmitýdenní kotě bez průkazu původu od členky BOEC? Kde si může stěžovat a bude se její stížností vůbec někdo zabývat, když BOEC nemá kárný a disciplinární řád?

A k tomu také konkrétně. Znám případ chovatelky z SCHK, která prodala svůj odchov jiné chovatelce. Bohužel, sekla se ve výběru lidí. Když vše řešila podle předpisů, stěžovala si u své ZO, u kárné a disciplinární komise, nedosáhla ničeho. Nikdo se tím nezabýval. Po jejích urgencích zástupci ZO vyrazili na kontrolu, ale napřed nezapomněli paní upozornit, že přijedou. A konstatovali, že vše je v pořádku.
Chovatelce se podařilo dostat svá zvířata zpět. Jak vypadala po převzetí jsem viděla. Tohle rozhodně v pořádku nebylo, konstatoval to i veterinář.
Takže opět - organizace může mít promakané řády, ale je jí to k ničemu, je to v lidech!!!
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: dotaz - odpověď
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 17:13:28
Odpovědět s citátem

Co tedy doporučíte paní, která si koupila osmitýdenní kotě bez průkazu původu od členky BOEC? Kde si může stěžovat a bude se její stížností vůbec někdo zabývat, když BOEC nemá kárný a disciplinární řád?

Nechci být hnusná, jsem jen unavená - ale doporučila bych jí dát se vyšetřit. Na co by si tak chtěla stěžovat, když si to kotě sama vybrala a koupila? Byla to její volba koupit si kotě v 8 týdnech a bez PP. Pokud by se o problematiku koupě kotěte trošku zajímala před nákupem, věděla by, že 8 týdnů je málo a že třeba chce kotě s PP. Třeba taky ne - PP kočku nedělá... ale právě kvůli lidem, kteří si je kupují, existují lidé, kteří ta koťata bez PP v 8 týdnech prodávají ... To tady říkám při plném vědomí toho, že mě možná někteří z Vás označí za vyvrhele nebo za debila - já to přežiju. Je vnitřní problém BOEC jestli má někde v řádu napsáno že jeho členové nesmí prodávat koťata bez PP - lidi zůstanou stejní. Tak prostě to kotě nebude prodávat paní XY ale její manžel nebo teta ... Je volbou každého svéprávného člověka, odkud si své kotě koupí, utulí či jinak k němu přijde. A tady vidím stále volné pole pro osvětu - nikdy to není řečeno dostatečně krát, přestože nám všem připadá, že to opakujeme lidem pořád dokola - koťata potřebují svůj čas s mámou, potřebují dozrát, není to spotřební zboží které je potřeba co nejrychleji vyexpedovat z baráku, maličké koťátko si nezvykne snáz, není roztomilejší ...atd atd.
zdravím a jdu zas pracovat..
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 18:30:08
Odpovědět s citátem

Lenko, předešla jste mně Laughing . Já chtěla oné dámě doporučit vyšetření "na hlavu" Wink . Když je někdo tak pitomý, že si koupí takové mrně, tak ať si stěžuje na lampárně.

A teď mně kamenujte, milé dámy!

Jinak BOEC svoji adresu nijak netutlá, takže vůbec nechápu dotaz. Stačí sednout, napsat stížnost, opsat veřejně přístupnou adresu, nalepit za 10 Kč známku a hodit do kaslíku na poště.

Ale především-NEKUPOVAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: dotaz - odpověď
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 18:42:03
Odpovědět s citátem

Lenka V. napsal:
Co tedy doporučíte paní, která si koupila osmitýdenní kotě bez průkazu původu od členky BOEC? Kde si může stěžovat a bude se její stížností vůbec někdo zabývat, když BOEC nemá kárný a disciplinární řád?

Nechci být hnusná, jsem jen unavená - ale doporučila bych jí dát se vyšetřit. Na co by si tak chtěla stěžovat, když si to kotě sama vybrala a koupila? Byla to její volba koupit si kotě v 8 týdnech a bez PP. Pokud by se o problematiku koupě kotěte trošku zajímala před nákupem, věděla by, že 8 týdnů je málo a že třeba chce kotě s PP. Třeba taky ne - PP kočku nedělá... ale právě kvůli lidem, kteří si je kupují, existují lidé, kteří ta koťata bez PP v 8 týdnech prodávají ... To tady říkám při plném vědomí toho, že mě možná někteří z Vás označí za vyvrhele nebo za debila - já to přežiju. Je vnitřní problém BOEC jestli má někde v řádu napsáno že jeho členové nesmí prodávat koťata bez PP - lidi zůstanou stejní. Tak prostě to kotě nebude prodávat paní XY ale její manžel nebo teta ... Je volbou každého svéprávného člověka, odkud si své kotě koupí, utulí či jinak k němu přijde. A tady vidím stále volné pole pro osvětu - nikdy to není řečeno dostatečně krát, přestože nám všem připadá, že to opakujeme lidem pořád dokola - koťata potřebují svůj čas s mámou, potřebují dozrát, není to spotřební zboží které je potřeba co nejrychleji vyexpedovat z baráku, maličké koťátko si nezvykne snáz, není roztomilejší ...atd atd.
zdravím a jdu zas pracovat..


Lenko, já s vámi naprosto souhlasím (teda až na to, že by se paní měla nechat vyšetřit), osvěta je potřeba, mluvit pořád dokola, vysvětlovat, ovšem pokud je prodejce registrovaný chovatel v nějaké organizaci (kterékoliv), tak by měl zájemci vysvětlit, proč má být kotě do určitého věku u matky. A né mu sám říct, že kotě v osmi týdnech je už dost staré na to, aby šlo k novým majitelům. U množitelů mě to nepřekvapí, šokuje mě to právě u chovatelů. Protože chovatel má znát řády, dodržovat je a také aktivně provádět vámi zmiňovanou osvětu. Já sama bych si nikdy tak malé kotě nekoupila a čím déle chovám, tím víc je věcí, na které si při případné koupi dávám bacha. Navíc si osobně myslím, že i tříměsíční kotě je na prodej příliš malé, čtyři měsíce mi připadají ideální.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 18:49:19
Odpovědět s citátem

Aleno, pod vaši poslední větu se klidně podepíšu Smile . Ani mně se 3 měsíce nezdají u koťátka jako ideální věk na odchod z domova. Ještě si potřebuje hrát se sourozenci a nechávat se vychovávat kočičí matkou. 4-5 měsíců, tak bych to viděla já.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 20:05:35
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:

A to myslíte, že dělají jen členové BOEC? Fifáci jsou svatí a žádné řády nikdy neporušují? Nemnoží, co by neměli? Neprodávají mladší než by měli? JAK asi má organizace dohlížet na všechny členy, propána krále, je snad třeba taky trochu MYSLET!!! To není v organizaci, to je v lidech!



Very Happy Už jsem to tu možná psal, jak jsem byl na větvi z toho, když jsem viděl v Globusu za sklem v ZOObutiku malinkatá koťátka, ovšem s hrdou cedulí: Průkaz původu FIFe. A to FiFe taky nevadí? Laughing

Ono debaty který spolek je lepší a jaksi svatější vážně nikam nevedou...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 20:44:46
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
tatiana napsal:

A to myslíte, že dělají jen členové BOEC? Fifáci jsou svatí a žádné řády nikdy neporušují? Nemnoží, co by neměli? Neprodávají mladší než by měli? JAK asi má organizace dohlížet na všechny členy, propána krále, je snad třeba taky trochu MYSLET!!! To není v organizaci, to je v lidech!



Very Happy Už jsem to tu možná psal, jak jsem byl na větvi z toho, když jsem viděl v Globusu za sklem v ZOObutiku malinkatá koťátka, ovšem s hrdou cedulí: Průkaz původu FIFe. A to FiFe taky nevadí? Laughing

Ono debaty který spolek je lepší a jaksi svatější vážně nikam nevedou...


Oldo, ale co vám bránilo v tom, abyste to na FIFe nahlásil, aby se zjistilo, který darebák tuhle prasárnu dělá (jinak to nazvat nemůžu, snad admin. promine)? Já sama jsem už pár případů odchovů bez pp nahlásila, bohužel u několika to skončilo tím, že chovatel řekl, že bezpapírová kočka je dcery (maminky, bráchy .... jak se to hodilo). Já neříkám, že některý spolek je horší a jiný lepší, jde mi o řešení konkrétních případů. U SCHK vím, co říkají řády a vím, kam případnou stížnost směřovat a zda vůbec má smysl. U BOEC nevím, proto jsem se ptala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2010 21:27:21
Odpovědět s citátem

Ano Aleno, to je pravda, bohužel mě to tenkrát nenapadlo a je to chyba Confused
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2010 18:58:51
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Ano Aleno, to je pravda, bohužel mě to tenkrát nenapadlo a je to chyba Confused

Vzhledem k mým zkušenostem s řešením různých problémů nevěřím, že nahlášením by se něco změnilo. Je to zase v lidech. Člověk, který prodá kotě do zverimexu je zmetek! A je naprosto jedno, kde je registrovaný. Organizace na tom nic nezmění. Zmetek zůstane zmetkem bez ohledu na registraci! Exclamation
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2010 19:43:42
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
fofo177 napsal:
Ano Aleno, to je pravda, bohužel mě to tenkrát nenapadlo a je to chyba Confused

Vzhledem k mým zkušenostem s řešením různých problémů nevěřím, že nahlášením by se něco změnilo. Je to zase v lidech. Člověk, který prodá kotě do zverimexu je zmetek! A je naprosto jedno, kde je registrovaný. Organizace na tom nic nezmění. Zmetek zůstane zmetkem bez ohledu na registraci! Exclamation


Zůstane, ale aspoň by měl trošku problémy!!! Musel by čelit alespoň nějakému předvolání a nějak to vysvětlit. Jen by pak asi ve finále opět přestoupil do jiné organizace bez postihu a to mě štve, ale nic na tom nezměním. Sad
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2010 20:34:33
Odpovědět s citátem

Ještě bych dodal, že jsem svým příspěvkem mínil mimo jiné i to, že u spousty inzerátů je právě to uvedení PP FIFe prezentováno jako přednost a spousta potencionálních kupců si řekne, je to FIFe, tak to musí být v pořádku, neboť lumpové jsou jinde.

Úplně stejně jako mnoho lidí je na omylu a v iluzi o tom, že PP = kočka zdravá a se zárukou.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2010 20:53:15
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Ještě bych dodal, že jsem svým příspěvkem mínil mimo jiné i to, že u spousty inzerátů je právě to uvedení PP FIFe prezentováno jako přednost a spousta potencionálních kupců si řekne, je to FIFe, tak to musí být v pořádku, neboť lumpové jsou jinde.

Very Happy Very Happy Já už jsem se setkala i s opačným názorem. Pravda, ne v české kotlině, ale v zahraničí, kdy chovatel registrovaný v CFA řekl, že do FIFe neprodá kotě...
Ono žádné povyšování nějaké organizace nemá cenu. Pořád jsou to jen lidé, kteří tu kterou organizaci tvoří!
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2010 21:37:21
Odpovědět s citátem

dobrý večer všem,

nedá mi abych se s Vámi nepodělila o docela zajímavou a velmi smutnou debatu z října 2009 na kterou jsem náhodou narazila na těchto webových stránkách:
http://www.forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&forum_ID=92305&ID_from=51129778&dir=-1&auth=

Budu-li vycházet ze skutečnosti, že chovatelskou stanici Grandbor vlastní paní Procházková, víceprezidentka nezávislého klubu BOEC (opsáno z web stránek tohoto klubu) a údajně ochovává i sphynxí koťátka, je mi hóóódně smutno.

Kontakt na Boec
Funkce Jméno a příjmení Adresa Telefon E-mail
Prezident sdružení a jednatel Balíková Helena Sadová 738, 542 33 Rtyně v podkrkonoší +420 604 179190 hbalikova@seznam.cz
Viceprezident Procházková Zdeňka Wolkerova 541, 473 01 Nový Bor +420 604 251562 Grandbor@seznam.cz
Správce stránek Míl Pavel +420 774 845406 mil.pavel@email.cz


diskuse na výše zmíněném fóru-

Perský kocour
Nevíte o někom, kdo by si vzal zdarma perského dvouletého kocoura v barvě činčila.Byl mi prodán z chovné stanice Grandbor,jako britský polodlouhosrstý.Není to tak,že se ho chci zbavit,protože neodpovídá rase a cena za něho byla 5000.Ale rok a půl jsme se snažili ho všemi způsoby aklimatizovat,ale je pořád schovaný a často napadaný mými britskými kočkami.Dostával i testosteron v injekcích, nic nezabralo.Vlídný přístup od nás byl maximální.Ale po celou dobu je schovaný za pračkou, nebo gaučem.Krmíme ho royal caninem pro perské kočky,češeme.Ale myslím,že,by mu bylo jinde lépe.Peníze nechci pouze,aby měl klidný domov, protože,ani nevím čím prošel,než se dostal k nám.Děkuji

Byla jsem tam osobně. Mají nějaký kemp a tam v každém kotci fena a pes. To se ani nedalo spočítat. O kočkách ani nemluvím. Některé byli divoké, že se ani nedali chytit. Vyváží štěňata do Německa. PP sice mají, ale Bohemia a je to jejich klub. Koupili jsme tam 2 letého kocourka, který byl podvyživený, v hrozném stavu. Vážil 1,70. Měli přijít mrazy a mě ho bylo hrozně líto. U nás si pořád hlídal misku s jídlem. Byl šťastný za pohlazení a teplý pelíšek. Divím se, že ještě pořád je nikdo nezažaloval za týrání zvířat


Při pomyšlení, že víceprezidentka nezávislého klubu BOEC má takový to přístup ke zvířatům a tento druh reklamy, každý ze zájemců o sphynxíky z této chovatelské stanice by se měl nejdříve zamyslet.

Hanka Blažková




Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2010 21:51:55
Odpovědět s citátem

A to je, paní Blažková, důvod, proč prostě budu u byrokratického FIFe. Jistě je to v lidech a určitě se tam někdo takový najde, ale že by to dělal někdo z vedení nevím.Prostě BOEC je tímhle pro mne takovým ,,černým" spolkem, i přesto že třeba tatiana je pod BOEC a chová špičkově.Nicméně tu nálepku vytvořenou p.Procházkovou to nesloupne Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2010 22:01:10
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
A to je, paní Blažková, důvod, proč prostě budu u byrokratického FIFe. Jistě je to v lidech a určitě se tam někdo takový najde, ale že by to dělal někdo z vedení nevím.Prostě BOEC je tímhle pro mne takovým ,,černým" spolkem, i přesto že třeba tatiana je pod BOEC a chová špičkově.Nicméně tu nálepku vytvořenou p.Procházkovou to nesloupne Sad



... ale je to docela smutné, ne? Já si také myslím že vedení takovéhoto klubu by mělo jít ostatním členům příkladem.
Crying or Very sad
p.s. on ten náš ČSCHK až tak byrokratický není, ale pouze má zájem na tom aby v chovu koček určitý "řád" byl.
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2010 22:04:02
Odpovědět s citátem

Já spíš nechápu,proč tu danou paní členové ,,prostě nevyhodí" (asi to tak jednoduché nebude),jelikož CHS Grandbor je tady už probíraná v diskusích staršího data.Fakt škoda,protože non-FIFe kluby jsou přínosem pro všechny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2010 22:06:46
Odpovědět s citátem

http://www.britske-macky.wz.cz/index1.html

Tohle není kritika na stanici, ale DOPRČIC co má TOHLE společnýho s britkou krista?Vždyť je to obličejem skoro exotka..a ještě to dostane CAC,ehm..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2010 22:19:42
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
http://www.britske-macky.wz.cz/index1.html

Tohle není kritika na stanici, ale DOPRČIC co má TOHLE společnýho s britkou krista?Vždyť je to obličejem skoro exotka..a ještě to dostane CAC,ehm..



dobrý večer,
""Ponúkame na predaj, iba na maznáčika (nie do chovu) BIBIANNE Grandbor, narodenú 05.05.2009. BIBI je drobnejšia a veľmi citlivá, nevyhovuje jej rušná domácnosť a už vôbec nie výstavy... Keď si získate jej citlivé, trošku plaché srdiečko, bude vám oddaným a hlavne krásnym spoločníkom Smile. BIBI je veľká mazlivka, miluje našu CASSIE, preto by jej vyhovovala aj prítomnosť inej mačičky ale hlavne veľká náruč lásky a citlivého porozumenia... BIBINKU sme ako malé 3-mesačné mačiatko kupovali na výstavy a chov ale nie za cenu trápenia; každý sa rodíme s určitou povahou, ktorú je potrebné rešpektovať... "

je možné, že jí také nemohli v chovatelské stanici Grandbor chytit, když si pro ni měli noví majitelé přijet.
A když jim doma z "britky" vyrostla exotická činčila, tak se asi nestačili divit a chudák kočka musí jít z domova, protože se ani vzhledem a ani povahou do chovu prostě nehodí. A kam si mohou jít stěžovat? Možná tak akorát na hlavní nádraží, když jim kotě prodala víceprezidentka BOEC.

Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2010 22:52:10
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
DOPRČIC co má TOHLE společnýho s britkou krista?Vždyť je to obličejem skoro exotka..a ještě to dostane CAC,ehm..


Britkám nerozumím, ale když má kočka titul z výstavy, tak musí být určitě špičková ne? No nač by pak ty tituly přece byly... Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2010 22:56:22
Odpovědět s citátem

Nedávno mi volala rozhořčená slečna a pustia se do mně, že jsem jí prodala kotě, které se nedá pohladit, je malé a na Britku nevypadá. V době, kdy měla tato slečna kotě pořizovat, jsem já koťata neměla. Nakonec jsme došli k tomu, že se jedná o CHS Grandbor, jehož majitelka má stejné příjmení, jako já - Procházková. Slečna si původně jela pro kocoura s PP. Doma má kočku a bez PP. Na PP netrvala, tak jí pí. Procházková dala kotě bez PP, ale nějak zapomněla, že to není kocour, ale kočka. Že jde o holku jí řekl až vet. Když chtěla kočku vrátit, že chtěla kluka a hlavně mazlíka a ne zlé kotě, poslala jí chovatelka Procházková do ......
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2010 23:02:54
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Když chtěla kočku vrátit, že chtěla kluka a hlavně mazlíka a ne zlé kotě, poslala jí chovatelka Procházková do ......


To je pořád dokola, lidi jsou prostě nepoučitelní... Jak může někdo koupit kočku, byť bez PP, ale BEZ kupní smlouvy, kde jsou vzájemné kontakty, předmět koupě, podmínky reklamace... pak prostě se nelze divit, že si můžou opravdu stěžovat tak maximálně na nádraží Evil or Very Mad
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2010 23:10:42
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Aélinnel napsal:
DOPRČIC co má TOHLE společnýho s britkou krista?Vždyť je to obličejem skoro exotka..a ještě to dostane CAC,ehm..


Britkám nerozumím, ale když má kočka titul z výstavy, tak musí být určitě špičková ne? No nač by pak ty tituly přece byly... Very Happy



Dobrý večer Oldo,
kotě narozené v květnu 2009 nemůže mít v lednu 2010 titul CAC.
Smile)
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2010 23:14:48
Odpovědět s citátem

Dobrý večer Hanko, no já tam nebyl a kdy se kotě narodilo nevím, vycházím z toho, co tu bylo psáno Wink

Tady se píše že ho má (CAC) no tak to tak asi bude, ne?
http://moonsissy.wbs.cz/NOVINKY---news.html
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2010 23:22:58
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Dobrý večer Hanko, no já tam nebyl a kdy se kotě narodilo nevím, vycházím z toho, co tu bylo psáno Wink


... Co dodat:(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2010 23:36:32
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
fofo177 napsal:
Dobrý večer Hanko, no já tam nebyl a kdy se kotě narodilo nevím, vycházím z toho, co tu bylo psáno Wink


... Co dodat:(


http://www.britske-macky.wz.cz/index1.html

Oldo hledal jste jinde a toto je web o kterém se zde bavíme.
Smile) tak dobrou noc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2010 6:53:32
Odpovědět s citátem

Vážení diskutující,

pokud se opět chcete zaplétat do rozsáhlých diskuzí o BOEC či chovatelské stanici Grandbor, vřele doporučuji zvednout telefony a vyříkat si to osobně jak mezi sebou, tak s pí Procházkovou z této organizace či chovatelské stanice.
Případně použijte jiné forum, např. zmiňované lide.cz, nebo pokračujte v návaznosti na příspěvek rovnou tam (nechápu, proč diskuzní příspěvek z jiného fora vůbec překopírováváte sem).

Bohužel, po předchozích zkušenostech, kam až mohou takovéhle diskuze vést, téma uzamykám.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den.

April
moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top