Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

STARSI KOCICKA K MLADSI???


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: STARSI KOCICKA K MLADSI???
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 9:06:01
Odpovědět s citátem

Ahojky vsem, dnes jsem nasla v inzerci v MK , ze nekdo nabizi zdarma cokoladovou kocicku (IC)1,5 roku ,nevim tedy z jakeho duvodu to v inzeratu neni. Ale cokoladka je muj sen, problem je , ze mam doma kocicku, ktera je o tri mesice mladsi, myslite, ze by to mohl byt problem?Take se bojim,aby nas prijala, i kdyz v roce a pul je to takove odrostle kote.
Diky moc za nazory
pavla a emma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 11:18:12
Odpovědět s citátem

Jejky, a co situace doma? Už je vyřešena - nebyl by problém s druhou kočičkou? Smile Jinak čokoládová britka (ještě lépe čoko-bikolorní) se mi také moc líbí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 12:08:39
Odpovědět s citátem

TO EFIS:
AHOJky Smile, situace se ted prave resi,cokoladky jsou krasne jen mi je vzdycky divne, proc se majitel chce kocicky zbavit, podle fotek je to opravdu krasna kocena
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Čokoládka z inzerce
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 13:06:40
Odpovědět s citátem

Dívala jsem se na ty inzeráty (jsou tam dva) ráno. A musím se přiznat, že mi to dost vrtalo hlavou. Má 1,5 roku, interšampionka, byla (nebo ještě je??) chovná a je zdarma. A ještě k tomu fakt KOČKA. Tak nevím...
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Čokoládka z inzerce
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 13:11:23
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
Dívala jsem se na ty inzeráty (jsou tam dva) ráno. A musím se přiznat, že mi to dost vrtalo hlavou. Má 1,5 roku, interšampionka, byla (nebo ještě je??) chovná a je zdarma. A ještě k tomu fakt KOČKA. Tak nevím...




no když je chovná,možná jim vadí časte mrouskání



Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Čokoládka z inzerce
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 13:33:49
Odpovědět s citátem

No možné třeba je, že se nehodí do chovatelského programu, kterého chce chovatel docílit, někteří mají určitou představu, čeho by chtěli na svých odchovech dosáhnout, ať už v typové kvalitě, v barevnosti či kvalitě srsti, atp.

Také je možné, že se v domácnosti narodilo dítě a prostě je snažší přenechat kočku dál jako chovnou, než jí vykastrovat.

Důvodů opravdu může být více.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 14:06:48
Odpovědět s citátem

Myslím, že to nemusí být jen jakýkoli nelichotivý "důvod" majitele (které se samozřejmě vyskytují), stejně tak může být příčinou vážná nemoc nebo cokoli jiného. Pokud se někdo dárce přímo nezeptá, jsou to pouhé spekulace..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 14:10:15
Odpovědět s citátem

Tak jsem odepsala na ten mail, z jakeho duvodu chteji dat tak kraasnou cokoladku pryc tak uvidime, urcite vam to sdelim. Je opravdu krasna, ja tedy ani z inzeratu nechapu , jestli je kocicka chovna nebo jiz vykastrovana. Alergie jako duvod se vetsinou udava hned v inzeratu.
Prijde mi to tedy hodne divny interchampionka ,mlada kocicka a zdarma ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 14:28:05
Odpovědět s citátem

Může to být cokoliv, každopádně mi přijde trochu zvláštní, že by někdo dával britku zadarmo (a ještě pokud je tak úspěšná na výstavách)- na mě to dělá dojem, že se jí chce rychle zbavit. Pokud možno doporučuju opatrnost.

Jedna věc je, co ti sdělí jako důvod majitel- určitě očekával, že se kupec zeptá, a druhá věc je skutečná příčina, proč se jí chce zbavit. Napadá mě- nemoc (ohrožení ostatních koček), nesnášenlivá povaha k ostatním kočkám- to, že je velice klidné a mírné povahy povahy to nevylučuje. Např. naše nejhodnější a nejmazlivější kočička, mírná jako beránek, je ve vztahu k ostatním dvěma jako fúrie. Dle toho inzerátu jako chovná dosáhla titulu, tak to může znamenat, že teď už chovná není- kastrace.

Určitě hodně napoví, jak vypadá její současný domov- čistota, ostatní kočky- jeslti je mají volně nebo někde zavřené, jeslti se kočka nebojí nebo nechová nějak napřirozeně v domácím prostředí nebo k ostatním kočkám. A určitě ji okouknout, jestli není očividně nemocná- uši, výtok z očí a nosu, zadeček...abyste vyloučili možné ohrožení vaší kočičky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 15:17:28
Odpovědět s citátem

TO TEREZ4:

Mate pravdu, presne to me vzdycky napada, vsude pisou z duvodu alergie, ale vzdy to tak urcite nebude.Napadlo me to same bud nemoc nebo nesnasenlivost, je to vzdycky urcity risk. Kdybych se pro ni rozhodla samozrejme bych si nejdriv domluvila navstevu a vse okoukla, v jakem je kocicka zdravotnim stavu jestli neni bazliva a podobne.Nikdy jsem neslysela o tom, ze by nekdo daval britku IC zdarma navic tak mladou...Jsem zvedava, jestli se ten clovek , co vkladal inzerat ozve, uz jen ze zvedavosti me to zajima.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 18:12:57
Odpovědět s citátem

Chyba nemusí být jen na straně chovatelky. Já jsem zrovna v podobné situaci - po roce se ke mě vrátila krásná červenobílá britská kočka prodaná do chovu již s titulem šampión, která se u své rodiny přestala snášet s ostatními kočkami a tak mi ji vrátili. Já si ji nechat nemohu, protože mám doma jejího otce a nemám podmínky abych je držela odděleně, navíc ani u mě se s ostatními kočkami moc neshodne a tak pro ni hledám nový domov.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2008 21:21:23
Odpovědět s citátem

Já jsem takhle dávala zadarmo najednou kočky dvě-nepapírového briťáka a papírovou skotskou klapouchou. I s vybavením, a byla jsem šťastná, když se našli lidi, co si je rychle a zadarmo vzali. V rodině se vyskytla těžká alergie u dítěte a kočky musely de facto pryč z domu ze dne na den. Nikomu nemusím vykládat, co to pro mě bylo, ale když mi dcera vyčetla, že jsou pro mě důležitější kočky než její dítě, tak jsem to začala řešit. Takže věřte tomu, že to může být z podobného důvodu a nemusí v tom být žádná záludnost.

Dneska mám kočenky tři a už je nikam a nikomu dávat nebudu-pořídila jsem si je až v době, kdy zdravotní důvody netolerance zvířat u dětí pominuly.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2008 18:24:26
Odpovědět s citátem

Chtěla jsem se zeptat, jak to nakonec dopadlo s kočičkou? Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sebasty



Založen: 02.02.2009
Příspěvky: 37
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2010 14:47:42
Odpovědět s citátem

PAVITA jak to dopadlo ???
_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
2
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)
3
RSS kanály (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top