Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

BOEC, FIFe, chovnost

Fórum: Rady

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2010 18:56:03
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
I když se mi také moc nezamlouvá, pokud mě jedna organizace vyloučí za prohřešek a druhá mě příjme s otevřenou náručí, ale s tím asi nijak nehnu.

Jak už se to probírá i vedlejším vláknem - jak to má která organizace zjistit? A je vůbec její povinností to nějak zjišťovat? Chov koček je koníček, je to zájmový chov. A já se můžu přihlásit do kterého spolku chci, do organizace, která mi vyhovuje. A nepředpokládám, že mě tato organizace bude prověřovat, jaká je má "chovatelská minulost". Třeba já osobně jsem registrovaná v CFA. A myslíte, že v USA při mé registraci zvedali telefon a volali po všech různých organizacích, které existují, jestli jsem u nich nebyla registrovaná? Question Question Question
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2010 18:58:06
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Karin Š. napsal:

Ono by právě k tomu odchovu bez PP, různémů křížení atd. nemělo asi vůbec docházet, ale jsme zase u toho - je to jen v lidech a jejich přístupu a žádný spolek FIFE, či BOEC to nezachrání.

A je tohle chyba??? Je to špatně "různě křížit již známá plemena" koček? Pokud by to chovatelé nedělali, kolik z vás by dnes mělo doma toho svého chlupáče nebo naháče? Já teda určitě ne! Pokud by kdysi někoho nenapadlo spojit siamku s peršankou, tak dnes určitě peršanky s odznaky nemám! Exclamation
Já v tohle nic špatného nevidím. Stále vznikají nová plemena koček a získávají své příznivce. Pokud přece někdo chová "tradiční" plemeno, neznamená to, že někomu dalšímu se nelíbí něco jiného.
O tom přece chov koček také je... Někdo zdokonaluje již vzniklé a uznané plemeno, někdo si své vysněné plemeno "tvoří k obrazu svému".


No křížit plemena se mi také nelíbí!tak jako se mi nelíbí křížít lidské rasy.Klidně mne můžete nazvat rasistou,ale podle mne svůj k svému.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2010 19:23:52
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Karin Š. napsal:
I když se mi také moc nezamlouvá, pokud mě jedna organizace vyloučí za prohřešek a druhá mě příjme s otevřenou náručí, ale s tím asi nijak nehnu.

Jak už se to probírá i vedlejším vláknem - jak to má která organizace zjistit? A je vůbec její povinností to nějak zjišťovat? Chov koček je koníček, je to zájmový chov. A já se můžu přihlásit do kterého spolku chci, do organizace, která mi vyhovuje. A nepředpokládám, že mě tato organizace bude prověřovat, jaká je má "chovatelská minulost". Třeba já osobně jsem registrovaná v CFA. A myslíte, že v USA při mé registraci zvedali telefon a volali po všech různých organizacích, které existují, jestli jsem u nich nebyla registrovaná? Question Question Question


Pavlíno, zase budeme slovíčkařit?? Tak dobrá Laughing
Můžete se přihlásit do jakého spolku chcete a mě je srdečně jedno, kde jste!! Poukazovala jsem tím na to, že je to jen o lidech Exclamation I když se mi to moc nezamlouvá, tak je holý fakt, že nepoctivý chovatel má dneska zelenou Twisted Evil . Když ho vyloučí FIFE, či jiná organizace pro nějaký prohřešek, tak si sbalí svých "5 švestek" a vstoupí do organizace jiné. To je to, co se mi moc nepozdává, ale těžko s tím já něco udělám. Proto znovu opakuji je to v lidech. OK?
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2010 19:34:12
Odpovědět s citátem

Pavlína M. napsal:
Karin Š. napsal:

Ono by právě k tomu odchovu bez PP, různémů křížení atd. nemělo asi vůbec docházet, ale jsme zase u toho - je to jen v lidech a jejich přístupu a žádný spolek FIFE, či BOEC to nezachrání.

A je tohle chyba??? Je to špatně "různě křížit již známá plemena" koček? Pokud by to chovatelé nedělali, kolik z vás by dnes mělo doma toho svého chlupáče nebo naháče? Já teda určitě ne! Pokud by kdysi někoho nenapadlo spojit siamku s peršankou, tak dnes určitě peršanky s odznaky nemám! Exclamation
Já v tohle nic špatného nevidím. Stále vznikají nová plemena koček a získávají své příznivce. Pokud přece někdo chová "tradiční" plemeno, neznamená to, že někomu dalšímu se nelíbí něco jiného.
O tom přece chov koček také je... Někdo zdokonaluje již vzniklé a uznané plemeno, někdo si své vysněné plemeno "tvoří k obrazu svému".


A další uvedení na tu pravou míru Very Happy - ano, bez křížení plemen bychom dneska asi moc velký výběr v plemenech neměli, to samozřejmě uznávám. Jen jsem to opět myslela trošku jinak. Šlo mi jen o domácí křížení, když se zadaří a nebo to někdo dělá záměrně a pak se jen sypou ty inzeráty ve znění: prodám velmi vzácné to, či ono plemeno po rodičích s PP a matka je např. britka, otec je např. peršanka a prodá se to jako nějaké třetí plemeno. A není to tak dávno, že se to dělo.
Pokud někdo ví co dělá a čeho chce dosáhnout, tak prosím a i tak by to nějaká organizace měla schválit, ne? Ale to už teď jen střílím, jelikož jak to chodí, pokud někdo opravdu zkouší vytvořit nějaké nové plemeno, či zdokonalit to stávající použitím jiného plemene netuším. Zdali se tak děje pod nějakým "patronátem", či opravdu jen na černo?
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2010 20:28:36
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
Ono by právě k tomu odchovu bez PP, různémů křížení atd. nemělo asi vůbec docházet


Co se týká křížení, že by k němu nemělo docházet, tak s tím si dovolím nesouhlasit, poněvadž pokud by to tak bylo, většina z nás by asi měla jen kočku domácí.

Ono je třeba rozlišovat neplánované křížení, kde o PP nemůže být řeči a onom plánovaném, kdy se snažím vyšlechtit plemeno tak jak chci, aby vypadalo. Někomu se líbí sphynx s malinkatýma nožkama (bambino), no tak si ji cíleně vyšlechtil, mě se zase může oproti standardu líbit sphynx malinkatý a ne pětikilový, tak proč se o to nepokusit Wink

I pokud si vezmeme chovatelský řád, byla tu řeč o BOEC, tak je zde jasně uvedeno:

Křížení ras mezi sebou je možno provést na základě povolení chovatelského výboru. Chovatel je povinen po narození koťat spolu s povolením chovatelského výboru zaslat plemenné knize hlášení o těchto narozených koťatech. Potomstvo vzniklé z křížení ras, bude vedeno zvlášť v Experimentální plemenné knize sdružení a bude označováno na rodokmenu předtiskem EXP. do 3. generace.

PS: koukám že než jsem příspěvek napsal, Karin to křížení již také uvedla na správnou míru Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavlína M.



Založen: 09.08.2008
Příspěvky: 127
Bydliště: Havířov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2010 21:05:45
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Někomu se líbí sphynx s malinkatýma nožkama (bambino), no tak si ji cíleně vyšlechtil, mě se zase může oproti standardu líbit sphynx malinkatý a ne pětikilový, tak proč se o to nepokusit Wink

Přesně o tomhle to je.
Já si taky sním do budoucna o plešaté kočce v typu peršanky. A kdo ví, třeba se o to někdy pokusím... Laughing Laughing Laughing
_________________
Pavlína & ROYAL DREAM
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět.
Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
(Jules Verne)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Micin



Založen: 01.03.2010
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno

Předmět: Proč nepřijmou kočku do FIFe?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2010 11:23:53
Odpovědět s citátem

Dobrý den, jaká jsou k tomu pravdila?
Jaký je rozdíl mezi Fife a Tica?
Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top