Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Čím myjete kočičí wc?

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: Čím myjete kočičí wc?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2010 19:06:02
Odpovědět s citátem

Dobrý den.

Mám delikátní otázku ohledně přípravků, kterými čistíte svá kočičí wc. Věc se má totiž takto - moje kočky, ať už z lenivosti sehnout prdelku nebo kvůli přeznačkovávání - močí na stěnu krytého zachodu. Jsou to dobytci a myslím, že to zvesela dělají všichni čtyři. Když záchod umyju desinfekcí, není absolutně nic cítit a všechno je perfektní. Desinfekce, byť Sanytol - bez chloru - obsahuje ale ammonium chlorid, který uvolňuje čpavek a proto, jakmile záchod vyčistím, mají kočky tendenci místo přečůrat. Takže, čím více čistím, tím více ony čůrají. Dnes jsem wc vymyla pouze teplou vodou, do ní jsem přidala jen kapku desinfekce a záchod je pořád cítit. Bodejť by ne, když mají tak agresivní moč. Hledám proto přípravek, který neobsahuje ammonium, který nijak nevoní a není to pohlcovač pachu a podobně. V jiné diskuzi tu už padl tento návrh: http://www.alpcz.cz/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=24&Itemid=1

Vypadá to zdařile, ale nikde nevidím složení. Jde mi opravdu jen o to, aby kočky nepřečůrávaly zápach čistícího prostředku. Máte tedy někdo s tímto přípravkem zkušenosti, popř. máte ho po ruce a napsali byste složení?

Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Čím myjete kočičí wc?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2010 20:06:28
Odpovědět s citátem

Nico napsal:
Dobrý den.

Mám delikátní otázku ohledně přípravků, kterými čistíte svá kočičí wc. Věc se má totiž takto - moje kočky, ať už z lenivosti sehnout prdelku nebo kvůli přeznačkovávání - močí na stěnu krytého zachodu. Jsou to dobytci a myslím, že to zvesela dělají všichni čtyři. Když záchod umyju desinfekcí, není absolutně nic cítit a všechno je perfektní. Desinfekce, byť Sanytol - bez chloru - obsahuje ale ammonium chlorid, který uvolňuje čpavek a proto, jakmile záchod vyčistím, mají kočky tendenci místo přečůrat. Takže, čím více čistím, tím více ony čůrají. Dnes jsem wc vymyla pouze teplou vodou, do ní jsem přidala jen kapku desinfekce a záchod je pořád cítit. Bodejť by ne, když mají tak agresivní moč. Hledám proto přípravek, který neobsahuje ammonium, který nijak nevoní a není to pohlcovač pachu a podobně. V jiné diskuzi tu už padl tento návrh: http://www.alpcz.cz/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=24&Itemid=1

Vypadá to zdařile, ale nikde nevidím složení. Jde mi opravdu jen o to, aby kočky nepřečůrávaly zápach čistícího prostředku. Máte tedy někdo s tímto přípravkem zkušenosti, popř. máte ho po ruce a napsali byste složení?

Děkuji.


dobrý večer, já nemám s tímto přípravkem žádnou zkušenost, ale mám zkušenost s enzymovým přípravkem z Rakouska, který nijak nesmrdí a funguje na 100%. Jak jsem koukala, tak vyjde i levněji, protože 1l stojí 13.5 Eura.
posílám odkaz
http://www.pfotenshop.com/oxid.php/sid/7fc26223722efd3693e94dbb4a5571dc/cl/details/cnid/9b54189d4715e0358.90497051/anid/d8e40f44cc62ed042.92768447/BioFresh/

a přeji hezký večer
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Čím myjete kočičí wc?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2010 20:16:18
Odpovědět s citátem

S ALP mám dobré zkušenosti, pachy nepřekrývá, nýbrž pohlcuje, takže záchodky čistím horkou vodou s přídavkem ALP. O složení se teda taky nějak na obalu nerozepisujou - esenciální oleje a voda, ale o čpavku tam není nic a taky po čpavku cítit není a kočiny nemají snahu ho přečůrat. Dost mi to pomáhá i na zřídkavé kocouří značky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Čím myjete kočičí wc?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2010 22:00:53
Odpovědět s citátem

[quote="Nico"Hledám proto přípravek, který neobsahuje ammonium, který nijak nevoní a není to pohlcovač pachu a podobně. V jiné diskuzi tu už padl tento návrh: http://www.alpcz.cz/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=24&Itemid=1[/quote]
Já spíše myslím, že právě pohlcovač (nikoliv překrývač!) pachů by to měl být. ALP jsem poprvé s nepříliš velkou důvěrou zakoupila na ostravské výstavě a od té doby bez něj ani ránu. Mám k němu i lahvičku s rozprašovačem a občas ho stříknu i na stelivo. Poradila jsem ho i známým s kocoury a kocouři ho nepřestřikují a dokonce i jejich pach to dobře eliminuje. Je to ekologický přípravek, takže amoniak v něm být rozhodně nemůže (já bych ho zcela jistě cítila). Určitě doporučuju, dá se použít v domácnosti v zásadě na cokoliv.
Hanko, ten rakouský může být taky prima, jenže bohužel poštovné z Pfotenshopu stojí stejně jako ta láhev přípravku - 14 €, takže tím se dostane cena úplně někam jinam.... Evil or Very Mad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Čím myjete kočičí wc?
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2010 11:48:42
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:

Hanko, ten rakouský může být taky prima, jenže bohužel poštovné z Pfotenshopu stojí stejně jako ta láhev přípravku - 14 €, takže tím se dostane cena úplně někam jinam.... Evil or Very Mad


dobrý den Zdenko,
já vím že poštovné je vcelku drahé a proto si vždycky objednám za 14 Euro těch lahví víc. takže v celkové ceně to stejně vyjde levněji. pči koupi 3 l přípravku ušetřím 100,- což sice není moc aale je fakt dobrý
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2010 12:15:16
Odpovědět s citátem

Zdenko Vy to používáte i na kocouí značky? Pokud ano,který přesně?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2010 12:29:22
Odpovědět s citátem

emilly napsal:
Zdenko Vy to používáte i na kocouí značky? Pokud ano,který přesně?

Emilly ne, já (naštěstí Smile nemám doma kocoura, ale doporučila jsem to známé, myslím, že měla Talc, ale je to jedno, fungují všechny a žádná z vůní není kočkám nepříjemná nebo že by se snažily ji přeznačkovat.
Zkušenost s kocouřími značkami má AlenaC, jak píše nahoře, nevím, jakou má "vůni"....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2010 21:00:21
Odpovědět s citátem

Zdravim Vás, já mám doma alp s vůní lenu. Pořídila jsem si ho v den, kdy jsem nechávala přespávat venkovního kocourka v době velkých mrazů v garáži. V domění že určitě ještě neznačkuje:))) Ale omyl, tak mi označkoval garáž, že puch šel i přes dvoje dveře dál do domu, tak na řadu přišel alp a moc nám pomohl právě při tomto smradu. Dodnes s ním ostříkávám zádveří venku od koček a opravdu ten smrad nepřekrývá, ale neutralizuje.
Ale nevím jestli bych ho stříkala na záchudek, asi jen jemně, je to přece jenom voňavější a víte jak jsou kočičky citlivé. Já wc vyplachuji vařící vodou, vytřu a vydezinfikuji sprejem, a jak píšete, že potřebujete na smrádek tak bych vymývala tekutým arielem s ředěným vodou, to se mi na smradlavou označkovanou garáž (místo)také vyplatilo:) a vše jsem vyzkoušela po přečtení rad zde na foru, takže děkuji:)

Bia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2010 10:36:41
Odpovědět s citátem

bia2 napsal:
Zdravim Vás, já mám doma alp s vůní lenu. Pořídila jsem si ho v den, kdy jsem nechávala přespávat venkovního kocourka v době velkých mrazů v garáži. V domění že určitě ještě neznačkuje:))) Ale omyl, tak mi označkoval garáž, že puch šel i přes dvoje dveře dál do domu, tak na řadu přišel alp a moc nám pomohl právě při tomto smradu. Dodnes s ním ostříkávám zádveří venku od koček a opravdu ten smrad nepřekrývá, ale neutralizuje.
Ale nevím jestli bych ho stříkala na záchudek, asi jen jemně, je to přece jenom voňavější a víte jak jsou kočičky citlivé. Já wc vyplachuji vařící vodou, vytřu a vydezinfikuji sprejem, a jak píšete, že potřebujete na smrádek tak bych vymývala tekutým arielem s ředěným vodou, to se mi na smradlavou označkovanou garáž (místo)také vyplatilo:) a vše jsem vyzkoušela po přečtení rad zde na foru, takže děkuji:)

Bia


Alp s vůní lenu, to zní skvěle Smile Já měla původně zálusk na borovici, ale asi se nechám zlákat. Myslím, že pokud bych to ředila vodou, jak už tu někdo psal, tak by ta vůně nemusela být zas až tak silná snad... Mně to zní opravdu dobře. A dezinfekci nezatracuji, kočeny mají pořád nějaké problémy s přemnoženými bakteriemi, takže občasná dezinfekce je nutná. A ten Sanytol je opravdu příjemný, používám ho na všechno, příjemně voní, ale prostě kočky se rozhodly, že to v tom záchodě radši přecmrndaj Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2010 11:25:32
Odpovědět s citátem

Já používám k dezinfekci Beaphar http://www.kociciobchudek.cz/detail/?id=2115 a jsem s ním spokojená. Pokud po příchodu domů najdu voňavý "poklad", stříknu i na podestýlku a zahrábnu to lopatkou. Ale chtěla bych říct, že jedna z mých koček také občůrává zadní stěnu WC. Zatímco ta druhá hezky přidřepne a vyrobí hezký koláček, ta starší očůrá co největší plochu, jen tak je spokojená. Prostě si nedřepne a hotovo. Dělá mi to už čtyři roky, od malička a je jedno, čím čistím, jestli dezinfikuju, či ne. Takže třeba taky máte takovou "atypickou".
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2010 13:08:17
Odpovědět s citátem

Používáme normálně savo - trochu rozředím ve vodě a umyji s tím celý záchůdek, který pak důkladně opláchnu teplou vodou a vytřu do sucha.
Je s tím víc práce, ale nevšiml jsem si, že by kocouř čůral někde jinde, nebo, že by mu vadila ta vůně. Navíc dostane vždy nové stelivo, takže spíš zkoumá, co to tam má za bílé kamínky:-))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2010 13:13:54
Odpovědět s citátem

Holistr napsal:
Používáme normálně savo - trochu rozředím ve vodě a umyji s tím celý záchůdek, který pak důkladně opláchnu teplou vodou a vytřu do sucha.

Já také používám Savo na desinfekci, po něm ještě vypláchnu čistou vodou - ale Savo je pro mnohé kočky magnet, když s ním vytřu podlahu, nesmím je tam pustit, dokud neuschne, protože kam se hrabe šanta nebo kozlík - kočky se válí naprosto v tranzu. Takže ve zmíněném případě by spíše Savo mohlo vést k ještě většímu značkování záchodku.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2010 13:03:45
Odpovědět s citátem

Také používám savo, ale z uvedených důvodů bych ho nedoporučovala. S naší to nic nedělá, takže je dobré. Možná bych zkusila na ten pach amoniaku ocet. Ten přeci jen docela dobře neutralizuje veškeré pachy, tak by mohl zvládnout i tento Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pazik



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Plzeň

Předmět: Mytí toalety
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2010 12:35:19
Odpovědět s citátem

Používám INCIDUR. Příjemně voní a hlavně likviduje bakterie, viry a plísně. Myji s ním všechno od podlahy po okna až po občas něco označkovaného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (15x)
3
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (14x)
4
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top