Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak naučit kočku na škrábadlo?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Lenka B.



Založen: 24.02.2010
Příspěvky: 2

Předmět: Jak naučit kočku na škrábadlo?
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2010 16:05:52
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

předem se omlouvám za to, že jsem si tu informaci nenašla rovnou. Ale jsem na tomto fóru nová a ještě jsem se tu nezorientovala. Můžete mi dát pár typů, jak nejsnadněji naučit kočku na nové škrábadlo? Díky Lenka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2010 16:30:02
Odpovědět s citátem

Tak pokud je to škrabadlo pohodlné,kočina na něm bude lozit sama.Jestli ji to nějak nefascinuje,tak vyčíhněte okamžik až si někde bude chtít brousit drápky-sedačka,skříň..kočenu čapnout,zkritizovat za škrábání po gauči a přistavit ke škrabadlu.Měla by si postupně zvyknout,že drápky se brousí TADY a nikde jinde.
Ale musíte mít škrabadlo alespoň trochu vysoké-některé kočiny nemají rády,když se na škrabadle nemůžou dostatečně protáhnout nahoru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Jak naučit kočku na škrábadlo?
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2010 17:14:36
Odpovědět s citátem

Lenka B. napsal:
Dobrý den,

předem se omlouvám za to, že jsem si tu informaci nenašla rovnou. Ale jsem na tomto fóru nová a ještě jsem se tu nezorientovala. Můžete mi dát pár typů, jak nejsnadněji naučit kočku na nové škrábadlo? Díky Lenka


Jsem vzala čičinu,přistavila ke škrábadlu,chytla za pacičky a naznačovala škrábání,velmi brzo pocopila,jsou chytré Smile


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2010 8:25:10
Odpovědět s citátem

Já bych kočinu nekárala, jsou na to poměrně citlivé. Svá koťata učím nejen na to, aby od malinka byla zvyklá na něco sisalového (vlnka apod.), ale potom tak, že jak to zkouší jinde, vezmu je do náruče, postavím ke stromu a začnu jim tam šmrdlat mávátkem či hračkou na gumičce tak, aby se při jejím lovení musela zachytávat drápky o sloupek. Takhle to pochopila všechna nenásilně všechny a ani v nových domovech nemají problém s tím, že by škrábala jinde.
Záleží také na tom, jaké máte škrabadlo. Kočka se většinou potřebuje zapřít zadními a natáhnout, takže by mělo být alespoň tak vysoké, jako kočka stojící na zadních v "předpažení". Jde-li o dospělou kočinu, pak bych jí ještě potřela sloupek kozlíkovými kapkami, dostanete koupit v lékárně, těm odolá málokterá kočena.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2010 12:09:20
Odpovědět s citátem

Kočky se skutečně naučí na škrabadla snadno, pokud jim vyberete taková, která jsou pro ně pohodlná a prostě se jim na nich škrábe dobře. Doporučuji pořídit škrábacích ploch více, kočky jsou nevyzpytatelné a čím větší výběr, tím větší šance uspět. Stačí třeba i omotat trubky topení ve výšce, kterou popsala paní Zdena prádelní šňůrou a je další možnost protáhnutí a škrábání.
U nás kočky odmítly černý sisal, zato je velmi oblíbené škrabadlo, u kterého leží na zemi, brousí přední tlapky a ty zadní jsou zaseklé drápky do sisalové tkaniny. Ale mají pochopitelně i další, u kterých škrábou, protahují a brousí ve stoje.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak naučit kočku na škrábadlo?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2010 19:37:18
Odpovědět s citátem

Taky je dobré dát škrabadlo někam "na ránu", aby jej kočka měla jako dominantní předmět.
Z pohledu teritoria kočky gauče a sedačky mohou drápat i z důvodu značkování, drápání je značka - tady je moje a každý příchozí to vidí.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka B.



Založen: 24.02.2010
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2010 13:38:35
Odpovědět s citátem

Díky za rady. Já to právě zkoušela tak, že vždy když jsem ji viděla, že začíná škrábat, vzala jsem ji a postavila před škrábadlo. Jelikož nemám v bytě až tolik místa, tak jsem jí pořídila škrábadlo rohové. Chtěla jsem tzv. zabít dvě mouchy jednou ranou. Ušetřit místo a nekupovat nějaké honosné stromy a navíc kočce dopřát místečko ke škrabání. To rohovné škrábadlo podle mě ani malé ani velké, zapřít se tam může dokonale a protáhnout taktéž, takže v tom chyba nebude. Hmmm, možná vycítila, že ji chci o pořádné škrábadlo ošidit a teď mi to dává na jevo:-) Zkusím další možnosti, jak ji to naučit a když to neklapne, tak pořídím nějaké nové!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jasněnka



Založen: 31.01.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2010 15:14:08
Odpovědět s citátem

Dobrý den, naše kočičky jsme to naučily velmi snadno tak, že jakmile začaly drápat po nábytkuu, postavili jsme je na šrabadlo a škrábaly o něj nehty. Kočička záhy pochopila a začala škrábat, načež jsme ji pochválili. Oba se to takto naučili velmi rychle.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Jak naučit kočku na škrábadlo?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2010 21:22:03
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Jsem vzala čičinu,přistavila ke škrábadlu,chytla za pacičky a naznačovala škrábání,velmi brzo pocopila,jsou chytré Smile
BBMM


Uplně stejně jsem to vysvětloval Geraltovi Laughing
Ony jsou ty kočeny fakt chytré a když, je od začátku budete kárat, za to co nesmí a chválit, za to co smějí, tak budou moc dobře vědět! Horší je to občas s tím, že ony vědí, ale neposlouchají. Mají vás lidově řečeno na salámu. Cool

Určitě je dobré dát škarabadlo na místo, kam má kočka bez problémů přístup a pokud možno kousek od toho kde má pelíšek. U mě se to vyplatilo, protože kocour vždy, když vstane, tak se musí protáhnout, drapkal nám postel, ale jakmile jsem mu přistavil škrabadlo, tak věděl co dělat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: Re: Jak naučit kočku na škrábadlo?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2010 14:58:01
Odpovědět s citátem

Holistr napsal:
beta.1 napsal:
Jsem vzala čičinu,přistavila ke škrábadlu,chytla za pacičky a naznačovala škrábání,velmi brzo pocopila,jsou chytré Smile
BBMM


Uplně stejně jsem to vysvětloval Geraltovi Laughing
Ony jsou ty kočeny fakt chytré a když, je od začátku budete kárat, za to co nesmí a chválit, za to co smějí, tak budou moc dobře vědět! Horší je to občas s tím, že ony vědí, ale neposlouchají. Mají vás lidově řečeno na salámu. Cool

Určitě je dobré dát škarabadlo na místo, kam má kočka bez problémů přístup a pokud možno kousek od toho kde má pelíšek. U mě se to vyplatilo, protože kocour vždy, když vstane, tak se musí protáhnout, drapkal nám postel, ale jakmile jsem mu přistavil škrabadlo, tak věděl co dělat.


Milí kočičáčkové, pořiďte svému miláčkovi KOČIČÍ STROM a budete koukat, co vám kočina předvede......není potřeba učení, spíše budete potřebovat něco, čím ji sundáte, ze stromu dolů Smile aspoň na chvíli za vámi.
Lucie, Bagi a Ballou
za www.kocicistromy.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
eforar



Založen: 12.03.2010
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2010 19:18:43
Odpovědět s citátem

ma kocka se to naucila snadno
_________________
www.drobacek.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (45x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (19x)
4
Pojištění koček (17x)
5
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (15x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (15x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (15x)
9
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top