Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Očkování sphynx


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Květa T



Založen: 08.05.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Kolín

Předmět: Očkování sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2007 16:22:30
Odpovědět s citátem

Zdravím, chtěla bych se zeptat jaké je vhodné očkování pro kočičky Sphynx . Chtěla bych nechat oočkovat kočičku proti herpes vir. a ta se nachází v trojkombinaci. Nevíte zda je i samostatně. Snad se měla přestat vyrábět.

Díky Květa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 7:59:10
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

myslím, že co se týká očkování sphynx se neliší od ostatních plemen. Já očkuji klasickou trojkombinací. Vzteklinu vynechávám, protože moji kocouři nechodí ven, ani na výstavy, ani s nima nejezdím do zahraničí. U tohoto očkování (a nejen u něj) je riziko vzniku postinjekčního karcinomu, což se snažím omezit.

CZ_Bee
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2007 20:13:50
Odpovědět s citátem

Přátelé, chci se s vámi poradit ohledně očkování Adama. Když marodil, nechala jsem mu aplikovat 3 dávky Zylexisu. Při zápisu do očkováku mi veterinářka řekla, že je nedostatečně naočkovaný. Narodil se 21.6., 21.8. byl očkovaný vakcínou Biofel PCH, přeočkování bylo touže vakcínou 12.9. Toť vše. Já se v tom nevyznám. Že v tom není vzteklina, to snad nevadí, do styku s jinými neočkovanými zvířaty nepřijde a ven chodit nebude. Veterinářka mi říkala, že tady u nás je spousta kočičí leukémie, a na tu bohužel očkovaný není. A prý schází jedno důležité přeočkování, aby byl skutečně chráněný. Doporučila mi nové očkování ve dvou dávkách, kde by byla i ta leukémie. Tak nevím... Své veterinářce dost věřím, ale se shpynxem zkušenosti nemá-i když co se týče očkování, tak je asi kočka jako kočka-nevím... Tak se radši ptám. Stačí, to co má a mám přeočkovat za rok, t.j. v září 2008, nebo ho mám nechat přeočkovat teď kompletnější vakcínou?

Taky mi vet říkala, že do půl roku věku by mělo být kotě odčervované každý měsíc (u chovatele byl 15.7. Bamnimthem pastou, 7.8. Milbamaxem a 28.8. Cestalem. Já jsem dávala 27.10. Cestal. Čím odčervujete vy a jak často?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2007 17:12:08
Odpovědět s citátem

Tuhle vakcínu neznám, ale mrkla jsem na net a
tohle jsem vyčetla:

Biofel PCHR
Biofel PCHR – je čtyřkombinace: tři základní choroby a vzteklina. Očkuje se od tří měsíců stáří, přeočkovává se po 3 – 4 týdnech vakcínou Biofel PCH. Oranžová nálepka - mají jeden "problém", k vakcíně je jedna nálepka, tudíž jde nalepit buď ke vzteklině, nebo ke kočičím chorobám a očkovací průkaz vypadá, jako že "něco chybí".

Biofel PCH
Biofel PCH – trojkombinace kočičích nemocí. Očkuje se od 8 – 10 týdnů, revakcinuje po 3 – 4 týdnech, buď tímtéž, nebo Biofelem se vzteklinou. (nálepky netuším)


Kočka by měla být očkovaná 8-9 týden a přeočkování je 3-4 týdny po prvním očkování, takže to myslím bylo u Adama splněno. Jestli tam opravdu nedošlo k nějakému zmatku s těmi nálepkami.
Vzteklinu nepíchám, jen koťatům co jdou do zahraničí. Nové majitele na to upozorním, že pokud chtějí vzteklinu, tak můžou, ale ať ji píchnou, až po nějakém čase, až se kotě v novém domově aklimatizuje. U nás je pro kočky vzteklina povinná jen pokud chcete jet s kočkou na výstavu nebo pokud cestujete do zakraničí. Pokud je doma pes nebo zvířata, která chodí ven, tak je také dobré ji naočkovat. Vzteklina je jednorázové očkování a nepřeočkovává se, jen obnovuje 1x za rok.
O ostatních očkováních mi Karolína Leitnerová napsala toto:
Chlamydie, FELV a FIV na vlastní riziko, ale až po dovršení 1 roku a jen pokud bude kočka v dobré kondici. FIP ani náhodou! Zákaz.
Jestli máte pocit, že něco není s očkováním v pořádku, tak zkuste zavolat chovatelce nebo na veterinu, která očkování provedla, jistě tam mají záznam a řeknou vám, proti čemu je Adam očkovaný - v očkováku by mělo být razítko veteriny, kde to prováděli.
Pokud se rozhodnete znovu ho očkovat, tak vězte, že je to pořádný nápor na jeho organismus a měl by být v naprosto zdravém stavu.

Odčervení: koťata by se měla odčervovat asi 3x vždycky asi tak týden před očkováním a to jistě Adam absolvoval a dospělé kočky, které nechodí ven, odčervuji 2x do roka a venkovní kočky 4x do roka, to by mělo bohatě stačit. Nikdy jsem neslyšela, že doma chované kočky by se měly odčervovat každý měsíc do půl roku.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2007 19:07:37
Odpovědět s citátem

Radko, díky za reakci, takže by vše mělo být v pořádku. Mě se moc nechtělo dávat ho očkovat znovu, když byl navíc nemocný, tak se na to vykašlu.
Psa sice mám, a chodím s ním ven i na cvičák, ale je očkovaný, stejně jako všichni psi, co jsou na cvičáku, tak vzteklina asi nehrozí. Proti tomu ho teda očkovat dávat nebudu. Takže dle vašeho názoru stačí přeočkování za rok?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2007 19:27:34
Odpovědět s citátem

Tatiano, já jsem ten očkovák neviděla, ale říkáte, že byl očkovaný asi v 8-9 týdnech a pak znovu asi za 3-4 týdny, tak by to mělo být OK.
Tu vakcínu, co jste ji jmenovala neznám, ale co jsem o ni našla, jsem vám sem zkopírovala, je to základní trojkombinace kočičích nemocí, tak nevím z čeho vaše veterinářka usuzuje, že je nedostatečně očkovaný. Očkuji u svých koček to samé jen jinou vakcínou, záleží na tom, co který vet používá. Já bych ho už neočkovala. Až za rok na normální přeočkování a odčervení stačí opravdu 1x za půl roku. Určitě žere granulky a ne myši nebo syrové maso, takže s červy taky do styku moc nepřijde.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2007 23:02:54
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Tatiano, já jsem ten očkovák neviděla, ale říkáte, že byl očkovaný asi v 8-9 týdnech a pak znovu asi za 3-4 týdny, tak by to mělo být OK.
Tu vakcínu, co jste ji jmenovala neznám, ale co jsem o ni našla, jsem vám sem zkopírovala, je to základní trojkombinace kočičích nemocí, tak nevím z čeho vaše veterinářka usuzuje, že je nedostatečně očkovaný. Očkuji u svých koček to samé jen jinou vakcínou, záleží na tom, co který vet používá. Já bych ho už neočkovala. Až za rok na normální přeočkování a odčervení stačí opravdu 1x za půl roku. Určitě žere granulky a ne myši nebo syrové maso, takže s červy taky do styku moc nepřijde.


Radko, díky. Přeočkujeme až za rok. Smile (Adam po mě leze a asi s tím taky souhlasí, soudě podle toho, jak se dívá na monitor Laughing ).
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2007 14:15:59
Odpovědět s citátem

Radka to zodpoveděla úplně přesně.

Ještě doplním
Sphynxové mívají intenzivnější reakce na očkování i v dospělosti, pro kotě s ještě ne dost velkou imunitou je každé očkování nápor. Podle jednoho chovatele-veterináře by se mělo očkovat na etapy, tzn. trojkombinace, po nějakém čase případně vzteklina (lze vynechat pokud kočičák žije jen doma a nejezdí na výstavy), později, až tak v tom roce FELV a FIV. Kočka by měla být úplně zdravá, v dobré kondici. Zaregistrovala jsem během let jak ve svém chovu, tak u jiných chovatelů a majitelů, výrazné reakce a slyšela jsem i o nějakých úmrtí po očkování proti Chlamydiím u Sphynxů. Na očkování proti FIP se všeobecne ustupuje a to nejen u Sphynx, ale i jiných plemen. Nebylo dostatečně prokázáno, zda má vakcína (která se aplikuje intranasálně- tedy kapky do nosu) vůbec užitek a zda nenadělá víc škody než užitku.

Očkování na etapy má ještě jeden význam. Pokud nastane nějaké reakce, je snadnější zjistit, na kterou vakcínu reakce byla, než když se vše píchne najednou. Někdy může být reakce i na ředící látku, zde pomůže použití vakcíny která nevyžaduje ředění.

Po očkování na vzteklinu jsou reakce častější, vytvoří se podkožní bulka která se déle vstřebává. Může dojít i k neadekvátní reakci mající za následek zhoubné bujení- postvakcinační sarkom. Na to nám umřel Rusáček. Z toho důvodu někdo vakcinuje do podpaží, kde bulka není vidět, nebo do nohy, kdy jde v případě rakoviny končetinu amputovat a kočku zachránit (ne úplně ideální řešení, ale setkala jsem se s tím)

Co se týká frekvence očkování, očkuje se kotě v 8-9 týdnech, přeočkovává 3-4 týdny poté a následně jedenkrát ročně. Některé nezaujaté prameny uvádí, že vakcína ochrání mnohem déle (nejméně 2 roky), loby veterinářů a fermaceutických firem toto popírá, neboť jde o jejich zisk. Takže je to na dohodě majitele a veterináře.
Setkala jsem se také s názorem jistého veterináře, že očkovací látky stačí méně, že očkovat stejnou dávkou malé kilové kotě nebo desetikilového kocoura je rozdíl. Nedokážu ale posoudit zda má na reakci vliv množství očkovací látky.

Ještě zmíním použití živé nebo modifikované živé vakcíny versus mrtvé vakcíny. Na mrtvou vakcínu nebývají takové reakce, ale živé nebo modifikované živé mohou mít vyšší ochranný účinek. Živá vakcína může také odstartovat nemoc u ne úplně zdravého zvířete.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Bulka po očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 4. 2008 10:52:43
Odpovědět s citátem

Ahoj, ve ctvrtek jsme byli na ockovani(trojkombinace) a Ginger se na tom
miste udelala takova vodnata bulka. Je to normalni? Mam to rozmasirovat nebo to nechat,az se to vstreba samo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Bulka po očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2008 8:43:25
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
Ahoj, ve ctvrtek jsme byli na ockovani(trojkombinace) a Ginger se na tom
miste udelala takova vodnata bulka. Je to normalni? Mam to rozmasirovat nebo to nechat,az se to vstreba samo?


Tak se to vstrebava samo,booulicka je znatelne mensi a myslim,ze do dvou dnu bude fuc,asi jen reakce Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Bulka po očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2008 5:01:29
Odpovědět s citátem

To je dobře, že to není nic vážnějšího. Tak ať se to co nejdřív ztratí úplně a Ginger je zase OK. Smile
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Očkování sphynxe
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2010 8:28:05
Odpovědět s citátem

Poslední dobou jsem se setkal s několika zájemci o sphynxe, jimž chovatelé tvrdí, že je sphynxe očkovat dle standardního schématu nebezpečné, že tedy koťata neočkují a první očkování provede až majitel v 16-ti týdnech věku. Údajně je to trend co se sphynxů týká i ve světě.

Poněvadž jsem toto vživotě neslyšel, nemáte někdo podobné poznatky???
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Očkování sphynxe
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2010 19:39:36
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Poslední dobou jsem se setkal s několika zájemci o sphynxe, jimž chovatelé tvrdí, že je sphynxe očkovat dle standardního schématu nebezpečné, že tedy koťata neočkují a první očkování provede až majitel v 16-ti týdnech věku. Údajně je to trend co se sphynxů týká i ve světě.

Poněvadž jsem toto vživotě neslyšel, nemáte někdo podobné poznatky???


Jo, taky jsem se setkala u některých zahraničních chovatelů s tímto přístupem: počkat tak do 14 + týdne, dokud nebude přirozená imunita kotěte větší, aby očkováí kotě zvládlo.

Setkala jsem se i s trendem zcela opačným, tj. naočkovat kotě co nejdříve. Metoda zde známá z útulků....

Obvyklé schéma, očkování v 8. týdnu a přeočkování po třech až čtyřech je stále nejrozšířenější i přes tyto ojedinělé extrémní zkušenosti, které třeba danému chovateli v jeho dané situaci vyhovovaly.

Jen bych upozornila, aby to nebylo spíš tak, že se "chovatel" snaží ušetřit na očkování, tak to takovýmhle elegantním Cool stylem a světovou výmluvou přesune na nového majitele Smile
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: Očkování sphynxe
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2010 21:03:11
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Jen bych upozornila, aby to nebylo spíš tak, že se "chovatel" snaží ušetřit na očkování, tak to takovýmhle elegantním Cool stylem a světovou výmluvou přesune na nového majitele Smile


No, abych pravdu řekl, taky mě to napadlo Rolling Eyes Ovšem bylo mi to zdůvodněno "značným rizikem" a dále špatnou zkušeností se silnou alergickou reakcí u malých koťat, proto je údajně lepší počkat až povyrostou.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
libuse



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2010 8:32:29
Odpovědět s citátem

Možná na tom odloženém očkování něco je.
Náš Kíka byl očkovaný jako kotě,velmi kvalitně u chovatelky.
Do nového domova šel s pupínky (jako kopřivkou ) po tělíčku.
Prý alergie na koupání ...............
Po vyštření a prokazatelné alergii s tím,že nikdy nezjistíme na co je
( 100 % není potravinová) se vet.přiklání k prvnímu spouštěči alergie - kotěcí očkování. Za měsíc ho čeká přeočkování a nevím co dělat.
Neočkovat se bojím a očkovat také.
Na výstavy nemůže - nikdy nevím jak budou pupínky vypadat,
do chovu je vyloučen - nebylo by to zodpovědné a tak je již kastrovaný.
Koupený jako bezvadné kotě,ale skutek utek. Tak na to pozor..............
My jsme si naběhli ...........
Nicméně ho milujeme takového jaký je a to nikdo a nic nezmění.
LK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Mrouskání kočky (říje) (26x)
7
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top