Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kocour lovec


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Baruš



Založen: 08.03.2010
Příspěvky: 3

Předmět: kocour lovec
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2010 19:28:31
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám 3,5 roku starého kastrovaného kocourka, žije v bytě, ale má možnost chodit ven a je tak spokojený. Je to nadšený lovec, a teď zjara začínají výlézat myši a podobná havěť. A Béďa chodí na lov, což mi nevadí a je to pro něj přirozené a ještě se baví, ani mi nevadí, když oběť zbaští, ale je problém, že ty svoje úlovky nosí domů (někdy mrtvé, někdy živé) a tam si s nimi hraje, případně žere. A já bych nerada, aby mi pak někde za skříní hnila a voněla myš. Jak ho naučit, že to nemá nosit domů (chce se, trubka, pochlubit) a hrát si s tím venku. Zatím mu to vždycky nějak seberu a vyhodím buď z okna nebo do popelnice (záleží na stavu úlovku), díky, za radu Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mant



Založen: 25.03.2008
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2010 20:17:07
Odpovědět s citátem

Tohle jsme taky řešili, resp. řešíme u nových koček průběžně. Ono ještě větší legrace než myš mrtvá může být myš živá, která v kuchyni nebo obýváku kocourovi zdrhne a pak se tam usídlí...nebo takový rozškubaný vrabec s peřím po půlce chodby...

Bohužel jsme zatím nepřišli na nic lepšího, než vypakovat kočku s úlovkem zpátky na dvůr za důrazného sdělování něčeho na téma "moc šikovná kočička, ale sežer si to venku!" (úlovek kočkám neberu, ať si tu svačinku s hračkou užijí), a následně po návratu domů bez kořisti pochvala a pomazlení.

Chce to trochu důslednosti, ale zatím všechny to pochopily velmi rychle.
_________________
---------------------------------------
Mikin, Tamara, (Tygr), Tulák, Máša a Lucka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2010 9:02:45
Odpovědět s citátem

Nemáte strach, že se Vám otráví?? Vždyť dneska každý místo pastičky na myši vysype jed a je vymalováno. Přiotrávila jsem si tak jednou půlroční kotě (ne já, ale někde něco sežralo). Dnes již venkovní kočičky nemám. A kocour s námi na zahradu chodíval, ale ani se od nás nehnul, takže to byla pohoda Cool . Venku je moc nebezpečí, raději mám čičinky pěkně doma, jim venkovní pobyt nechybí a já mám klid na duši Wink .
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mant



Založen: 25.03.2008
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2010 10:37:54
Odpovědět s citátem

Riziko samozřejmě existuje. Už jsme takhle přišli o jednoho kocourka, Lojzu II.

Ale při našem způsobu života (od jara do podzimu je dvůr a zahrada naše největší místnost) kočky doma prostě udržet nelze, takže když chtějí ven, tak jdou...a když chtějí lovit, tak loví. A ony chtějí; máloco je taková zábava jako lov, a málokterá hračka je tak uspokojivá jako myš nebo špaček.
_________________
---------------------------------------
Mikin, Tamara, (Tygr), Tulák, Máša a Lucka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
eforar



Založen: 12.03.2010
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2010 19:21:12
Odpovědět s citátem

nelze ...
_________________
www.drobacek.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Baruš



Založen: 08.03.2010
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2010 21:17:33
Odpovědět s citátem

Díky za radu, už na tom pracujeme...je to mírně komplikovaný tím, že jsme v bytě v přízemí a má jen průlez oknem, takže vypakovat ho i s úlovkem je někdy akce, ale zatím dobrý - jen jestli to není tím, že přituhlo Smile
Co se týče případné otravy, ano, může se to stát, ale je to kocour živý, na běhání venku zvyklý a já mu to nemůžu odepřít, myslím, že je v pořádku, když se může přirozeně chovat (dlouho jsem to zvažovala) a s tím je ovšem spojeno i to riziko, taky ho může přejet auto nebo někdo nakopnout.....nechci sýčkovat...Venku si ohromě užívá a na kastráta je to krásný štíhlý a zdravý atlet, zjevně mu to svědčí. Bedříška miluju, ale s tím rizikem jsem smířená, stejně jako s tím, že auto může přejet i mě, je toho tolik, co se může stát komukoliv. A třeba, až jednou bude v kočičím nebi, tak řekne (mňoukne), že to stálo za to...Smile
To bychom se jinak mohli i s miláčky zavřít do vypolstorvané cely a raději vůbec nevycházet Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top