Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kolik mají přibívat koťátka při kojení


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Zuzana Maliniaková



Založen: 24.03.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

Předmět: kolik mají přibívat koťátka při kojení
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 19:38:51
Odpovědět s citátem

Dobrý den, naše Ruská modrá kočička má tři 13-ti denní kotátka. Bojím se, že pomalu přibívají na váze. Jedno koťátko je jednou tak velké než ty ostatní. Pijí však jen ze dvou cecíků. To velké přibere tak 10g denně, ale ty dvě ostatní tak 4g. Snažím se dávat k cecíkům hlavně ty dva, ale když jsem v práci tak to neovlibním. Volala jsem na veteinu a pan doktor mě uklidnil, že to nevadí hlavně když nemňoukají hlady a jsou klidné. to oni jsou. Nevíte někdo, není to málo?? Poraďte prosím. Děkuji
_________________
Zuza
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 19:47:57
Odpovědět s citátem

Důležité je,že kotíci přibývají,to je bezpodmínečně nutné.Já myslím že i ty čtyři gramy stačí,i když by to mohlo být víc.Uvidíte až začnou papat tuhou,tak třeba třetí kotě doženou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 19:54:49
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Důležité je,že kotíci přibývají,to je bezpodmínečně nutné.Já myslím že i ty čtyři gramy stačí,i když by to mohlo být víc.Uvidíte až začnou papat tuhou,tak třeba třetí kotě doženou.


Když měla Barunka koťata,tak mi bylo od jedné chovatelky řečeno,že mají přibírat 40g denně.Pokud vám přibírají takhle málo,bylo by dobré je dokrmovat,na dokrmování je velmi vhodné kozí mléko.Možná vám někdo poradí něco jiného Smile


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzana Maliniaková



Založen: 24.03.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 20:03:29
Odpovědět s citátem

Děkuji, za rady. Asi bych měla dodat, že jsou to první koťátka, Eli je rok a její váha než zabřela byla 2,5 kg. Ona je dost drobná.
_________________
Zuza
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 20:06:19
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Aélinnel napsal:
Důležité je,že kotíci přibývají,to je bezpodmínečně nutné.Já myslím že i ty čtyři gramy stačí,i když by to mohlo být víc.Uvidíte až začnou papat tuhou,tak třeba třetí kotě doženou.


Když měla Barunka koťata,tak mi bylo od jedné chovatelky řečeno,že mají přibírat 40g denně.Pokud vám přibírají takhle málo,bylo by dobré je dokrmovat,na dokrmování je velmi vhodné kozí mléko.Možná vám někdo poradí něco jiného Smile


BBMM


Rusátka jsou malá, 40 g je podle mě hodně, to by měla za měsíc skoro 1,5 kg a to mělo naše zvíře, když jsme si ji brali ve 3 měsících Laughing a to byl na rusky velký vrh.

S tím nestejným přibíráním na váze - ve vrhu, ze kterého je naše rusanda, byly 3 holky a jeden kluk a ten kluk už od narození byl mnohem větší než holky. Paní chovatelka měla za to, že on byl počat hned na začátku připuštění, kdežto holky o pár dní později. A tak celkově to i odpovídalo co se rychlosti vývoje týče. Dřív otevřel oči, dřív capkal...Možná to máte podobně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 20:08:03
Odpovědět s citátem

Zuzana Maliniaková napsal:
Děkuji, za rady. Asi bych měla dodat, že jsou to první koťátka, Eli je rok a její váha než zabřela byla 2,5 kg. Ona je dost drobná.


2,5 kg je na rusku docela slušná váha Smile "Naše mamina" měla před zabřeznutím kolem 2 kg a jací mackové se jí povedly Laughing (naše prdě má 3,3 kg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 20:19:05
Odpovědět s citátem

40 g denně?To se mi zdá strašně moc..řekla bych že tak kolem deseti denně je optimál,ale tak rusky jsou drobnější,tam by to mohlo být i míň.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 20:25:18
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
40 g denně?To se mi zdá strašně moc..řekla bych že tak kolem deseti denně je optimál,ale tak rusky jsou drobnější,tam by to mohlo být i míň.




No já mám britku,proto možná víc přibírání za den,ale 4g za den se mi jeví opravdu málo i když jsou to rusáčci,třináctidenní koťata by měli přibírat určitě víc.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 20:34:52
Odpovědět s citátem

Tak to je asi o tom kdo co slyšel,hlavně že koťata přibírají..kdyby se paní zdálo že je to málo,může dokrmovat;)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzana Maliniaková



Založen: 24.03.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 20:47:35
Odpovědět s citátem

Já právě nevím jestli je dobré dokrmovat. Nemám s tím žádné zkušenosti. Mám strach aby potom nepřestali pít od mamky nebo ona je už nechtěla kojit. Napadlo mě jestli má Eli dost mléka, o koťátka se stará a oni pijí a nebo u ní spinkají. Vypadají spokojeně, jen jsou ti dvě malinké.
Prosím poraďte. Jak často se mají dokrmovat, jaké je nejlepší koupit mléko a kde ho seženu?
Děkuji za radu.
_________________
Zuza
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 21:29:04
Odpovědět s citátem

Zkuste si na netu najít chovatele rusek a zkusit získat zkušenosti přímo od nich.Jinak se krmí spec. mlíčkem pro kotíky,např od Gimpetu nebo RC Babymilk,ale těžko říct jestli by koťata nepřestala od maminky pít.
Nemáte nějakého známého ruskaře třeba z výstav či tak?Prostě někdo kdo odchoval pár ruských vrhů a ví jak to má nebo nemá být.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 23:19:31
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

tak logicky bude jiný přírůstek váhy u britek, které mají dost jinou tělesnou konstituci než rusky, které jsou opravdu drobnější, subtilnější.

Pokud kotiska nepláčí hlady, nejsou neklidná a přibývají sice méně, ale pravidelně, nijak bych se neznepokojovala. Sledujte, zda je mamina kočka pravidelně vyprazdňuje ( olizováním zadečků) .

Určitou roli v nabývání váhy hraje i pohlaví kotisek, kocourci přibírají víc.

S přikrmováním bych ještě počkala, je to brzy, nic cennějšího, než mámino mléko kotiska dostat nemohou. Předpokládám, že mamině dáváte hodně kvalitní granule nebo kapsičky, ideálně kotěcí nebo pro kojící kočky, kvalitní strava matky je důležitá pro kvalitu mléka a tedy i vývoj kotisek. Granule či kapsičky doplňujte syrovým kuřecím nebo hovězím, dávejte tvaroh nebo jiné mléčné výrobky.

Držím tlapy, ať jsou mrňousové v pohodě.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzana Maliniaková



Založen: 24.03.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2010 9:23:02
Odpovědět s citátem

Krmím jí granulemi Royal caninem, Hillsem a kapsičkami ( ale ty žere jen Felixe a Gourmet). Je pravda že poslední dny žere míň. Zdá se mi že i míň pije. Nabízím jí různé mléčné výrobky a i syrové maso, ale to většinou nechce.
Horší je že dnes jsem kotata zvážila a nepřibrala nic, dokonce 2g shodila a to jsem je viděla včera pít jak o závod. Přibralo jen to velké a to přibralo 10g. To už je asi opravdu na dokrmení. Máme je v ložnici a opravdu nepláčou, po krmení krásně spinkají. Mamča se stará čistí je a olizuje jim zadečky.
Chovatelů rusek moc neznám Eli není papírová, znám jen paní co nás nakrýval její kocour a té se nemůžu dovolat.
Jdu se podívat jak jsou na veterině.
_________________
Zuza
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2010 12:54:39
Odpovědět s citátem

Zuzana Maliniaková napsal:
Krmím jí granulemi Royal caninem, Hillsem a kapsičkami ( ale ty žere jen Felixe a Gourmet). Je pravda že poslední dny žere míň. Zdá se mi že i míň pije. Nabízím jí různé mléčné výrobky a i syrové maso, ale to většinou nechce.
Horší je že dnes jsem kotata zvážila a nepřibrala nic, dokonce 2g shodila a to jsem je viděla včera pít jak o závod. Přibralo jen to velké a to přibralo 10g. To už je asi opravdu na dokrmení. Máme je v ložnici a opravdu nepláčou, po krmení krásně spinkají. Mamča se stará čistí je a olizuje jim zadečky.
Chovatelů rusek moc neznám Eli není papírová, znám jen paní co nás nakrýval její kocour a té se nemůžu dovolat.
Jdu se podívat jak jsou na veterině.



Tak to je opravdu na dokrmování.Nejvhodnější je kozí mléko,pokud zajdete k vetovy tak se na to kozí mléko zeptejte.Myslím,že se dá dostat v prodejnách zdr.výživy,pokud někde poblíž není někdo,kdo kozy chová.Mléko bude určitě pít i mamina,kterou je potřeba krmit pouze kvalitníma kotěcíma granulema.Kotěcí granule,jsou dostatečně výživné,obsahují větší procento bílkovin,což je velmi důležité jak pro kočičku,tak pro mimísky.V chovatelských potřebách koupíte i vhodnou lahvičku na dokrmování,je přizpůsobena pro čičíky a není drahá.Pokud by jste nesehnala,mám tady jednu novou.Napište mi vaší poštovní adresu do SZ,hned zítra bych jí poslala.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2010 13:10:08
Odpovědět s citátem

Já nevím, ale kozí mléko mi na dokrmování tak malých koťat nepřipadá ideální. Chovatelé obvykle dokrmují buď sušeným mlékem určeným speciálně pro koťata nebo je vhodný i Nutrilon se sníženým obsahem laktózy, který je určený pro kojence s alergií na laktózu nebo při průjmovém onemocnění. Pokud koťata nepláčou tak bych zatím s dokrmováním tolik neplašila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laky



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2010 14:50:55
Odpovědět s citátem

I u perských / exotických je běžné přibírání 7-15 g denně. Zkuste lehce přikrmovat nějakým instatním mlíčkem (o kozím jsem ještě neslyšela), my dáváme od Beapharu kitty milk. Můžete krmit lahvičkou, nebo 2ml stříkačkou. Kočičky nám při přikrmování nepřestávají kojit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzana Maliniaková



Založen: 24.03.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2010 16:35:11
Odpovědět s citátem

Na veterináře jsem se nedovolala je tam až dnes navečer, nakonec jsem to nevydržela a doběhla do Petcentra a koupila sušené mlíčko pro kočičky a lavičku Gimpet. Zkusila jsem trochu přikrmit, jedno kotě jen lehce spolko pár kapiček ale to druhé chvíli sálo, pak se oba přibatolili k velkému bráškovi a k mamce, dorazili se mateřským a přitulili se k mamce. Mamka neprotestovala a dala si taky trochu mlíčka. Tak snad to bude dobré. Budu to opakovat. Večer je zvážím a napíšu jak to dopadlo. Smile
Ještě zkusím kontaktovat nějakého chovatele rusek.
_________________
Zuza
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
stiskoCh



Založen: 29.05.2009
Příspěvky: 47
Bydliště: Bučovice (okr.Vyškov)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2010 7:36:06
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
já mám čtyři 11-ti denní koťátka britských - vím že přibírají jinak než ruské. Přikrmovat jsem musela začít od 4dne protože 3 z nich přibírali 10-15g ale nejmenší kočička z vrhu ze začátku 4-8g ale pak nám dokonce i 4g zhubla.
teď co dokrmujeme sušeným mlékem od beapharu tak kočička přibírá 7-13g a kocourci s dokrmováním klidně 25g. Krmím je ráno než jdu do práce a pak 2*odpoledne a 1*v noci (než jdu spát) a stačí jim to v pohodě.
snažím se ty velké nacpat co nejvíce aby malá měla co nejvíce mléka od mamče (ne vždy se mi to podaří protože chtějí zrovna mléko od maminy). Pozor aby koťátka nevdechla mléko nosánkem!!
Ale i tak je mezi něma hodně velký váhový rozdíl cca 60g. už aby dosáhli cca 3.- 4.týdne a mohli jsme začít přikrmovat i něčím jiným. Věřím že to i ta malá zvládne.

Přeji hodně štěstí Vašim kotískům
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2010 9:33:31
Odpovědět s citátem

Já chovám britky už řadu let a koťata v prvních dvou nebo třech týdnech přikrmuji jen opravdu vyjímečně. Pokud koťata přibírají na váze alespoň trochu, třeba i jen 2 g denně a nepláčou hlady tak do nich nic umělého necpu. A to ani v případě že jsou některá koťata ve vrhu drobnější. Obvykle prcci váhu v pohodě dohoní když začnou baštit maso, proto ho nabízím dříve když koťata přibývají pomalu. Měla jsem vrh pěti koťat - čtyři holky měly porodní váhu kolem 100g, jediný kocourek vážil jen 60 g. Ve třech měsících vážil kocourek ze všech nejvíc. Ale může se stát že nejmenší koťátko bude nejmenší i ve třech měsících, přesto se mi nestalo že by z něj nevyrostla britská kočka normální velikosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
stiskoCh



Založen: 29.05.2009
Příspěvky: 47
Bydliště: Bučovice (okr.Vyškov)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2010 9:38:06
Odpovědět s citátem

také jsem byla rozhodnuta že nebudu přikrmovat, ale u mě byl a je problém v tom, že když nepřikrmuji holčička nepřibere vůbec nic a všichni pláčí hladem když se vzbudí:(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzana Maliniaková



Založen: 24.03.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2010 18:06:55
Odpovědět s citátem

Děkuji za rady na názory, moc mi to pomohlo. Já jsem kotata včera přikrmila 2x. Dnes jen ráno než jsem šla do práce. Zbytek jsem nechala na mamině. Když jsem dnes kotátka zvážila byla jsem mile překvapená. Obě malá přibrala 10g a 8g. Uvidím , pokud nebude potřeba cpát jim sušené mlíčko nebudu. Ale budu ho mít doma v záloze, kdyby zase začali na váze klesat. Wink
_________________
Zuza
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (15x)
3
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top