Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Váha Mainské mývalí kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tera11



Založen: 10.10.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Předmět: Váha Mainské mývalí kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2010 9:13:23
Odpovědět s citátem

Dobrý den máme asi 1 a půl roční kočičku vypadá hezky,nic jí nechybí,ale hubne.Nevíme proč.Dřív měla nad 3kg ale ted' má 2,950kg.A to jí dáváme všechno co chce.Je trochu vybíravá ,ale ted' má jídlo který žere ale je pořád hubená.Prosím porad'te mi co sní máme dělat.Jít k veterináři nebo co?Pls odepište spěchá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2010 10:45:36
Odpovědět s citátem

Nepíšete, zda je kočička kastrovaná. Pokud není a mrouská, může být hubnutí způsobeno tímto. Má průjem? Jak dlouho a jak rychle hubne? Pije? Mám mývalku v tomto věku a taky mi trochu s váhou cestuje, když jde dolů (a nepozoruju žádný zdravotní problém, tak přimíchám kotěcí granule). Ale moje kočina se drží stabilně okolo 5 kg, tj. 4.9 - 5.1 , podle roční doby. Také nepíšete, čím krmíte. Každopádně, pokud se vám něco nezdá, tak šup k veterináři. Přeci jen vy ji máte v oku a poznáte, že něco není jako obvykle.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2010 10:46:38
Odpovědět s citátem

No o pět deka to není moc,my taky občas taky kolísáme a to mám jiné plemeno.Co mě udivuje spíš-mainka v roce a půl jenom tři kila?T má teď ta naše britka,a to jí rok ani není.Vím že mainky dospívají později a rostou až do 4 let,ale stejně se mi to zdá na mainku málo-tedy pokud se tady bavíme o čistokrevné maince.
Napdají mne nějaké škrkavky nebo tasemnice, co by jí mohly dělat nepořádek ve střevech-odčervujete?Jinak fakt nevím,zkuste ji pozorovat,jak se chová,jestli nevypadá nemocně.K vetovi bych šla asi až při úbytku víc jak 100 g v průběhu dvou týdnů.

*Jo a tím mroukáním jak píše lucbic to taky může být.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Váha Mainské mývalí kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2010 12:28:11
Odpovědět s citátem

tera11 napsal:
Dobrý den máme asi 1 a půl roční kočičku vypadá hezky,nic jí nechybí,ale hubne.Nevíme proč.Dřív měla nad 3kg ale ted' má 2,950kg.A to jí dáváme všechno co chce.Je trochu vybíravá ,ale ted' má jídlo který žere ale je pořád hubená.Prosím porad'te mi co sní máme dělat.Jít k veterináři nebo co?Pls odepište spěchá.



Pokud je kočička vykastrovaná,nemrouská,odčervená,normálně jí,nemá žádné zdravorní potíže,tak malý úbytek váhy je na jaře normální.Kočky většinou na jaře mírně zhubnou a na podzim přibírají.Ale také mne zarazila její váha,na mainku,což je velké plemeno, jsou podle mne i ty tři kila málo.Napište čím a jak často krmíte.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tera11



Založen: 10.10.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Předmět: Re: Váha Mainské mývalí kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2010 17:36:58
Odpovědět s citátem

Pokud je kočička vykastrovaná,nemrouská,odčervená,normálně jí,nemá žádné zdravorní potíže,tak malý úbytek váhy je na jaře normální.Kočky většinou na jaře mírně zhubnou a na podzim přibírají.Ale také mne zarazila její váha,na mainku,což je velké plemeno, jsou podle mne i ty tři kila málo.Napište čím a jak často krmíte.


Ano asi máte pravdu jídlo má pro ty kastrované kočky Pro citlivá bříška a myslíme si ,že ještě jak je malá přibere.Tohle mi stačilo za ty informace a všechno co jste vypsala kastrovaná,odčervená atd. je pravda.Děkuji mockrát nashledanou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Váha Mainské mývalí kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2010 19:22:38
Odpovědět s citátem

tera11 napsal:
Pokud je kočička vykastrovaná,nemrouská,odčervená,normálně jí,nemá žádné zdravorní potíže,tak malý úbytek váhy je na jaře normální.Kočky většinou na jaře mírně zhubnou a na podzim přibírají.Ale také mne zarazila její váha,na mainku,což je velké plemeno, jsou podle mne i ty tři kila málo.Napište čím a jak často krmíte.


Ano asi máte pravdu jídlo má pro ty kastrované kočky Pro citlivá bříška a myslíme si ,že ještě jak je malá přibere.Tohle mi stačilo za ty informace a všechno co jste vypsala kastrovaná,odčervená atd. je pravda.Děkuji mockrát nashledanou.


Moje čičiny jsou také kastrované,ale granulky jim dávám adult.Můj názor je ten,že granule pro kastrované jsou o něco méně výživnější,a protože je vaše čičinka spíš hubenější přešla bych na krmení výživnějšíma granulema.Ono se všeobecně traduje,že kočka(kocour),po kastraci ztloustne,ale vetem mi bylo řečeno,že to záleží na dvounožci jak ho krmí,ne na kastraci.Krmte kvalitníma,výživnejma granulkama,nechte k dispozici po celý den,zpestřete jídlo syrovým hovězím masem,nebo vařeným drůbežím,kysanou smetánkou,vaječným žloutkem sem tam nějakým mlskem pro kočky a uvidíte snad přibere.Přeji hodně úspěchů Smile


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mystiquefleur



Založen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: Mainky
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 16:10:44
Odpovědět s citátem

Ahoj,
když se tak bavíte o mainkách, Miuška má asi 2,5 nebo 3 roky a váží 3kg. Vím, že už mi nedoroste do té obvyklé velikosti mainek, ale poroste ještě trochu, když rostou tak dlouho, když byla v mládí tak zanedbaná (dá se říct, že až týraná)?
Děkuju, když někdo poradí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2010 20:33:45
Odpovědět s citátem

citace:
Dobrý den máme asi 1 a půl roční kočičku vypadá hezky,nic jí nechybí,ale hubne.Nevíme proč.Dřív měla nad 3kg ale ted' má 2,950kg.A to jí dáváme všechno co chce.Je trochu vybíravá ,ale ted' má jídlo který žere ale je pořád hubená.Prosím porad'te mi co sní máme dělat.Jít k veterináři nebo co?Pls odepište spěchá.


Dáváte kočce nějaké přípravky na trichobezoáry? Pokud ne, zkuste jí dávat nějakou pastu na chlupy v žaludku. Jelikož je mainka dlouhosrsté plemeno, mohlo se stát, že se jí nashromážděly chlupy bříšku. To se projevuje nechucenstvím, hubnutím atd.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top