Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Brnensky soud resil opet pouze psy!


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: Brnensky soud resil opet pouze psy!
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2010 15:00:32
Odpovědět s citátem

reginální zprávy TV Nova
http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/chlpikova-netyrala-jen-psy-v-prisernych-podminkach-zila-i-dalsi-zvirata.html
_________________ Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2010 17:44:32
Odpovědět s citátem

Tak po zhlédnutí reportáže bych řekl že horor je slabé slovo Evil or Very Mad
Ještě že jsou lidi, kteří když toto zjistí, neotočí se zády a jdou do toho.

Co se týká skutečnosti, že soud řeší jen psy a ne kočky, to je dáno pravděpodobně tím, že se původní žaloba týkala jen psů, jak jsem z reportáže pochopil. Soud nemůže projednávat ty skutečnosti, které nejsou v žalobě obsaženy od prvopočátku (ústavní zásada, soud může projednávat jen to pro co je zahájeno trestní stíhání).
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2010 18:42:41
Odpovědět s citátem

Je to děs. Ta paní není normální
http://www.ct24.cz/regionalni/brno/86812-ve-sklepe-chovala-psy-podle-zaloby-nektere-ubila-trest-ji-hrozi-i-za-ohrozovani-dcery/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2010 19:40:05
Odpovědět s citátem

O tom, že paní Chlpíková, která i léta dělala ve vedení klubu, nemá zvřata v řádných podmínkách, se ví už dlouho. To že pro její funkci v klubu na tom roky zavírali ostatní členové oči je věc druhá. Vím žě před léty měla ragdoly či turecké angory. Najednou kocoukám, že má sfinxe. Od koho je měla? To že zrovna u ní zvířata nežijí v bavlnce se ví dávno. A jsem opět u toho, jak je třeba důkladně prověřovat lidičky, komu svá kotata člověk prodá.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2010 20:33:43
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak po zhlédnutí reportáže bych řekl že horor je slabé slovo Evil or Very Mad
Ještě že jsou lidi, kteří když toto zjistí, neotočí se zády a jdou do toho.

Co se týká skutečnosti, že soud řeší jen psy a ne kočky, to je dáno pravděpodobně tím, že se původní žaloba týkala jen psů, jak jsem z reportáže pochopil. Soud nemůže projednávat ty skutečnosti, které nejsou v žalobě obsaženy od prvopočátku (ústavní zásada, soud může projednávat jen to pro co je zahájeno trestní stíhání).




Dobry vecer Oldo,
skutecnost je takova,ze trestni onameni bylo podano na tyrani vsech zvirat, tedy ne jenom na psy. Ostatne pan Rehak v te dobe vubec nemohl tusit,ze se u pi.Chlpikove jiz nachazeji v pytli 2 mrtve psi, ti se ostatne jedini resi!! Vcera u soudu kocky opet nikoho nezajimali.
Statni zastupitelka,ani soudkyne nevznesla jedinou otazku tykajici se tyranych kocek, presto ze dukazu bylo vic nez dost. To je dost smutne a zarazejici.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2010 20:43:16
Odpovědět s citátem

Dobrý večer Ivano Smile

Jojo, bohužel je to hrůza a je až zarážející, o jaký vyloženě extrém a horor musí jít, aby se dle našich zákonů jednalo o týrání dle zákona.

Co se týká koček, samozřejmě netuším jak to probíhalo v rámci trestního řízení, jen konstatuji, jak to je ze zákona, pokud bylo trestní stíhání zahájeno na určitý skutek, například zmínění utýraní psi (trestní stíhání není totéž co trestní oznámení), nemůže a nesmí se soud ničím jiným zabývat. Sad
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
eimon



Založen: 11.03.2009
Příspěvky: 1

Předmět: Chlpíková - Týrání
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2010 20:50:45
Odpovědět s citátem

Netuším, jakým způsobem je formulována žaloba, ale já jsem podával trestní oznámení na týrání zvířat a doložil jsem důkazní materiál, který se týkal koček i psů. Zavražděné psy našla až policie při domovní prohlídce. Ovšem výsledky nařízené pitvy těch dvou psů Chlpíková odmítá uznat, podle ní, se zvířata zabila sama mezi sebou, což možné není, jelikož zemřeli dle závěru pitvy úderem tupým předmětem do hlavy. Postup soudu se mi nelíbí, ale jsem jenom svědek a dlouhou dobu nikdo nebyl schopný promluvit, dokonce se jí lidi z klubu chovatelů naháčů zastávali, daleko rozumnější vedení klubu bylo to minulé, tj. z minulého roku, chtěli proti paní Chlpíkové podniknout všecny možné kroky a vyloučit ji, pokutovat, apod. Jenomže část lidí z klubu, její příznivci, se jí zastávají. Nezbývá mi, než si myslet, že to je u nich z chovem na stejné "úrovni".
Velmi jsem ale vděčný paní Rufenachtové, protože, jakmile se dozvěděla, že kočky jsou v tak otřesných podmínkách, začala jednat a odkoupila kočky od Chlpíkové, protože jiná možnost nebyla, ale i tak některé zemřeli a některé jsou zmrzačené. Až se divím, co je v tomto státě možné a co není považováno za týrání. Naštěstí existují lidi, kteří když vidí něco tak otřesného, tak se umí ozvat.
Paní Chlpíková by měla mít zákaz jakéhokoliv chovu. Ani mravence bych jí nepovolil.
Zbyněk Řehák
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2010 22:42:58
Odpovědět s citátem

Abosolutně nechápu, jak může někdo tuto naprosto nezodpovědnou a nelidskou bytost hájit, jak tady píše pan Řehák.To jsou ti lidé naprosto stejní nebo jen nechtějí vidět,co se jim děje v klubu?!
Ach jo,kéž by tomu bylo jako ve Švajcu,kde nedávno zavedli cosi jako zvířecí právníky a vůbec se tam k tomuhle přistupuje úplně jinak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2010 22:50:34
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Abosolutně nechápu, jak může někdo tuto naprosto nezodpovědnou a nelidskou bytost hájit


To asi nechápe nikdo. Naštěstí jsou lidé kterým to jedno není. Co je však špatně je bezpochyby to, že zvíře je v našem právním řádu věc a podle toho to zřejmě spousta soudců bere. Myslím, že kdyby je někdo zavřel do klece a choval se k nim tak jak je vidět v reportáži, asi by k tomu přistupovali jinak Evil or Very Mad
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2010 7:42:11
Odpovědět s citátem

No je to těžké, paní Chlpíková totiž se nenarodila jako tyran psů, původně to byl člověk, který své psy miloval a hodně se chovu věnovala, až jí bohužel přerostl přez hlavu. Proto se jí zastávají lidé, kteří jí znají z dřívějška a kdy měla chov na jiné úrovni a její chovka měla ještě "jméno". Proto na jednu stranu chápu, že jí její přátelé nezavrhli "jen" proto, že se jí držení jejich mazlíčků vymklo kontorle. Jen mě udivuje, že jí v tom nikdo z nich co jí hájili- nepomohl.
Hodně práce udělala v chovu čínských chocholáčů, ale i tak jí to neomlouvá, aby měla zvířata v takovém stavu. Jenže když nejsou vytvořené podmínky pro takový počet zvířat, nejde to bohužel udržet v pořádku.

Je to hodně smutný, bylo mi těch zvířat moc líto... Na jednu stranu, když se konečně lidi začnou trestat za týrání zvířat, bude to pro ostatní podobné odstaršující případ. Ikdyž mám dojem, že je pro okolí vždy jednodušší zavřít oči než situaci řešit. Je tu více zvířat než zájemců o ně a tak v takových velkochovech jsou desítky psů a minimálně v každém městě jedni. Kdyby je úřady odebírali, neměli by je ani kam umísťovat.
proto by pomohl zákon na přísné omezení zvířat a změnit v tomhletom směru vše od podlahy...ale to je boj s větrnými mlýny.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2010 20:34:23
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
No je to těžké, paní Chlpíková totiž se nenarodila jako tyran psů, původně to byl člověk, který své psy miloval a hodně se chovu věnovala, až jí bohužel přerostl přez hlavu. Proto se jí zastávají lidé, kteří jí znají z dřívějška a kdy měla chov na jiné úrovni a její chovka měla ještě "jméno".


Reg, já tedy nevím, jak dlouho a jak moc paní Chlpíkovou znáte??? Já ji znám ještě z doby, kdy chovala dalmatiny a už tam začaly být problémy, kde byli v tu dobu naháči??? Už hodně dávno jsem jí odmítla nakrýt svým papillonem, když jsem zjistila, jak to u ní chodí - to je tak 16!!!! let zpětně!!! Mezitím jí prošla domem mnohá plemena - samojedi i jiní, na kterých předpokládala zbohatnout. Co ji znám, má psy v nevyhovujích podmínkách, na kšeft, dluží snad každému, na koho se podívá - včetně za 2 krytí svým odchovaným psem, kterého si koupila moje známá.
Teprve po tomto všem se navíc dala na britky, jak jinak než s vidinou výdělku. Pamatujete-li ji déle a lépe než já, sem s tím, ráda se poučím, kdy paní Chlpíková byla opravdovou milovnicí zvířat jako je většina z nás tady?? To, že něco dokázala v chovu vůbec neznamená, že zvířata byla u ní držena a milována tak, jak by měla, ale že prostě nakoupila dobrý "chovný materiál", na kterém si klidně jméno udělá.... Evil or Very Mad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2010 20:43:00
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Reg napsal:
No je to těžké, paní Chlpíková totiž se nenarodila jako tyran psů, původně to byl člověk, který své psy miloval a hodně se chovu věnovala, až jí bohužel přerostl přez hlavu. Proto se jí zastávají lidé, kteří jí znají z dřívějška a kdy měla chov na jiné úrovni a její chovka měla ještě "jméno".


Reg, já tedy nevím, jak dlouho a jak moc paní Chlpíkovou znáte??? Já ji znám ještě z doby, kdy chovala dalmatiny a už tam začaly být problémy, kde byli v tu dobu naháči??? Už hodně dávno jsem jí odmítla nakrýt svým papillonem, když jsem zjistila, jak to u ní chodí - to je tak 16!!!! let zpětně!!! Mezitím jí prošla domem mnohá plemena - samojedi i jiní, na kterých předpokládala zbohatnout. Co ji znám, má psy v nevyhovujích podmínkách, na kšeft, dluží snad každému, na koho se podívá - včetně za 2 krytí svým odchovaným psem, kterého si koupila moje známá.
Teprve po tomto všem se navíc dala na britky, jak jinak než s vidinou výdělku. Pamatujete-li ji déle a lépe než já, sem s tím, ráda se poučím, kdy paní Chlpíková byla opravdovou milovnicí zvířat jako je většina z nás tady?? To, že něco dokázala v chovu vůbec neznamená, že zvířata byla u ní držena a milována tak, jak by měla, ale že prostě nakoupila dobrý "chovný materiál", na kterém si klidně jméno udělá.... Evil or Very Mad


Dobrý večer,
já se paní Chlpíkové nezastávám, napsala jsem to hned na začátku, že o tom, že má zvířata v nevhodných podmínkách se ví dávno, já toto pamatuju asi před 10ti lety, proto nechápu, že jí někdo prodal onny sfinxe, neb tato paní není nedohledatelná, stačí se rozkouknout po netu. Jen jsem chtěla nějak zauvažovat nad tím, proč se jí klub celé roky zastával, když všichni věděli, jak se se psy zachází. Bohužel znám další X případů. kdy psi žijí u chovatelů v nevhodných podmínkách a nějak se to "toleruje" neb jsou v kynologii známí či vlivní. Což si myslím bude i podobný případ.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2010 16:38:57
Odpovědět s citátem

Nechci tříštit nadále téma Světlany Chlpíkové, poněvadž pod sphynxy jsem to teď nemohla najít, na nejčerstvější zprávu z regionálního vysílání se podívejte prosím do původního tématu:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?p=32257#32257
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top