Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kocourek měsíc doma sám

Fórum: Ostatní

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: kocourek měsíc doma sám
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2010 14:21:49
Odpovědět s citátem

Dobrý den, potřebovala bych se poradit. Musím odjet na měsíc mimo Evropu a mám kocourka. Je to 3-letý briťáček. Nemám bohužel nikoho, ke komu bych ho mohla dát na hlídání, protože nikoho nemám. Rozhodla jsem se ho nechat doma s tím, že každý den, několikrát denně k němu přijde někdo,kdo ho nakrmí, pohladí, vyčistí záchůdek, pohraje. Jinak tam bude sám. Domluvila jsem si i asistenční službu, vezmou ho 4x za ten měsíc ven na vodítku. je mi ho hrozně líto, že tam bude přes noci sám, možná u mne i někdo přespí, ale nevím to jistě. Co si o tom myslíte? děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Gabouš



Založen: 26.05.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: kocourek měsíc doma sám
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2010 15:33:09
Odpovědět s citátem

My jsme byli teď v prosinci tři týdny na svatební cestě a kočky jsme taky nechali celou dobu doma - moje mamina je chodila opečovávat a mazlit, ale vždycky tak na hodinku, hodinku a půl max. denně. Když jsme se vrátili, tak kočky nejvíc zajímaly pachy z kufrů, nic jim nebylo a ani uraženě se netvářily.

Takže jestli máte hlídače/mazliče a ještě službu na venčení, tak by kocour měl být pohodě, horší je to u nás lidí - my máme výčitky svědomí....
_________________
Gabouš a kočandy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2010 17:02:38
Odpovědět s citátem

No tak tady asi platí, že co člověk, to názor... Já bych zase svoje kočky rozhodně měsíc doma samotné nenechala, i kdyby mi k nim někdo chodil dvakrát denně. Moje kočky jsou dost kontaktní a neumím si představit, že se jim celý měsíc nebude nikdo pořádně věnovat a oni zabřednou v totální nudě. Záleží na tom, jaký je váš kocour povahy. Já mám velice dobré zkušenosti s jedním kočičím hotelem, tam bych se nebála dát kočky na tak dlouhou dobu, ale zase - je to moje nepřenositelná zkušenost.

Odkud jste Jano?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2010 18:15:09
Odpovědět s citátem

to víte, že je pro mne strašně těžké nechávat ho doma samotného, nemůžu to ale udělat jinak, na ten měsíc prostě musím odjet. Myslím si, že to doma zvládne, už máme domluveno asi 6 mazličů a krmičů ale stejně mi bude strašlivě smutno. O kočičím hotelu jsem také uvažovala, ale bojím se ho tam dát, co když se mu tam nebude líbit, nemá rád ostatní kočky, tak nevím jak by tam mohl být dohromady a individálně by se mu asi nikdo nevěnoval. Takhle doma, kde to zná mi to přijde jako nejmenší zlo. Jen té nudy se dost obávám..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2010 19:24:56
Odpovědět s citátem

Janina1 napsal:
to víte, že je pro mne strašně těžké nechávat ho doma samotného, nemůžu to ale udělat jinak, na ten měsíc prostě musím odjet. Myslím si, že to doma zvládne, už máme domluveno asi 6 mazličů a krmičů ale stejně mi bude strašlivě smutno. O kočičím hotelu jsem také uvažovala, ale bojím se ho tam dát, co když se mu tam nebude líbit, nemá rád ostatní kočky, tak nevím jak by tam mohl být dohromady a individálně by se mu asi nikdo nevěnoval. Takhle doma, kde to zná mi to přijde jako nejmenší zlo. Jen té nudy se dost obávám..


Kolik?? To nemáte jednoho člověka, který by za ním chodil? 6 lidí bych za ním tedy určitě nepustila...ale ani bych nevyužila služby kočičího hotelu. Měla bych jednoho člověka, který by za ním chodil ráno a večer - či odpoledne. Ale je to fórum, takže opravdu co člověk, to názor. Určitě by se mi nelíbilo, kdyby se u mě střídalo 6 lidí, natož čičině. Vím, že to není lehké najít někoho spolehlivého, ale zredukovala bych tu měsíční péči pokud by to šlo na 1, maximálně 2 lidi. Dříve se nám o kocourka také starala skvělá sousedka - chodila za ním 2x denně a dobře to fungovalo. Ale po našem návratu domů bylo vidět, že jsme mu chyběli, jelikož nás velmi hlasitě vítal - jezdili jsme maximálně na týden.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2010 22:40:29
Odpovědět s citátem

Janina1 napsal:
to víte, že je pro mne strašně těžké nechávat ho doma samotného, nemůžu to ale udělat jinak, na ten měsíc prostě musím odjet. Myslím si, že to doma zvládne, už máme domluveno asi 6 mazličů a krmičů ale stejně mi bude strašlivě smutno. O kočičím hotelu jsem také uvažovala, ale bojím se ho tam dát, co když se mu tam nebude líbit, nemá rád ostatní kočky, tak nevím jak by tam mohl být dohromady a individálně by se mu asi nikdo nevěnoval. Takhle doma, kde to zná mi to přijde jako nejmenší zlo. Jen té nudy se dost obávám..


Pokud nemá rád ostatní kočky, tak potom ten hotel nepřichází v úvahu. I když... Bedřich cizí kočky nesnáší, tak jsem s paní domluvená, že ho dá s druhou naší kočičkou na izolaci, kde je celkem velká místnost s oknem. Ono zase je dobře je nepodceňovat. Já si můžu myslet, že to mezi kočkami nezvládne a ono se pka ukáže, že s tím třeba nemá žádný problém Smile) Ale pokud by ho měl, tak veřím, že by to hotel vyřešil ku prospěchu všech - např. ho pouštěl z kóje samostatně, aby neměl s ostatními kontakt apod.
Škoda, že si ho někdo z mazličů nemůže vzít k sobě. Ještě jste nenapsala, odkud jste..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 6:52:17
Odpovědět s citátem

Dobré ránko, říkala jsem si, že se zajdu jen tak nezávazně podívat do kočičího hotelu, který u nás máme, jak se tam kočenky mají a tak. Jsme z ČB. Hlavně, aby to kocourek odnesl uplně minimálně, strašně mne to totiž trápí..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 15:40:43
Odpovědět s citátem

Janina1 napsal:
Dobré ránko, říkala jsem si, že se zajdu jen tak nezávazně podívat do kočičího hotelu, který u nás máme, jak se tam kočenky mají a tak. Jsme z ČB. Hlavně, aby to kocourek odnesl uplně minimálně, strašně mne to totiž trápí..


Jano, to je dobrý nápad... sama uvidíte, jaký to na vás dělá dojem a rozhodnete se. U ČB nic neznám, pouze u Prahy, takže vám ani neporadím. Můžete to udělat i tak, že kocour bude např. 2 nebo 3 týdny v hotelu a poslední 2 nebo 1 týden doma s krmičem, nějak to nakombinovat, aby to na něj nebylo dlouhé. SNad se Vám to podaří vyřešit ku prospěchu všem Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 16:47:47
Odpovědět s citátem

Nico napsal:
Janina1 napsal:
Dobré ránko, říkala jsem si, že se zajdu jen tak nezávazně podívat do kočičího hotelu, který u nás máme, jak se tam kočenky mají a tak. Jsme z ČB. Hlavně, aby to kocourek odnesl uplně minimálně, strašně mne to totiž trápí..


Jano, to je dobrý nápad... sama uvidíte, jaký to na vás dělá dojem a rozhodnete se. U ČB nic neznám, pouze u Prahy, takže vám ani neporadím. Můžete to udělat i tak, že kocour bude např. 2 nebo 3 týdny v hotelu a poslední 2 nebo 1 týden doma s krmičem, nějak to nakombinovat, aby to na něj nebylo dlouhé. SNad se Vám to podaří vyřešit ku prospěchu všem Wink


Myslím, že by ještě nebylo od věci zjistit, jak kocourek snáší cizí prostředí! Jelikož většina koček je vázáno na prostředí. Dát ho někam do cizího prostředí a ještě by tam byl sám bez známého člověka? Napřed bych to minimálně vyzkoušela, zda to bude dělat dobrotu. Ale já bych kočičku nechala doma a domluvila 1 - 2 krmiče, mazliče, uklizeče - v jedné osobě.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 18:30:16
Odpovědět s citátem

Karin, kočky bývají víc vázany na člověka, než na prostředí. Že se kočka drží domu víc než člověka je přetrvávající tvrzení z doby, kdy lidé se o kočky moc nestarali, mezi kočkou a člověkem nebyl nijak blízký či úzký vztah a logicky potom kočka se držela své jistoty - neboli známého prostředí domu a okolí.

Myslím, že u našich kočičáků, žijících s námi v poměrně intenzivním vztahu, už je to o hodně jinak.


Janino 1 - zkuste:

http://www.animal-rescue.cz/index.php?strana=sluzby&sluzba=sluzby/hotel-pro-kocky
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 18:35:41
Odpovědět s citátem

[quote="Luci 04"]Karin, kočky bývají víc vázany na člověka, než na prostředí. Že se kočka drží domu víc než člověka je přetrvávající tvrzení z doby, kdy lidé se o kočky moc nestarali, mezi kočkou a člověkem nebyl nijak blízký či úzký vztah a logicky potom kočka se držela své jistoty - neboli známého prostředí domu a okolí.

Myslím, že u našich kočičáků, žijících s námi v poměrně intenzivním vztahu, už je to o hodně jinak.


Lucy, ale já se bavím jen o kočičkách chovaných doma, takže tam to, co jste napsala už určitě neplatí, ale je to v hodně knížkách a přímo i o kočkách, které jsou čistě bytové. A logicky vzato vzít kočičku z domu, kde má své známé pachy i člověka do úplně cizího prostředí, kde ještě bude i bez svého člověka....pořád mi jako menší zlo příjde domácí prostředí bez člověka s náhradím krmičem.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2010 8:23:31
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za reakce, animal rescue jsem už zkoušela. Psala jsem si s velice ochotným pánem, dotazovala jsem se na venčení a postarání se o kocourka, kdyby zůstal doma. Myslela jsem to takto. Jimíček by byl doma, každý den by k němu chodila kamarádka a kamarád, střídali by se. Využila bych také právě animal rescue, aby mi ho došli jednou týdně vyvenčit na kšírkách a zkontrolovat, zda mu nic nechybí. Jenže na druhou stranu mi je ho hrozně líto, protože tam stejně většinu času bude sám. Nikdo tam v noci nebude, k nikomu nebude moci přijít do postele a tak.. Také mne napadlo dát ho třeba na dva týdny do hotelu a pak ho vzít domů. Každopádně do hotelu se pojedu podívat, jak se tam kočenky mají a jak to tam vypadá a budu se muset nějak rozhodnout. Jedná se o celý srpen, zatím je čas..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2010 9:55:17
Odpovědět s citátem

Čas nevím, hotely bývají zabrané i dva měsíce před letními prázdninami.. Já myslím, že je to dobrý kompromis. Půl měsíce v hotelu, půl doma. Proč ne. Pokud shledáte, že je to tam ok a budete z toho mít dobrý pocit.. Případně se můžete domluvit, že pokud by tam měl problém a nechtěl tam být, že vám ho dovezou zpátky domů.. Dneska se dá domluvit všechno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2010 10:03:33
Odpovědět s citátem

Nedovedu si představit jestli se mu tam bude nebo nebude líbit. Má rád to svoje doma, svoje prolézačky, svoje pelíšky. Nevím, jestli by se sžil s ostatníma kočkama. Psi mu nevadí, ale kočky ano. Chodíme s ním ven na vodítku, tak je zvyklý na zvuky z venku a tak. No uvidím. Vydám se co nejdříve do hotelu na průzkum.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2010 13:17:03
Odpovědět s citátem

Janino, nemáte někoho ve svém okolí, kdo by po dobu toho jednoho měsíce u Vás bydlel (a dělal kocourkovi společnost)? To by vyřešilo vše.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2010 13:23:36
Odpovědět s citátem

No zatím jsem nikoho nesehnala, kdo by u mne chtěl bydlet. Bylo by to naprosto skvělé. Zkouším ještě pár lidí, ale zatím mi to nikdo nepřislíbil. mám kamarádku a kamaráda, kteří tam určitě budou chodit, ale zatím nikoho, kdo by u mne bydlel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2010 7:14:03
Odpovědět s citátem

Dobré ráno, tak to vypadá trošku lépe. Už jsem sehnala kočičího ošetřovatele a společníka. Zeptala jsem se kamaráda, jestli by s mojim kocourkem nebydlel a tvářil se nadšeně, že jooo. A slíbil mi to, takže aspoň jedna pozitivní zpráva..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2010 8:11:46
Odpovědět s citátem

Janina1 napsal:
Dobré ráno, tak to vypadá trošku lépe. Už jsem sehnala kočičího ošetřovatele a společníka. Zeptala jsem se kamaráda, jestli by s mojim kocourkem nebydlel a tvářil se nadšeně, že jooo. A slíbil mi to, takže aspoň jedna pozitivní zpráva..


Janino, to je fajn a jsou mu známa veškerá "úskalí" tohoto pobytu?? Wink Ptám se ptoto, že můj chlap by taky šel klidně bydlet k někomu za kocourem, ale do toaety by nesáhl kdyby se dělo nevím co Evil or Very Mad . Když jsem byla v porodnici, tak byl sice doma a kocoura obstaral, ale až na tu zmíněnou toaletu - to chodila sousedka Very Happy .
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2010 8:16:39
Odpovědět s citátem

Měl doma pejska a taky se o něj stral. Vždycky mluvil o kočce, že by ji hrozně chtěl. O bobíčkách jsem zatím nepřemýšlela. Pracuje v restauraci a bude mít krátký a dlouhý týden, takže bude fungovat i moje nejlepší kamarádka na obstarávání záchůdků a papání a vodičky. Budu mu muset napsat soupis, co a jak má dělat. Bude to muset zvládnout.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2010 9:29:39
Odpovědět s citátem

Janina1 napsal:
Měl doma pejska a taky se o něj stral. Vždycky mluvil o kočce, že by ji hrozně chtěl. O bobíčkách jsem zatím nepřemýšlela. Pracuje v restauraci a bude mít krátký a dlouhý týden, takže bude fungovat i moje nejlepší kamarádka na obstarávání záchůdků a papání a vodičky. Budu mu muset napsat soupis, co a jak má dělat. Bude to muset zvládnout.


Tak to je úplně skvělý! Opravdu nejlepší řešení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2010 9:38:29
Odpovědět s citátem

Taky si myslím, zatím mne to docela uklidnilo a takovéto řešení mi vyhovuje. Snad bude vyhovovat i Jimíčkovi. Nakoupím spoustu paštiček, aby měl zásobu a ještě nechám nainstalovat do oken ochranou síť. Co kdyby náhodou kamarád zapomněl zavřít okno. No a Jimík tak rád pozoruje z okna ptáky..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Janina1



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 18

Předmět: Jimíček
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2010 13:10:55
Odpovědět s citátem

Byla jsem se podívat v kočičím "penzionu" animal rescue a byli jsme moc nadšení, kocourkovi se ani nechtělo domů. S majiteli jsme si moc rozuměli, byli oba moc milí, zatím jsme se rozhodli, dát kocourka na dobu, kterou budeme pryč právě sem. Byl opravdu moc spokojený, ani si mne nevšiml, jen když jsme ho chtěli nahnat zpátky to přepravky, tak začal protestovat, že tam chce ještě být..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2010 18:22:15
Odpovědět s citátem

Janino, tak to je moc dobrá zpráva! Kocourkovi bude určitě lépe v penzionu, kde bude mít společnost lidí, péči a dohled, než kdyby byl sám doma . Držím tlapy, ať všechno proběhne v pohodě.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (13x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top