Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mrouskání koček


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 14:26:06
Odpovědět s citátem

Souhlasím s výše uvedenými názory April a dalších. Pokud máte potřebu mít doma koťátka, není nic jednoduššího než se obrátit na nějaký útulek, který Vám jistě milerád svěří do opatrovnictví nějaká koťátka nebo přímo kočku před porodem, s níž byste si všechno mohla užít už od porodu...
Na stránkách www.kocky-online.cz najdete kontakty, Bára Kolmanová nebo Jana Burdová by jistě byly rády, kdyby jim někdo ulevil v počtu svěřenců. Domácí depozity se hledají těžko...
Myslím, že pokud byste si zkusila opatrovat nemocná útulková koťata, některé Vaše názory by se dost změnily.

Mimochodem, před pár dny jsem mluvila s jedním člověkem, jehož známá má hada a v klidu se mu svěřila, že ho krmí koťaty z inzerce určenými "do dobrých rukou.." Evil or Very Mad
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tříbarevná



Založen: 05.11.2007
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 14:28:50
Odpovědět s citátem

April napsal:
Citace z Vašeho webu:

... a kocourka si vybere venku sama ...

To mi přijde jako sakra nezodpovědný přístup! A těžko máte pro tyhle koťátka, která se narodí někde na seně, zajištěn odběr!

A pokud nehodláte psát přesně, tak raději nepište vůbec! Protože tyhle nepřesnosti napáchají víc škody než užitku!

April


Kočička si venku umí sehnat kocourka, k tomu naší pomoc nepotřebuje.
V textu neřeším problematiku kastrace, to je pravda, ale není problém to dopsat, aby si to lidé uvědomili. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 14:34:12
Odpovědět s citátem

To je zajímavé... a že jste se prve oháněla "výběrem vhodného partnera" Shocked
Lidé, jako jste vy, jsou pro kočky pohroma.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 14:36:04
Odpovědět s citátem

Kočka si jistě dokáže sehnat kocoura. Problém je v tom, že je takový kocour dost často nakažen nějakou smrtelně nebezpečnou chorobou...
Byla jste někdy třeba v Itálii nebo Řecku? Tak byste viděla, jak to vypadá, když se nechají kočky totálně přemnožit a nikdo nekastruje... Sad
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 14:38:36
Odpovědět s citátem

A proto píšu, když nechcete psát přesně a považujete to za ztrátu času, že kdybyste chtěla psát přesně, musela byste psát až do smrti, tak raději takovéhle bláboly nepište vůbec!

Když napíšete A, napište i B! Jestli Vám to totiž přijde vtipné, tak je to spíš smutné, že se vtipně prezentujete způsobem, který není přesný a může mást a uvést v omyl a tím "vtipem" šířit řady bezprizorních koček!

Koukněte se, jak se na vesnici topí koťata, jak se hází do kamen ... pak buďte vtipná ....

Navštivte útulek a pomozte jim tam ... pak buďte vtipná ....

Dejte tisíce za operaci rakoviny mléčné žlázy u kočky (jestli najdete veterináře, který jí bude ochotný odoperovat) ... pak buďte vtipná ...

Ne ... tohle není vtip, tady jde o kočky ....

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tříbarevná



Založen: 05.11.2007
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 14:45:44
Odpovědět s citátem

Je pravda, že to nejní napsané úplně nejlépe. Embarassed
Pokud chcete tedy pomoct, tak mi zašlete na email článek o této problematice a já ho zveřejním na mých stránkách. Myslím si, že tu padlo spoustu názorů, které jsou zajímavé a mělo by o nich vědět co nejvíce lidí.
Někdy je těžké napsat dobrý článek, který se zavděčí všem, proto je dobré o tom diskutovat a napsat to co nejlépe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 15:08:31
Odpovědět s citátem

Já bych Vám měla psát? Pomoct?

Viz titulní stránka dole - odkazy do diskuze na téma kastrace; vlevo v menu - Hledat - kastrace; Kocouř a péče nahoře v menu; v pondělí vyjde můj článek zde na Modrém kocouřovi na téma kastrace ...

Já Vám nic posílat nebudu, snažte se sama, informací je dostupných všude víc než dost, napište si vlastní článek, který bude mít hlavu a patu, nebudou v něm nesmysly a který si umíte obhájit argumenty.

Kdybyste si dala tu práci, zjistila byste, že jen na tomhle webu je tolik informací o kastraci, že byste musela chápat postoj, proč kastrace ano, koťata ne.

Viz odkaz na útulek Felca Louny; útulkové deníčky koček z Palmovky, ...

Pátrejte, zjišťujte, učte se ... když chcete šířit informace, musíte ty informace sama načerpat a pracovat s nimi a nečekat, že Vám je někdo naservíruje až pod nos.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 15:13:22
Odpovědět s citátem

Tříbarevná napsal:
Někdy je těžké napsat dobrý článek, který se zavděčí všem

V tomto případě vůbec nejde o to, zavděčit se všem, ale aspoň neškodit bludnými názory!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tříbarevná



Založen: 05.11.2007
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 15:17:11
Odpovědět s citátem

A já myslela, že chcete pomoct a vy se jenom navážíte do ostatních.
Přeji krásný den!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 15:26:02
Odpovědět s citátem

Ehm, Váš názor Vám vyvracet nebudu, jak píšu, v pondělí vyjde článek na téma kastrace, před 14ti dny vyšel článek na téma Potraviny pro kočky nevhodné, to ty akutální věci.
Přispívám sem do fora už nějaký ten pátek a ne nadarmo si myslím mám statut Moderátorky, troufám si tvrdit, že jsem mnoha lidem tu, v součinnosti s ostatními ochotnými, poskytla již mnoho užitečných rad - pokud si klepnete na můj profil, zjistíte nejen počet mých příspěvků, ale také si můžete nechat vypsat veškeré mé příspěvky zde.

Pokud je Vám tato má pomoc málo, bohužel, nemůžu pro Vás tedy nic jiného již udělat.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 15:26:42
Odpovědět s citátem

Kdo chce pomoct, zřejmě si dobře rozmyslí, kde jsou jeho síly dobře využity. Velká část lidí, kteří se na tomto fóru schází, nějakým způsobem pomáhá kočkám, které byly nezodpovědně namnoženy a ocitly se bez domova (v tom lepším případě, kdy vůbec přežily). Většina jim tedy pomáhá ať už přímo v útulcích, finančně, nebo se stará o nalezné toulavé kočky, které nechá přinejmenším vykastrovat. Každý člověk má možnost něco udělat, třeba i drobnost - a osvěta je velice důležitá. Pokud sama uznáváte, že v této diskusi zazněly zajímavé důvody proč kastrovat, sedněte a sepište je, publikujte je na svém webu. Nečekejte však, že to bude dělat někdo za vás. Svými názory a postoji jste tady nikoho příliš neoslnila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 19:34:22
Odpovědět s citátem

Víte Trojbarevko ještě na jaře bych s Vámi souhlasila. Sice jsem měla svoje kočky kastrované, protože jsem nechtěla mít "starosti" s umísťováním koťat, ale brala jsem to jenom jako svoji volbu.Říkala jsem si, že je to jenom na rozhodnutí člověka, jak je zodpovědný a jaký dokáže koťatům zajistit další život.
Vzhledem k tomu, že mám ráda koťátka jsem v létě začala depozitovat (tuto radu jsem si někde na nějakém fóru přečetla). A teď na podzim je ze mě zarytý zastánce kastrací - neumíte si představit (tedy myslíte, že si to představit umíte Smile , ale realita je úplně jiná) kolik koťátek i dospělých koček nemělo štěstí na zodpovědné majitele a čekají na alespoň malou šanci na lepší život - a kolik takových kočiček se toho lepšího života nikdy nedočká. Nebojte se, že by obyčejné kočky vyhynuly - k tomu je opravdu hodně daleko.
Původně jsem do depozitování šla s představou - že si tak 4x do roka vezmu nějakou kočičku s koťátky - hezky je umístím a za nějakou dobu si vezmu další. Realita je úplně jiná - máte jednu várku koťat než je dáte do kupy a začnete nabízet - tak už v pomyslném seznamu čeká množství dalších, o kterých víte, že žijí na ulici a taky by si zasloužili lepší život.
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 19:54:26
Odpovědět s citátem

Mám přesně stejnou zkušenost. Od té doby, co jsem prvně depozitovala koťátka, se hodně mých názorů změnilo.
Co mám CHS, útulkáčky bohužel doma mít nemůžu, tak alespoň posílám měsíčně nějaké peníze.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 20:28:10
Odpovědět s citátem

Tříbarevná napsal:
A já myslela, že chcete pomoct a vy se jenom navážíte do ostatních.
Přeji krásný den!


April se vám celou dobu snaží pomáhat, uvádí zde informace o kastraci, odkazuje vás na další zdroje, kde je možné se o problematice dočíst, a i tím, že poukazuje na chyby ve vašich článcích na www, se vám snaží pomoct vše ujasnit....dle mého je to velký kus práce a jistě není od věci si z toho vzít poučení.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vendydoubravova



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Kolín

Předmět: Re: Mrouskání koček
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2007 14:52:59
Odpovědět s citátem

Já mám teprve 8 měs. britku a ještě se nemrouskala,ale jak to tady čtu,docela se toho obávám.Ten průběh je opravdu tak bouřlivý?Já chci koťátka až jí bude rok. Wink
_________________
Vendy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mrouskání koček
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2007 16:03:31
Odpovědět s citátem

vendydoubravova napsal:
Já mám teprve 8 měs. britku a ještě se nemrouskala,ale jak to tady čtu,docela se toho obávám.Ten průběh je opravdu tak bouřlivý?Já chci koťátka až jí bude rok. Wink

Já myslím že se zase tolik obávat nemusíte. Já chovám britky a nástup první říje u nich bývá pozdější - polovina mých chovných koček měla první říji až po završení roku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vendydoubravova



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Kolín

Předmět: Re: Mrouskání koček
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2007 18:21:50
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
vendydoubravova napsal:
Já mám teprve 8 měs. britku a ještě se nemrouskala,ale jak to tady čtu,docela se toho obávám.Ten průběh je opravdu tak bouřlivý?Já chci koťátka až jí bude rok. Wink

Já myslím že se zase tolik obávat nemusíte. Já chovám britky a nástup první říje u nich bývá pozdější - polovina mých chovných koček měla první říji až po završení roku.

Děkuji za radu a zkušenost,jestli bude mít první říji po roce budu jedině ráda. Very Happy
_________________
Vendy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2007 19:59:01
Odpovědět s citátem

jé také jsem už přemyšlela kdy se bude Barunka mrouskat,tak jste mne AlenoV docela uklidnila,Barunce je 7 měsíců,tak snad ještě chvíli vydrží Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2007 20:09:45
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
jé také jsem už přemyšlela kdy se bude Barunka mrouskat,tak jste mne AlenoV docela uklidnila,Barunce je 7 měsíců,tak snad ještě chvíli vydrží Very Happy

Ono v tom trochu hraje roli i roční období. Pokud vaše kočička zatím se říjemi nezačala tak přes zimu s tím nejspíš ani nezačne, spíš až brzy na jaře až se začne den zase prodlužovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2007 21:04:26
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
beta.1 napsal:
jé také jsem už přemyšlela kdy se bude Barunka mrouskat,tak jste mne AlenoV docela uklidnila,Barunce je 7 měsíců,tak snad ještě chvíli vydrží Very Happy

Ono v tom trochu hraje roli i roční období. Pokud vaše kočička zatím se říjemi nezačala tak přes zimu s tím nejspíš ani nezačne, spíš až brzy na jaře až se začne den zase prodlužovat.
jé děkuji za ponaučení,každá rada dobrá,alespoň vím,kdy se mám připravit,snad to tak vyjde,nerada bych přes zimu,no když to přijde dřív, také se nedá nic dělat,přírodě neporučíš Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 12:20:01
Odpovědět s citátem

Člověk sem jde na rady o mrouskání a místo toho se dočítá jen přestřelky o tom, proč kastrovat kočky bez PP - myslím, že tato diskuze má trošku špatný název a o mrouskání tady moc dostupných rad není Rolling Eyes .
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 12:30:44
Odpovědět s citátem

Hlavně, poslední příspěvek je z listopadu 2007.

Někdy se stane, že diskuze se prostě stočí jinam, byť si myslím, že i zde padlo k tématu pár názorů ... navíc pokud někdo chce mít koťátka jen tak pro radost, je vhodné shrnout vše kolem, včetně zbytečného množení dalších koťat.

K tématu mrouskání je tu ve foru myslím i tak dost příspěvků.

Pokud máte nějaký konkrétní dotaz, stačí jej položit, jistě se Vám dostane odpovědi.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 14:23:14
Odpovědět s citátem

jo, jo April. Jen mě poslední dobou celkem štvou postoje některých. I v tomto tématu je pár věcí se kterými nesouhlasím, ale kvůli tomu jsem to nepsala. Je mi jedno ze kterého dne je poslední příspěvek - pokud se to týká nějakého tématu, tak by se to toho mělo držet a většinou se tak i děje - zrovna tady na MK, proto mě překvapilo, že je to takto dohromady. A ano, zbytečné množení koček se děje a každý má zvážit pro a proti a chovat se odpovědně, ale tohle už jsou jen důsledky a mrouskání samotného se to netýká. (je to můj podled a nemyslím to nijak zle) Hezký den.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 15:34:42
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
jpokud se to týká nějakého tématu, tak by se to toho mělo držet a většinou se tak i děje - zrovna tady na MK, proto mě překvapilo, že je to takto dohromady.


Mě zase překvapuje, že to vůbec stojí za okomentování. Takových vláken tu najdete přehršel, je to normální, že se na jeden problém či téma nabalí další myšlenky.
A i když se snažíme, tak těžko tu můžeme být 24 hodin denně jak hlídací psi a důsledně každého "buzerovat" stylem - to nepište sem, to není k věci, nebo pracně každý offtopic oddělovat a rozdělovat.
Na různých např. počítačových forech to běžně funguje - že moderátoři opravdu drsně umravňují diskutéry, nicméně umím si živě představit s jakou nevolí by se zde obdobný přístup setkal Cool
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 16:44:09
Odpovědět s citátem

Odpověď máte v SZ. Wink
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
romica



Založen: 01.05.2010
Příspěvky: 1

Předmět: podekovani
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2010 0:40:59
Odpovědět s citátem

Chtela bych podekovat April za veskere prispevky na tema mrouskani a kastrace.

Mam doma kocourka (2,5 roku), ktery se k nam zatoulal ve veku zhruba
3 mesicu, sotva se plazil jak byl podvyziveny a pak kocicku (10 mesicu), nekdo ji odhodil v krabici v parku, kdyz ji byly zhruba 3 tydny.
Kocoura jsem nechala vykastrovat prilizne v jednom roce. Nikdy jsem nepremyslala nad tim, ze bych tak neucinila.
Nicmene u kocky jsem ale pochybnosti mela, az do te doby nez jsem si precetla vsechny prispevky na tomto foru. Zrovna poprve mrouska a jakmile to odezni, bezim s ni k veterinari na kastraci.
Kdyz se clovek opravdu racionalne zamysli a zapudi veskere sobecke pocity na pomuchlani se s "vlastnimi" kotatky, je to jedine mozne reseni, jak pro kocku tak pro me.
Kocek i kotat, ktere nikdo nechce je bohuzel vsude dost a kdyz budu mit chut se pomazlit s kotatkem tak si nejake osvojim z utulku.

Takze jeste jednou moc diky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (21x)
3
Zlomek vteřiny (20x)
4
HCM u koček - program PawPeds (20x)
5
Debakl (19x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (18x)
7
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
8
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (16x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top