Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

"střídavá péče" - pravidelné střídání místa pobytu

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: "střídavá péče" - pravidelné střídání místa pobytu
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2009 21:25:51
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se zeptat na Váš názor - s přítelem máme celkem 3 kočky (za 6 let) a bohužel tento týden jsme se rozešli. Ani jeden nechceme o kočičky přijít, takže jsme se domluvili na jakémsi střídání (obdoba střídavé péče u dětí ) s ohledem na povahu a vzájemnou kompatibilitu koček, tzn. u jednoho z nás bude kočka, u druhého oba kocouří a každý týden, případně podle potřeby, si to prohodíme. Co myslíte, jsou takové změny pobytu pro kočky těžké, nebo si relativně v pohodě zvyknou (zvlášť když se střídají víceméně pravidelně jen dvě místa pobytu). Je mi to hrozně líto, že se to stalo a že je tomuto musíme vystavit, ale jiné řešení nejsme schopni vymyslet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2009 21:59:11
Odpovědět s citátem

s tímhle zkušenosti nemám..ale budete to muset zřejmě nejdřív vyzkoušet a zjistit,co kočičky na to...a hlavně,myslím,že jestli jsou zvyklé být pořád spolu,nebude to pro ně až moc těžké,že je rozdělíte,kocouři a kočička zvlášt? já vím,aby aspon každý z vás měl nějakou..ale beru to z pohledu koček..velká změna najednou a ještě vždy zůstane jedna sama ,nebudou jí kocouři chybět?střídání bytů a ještě zůstane kočička sama.asi bych to zkusila nějak vydržet a to samé by měl přítel a střídala bych kočičky všechny,aby to pro ně nebylo tak těžké..vy ten smutek přeci jen zvládnete myslím líp,než číči,aby pak nebylo stresem moc zle pro ně...podle mě by asi bylo nejlepší se s přítelem dohodnout pořádně a vyzkoušet a kdyby to nešlo,museli by číči být jen u jednoho z vás...vím,je to těžké,ale budete muset myslet hlavně na ně v tomhle...držím palce
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2009 22:29:16
Odpovědět s citátem

Určitě to zkuste. Pokud to vypadá, že kočka je povahou jedináček a kocouři se mají rádi, nevidím důvod to nezkusit. Rodiče mého muže mají kočky celý život a jelikož každý týden jezdí na chatu, berou kočky s sebou a je to úplně v pohodě. Kočky si zvykli snadno(a to na chatě mají volný výběh a v Praze ne).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2009 11:07:33
Odpovědět s citátem

Je moc hezký, jak na kočinky myslíte, ale co vy? Nevím, proč jste se po tak dlouhé době rozešli, ani jak to snášíte, ale vídat se každý týden s ex, brr, do toho bych nešla... Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Darya



Založen: 25.01.2009
Příspěvky: 33

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2009 11:18:10
Odpovědět s citátem

Pár názorů na podobné téma:

http://www.kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=6733&highlight=st%F8%EDdav%E1

Já bych se přikláněla k tomu, si kočky rozdělit a nepřehazovat si je...Pokud kočička moc s klukama nevycházela, nechte ji příteli a Vy si vezmete raubíře. Nebo naopak...

Teď se to může zdát jednoduché, ale jak to bude např. s neočekávanými výdaji na veterinu, léčbou, co budoucí partneři (např. nové slečny našich ex umí být pěkně hysterické semetriky - vlastní zkušenost Laughing ) atd. Jednodušší pro všechny zúčastněné je dohodnout trvalé bydlení a kočky nestěhovat sem a tam.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2009 11:20:36
Odpovědět s citátem

Nu, já mám s obdobným častým přemísťováním spíš negativní zkušenost. Kvůli dovoleným a opravám v bytě atd. jsme celkem často - alespoň jednou za 14 dní stěhovali kočky z našeho bytu k rodičům. Na obě místa byly kočiny zvyklé, ale ty neustálé časté přesuny je prostě štvaly. Začaly být nevrlé, při každém náznaku odjezdu šílely - naučily se dokonale nesnášet přepravky. Teď jsme je už cca 2 měsíce nikam nevezli a jsou daleko spokojenější, vyrovnanější....prostě jsem měla dojem, že to pro ně nebyl žádný med, že mají rády svůj klid a teritorium.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2009 11:50:51
Odpovědět s citátem

Darya napsal:
Pár názorů na podobné téma:

http://www.kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=6733&highlight=st%F8%EDdav%E1

Já bych se přikláněla k tomu, si kočky rozdělit a nepřehazovat si je...Pokud kočička moc s klukama nevycházela, nechte ji příteli a Vy si vezmete raubíře. Nebo naopak...

Teď se to může zdát jednoduché, ale jak to bude např. s neočekávanými výdaji na veterinu, léčbou, co budoucí partneři (např. nové slečny našich ex umí být pěkně hysterické semetriky - vlastní zkušenost Laughing ) atd. Jednodušší pro všechny zúčastněné je dohodnout trvalé bydlení a kočky nestěhovat sem a tam.




souhlasím s Daryou..tohle by asi fakt bylo nej řešení a pro všechny
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2009 15:57:17
Odpovědět s citátem

Terez,

chápu, že jste ve složité situaci, ale myslím, že tzv. střídavá péče není pro kočičáky moc vhodná. Na rozdíl od dětí jim těžko vysvětlíte, proč mají v nějakých časových úsecích měnit místo bydlení, také se - na rozdíl od dětí - nemohou vyjádřit, jak to chtějí ony.

A přesouváním sem - tam a zase zpět v nich jen vznikne pocit zmatku, nejistoty, nespokojenosti. Bylo by to těžké, i kdyby takhle pendlovali sem tam s jedním dvounožcem, takhle ještě vždycky o jednoho dvounožce přijdou a jen si trochu zvyknou na režim a pobyt v jednom místě, už zas se postěhují jinam.

Řešení, které navrhuje Darya, považuji v dané situaci za nejlepší možné. I když vím, že loučení s jedním či dvě kočičáky bude zatraceně bolet. ale tu bolest by mělo vyvážit nesobecké vědomí, že kočky jsou v pohodě .
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2009 8:38:15
Odpovědět s citátem

Všem moc děkuju za názory, dost mi pomohly. Bohužel nevím, jak to dělení zvládneme, ale budu za to bojovat. Kočiček se ale vzdát nemůžu, jsou to moje zlatíčka a moje všechno Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 10:10:57
Odpovědět s citátem

Řeknu to zcela upřímně - já bych sbalila kočky a neptala bych se ho na jeho názor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2009 10:24:11
Odpovědět s citátem

BlackOrchid napsal:
Řeknu to zcela upřímně - já bych sbalila kočky a neptala bych se ho na jeho názor.



Laughing Laughing Laughing Tak to je super řešení. Asi bych to řešila taky tak. Když chce, tak ať jde, ale sám Laughing Laughing
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2009 17:23:08
Odpovědět s citátem

Tak to dopadlo tak, že jsme si je rozdělili- já kluky a přítel kočičku. Pro ně to asi bude ideální řešení, porotže kocouři kočičku hrozně drtili, několikrát denně bylo slyšet kočičky hrozný řev a vrčení když ji zase zahnali někam do kouta (kocouři jsou taktici takže u toho spolurpacovali) a pak se ještě půl hodiny klepala. Jinak kluci spolu vycházejí skvěle, kočička vždycky vypadala že by byla nejradši sama, takže jí určitě chybět nebudou.

Nerozešli jsme se ve zlém, a navzájem si řekli, že když jeden bude chtít vidět ty druhé, tak se může kdykoliv zastavit. Tak snad to nějak půjde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2009 22:52:03
Odpovědět s citátem

Terez, tak to je moc dobrá zpráva! Myslím, že v dané situaci jste to vyřešili nejlépe, jak jste mohli - rozumně a ve prospěch koček i vás obou . Smile
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2009 21:50:00
Odpovědět s citátem

Tak o víkendu už snad dodělám byt a vezmu si svoje kocourky k sobš, už se hrozně těším. Pořád je má u sebe ex.přítel, a mě se tak hrozně stýská... jsou jak moje děti, tak už je snad budu mít brzy u sebe. Jen se bojím jak přijmou nové prostředí, snad je to nebude moc stresovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2009 20:11:22
Odpovědět s citátem

určitě si na prostředí zvyknou rychle. my se po přestěhování taky trochu obávali, aby nebyli vystrašení, a vůbec, kde se to ocitli ... ale vzali to úplně v pohodě, Maxíš to tu hned prošmejdil a okamžitě našel zašívárnu, kde opravdu není k nalezení a najde ho tam jen ten, kdo o ní ví Smile

nebojte se, bude to dobré, hlavně se nestresujte Vy!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2009 13:23:52
Odpovědět s citátem

No bohužel jeden kocourek to stěhování nevzal dobře. Zatím máme za sebou tedy první společnou noc v novém domově, takže je asi brzy, ale doufám, že se to srovná. Když jsem si kocourky přivezla včera přes den, tak do věčera byli tak nějak v pohodě, dokonce se u mě stulili, fakt pohoda, akorát Oliver trochu řval, ale jsem zvyklá, že to je uřvánek. Nejdřív jsem je nechala v jedné místnosti a k večeru se podívali po celém bytě. Oliver teda doteď vůbec nic nesnědl, přitom je jídlo jeho hlavní životní náplní. Nejhorší ale začalo večer, když jsem se uložila do postele- Oliver celou noc hrozně řval, spala jsem asi hodinu a to ani ne v kuse, vůbec nechtěl spát a neustále řval dlouhým táhlým hlubokým mňoukáním, fakt jako kdyby brečel Sad Byl hrozně zmatený a mně ho je tak líto. Pokračovalo to dnes ráno, kdy se ode mě nehnul na krok a když jsme zašla do koupelny, tak spustil zase to příšerné řvaní. To měli asi sousedi radost. Druhý kocourek je úplně v pohodě.

Jedu koupit Feliway, i když nejsem si úplně jistá jeho účinností, ale musím to zkusit. Kdybyste měli prosím někdo ještě nějaký tip, jak zklidnit kočičí stres, tak prosím napište. Večer si taky zkusím ještě proheldat starší diskuze.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2009 13:48:43
Odpovědět s citátem

Nebojte se Terez, to se usadí. Ono vždyť to by se člověk ani nemohl nikdy přestěhovat, kdybychom brali na ty naše kočkouny až takové ohledy, aby se jim náhodou při stěhování nepřeložil chloupek křivě Smile Určitě to během pár dnů bude dobré - ostatně zvyknout si musí, přece se kvůli němu nebudete stěhovat a hledat jiná řešení.

A jestli jen hulákal a nezačal Vám z nelibosti nový byteček občůrávat, tak je to ještě ta lepší varianta.

Hlídáme u nás občas dva kočkouny kamarádce a můžu říct, že s tím jedním je vždycky ta první hlídací noc vyloženě na prášky - celou noc, kompletně celou noc prohuláká, ani špunty nezabírají.
A náš Maxíš, když jsme jezdili na pár nocí na návštěvu k sestře, první noc taky prokřičel - v kuchyni na okně. Vrauu ... hrauu ... krásný hrdelní nářek ... Cool

Se nebojte, určitě bude líp! Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2009 20:57:16
Odpovědět s citátem

Děkuju April, ten váš příspěvek mě celkem uklidnil Smile Dnes jsem se po příchodu z práce celý večer věnovala kocourům, pořád jsem s nimi mluvila, protože je to evidentně uklidňuje, no povídala jsem jim skoro nepřetržitě dvě hodiny Smile A teď ten větší nerváček usnul na parapetu, tak snad už se cítí líp.
Řeším to i kvůli sousedům, byt mám v podnájmu od kamaráda, kolem v bytech jsou samí starší lidé a nevypadají zrovna přátelsky (upřímně celou noc jsem čekala že se ozve zvonek a někdo mi přijde vynadat za to řvaní) tak nechci působit hned nějaké nepříjemnosti. Ach jo kdyby tu byli aspoň nějací kočkaři Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2009 8:48:55
Odpovědět s citátem

Souhlasím s April, to se srovná, možná by stálo za to nejbližší sousedy obejít, pozdravit je, představit se, a vysvětlit jim situaci a poprosit o trpělivost. Zvlášť starší lidi by to mohli ocenit. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2009 17:06:14
Odpovědět s citátem

terez4 napsal:
No bohužel jeden kocourek to stěhování nevzal dobře. Zatím máme za sebou tedy první společnou noc v novém domově, takže je asi brzy, ale doufám, že se to srovná. Když jsem si kocourky přivezla včera přes den, tak do věčera byli tak nějak v pohodě, dokonce se u mě stulili, fakt pohoda, akorát Oliver trochu řval, ale jsem zvyklá, že to je uřvánek. Nejdřív jsem je nechala v jedné místnosti a k večeru se podívali po celém bytě. Oliver teda doteď vůbec nic nesnědl, přitom je jídlo jeho hlavní životní náplní. Nejhorší ale začalo večer, když jsem se uložila do postele- Oliver celou noc hrozně řval, spala jsem asi hodinu a to ani ne v kuse, vůbec nechtěl spát a neustále řval dlouhým táhlým hlubokým mňoukáním, fakt jako kdyby brečel Sad Byl hrozně zmatený a mně ho je tak líto. Pokračovalo to dnes ráno, kdy se ode mě nehnul na krok a když jsme zašla do koupelny, tak spustil zase to příšerné řvaní. To měli asi sousedi radost. Druhý kocourek je úplně v pohodě.

Jedu koupit Feliway, i když nejsem si úplně jistá jeho účinností, ale musím to zkusit. Kdybyste měli prosím někdo ještě nějaký tip, jak zklidnit kočičí stres, tak prosím napište. Večer si taky zkusím ještě proheldat starší diskuze.


terez doporucuji klid, paskal stehovani -ze stejnych duvodu- taky strasne prozival, a asi po 14 dnech si zvykl. Hodne pomohlo, ze se do bytu dal nabytek, asi mu vadil, jak se nese hluk v prazdnem byte, hluk, podoba i pach ciziho bytu. hodne pomohlo, ze mi ex dal sedacku, co byla v puvodnim byte. drzim palce tobe i kocourum. P.S. mam pocit, ze jsme si spolu psaly, ohledne spolubydleni, kde by nas vzali i s kockama, po rozchodech. U mne nakonec po par mesicich misto byvale spolubydly bydli pritel, kdyz uz jsem necekala, takze preju hodne stesticka do zivota i tobe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2009 18:54:40
Odpovědět s citátem

Tak dnes už to bylo mnohem lepší, fakt to chce asi čas a pevné nervy.
kockodane- ano taky si vzpominam, ze jsme si před nějakou (už delší) dobou psaly Smile kdo by to čekal, že to takhle dopadne, že. Děkuju ti, taky ti přeju hodně štěstí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2010 15:58:17
Odpovědět s citátem

tak po delší době se zase ozývám - myslím, že ten starší kocourek si stále nezvykl, ale je to o dost lepší , když používám Feliway. Po jeho pořízení (ten do zásuvky) se tak cca po týdnu kocourek hodně zklidnil, přes noc většinou spal, většinou až ráno kolem páté začal být slyšet, ale to jsem jim vždy dala granulky a šli zas oba spát; celkově byl takový klidnější. Minulý týden se spotřeboval Feliway, tak jsem si říkala, že to zkusím už bez něj- během dvou dnů začal starší kocourek vyvádět jako na začátku, takže jsem honem rychle dokoupila náhradní náplně a skutečně během pár dnů zase ok. I když jsem tedy byla vůči Feliway docela skeptická, můžu říct, že u nás asi fakt působí.

Jinak kocourci jsou zlatí, jsem moc ráda, že je mám- nedovedu si teď zpětně představit nějakou střídavou péči- že bych je třeba 14 dní neměla. A poté, co jsem viděla, jak na ně stěhování zapůsobilo, mi přijde představa neustálých, i když pravidelných změn prostředí nemyslitelná. Jen se mi moc stýská po kočičce, která zůstala u ex- vím že se snaží o ni starat, ale pravidelně ji nechává samotnou přes dva dny a je mi jí hrozně líto. (Už bych si nikdy s nikým nepořídila společně jakékoli zvíře, vždycky bude moje aby v případě rozchodu zůstalo se mnou.)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2010 16:07:39
Odpovědět s citátem

No jen aby přítele nepřestala kočička za chvíli bavit...já nevím,já bych si všechny zvěře vzala k sobě,ale samozřejmě to vždycky nejde..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajuš



Založen: 14.05.2010
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2010 9:58:23
Odpovědět s citátem

Tak jeden takovej rozchod, kdy sem přišla o dva kočičáky, sem taky zažila. Bohužel tam tehdy dohoda moc možná nebyla. Spíš to byl takovej naschvál ze strany ex. Chtěl si mermomocí nechat jednoho, přestože věděl, že já je nerozdělím. Byli na sebe moc fixovaní a ublížilo by jim to. Ani né po měsíci mu jeden spadnul ze 6.patra a zabil se (tehdy mě to hrozně bolelo). furt sem si vyčítala, že sem mu je nechala. U mojeho Pufína nastala podobná situace, pořízení a rozchod, ale tehdejší ex byl rozumnej a věděl, že jsem na něj hodně fixovaná, takže mi ho nechal. Dokonce mi ještě nějaký čas pro něj posílal pamsky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2010 9:43:09
Odpovědět s citátem

S bývalým přítelem jsme si postupně pořídili 2 kocourky a psa. Při rozchodu jsme se dohodli že on si nechá psa a já kočky, pes ho měl a má rád víc než mě a já mám zase blízký vztah ke kočkounům. Ačkoliv jsme se rozešli v dobrém a psa mi půjčuje kdykoliv si řeknu, už bych si s nikým nepořídila zvíře napůl. Při rozchodu hrozí, že ex se začne prostřednictvím zvířat mstít, jak psala Ajuš, ale i kdyby ne a rozejdete se v dobrém tak někdo z vás o to zvířátko "příjde". Takže ve vztahu si zvířátko pořídím už jen pod podmínkou "kdyby něco, pes/kočka zůstane se mnou".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top