Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Problém s čištěním uší


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
zuzator



Založen: 31.05.2010
Příspěvky: 2

Předmět: Problém s čištěním uší
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2010 18:46:20
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

má dvouroční siamka má opravdu špinavé uši a zapáchají. Už jsme s tím jednou měli problém a veterinář nám dal antibiotika ale problémem je, že si ty uši nenechá vůbec vyčistit. Několikrát jsem skončila s bolestivým úrazem v obličeji a do uší jsem stejně nekapla. Jasmína se pořád drbe a nenechá si na uši v žádném případě sáhnout, natož kapnout léky. A jelikož je momentálně březí, tak opravdu nevím co si počít:( Děkuji za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Problém s čištěním uší
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2010 8:36:17
Odpovědět s citátem

zuzator napsal:
Dobrý den,

má dvouroční siamka má opravdu špinavé uši a zapáchají. Už jsme s tím jednou měli problém a veterinář nám dal antibiotika ale problémem je, že si ty uši nenechá vůbec vyčistit. Několikrát jsem skončila s bolestivým úrazem v obličeji a do uší jsem stejně nekapla. Jasmína se pořád drbe a nenechá si na uši v žádném případě sáhnout, natož kapnout léky. A jelikož je momentálně březí, tak opravdu nevím co si počít:( Děkuji za rady.


No to bude problém. Nenechala si na ně sáhnout nikdy? Nebo snad jen ted třeba kvůli bolesti? Udělali jste vyšetření zda se jedná o zánět či nějaké parazity či svrab?
Pokud to nepůjde po dobrém jí třeba přelstít při tom když spí a hladíte jí, tak pak asi pouze násilím Sad či sedací. To opravdu nemáte v okolí nikoho kdo by kočku udržel v náručí za packy a vy jí kápli do ucha? Jsou už i speciální náhubky na kočky, aby se daly ošetřit. Já bych navrhovala ocvakat kočce drápky na tupo, až k nervovému lůžku, pak jí přidržet v náručí packy, vypůjčit si u veterináře ten náhubek a musí to jít. Pravda to bříško je ted problém. Tak pak začít léčbu jak se mimča narodí. Pokud by šlo o zánět a nechali jste to tak, za čas bude mít zánět chronický a nenechá pak na sebe sáhnout už vůbec, nehledě na to, že se zánět může rozšířit z ucha dál. Pokud by nezabralo nic, pak je vhodné po dobu léčby kočku přispat sedalinem - která neuškodí ani jí ani kotatům.
Pokud by šlo o parazity, mám skvělé zkušenosti s pipetou stronghold, která se kape za krk a zbaví kočku všech parazitů.
Pokud Však kočce už uši i zapáchají, bude mít problém dlouhodobý a chtělo by to asi celková antibiotika.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2010 10:30:29
Odpovědět s citátem

Já se srašně omlouvám, Reg, ale při čtení vašeho příspěvku a představě realizace na vlastní kočce, jsem se nasmála. Asi nemáte zkušenosti s kočkou, která odmítá veškerou péči. Mám dvě kočky, na jedné se dá "štípat dříví" a druhá odhalí i pipetu za zády. Po ostříhání drápů a nasazení náhubku už bych byla zralá na jednotku intenzivní péče Very Happy
Ale to nemyslím ve zlém, jen ta představa nasazování náhubku naší choleričce byl legrační. Já mám celkem dobrou zkušenost s "obalením" vzpurné kočky do deky, ale ona to celkem rychle pochopila, jaké nebezpečí ji hrozí a pak byl docela problém kolem ní projít s jakýmkoli kusem hadru v ruce. Ihned prchala v děsu.
Zklidňující prášek odhalí v čemkoli, to se nám taky nepovedlo. Když jsme ji potřebovali dát pipetu, museli jsme obsah nasát do stříkačky, protože než se vyprázdní pipeta, kočka je už dávno v tahu a stříkačka je rychlejší Smile
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2010 12:46:29
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
Já se srašně omlouvám, Reg, ale při čtení vašeho příspěvku a představě realizace na vlastní kočce, jsem se nasmála. Asi nemáte zkušenosti s kočkou, která odmítá veškerou péči. Mám dvě kočky, na jedné se dá "štípat dříví" a druhá odhalí i pipetu za zády. Po ostříhání drápů a nasazení náhubku už bych byla zralá na jednotku intenzivní péče Very Happy
Ale to nemyslím ve zlém, jen ta představa nasazování náhubku naší choleričce byl legrační. Já mám celkem dobrou zkušenost s "obalením" vzpurné kočky do deky, ale ona to celkem rychle pochopila, jaké nebezpečí ji hrozí a pak byl docela problém kolem ní projít s jakýmkoli kusem hadru v ruce. Ihned prchala v děsu.
Zklidňující prášek odhalí v čemkoli, to se nám taky nepovedlo. Když jsme ji potřebovali dát pipetu, museli jsme obsah nasát do stříkačky, protože než se vyprázdní pipeta, kočka je už dávno v tahu a stříkačka je rychlejší Smile


No pravda je, že si nedovedu představit už jen pocit, že je má kočka takhle nezvladatelná. Kočky chovám 15let, takže nějakou zkušenost už mám.
To s dekou je ok, ale při vší snaze se z ní prostě kočka vymaní. Myslím, že správnou péči již od malinkého kotěte lze pak tomuto předejít. Od malinkého tím myslím opravdu od miminka, kdy si zvykne kotě na pravdielnou péči už u chovatele a pak tyto procedury bere jako samozřejmost.
Myslím, že v momentě kdy uchopím kočku do náručí a fixuje jí jeden človek nohy, druhý člověk má možnost jí z boku před ušima udržet hlavu a kápnout do ucha! Ano, jen se jí majitelé nesmí bát, protože se bude jistě bránit. Nemyslím si, že by nezvládli dva lidé udržet 5kilo nasratýho "masa" a kápnout jí do ucha.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zuzator



Založen: 31.05.2010
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2010 19:41:18
Odpovědět s citátem

No zabalit do deky nebo si na ni kleknout je taky problém, je to sice drobná siamka ale sílu má neuvěřitelnou. Je rychlá jako střela, ještě ani nevytáhnu kapky a už cítí, že se něco děje, tak se schová. Jedinou možností, kterou jsem dnes zkusila je, že si kapky kápnu na prst a nenápadně jí to vetřu do ucha, snad to alespoň trochu pomůže. Bylo by to fajn, kdyby byli všichni chovatelé zodpovědní a učili toto už od malého koťátka, ne jen, že má naše micina neuvěřitelný strach z cizích lidí a ještě větší z dětí, ale je od chovatelky zvyklá čůrat do starých hadrů a natrhaného papíru a tím pádem když se nechá otevřená ložnice, nebo v koupelně spadne ručník, tak si asi dokážete představit co se stane. Do steliva normálně chodí, ale když už je k dispozici ta peřina...ach jo. Nicméně vám děkuji za rady, snad to nějak vyléčíme, doufám, že alespoň ten porod bude v pořádku a koťátka budou zdravá:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2010 21:09:42
Odpovědět s citátem

zuzator napsal:
No zabalit do deky nebo si na ni kleknout je taky problém, je to sice drobná siamka ale sílu má neuvěřitelnou. Je rychlá jako střela, ještě ani nevytáhnu kapky a už cítí, že se něco děje, tak se schová. Jedinou možností, kterou jsem dnes zkusila je, že si kapky kápnu na prst a nenápadně jí to vetřu do ucha, snad to alespoň trochu pomůže. Bylo by to fajn, kdyby byli všichni chovatelé zodpovědní a učili toto už od malého koťátka, ne jen, že má naše micina neuvěřitelný strach z cizích lidí a ještě větší z dětí, ale je od chovatelky zvyklá čůrat do starých hadrů a natrhaného papíru a tím pádem když se nechá otevřená ložnice, nebo v koupelně spadne ručník, tak si asi dokážete představit co se stane. Do steliva normálně chodí, ale když už je k dispozici ta peřina...ach jo. Nicméně vám děkuji za rady, snad to nějak vyléčíme, doufám, že alespoň ten porod bude v pořádku a koťátka budou zdravá:)


To je přesně vončo. Je třeba opravdu vybírat, kde člověk kotě kupuje. Pokud kotata odchovává chovatel odděleně v ložnici či koupelně, je jasné že se pak bude kotě bát a nebude zyklé na manipulaci a péči o tělíčko, neb tam jde chovatel jen nakrmit a vybrat prckům nočníky. Budu držet pěstičky, aby se micinka uzdravila a vy se mohli jejim dětem věnovat na tolik, aby z nich vyrostla správně socializovaná koťata Smile
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Mňoukání a štěkání (14x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
8
Kočičí jména (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top