Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Váha Britského modrého kocourka.


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
alanys.morisete



Založen: 06.09.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

Předmět: Váha Britského modrého kocourka.
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2010 17:29:23
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
mám ročního britského modrého kocourka, nedávno jsme byli u veterináře, kde jsme ho po delší době vážili (doma nemám váhu). na jednom roce má 3.5 kg. Přijde mi, že je spíše drobnější, když se podívám na některé Britské kocourky zde na webu, tak jsou o mnoho větší. Jsem začátečník a bojím se, že třeba kocourek strádá. Granulky má celý den k dispozici, dostává i konzervy, ale spíše nepravidelně. Granulky používám momentálně Royal Canin pro britské krátkosrsté, nedávno jsme přešli z Royal Canin Kitten a ze začátku jsem mu dávali Hill´s Kitten. Může mi prosím někdo poradit, kdy má Briťáček největší růstové spurty a kolik by měl vážit v určitém věku. Děkuji Vám mockrát. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Váha Britského modrého kocourka.
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2010 20:12:37
Odpovědět s citátem

alanys.morisete napsal:
Dobrý den,
mám ročního britského modrého kocourka, nedávno jsme byli u veterináře, kde jsme ho po delší době vážili (doma nemám váhu). na jednom roce má 3.5 kg. Přijde mi, že je spíše drobnější, když se podívám na některé Britské kocourky zde na webu, tak jsou o mnoho větší. Jsem začátečník a bojím se, že třeba kocourek strádá. Granulky má celý den k dispozici, dostává i konzervy, ale spíše nepravidelně. Granulky používám momentálně Royal Canin pro britské krátkosrsté, nedávno jsme přešli z Royal Canin Kitten a ze začátku jsem mu dávali Hill´s Kitten. Může mi prosím někdo poradit, kdy má Briťáček největší růstové spurty a kolik by měl vážit v určitém věku. Děkuji Vám mockrát. Smile


Váha 3,5kg v jednom roce je opravdu nízká.Nepíšete, jestli už u kocourka probíhá řije i to může být příčinou nízké váhy.Můj kocour vážil v necelých deseti měsících přes pět kilo.Jinak krmení je v pořádku,kvalitní granule jsou dostatečné,konzervy a kapsičky sice dávám také,ale není to hlavní zdroj potravy,tím jsou granule.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Váha Britského modrého kocourka.
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2010 21:03:47
Odpovědět s citátem

alanys.morisete napsal:
Dobrý den,
mám ročního britského modrého kocourka, nedávno jsme byli u veterináře, kde jsme ho po delší době vážili (doma nemám váhu). na jednom roce má 3.5 kg. Přijde mi, že je spíše drobnější, když se podívám na některé Britské kocourky zde na webu, tak jsou o mnoho větší. Jsem začátečník a bojím se, že třeba kocourek strádá. Granulky má celý den k dispozici, dostává i konzervy, ale spíše nepravidelně. Granulky používám momentálně Royal Canin pro britské krátkosrsté, nedávno jsme přešli z Royal Canin Kitten a ze začátku jsem mu dávali Hill´s Kitten. Může mi prosím někdo poradit, kdy má Briťáček největší růstové spurty a kolik by měl vážit v určitém věku. Děkuji Vám mockrát. Smile


Také záleží na jeho genetické výbavě. Některí britské kočky bez PP vypadají jako kočky evropské, takže i záleží, zda má čistokrevný původ britské kočky a jakou váhu měli rodičové.
Jinak opravdu krmivo je v pořádku, záleží zda je kocourek drobnější konstituce nebo je hubený.
Ale jak jsou lidi menší a větši, tak je to i u koček. Já měla perské kočky - některé měly 3kg a některé 6kg. To samé mám nyní u sfinxů - mám kočičku skoro 5kg a druhou necelé 3kg. Jde hlavně o to zda je zdravý a nemá příznaky nemoci. Pokud by byl pohublý, je třeba to řešit. Pokud je však jen drobnější, je třeba pomyslet, že se kočky nechovají na kila Smile

Pokud jej dáte později kastrovat, ještě vám zesílí Smile
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2010 13:58:57
Odpovědět s citátem

Pokud jej dáte později kastrovat, ještě vám zesílí



Tak tohle také nemusí být pravda.Můj Matěj(briťák s pp)Byl kasrován v necelých desíti měsících,kastrován byl tak brzy právě z důvodů začínající řije a následného rapidního hubnutí.Vážil 5,3kg během 14ti dnů mi zhubl o 1,3kg,to způsobila řije,šel na kastraci a pomalu přibral na původní váhu,tzn.5,3kg.Dnes mu jsou již 3roky a jeho váha se stále pohybuje v rozmezí 5-5,5kg,víc mi nepřibere ani náhodou,přestože krmím kvalitním krmivem.Ono víc asi záleží na vrozené konstituci kočky a ne na tom co se tvrdí,že kočky po kastraci přiberou.Před kastrací jsem se na to ptala vetky,ta mi řekla,že záleží na krmení kočky,no tak si vyberte Smile.Také bych si přála,aby můj kocour měl alespoň o tři kila více Smile



BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alanys.morisete



Založen: 06.09.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2010 9:29:46
Odpovědět s citátem

Kocourek je s PP a má rodiče spíše mohutnější. Působí na mě spíše drobnějším dojmem, než že je pohublý. Co se týče říje, myslím, že zatím neprobíhá. Jak říkám, jsem začátečník, takže ani moc nevím, jak se projevuje, ale zatím nám neznačkuje. Chodí jen na záchůdek, ten sice trošku zapáchá, když se vyčůrá, ale jinak nikde že by močil na nábytek nebo mimo wc, to se neděje. Kastrovat jsme ho zatím nenechali a zatím asi nenecháme, pokud to nebude potřeba.. Děkuji všem moc za odpovědi. Asi se vydám na veterinu na prohlídku. Veterinářka ke které chodíme, je taková velmi laxní, takže změním lékaře. Děkuji ještě jednou a ocením další rady. Renata P.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2010 10:41:01
Odpovědět s citátem

alanys.morisete napsal:
Kocourek je s PP a má rodiče spíše mohutnější. Působí na mě spíše drobnějším dojmem, než že je pohublý. Co se týče říje, myslím, že zatím neprobíhá. Jak říkám, jsem začátečník, takže ani moc nevím, jak se projevuje, ale zatím nám neznačkuje. Chodí jen na záchůdek, ten sice trošku zapáchá, když se vyčůrá, ale jinak nikde že by močil na nábytek nebo mimo wc, to se neděje. Kastrovat jsme ho zatím nenechali a zatím asi nenecháme, pokud to nebude potřeba.. Děkuji všem moc za odpovědi. Asi se vydám na veterinu na prohlídku. Veterinářka ke které chodíme, je taková velmi laxní, takže změním lékaře. Děkuji ještě jednou a ocením další rady. Renata P.


On může převzít geny klidně po prarodičích.
Jinak také má velký význam krmení kotěte už od miminka, myslím v době u chovatele, nebo například i použití nektěrých antibiotik u kotěte může vést k jakémusi zastavení růstu.
Jakási "říje" u kocoura se projevuje nejen značkováním, ale i omezením krmiva, větší hlučnost - jakési volání říjících koček. Záleží na intenzitě projevu každého jedince.
Jinak pokud by jste kocourka nechtěli dál využívat k chovu, je kastrace vhodná.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alanys.morisete



Založen: 06.09.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2010 11:31:21
Odpovědět s citátem

Časem ho samozřejmě vykastrujeme, ale zatím se mi nechce, když neznačkuje a jinak se "pohlavně" neprojevuje. Je mi ho líto a přijde mi zbytečně aby podstupoval narkózu když to není nutné.
Od chovatelky měl jako malinké koťátko také kvalitní granulky, akorát vím, že asi tři týdny po porodu měl celý vrh nějakou střevní infekci a koťátka měla průjem...může to na tu jeho nynější váhu mít vliv. Jsem z jeho váhy čímdál tím víc vystresovaná když čtu vaše odpovědi. Jak bych to měla řešit, mám do něj cpát více jídla? Když on je takový že si vezme jen když má hlad a nepřejídá se, hlavně je co se týče jídla rozmazlikovaný a jen tak něco nepozře. jsem z toho všeo vážně vystrašená, bojím se aby se to nedostalo do fáze, kdy mi umře hlady chudáček můj malý. děkuju za další rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2010 11:42:11
Odpovědět s citátem

alanys.morisete napsal:
bojím se aby se to nedostalo do fáze, kdy mi umře hlady chudáček můj malý. děkuju za další rady.


Nestresujte se a váhu neřešte a hlady dobrovolně rozhodně neumře ... navíc v teplém počasí jedí všichni míň a nemyslím, že byste teď do něj nacpala víc.

Máme doma taky hubeňoura a i když se mu snažím servírovat mňamky, sní jen tolik, kolik potřebuje. A nepřibere a nepřibere, ani kdybych se na hlavu stavěla ... bylo mu letos 6 a má lehce přes 4,5 kg, je velký, dlouhý a hubený, ani po kastraci nijak výrazně nepřibral.

Můžete na veterině nechat vyšetřit krev, jestli tam nenajdete nějaké rozházené hodnoty.

Nejdůležitější ale je, jestli je kočkoun zdravý, hravý a v dobré formě.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alanys.morisete



Založen: 06.09.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2010 14:54:57
Odpovědět s citátem

Ještě mě napadlo, jestli to nemůže být nějakými parazity. Máme doma pejska, i když ho pravidelně odčervujeme, mohl něco domů přinést. Kocourka také pravidelně odčervujeme, ale mohl něco klidně chytit od zvířat, se kterými přijde do styku. Kočičáka jsem dneska chudáčka odčervila, celý den zvrací. Tak snad to bude dobré, každopádně příští týden plánuji celkovou prohlídku u veterináře a nechám mu vyšetřit krev a asi i stolici. Tak mi držte palce at neobjeví něco ošklivého. Děkuju za rady. Renata P.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2010 15:20:03
Odpovědět s citátem

alanys.morisete napsal:
Ještě mě napadlo, jestli to nemůže být nějakými parazity.


Klidně může, tudíž vyšetřením stolice i na parazity určitě nic nezkazíte.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top