Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Prosím o radu

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
martinati



Založen: 27.08.2009
Příspěvky: 22

Předmět: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2009 11:20:33
Odpovědět s citátem

Ahoj, potřebuji poradit. Question Přivezli jsme si v pondělí 4 měsíční koťátko, dala jsem jí záchůdek do chodby a posadila jí tam, (několikrát celý den).
Druhý den se vyčůrala v kuchyni vedle kytky na zemi. Pak jsem jí na chvíli zavřela do koupelny i s jejím záchůdkem a ona se tam vyčůrala i udělala bobek do svého. Smile Tak jsem záchod dala zase do chodby a posadila jí tam. Jenže dnes ráno sice udělala bobek do svého, ale za chvíli opět šla do kuchyně vedle kytky a tam se vyčůrala i bobek udělala Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Dala jsem jí tedy na to místo i její záchůdek a ona tam chodí. Prostě si vybrala tohle místo. Jenže já ten záchůdek v kuchyni nechci mít Crying or Very sad
Poraďte mi prosím, mám ten záchůdek tam ještě nechat a pak přendat do chodby nebo jí ho dát do té chodby hned. Zvykne si chodit do záchůdku když bude na chodbě? Question Idea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2009 11:28:33
Odpovědět s citátem

Nečistili ste náhodou to miesto, ked sa vyčúrala niečím, čo obsahuje chlór? Mačky chlór milujú, tak je možné, že toto začala považovať za alternatívny záchodík.
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2009 11:35:50
Odpovědět s citátem

asi bych navrhla toto, nechat ho pár dnů v kuchyni, lepší čistotná kočka než počuraná kuchyň a nervní panička Laughing a postupně, až si na něj zvykne jí ho pomalu zkusit přesouvat. nebo bych koupila a dala do chodby druhý-pokud jste teda nekoupili nějaký drahý s budkou a až si zvykne na oba, tak ten z kuchyně oddělat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martinati



Založen: 27.08.2009
Příspěvky: 22

Předmět: Re: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2009 11:44:44
Odpovědět s citátem

Nečistili jsme chlórem. A záchůdek má krytý. No ještě jí ho tam pár dní nechám a pak ho přendám do chodby.
Ona když udělá bobek,tak to je tedy síla ten pach. Už jsem koupila i vůni do elektriky aby nám to tady nesmrdělo Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martinati



Založen: 27.08.2009
Příspěvky: 22

Předmět: Re: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2009 11:50:05
Odpovědět s citátem

Ještě mě napadlo, co když jí do té kuchyni na místo kde má teď záchod dám misku s jídlem a pitím a na chodbu dám ten záchod. Třeba by už do kuchyně pak nechodila čůrat, když tam bude mít jídlo???? Idea Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2009 12:26:35
Odpovědět s citátem

martinati napsal:
Ještě mě napadlo, co když jí do té kuchyni na místo kde má teď záchod dám misku s jídlem a pitím a na chodbu dám ten záchod. Třeba by už do kuchyně pak nechodila čůrat, když tam bude mít jídlo???? Idea Question


Dobry den! To muzete zkusit. Ale ja bych spis koupila jeste jeden zachudek a dala ho tam, kde ho v budoucnosti chcete mit. Nejaky cas bych jeste nechala i ten v kuchyni. A za par dni bych pak ten z kuchyni dala pryc. Treba do koupelny.

Ale zkuste to i s tim jidlem. V podstate to je dobry napad. Uvidite, jak kocicka zareaguje.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martinati



Založen: 27.08.2009
Příspěvky: 22

Předmět: Re: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 9:07:41
Odpovědět s citátem

Tak jsem jí ten záchod přendala zpátky do chodby a do kuchyně dala misky s jídlem a pitím. Jednou šla na svůj záchod a pak se vyčůrala do obýváku k repráku Evil or Very Mad Crying or Very sad Teď to udělala zase, bobky dělá do záchůdku a čůrá jinam. No já se asi zblázním Crying or Very sad Ještě jí dám chvíli čas, nemůžu mít všude načůráno pak to tady smrdí Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 9:30:38
Odpovědět s citátem

Čůráním a kakáním mimo záchudek vám může kočička dávat najevo i nějaký zdravotní problém, viz. např. zde:

Nemoc nebo vzdor?Proč močí a kalí kam nemá?
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3081

Kočička čurající do postele
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2202

a hlavně odkaz tady:
http://www.modrykocour.cz/
- dole jsou Rady Modrého kocouře, nejspodnější rada je Nečistotná kočka (čůrání...) a každá tlapka vede na jiné vlákno, kde bylo toto téma probíráno

Zkuste si to pročíst, třeba má opravdu nějaký zdravotní problém a vy se rozčilujete úplně zbytečně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 9:33:26
Odpovědět s citátem

Nebo třeba kotěti nemusí vyhovovat stelivo nebo záchudek, jestli bylo od chovatelky zvyklé třeba na otevřený záchudek a jiné stelivo než používáte vy, taky to může být problém...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 9:38:58
Odpovědět s citátem

Mne sa zdá, že máte doma dámu - možno chce jeden záchodík na bobky a jeden na čúranie - vyskúšajte jej dať do chodby dva záchodíky. Nemusíte kupovať hneď nejaký drahy, stačí možno krabica od topánok, aby ste si overili túto teóriu:)))
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 10:44:59
Odpovědět s citátem

Myslím, že by nebylo vůbec od věci nabrat do stříkačky moč z loužičky a odnést ji k veterináři na otestování.

Já myslela, že můj devon značkuje, a on zatím volal o pomoc, protože měl dlouhé týdny zánět močového měchýře a struvity a já ho neslyšela-dokonce ani když se mi vyčůral na hlavu Exclamation Přitom si dával hodně záležet, abych ho při tom očůrávání viděla Exclamation no a mě se nerozsvítilo Idea Naštěstí si kamarádka všimla jeho třetího víčka a hnala mě k lékaři-mě ani TO nebylo divný Rolling Eyes , prostě jsem pitomá Embarassed . Teď je odléčený a to očůrávání přestalo, a to je prosím nekastrovaný kocour. Možná si občas někde cákne, ale už to nevidím, ani necítím. Už nemá důvod mě tím na něco upozorňovat.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
martinati



Založen: 27.08.2009
Příspěvky: 22

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 20:00:04
Odpovědět s citátem

Tak už vím příčinu čůrání. Když jsme doma, tak krásně chodí na svůj záchůdek, jakmile odejdeme a doma neni nikdo, tak naschvál se vyčůrá jinam Evil or Very Mad Dnes odpoledne to byla plínka pro dceru na stole.
To už mě ale dodělalo Evil or Very Mad a dost
Nevím jak to vyřešit, ale takhle to jinak nepůjde a budeme muset jí dát pryč
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 20:31:26
Odpovědět s citátem

A od čeho jiného je plena, než aby se na ni čůralo?? Máte mimořádně chytrou kočku!!

A Vaše úvahy, že ji dáte pryč...hm...raději nekomentuji. Máte kotě doma pár dní a divíte se, že ještě nemá stabilizované návyky? Vadí vám pach exkrementů? Než jste si kočku pořídila, netušila jste, že čůrá a kaká?

Kotě je v novém prostředí, dosud se určitě plně nezorientovalo. Navíc, pokud píšete, že když jste doma, nic neudělá, když odejdete, čůrá, kam nemá, naznačuje to, že kotě nebylo zvyklé být samo, takže ze samoty je ve stresu.KOČKA NIC NEDELÁ NASCHVAL!!Pouze vám svým způsobem sděluje, že se jí něco nelíbí!!
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 20:43:50
Odpovědět s citátem

Luci 04 napsal:
A od čeho jiného je plena, než aby se na ni čůralo?? Máte mimořádně chytrou kočku!!

A Vaše úvahy, že ji dáte pryč...hm...raději nekomentuji. Máte kotě doma pár dní a divíte se, že ještě nemá stabilizované návyky? Vadí vám pach exkrementů? Než jste si kočku pořídila, netušila jste, že čůrá a kaká?

Kotě je v novém prostředí, dosud se určitě plně nezorientovalo. Navíc, pokud píšete, že když jste doma, nic neudělá, když odejdete, čůrá, kam nemá, naznačuje to, že kotě nebylo zvyklé být samo, takže ze samoty je ve stresu.KOČKA NIC NEDELÁ NASCHVAL!!Pouze vám svým způsobem sděluje, že se jí něco nelíbí!!



naprosto souhlasím s tím,co napsala Lucka!Chudák kotě,ani jste to sem neměla psát,zapomněla jste,že jste na kočkařském webu,kde všichni tady čičiny milujeme!!



BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 20:48:34
Odpovědět s citátem

Milá Martina, skúste si predstaviť, že vy ste tá mačička, doniesli vás do nového prostredia, kam ste sa nepýtali. Aj sa vám tam páči, lebo žrádielko je super, záchodík je OK, máte kde spať, je tam teplo a hrajú sa s vami. Ale ste malé mača, ktoré je niekedy doma samé a nemáte ako svojim ľuďom povedať, že vám je smutno alebo že sa bojíte, pretože ste na chodbe počuli nejaké divné zvuky, tak to skúšate dať najavo inak a čo sa stane? Namiesto toho, aby sa vás pokúsili pochopiť, sa vás zbavia.

Obstarať si mačku znamená vytvoriť si s ňou vzťah na celý život a na vzťahu a vzájomných pravidlách sa zvyčajne pracuje. Ja dúfam, že ešte zvážite svoje rozhodnutie. Pokiaľ sa rozhodnete mačaťa zbaviť, postarajte sa aspoň, aby išlo do dobrých rúk a nabudúce nerobte unáhlené rozhodnutia.

P.S. Moja Maš nám chodila čúrať do postele mesiac, kým som prišla na to, o čo jej ide - nikdy som ju nebrala ako vec, ktorú môžem odložiť, keď mi nevyhovuje, ale ako partnera, ktorého som si dobrovoľne priviezla domov a mám teda voči nemu zodpovednosť.
Odpovědět 
mishan



Založen: 09.06.2009
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 20:53:13
Odpovědět s citátem

dobrý večer,
asi před dvěma mesící jsem si vzala dvě koťátka,prvních čtrnáct dní to bylo drsný,vytírala sem,sbírala bobany,nemohla sem si jako pejskař zvyknout na charakter kočky,nadávala sem na ně,chtěla je přetrhnout ale nikdy bych je nedala pryč(napadlo mě to jen jednou asi na minutu)
A teď?
Jsou to ty nejzlatější kočky,chodí mě budit,když je mi špatně přitulí se a olíznou slzy,když přijdu domů,běží mě pozdravit,sedíme spolu večer u televize a spíme v posteli.
Jsou to moje zlatíčka a všechno bylo jen za tím,začít respektovat jeden druhého,najit společné tempo a zákony.
Nikdy bych je nedala pryč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
danek



Založen: 03.11.2008
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 20:59:12
Odpovědět s citátem

Koťátko je malé, je u vás chvíli, dejte mu čas! Naše Matylda nám po přinesení tři týdny nejen čůrala mimo záchodek, ale také měla stresový průjem, poslele jsem převlékala několikrát denně. Teď je to ta nejmazlivější kočka a je až úzkostlivě čistotná! vydržte!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Šafina



Založen: 15.02.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Dašice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2009 21:06:16
Odpovědět s citátem

Já mám tři kočičky, jsou venkovní, ale domů také chodí, než se naučili, chodit na kočkolit, tak to také chvilku trvalo, ale NIKDY by mě nenapadlo je dát pryč!! Já je mám za člena rodiny, nikdy jsem je nebrala jako "nejakou" kočku.

Je to Vaše rozhodnutí, ale to koťátko za nic nemůže! Ono musí dát nějak najevo, že se mu něco nelíbí.[/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martinati



Založen: 27.08.2009
Příspěvky: 22

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2009 6:29:49
Odpovědět s citátem

Nemusíte se hned rozčilovat Rolling Eyes
Už jsem měla dvě kočky a obě byli velice čistotné a tohle se mi u nich nikdy nestalo. Od začátku chodili na svůj záchůdek. Spali se mnou v posteli a byli úžasné.
Tak jsem teď překvapená co se děje.
Taky se teď bojím, protože máme malé dítě a to všude leze, tak nechci aby někdy vlezlo do těch čůránek.
No snad se to brzy odnaučí Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2009 8:08:20
Odpovědět s citátem

Je zajímavé, že když jsem přijala nalezence Čuka a Geka, tak byli zpočátku venku-spali v zateplené psí boudě. Dcera láteřila, že budeme mít všude po zahradě nasr..... Dala jsem jim k boudě bednu s kočkolitem, a od prvního momentu chodili jen a pouze do něj. Jednou jsem jim ho schovala, a vůbec nevěděli, co mají dělat, nenapadlo je se vyčůrat do trávy nebo do hlíny-vrátila jsem jim bedýnku s kočkolitem a oba okamžitě naklusali a přičapli. No a když se mi nastěhovali do bytu, tak s přechodem na cat best oko plus neměli žádný problém, neudělali mi v bytě jedinou loužičku nebo bobek. Ani nijak nedemolovali byt-hned se naučili na škrabadlo.

Každá kočka je prostě jiná, je to jako s námi-lidmi.

Já bych asi zkusila - když se jí líbila ta plena - koupit takové ty dětské podložky-z jedné strany jsou potažené igelitem a z druhé savé, tu bych dala nejdřív na zem, kde to nejvíc dělá, kdyby na ni chodila, za pár dní bych ji vložila do záchůdku, kdyby to zabralo, začala bych přidávat do kadibudky stelivo, nejdřív jen na okraj, a pak bych přidávala. Nejdřív bych tam tu podložku nechala, až jednoho dne by zmizela a zůstalo jen stelivo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 2 Martinati
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2009 11:26:54
Odpovědět s citátem

Dobry den!

Kolik mate doma zachudku? Kdyz jsem mela jenom jednoho kocourka, tak jsem pro neho mela 2 zachudky. Jeden dole v baraku a druhy nahore v koupelne. Sfinxie chodil vzdycky dolu na malou stranu a nahoru na velkou. Proste si to rozdelil. Vyhovovalo mu to tak.

Pokud Vasi kocicce vyhovuje zachudek v kuchyni, tak ji to prosim umoznete. Ja vim, ze z toho smradu by clovek nekdy mohl padnout, ale to je vec, ktera se da vyresit. Existuji spreje, ktere behem sekundy pach zneskodni, existuji kvalitni steliva, ktera obsahuji vuni. Tato steliva uvolni hezkou vuni v ten moment, kdy se kocicka vycura.

Momentalne mam dva kocourky. Jsou to oba sphynxici. Pokud jste jeste nezazila jak smrdi zachudek po pouziti sphynxem, tak vubec nevite, co to je smrad! Laughing To jsou teprve grady! Laughing Ale proste to tak je. Cistime s manzelem zachudky i 10x denne, kdyz jsme doma. Hned jak vidim, ze jde jeden z kluku na zachudek, tak jsem pripravena s lopatkou a vse odstranim, striknu vonavy sprej a vse je vyreseno. Nezabere to tolik casu, kdyz na to clovek pravidelne dohlizi a smrad se taky neusadi.

Jak uz tady nekteri napsali: opravdu zkuste zajit k veterinari na vysetreni. Pro jistotu.

Absolutne chapu, ze jste na kotatko nastvana. Me takove veci taky uplne vytaceji. Clovek prijde domu a uz u dveri ma hruzu z toho, co na nej ceka. To znam. Ale zatnete zuby a nevzdavejte to. Umoznete kotatku vice zachudku. Mejte trpelivost. Nebudte na kotatko zla. Je to prece jenom mimi a asi jeste nema ve vsem jasno. K tomu vsemu clovek opravdu musi brat ohled na to, ze je kote v novem cizim prostredi. Vse se v zitove kotatka zmenilo. A jsou to radikalni zmeny. Vsechno chce svuj cas. A kdyz budete trpeliva, tak se Vam to v dobrem vrati.

Nas maly kocourek prujmoval skoro 3 mesice v kuse. Ten jeho prujem byl takovy, ze kocourek stal uprostred pokoje a po nozkach mu to teklo a on o tom chudak ani nevedel. Sice chodil na zachodek, ale kdyz vylezl, tak byl pos.... az za usima. Musela jsem ho porad utirat, koupat, vytirat podlahu, utirat nabytek, novy gauc, ... No hruza a des. Kdyz jsem odchazela do prace, tak uz jsem mela paniku z toho, co bude, az se vratim. A samozrejme, ze kdyz jsem prisla z prace, tak jsem kocourka musela prvni okoupat, vymyt cely zachudek, protoze byly spinave i steny uvnitr. Musela jsem vytrit podlahu (mame celkem velky rodinny barak a kocourka jsem v zadnem pripade nechtela nekam zavirat - on za ten prujem nemuze a nechtela jsem ho trestat za jeho zdravotni problemy). Musela jsem vycistit veskery nabytek, cele skrabadlo (je pres 2 metry vysoke). A pak jsem cely zbytek dne stravila tim, ze jsem behala za kocourkem a utirala jsem ho, aby nenapachal jeste vic skody. V noci jsem s nim spala v obyvaku a jakmile se pohnul, tak jsem byla vzhuru, chytla jsem detske vlhcene ubrousky do ruky a byla jsem pripravena. A to skoro 3 mesice v kuse! I dnes ma jeste obcas prujem a musim mu utirat dupku, kdyz vyleze ze zachudku. Ale konecne vim, co mu je a ma nasazenou lecbu a ja mam vyhlidky na lepsi budoucnost, protoze pevne doufam, ze to jednoho dne skonci. Ale ani jednou me nenapadlo, ze dam kocourka pryc. Chovatelka, od ktere kocourka mame, mi nekolikrat nabidla, ze si kocourka vezme zpatky a da mi jineho. Moje odpoved byla vzdy: "V zadnem pripade!" Ani jednou jsem se na kocourka nezlobila. Bylo mi ho lito, protoze jsem nevedela, jak mu mam pomoct.

Kdyz si clovek vezme nejake zvire, tak za nej prebira veskerou zodpovednost. To tak proste je. A to urcite vite. Pokud uz ted uvazujete nad tim, ze date kotatko pryc, tak to radsi opravdu udelejte. Nemyslim to ted ve zlem. Ale kdyz se nad tim clovek zamysli ... asi bude nejen pro Vas, ale i pro kotatko lepsi, kdyz mu najdete novou, trpelivejsi rodinu, ktera bude ochotna nest zodpovednost za zvire, ktere bohuzel nemuze mluvit a sve pocity, strach, nespokojenost, atd. proste vyjadruje louzickami, nicenim nabytku, a dalsimi hruzami.

Kdyby jste kotatko nechtela dat pryc a misto takovych uvah hledala pricinu toho chovani, nebo reseni, tak bych Vam poradila pribrat jeste jedno kotatko, aby to Vase nebylo smutne, kdyz musi byt doma samo... Sama jste napsala, ze kotatko dle Vaseho nazoru cura kam nema, kdyz nejste doma. Takze se ji asi nelibi, ze je sama. Ctyrnohy spolecnik by byl moznym resenim.

Ja mam ted taky dva kocourky (a dva psy) a vidim, ze i pres zdravotni problemy, ktere Sfinxie ma, je mu ted maximalne dobre s novym kamosem. Kocky proste nejsou rady samy. Kocka potrebuje kocku. Tu ji nevynahradi ani clovek ani pes. To vim z vlastni zkusenosti.

Ja Vas neodsuzuji. Chapu, ze kazdy jsme nejaky a nekdo ma vice a nekdo zase mene trpelivosti. A kazdy sneseme neco jineho. Popremyslejte nad tim. Drzim Vam a hlavne kotatku palce, at vse dobre dopadne, at uz to vyresite jakkoliv. Kdyz tak nam dejte vedet, jak jste se rozhodla, nebo jak se situace vyviji. Wink

Ale opravdu zkuste pribrat alespon jeste jeden zachudek a dejte ho kotatku do kuchyne, kdyz ho tam chce mit. Alespon to zkuste.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martinati



Založen: 27.08.2009
Příspěvky: 22

Předmět: Re: 2 Martinati
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2009 12:15:27
Odpovědět s citátem

Do kuchyně už čůrat nechodí, protože jsem jí tam dala misky s jídlem a to pomohlo, ale začala čůrat v obýváku, chodí za reprák a tam se vyčůrá. Dnes to udělala i když jsme byli doma. Zkusila jsem jí tam dát ještě jednu misku s pitím , třeba tam už nebude teď čůrat. Uvidíme

Jinak jsme jí dopoledne vykoupali a pořádně osušili a zjistili jsme, že je plná blech. Co jsme mohli jsme vyndali a teď mám připravený spot-On Frontline. Večer jí tu kapičku dám.
Včera jsem jí dala prášek na odčervení.
Paní od které koťátko máme, jí nic nedávala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: 2 Martinati
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2009 12:27:08
Odpovědět s citátem

Dítě Vám časem venku vleze do horších věcí, než jsou čůránky a kakánky Vaší čičiny. Tady alespoň víte, že původcem je Vaše čičina, neříkám, že je to OK, ale zase není to tragédie. A děti potřebujou vytvořit imunitu Wink

Rozhodně se musíte srovnat se vzájemným soužitím. Ne hned "vyhrožovat", že čičinu dáte pryč, s tímhle tady moc nepochodíte. Tady se snažíme spíš problémy řešit, než se jich snadno zbavovat Smile

Změňte typ záchůdku, máte krytý, dejte nekrytý. Nezaregistrovala jsem typ steliva - můžete zkusit vyměnit i to - někdy kočkám nevyhovuje značka, pach, velikost šutříků, hrudkování, nehrudkování ... stejně tak - umístění záchůdku - někdy kočkám nevyhovuje mít záchůdek v tmavé koupelně či předsíni, potřebují ho mít na dosah, zvlášť koťata ...

Musíte přijít na to, proč Vám kočina čůrá, kam nemá. Co tím naznačuje - ona nechodí na nevhodná místa jen proto, že si umane, ale něco jí k tomu nutí. Je zřejmé, že nebude úplně dobře socializovaná, navíc je zablešená, musíte vyřešit i tohle. Pak zase budete o krok blíž úspěchu. Záchůdky je třeba malým kotiskům dát třeba až pod nos, my začínali v 1+1 se záchůdkem v pokoji, kde se vegetovalo i spalo, po čase šel do koupelny. Takže řešením a je to krátkodobé řešení - dát víc záchůdků. Kotě se to, bohužel, samo neodnaučí, musíte mu k tomu pomoct.

Jo mít dvě kočky neznamená, že člověk, jak se říká, sežral šalamounovo ho*no Very Happy s nima člověk získává každý den nové zkušenosti.

Opravdu neblázněte, chce to chladnou hlavu. Je zřejmé, že kotě asi moc opečovávané nebylo, takže to musíte dohnat Vy, bohužel, i za cenu častějšího úklidu. Kotě se Vám dříve či později za Vaši snahu mnohonásobně odvděčí.

Btw. jen dodám, hlídali jsme teď trochu zlobivého kocourka - obchcal pelech na komodě a ohodil i zeď za ní a čůral do křesla ... 14 dní jsme bydleli s přepravkou postavenou na komodě a v křesle. Přitom doma je jinak čistotný Very Happy
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2009 0:04:41
Odpovědět s citátem

martinati napsal:
Nemusíte se hned rozčilovat Rolling Eyes
Už jsem měla dvě kočky a obě byli velice čistotné a tohle se mi u nich nikdy nestalo. Od začátku chodili na svůj záchůdek. Spali se mnou v posteli a byli úžasné.
Tak jsem teď překvapená co se děje.
Taky se teď bojím, protože máme malé dítě a to všude leze, tak nechci aby někdy vlezlo do těch čůránek.
No snad se to brzy odnaučí Shocked


martinati



Založen: 27.08.2009
Příspěvky: 10
Bydliště: Nový Bor
Předmět: Nechat očkovat?
Přitlapkováno: 28.08.2009 8:39

--------------------------------------------------------------------------------

Ahoj, chystáme se na příchod našeho nového prvního koťátka. Kočičce budou 4 měsíce a neni prý ani očkovaná ani odčervená. Odčervit dáme, ale to očkování nevim jak to je. Kočička bude jen doma, ven vůbec nepřijde.
Rodiče mají kočku taky jen doma a veterinář jim řekl, že se očkovat nemusí když nechodí ven.
Prosím poraďte mi. Díky moc

Návrat nahoru


Rolling Eyes Question
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2009 1:48:42
Odpovědět s citátem

I když je kočka jen doma, očkování je NUTNÉ!!!

Nikdy nemůžete vědět, jaké svinstvo si přitáhnete domů třeba na podrážce bot.......

Moje kočky jsou taky jen doma, a jsou očkované. Pouze vzteklina je v tomto případě nadbytečná.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
martinati



Založen: 27.08.2009
Příspěvky: 22

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2009 7:21:25
Odpovědět s citátem

LUCI 04, ano našeho prvního koťátka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! V RODINĚ

Když jsem byla svobodná a bez dětí, měla jsem kočku 2x, bydlela jsem s rodiči.
Teď jsme rodina s dětmi a bydlíme ve svém!!! Tak proto jsem psala NAŠEHO PRVNÍHO KOŤÁTKA

Smile Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alanys.morisete



Založen: 06.09.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2010 12:03:26
Odpovědět s citátem

Nechápu, jak se někdo může divit, že kočičí čůrání a kakání smrdí. Člověčí bobky taky zrovna nevoní po fialkách. Kolikrát je to smrad, horší jak z prasečáku Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (43x)
2
RSS kanály (38x)
3
Pojištění koček (17x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (14x)
5
Thajská kočka (13x)
6
Jak se naučit vybírat mýtné (12x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)
8
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top