Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kniha krytí (chovatelský deník)

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
CRASH, CZ



Založen: 02.11.2005
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 4

Předmět: Kniha krytí (chovatelský deník)
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2006 19:30:15
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
ještě jsem nechoval ve své ch.st. kocoury, ale teď již tak budu činit. Chtěl jsem se zde zeptat, co vše musí být v knize krytí uvedeno. Nikde jsem se o to nedočetl. Všude se jen uvádí "stanoveným způsobem", ale nikde co ten stanovený způsob je.
Děkuji za rady Very Happy
_________________
CRASH, CZ
Chovatelská stanice britských koček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: Kniha krytí (chovatelský deník)
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2006 10:28:32
Odpovědět s citátem

CRASH, CZ napsal:
Dobrý den,
ještě jsem nechoval ve své ch.st. kocoury, ale teď již tak budu činit. Chtěl jsem se zde zeptat, co vše musí být v knize krytí uvedeno. Nikde jsem se o to nedočetl. Všude se jen uvádí "stanoveným způsobem", ale nikde co ten stanovený způsob je.
Děkuji za rady Very Happy


Já si nejsem jistá kde jsem to vyčetla, mám dojem že o tom byl před lety článek v IZ. Vím že deník by měl mít očíslované stránky. Na začátku mám úvodní stránku, kde mám uveden název mojí CHS, registrační číslo, datum založení a mou adresu. Dále mám stránky s chovnými kočkami - vždy pro každou kočku nebo kocoura celou stranu kde mám uvedeno jméno kočky, plemeno a barvu, číslo PP, datum narození a postupně tam doplňuji dosažené tituly a jiné změny, např. kastraci. Nechala jsem si i několik volných stran pro případné další kočky které si pořídím v budoucnu.
Dále již vedu knihu krytí a vrhů - vždy je na jedné stránce vypsáno krytí -jméno kočky a kocoura a datum krytí, popř jestli bylo nutné náhradní krytí a kdy. Pokud jde o krytí kočky z jiné CHS mým kocourem tak na tuto stranu napíšu i název této CHS a jména a barvy narozených koťat. Pokud jde o krytí mé vlastní kočky tak další další údaje o narozeném vrhu jsou na další straně, kde vypíšu počet koťat, jejich barevné variety, pohlaví a jména a vše další co považuji za důležité - např. případné vady koťat. To je vše co by mělo v knize krytí a vrhů být. Já si ještě na zadní straně tohoto sešitu vedu evidenci výstav - každá moje kočka má svou dvoustránku kde si formou tabulky zapisuji místo konání výstavy, datum, výstavní třídu, jméno posuzovatele, dosaženou známku popř. titul a do poznámky nominaci, BIV ukončení titulu atd.
Odpovědět 
CRASH, CZ



Založen: 02.11.2005
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: Kniha krytí (chovatelský deník)
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2006 13:17:51
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za informace. Teď již vím jak nato Very Happy

S pozdravem
_________________
CRASH, CZ
Chovatelská stanice britských koček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Kniha krytí (chovatelský deník)
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2010 13:11:27
Odpovědět s citátem

Doplnění k diskuzi ze sekce výstavy.

Právě díky Aleně V. jsem se dozvěděla, co má v chovatelském deníku být, takže jsem postupovala ze začátku podle jejích rad, ale pak jsem si to trochu předělala. Protože mám kromě chovných koček i chovného kocoura, tak z jedné strany sešitu mám evidenci všech svých koček, vynechaných pár stránek na případné další kočky a za ně pak vedu knihu vrhů. Z druhé strany sešitu mám evidenci chovných kocourů, opět pár stránek volných a pak knihu krytí.

U každé kočky a kocoura mám zapsané jméno, datum narození, barvu, číslo PP, dále tabulku s výstavami a výsledky vyšetření (FIV, FeLV, PKD, HCM, krevní skupina). Pokud kočku nechám vykastrovat, poznačím si tam i datum kastrace.

V knize vrhů mám jméno kočky, krycího kocoura, datum krytí, datum narození koťat, jejich porodní váhu, pohlaví, jméno a číslo PP. Zde si taky poznamenávám nějaké významné věci k porodu - zda byl přirozený nebo císařem, zda byly nějaké komplikace, nutné dokrmování atd. Rovněž tam mám datum odčervení a očkování koťat. Pak si tam ještě zapisuji jména nových majitelů, veškerý kontakt na ně, zda bylo kotě prodáno do chovu nebo na mazlíka a kdy byla provedena kastrace. Ještě si tam zapisuju taky váhové přírůstky koťat po týdnu.

V knize krytí mám jméno kočky, kterou kocour kryje, jméno majitele, název chovatelské stanice, datum krytí a případně poznámku, zda se jednalo o opakované krytí, popř. zda se kočka vůbec nenechala nakrýt atd. Až se narodí koťata, posílá mi majitel kočky kopii krycího listu a já si tam doplním jména koťat, popř. která koťata dostala přetisk bez oprávnění k chovu. Pokud kocour kryje některou mou kočku, mám tam kromě data krytí jen odkaz na vrh v knize vrhů.

Kromě tohoto chovatelského deníku mám ale ještě takový sešit s velkým S. Protože trošku škrabu a někdy zaznamenávám události v rychlosti, píšu si vše podstatné právě do tohoto Sešitu a pak to přepisuju do chovatelského deníku. V tomto Sešitě mám dopodrobna průběh každého porodu - jak se kočka chovala před porodem, zda jsem zaznamenala uvolnění hlenové zátky, v kolik hodin odtekla voda, jak se které kotě narodilo (normálně, nožičkama, zadečkem ...), jakou má barvu, váhu, většinou hned pohlaví (než to pak mezitím čtyřikrát změním, protože znejistím, jak začne koťátkům houstnout srst), případně jak jsem od sebe odlišila dvě stejně barevná koťata. Zaznamenávám si tam i každou vyšlou placentu a zda jsem ji nechala kočce sežrat nebo už ne. Pokud nastanou komplikace a musíme k veterináři, i to si tam poznamenám, pokud kočka rodí císařem, zapíšu si, kdy se začala probouzet z narkózy, jak se chová, zda se stará, jestli musím koťata přikrmovat, zapisuju si, kolik jim dávám a jaké mléko používám. Taky každodenní vážení koťat zapisuju do tohoto Sešitu a právě podle toho taky vypadá - jak jsou koťata čilejší, stává se Sešit terčem jejich útoků a dělají z něj trhací kalendář. Přesto je pro mě velice cennou pomůckou, protože si zpravidla nepamatuju podrobnosti z předchozích porodů, tak stačí zalistovat a je jasno.

Takže kromě toho, že chovatelský deník je povinností, musím říct, že je zároveň užitečnou pomůckou. Nemusím pokaždé lovit v průkazech původu, v posudcích z výstav atd, ale vše najdu na jednom místě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2010 21:35:19
Odpovědět s citátem

Chovatlský deník je určitě super. Nikdo si nebude vše pamatovat třeba několik let. Když jsem odchovávala hafíky pod ČMKU tak jako člen jsem dostala (jako všichni) knihu krytí pro mého chovného psa a knihu vrhů pro feny ( v mém případě jedné fenky). Možná by bylo fajn kdyby něco takového vydával i ČSCH. Smile
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2010 0:47:35
Odpovědět s citátem

Izzy napsal:
Chovatlský deník je určitě super. Nikdo si nebude vše pamatovat třeba několik let. Když jsem odchovávala hafíky pod ČMKU tak jako člen jsem dostala (jako všichni) knihu krytí pro mého chovného psa a knihu vrhů pro feny ( v mém případě jedné fenky). Možná by bylo fajn kdyby něco takového vydával i ČSCH. Smile


Ano, přesně tak, také to takhle znám od psů - a vzhledem k tomu, že je psáno vést chovatelský deník "doporučeným způsobem", leč ten není nikde specifikován, tak pak je na každém, jak si ho vede a co si tam vede.
Bohužel takových nejasností je v jednotlivých řádech SCHK povícero Embarassed
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (29x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top