Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Dehydratace kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: Dehydratace kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2010 17:50:45
Odpovědět s citátem

Přeji všem hezký den.Chtěla bych se zeptat,jak je to v současných vedrech s pitím u koček.Máme britku a přijde mi,že na to,jaké je vedro vůbec nepije.Zdá se mi taková pohublejší a občas se jí objeví v koutku oka kousek třetího víčka.Pořád leží na jejím oblíbeném místečku na skříni a nějak se jí dolů k misce s vodou nechce.Zkoušela jsem jí i natírat prstem vodu na čumák,ale nějak se k pití neměla.Možná mám zbytečně strach,protože pud sebezáchovy by měl přeci fungovat a pokud by měla žízeň,tak by k té misce s vodou měla slézt.Ale stejně mi to nedá.Řeknete mi,prosím,někdo,jaké jsou příznaky dehydratace a jak se v případě,že by k dehydrataci došlo zachovat?Předem díky za odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tobísek



Založen: 07.07.2010
Příspěvky: 48

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2010 20:58:59
Odpovědět s citátem

Mám zkušenost, že si kočička - když má přístup k vodě - tak si dojde sama. U nás mají kočičky jinou strategii: najíst, napít a honem to vedro zaspat! Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: pití
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2010 9:09:21
Odpovědět s citátem

Tak moje zkušenost je taková, že některá kočka pije málo a na pud sebezáchovy bych nespoléhala. Kočka může mít následkem nedostatečného pití problémy s ledvinami. Čůrá vaše kočina? Já pití u kočin řeším podáváním lehce naředěné kapsičky, která jim co nejvíc chutná a ta šťáva je zavodňuje a dál se mi velmi osvědčil nápoj Viyo, do kterého v těchto vedrech také přidám trošku vody. Ale nepodceňujte to. Kočulím taky dávám na hraní takový velký lavor s vodou, do kterého hodím jejich oblíbené míčky, které plavou a tak se i ocáchají. Když se olizují, tak se do nich taky nějaká voda dostane.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frýda



Založen: 13.07.2010
Příspěvky: 22

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2010 11:04:49
Odpovědět s citátem

"Pud sebezáchovy" by de facto působit měl. Zkuste rozmístit misek po domě vícero, až sleze, třeba se jí zalíbí ta na nejneobvyklejším místě. Možná bude chtít pít vodu tekoucí z kohoutku nebo z fontánky. Na internetu v archivu jednoho kočičího časopisu jsem si otevírala články a jedním z nich byl ten, jak přinutit kočku pít. Doporučovaly se atypické tvary mističek, dávat do nich kamínky, mušličky, umístit je do výšky, nalít čistou vodu do konve, pod květináč (kde není nic zasázeného), byly tam i zmíněny kočičí fontánky...Pokud jí kapsičky, řeďte je vodou, ale u nás, pokud je zředíme moc, kocourek mlsounek odhalí, že hlavní podíl je voda a vykašle se nám na to Very Happy Aby pil, dala jsem druhou misku do kuchyně a z té pije o hodně víc než z té u krmení (věta, že kočky nemají rády misku s vodou vedle jídla, se potvrdila).
Pak jsem na internetu vygooglila něco o dehydrataci koček a přehřátí organismu, čehož je dehydratace důsledkem. Přehřátou kočku se doporučuje přenést do stínu a chladit pomocí vlažných či chladných ručníků, zajistit proudění vzduchu v určité místnosti a - dávat kočce po malých dávkách pít. Přehřátím jsou postižené zvlášť krátkolebé kočky, jako britsky a peršanky.
No, a náš kocourek vedro nějak nevnímá Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2010 16:58:47
Odpovědět s citátem

Tak já mám dvě fontánky a skoro pořád u nich některá z koček pije, pijí teď opravdu hodně a projevilo se to i v záchůdcích, které musím vybírat častěji. Fontánku obykle dolévám jen jednou uprostřed týdne a o víkendu čistím a teď musím doplňovat každé dva týdny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tobísek



Založen: 07.07.2010
Příspěvky: 48

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2010 19:55:23
Odpovědět s citátem

Taky už jsem přemýšlela o fontánce, ale nevím, jestli by to ty naše venkovní kóči uvítali. Pijí z kdečeho, z louže, z podtácku pod kytkou atd...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2010 21:48:59
Odpovědět s citátem

Můj devon miluje pití tekoucí vody z kohoutku-z fontánky ale nechtěl. Svůj názor na ni vyjádřil velmi rychle-otočil se k ní zády a očůral ji Evil or Very Mad . Když jsem ale dala na umyvadlo další misku s vodou, tak to přijali vděčně nejen on-na umyvadlo chodí pít i jiné naše kočky. Denně tu misku vypijí-krom vody v dalších miskách, co mají k dispozici.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Catca



Založen: 13.02.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2010 9:54:25
Odpovědět s citátem

Taky jsem to teďka řešila. Kočky mají tři misky s vodou v kuchyni kousek od žrádla a fontánu v pokoji (tam se i nám hodí - zvlhčuje vzduch). Teď jsem dala velkou plochou misku - spíše takový hluboký podnos na balkon do stínu a tam taky chodí pít. Když leží na dlaždicích ve stínu, vždy si cucnou. A taky jedna kočička zjistila, že systém mého chlazení - malá PETka z mrazáku plná ledu, kterou si přkládám na čelo a paže - je dobrý i pro ni. Otírala se o ni a olizovala ji. Kdyby to bylo kritické, doporučuji trošku vody stříkačkou rovnou do tlamičky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top